Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość uo
no u mnie jest podobnie, mam tragiczna twarz... i niby nie pojawia sie tak duzo nowych wypryskow, ale po starych pozostaja wlasnie czerwone slady - przez to twarz mam straszna. Probowalem acne dermem ale nic nie pomagal... na razie stosuje ten antybiotyk i epiduo... zobaczymy co sie bedzie dalej dzialo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.nusz.ka
dziś trochę lepiej.... z ciemnobordowej piwonii w ciemnoróżową świnkę hehe ;p dzięki wielkie Nika2009 ;] po upływie pięciu dni od pierwszego stosowania Epiduo mogę wyjść na dwór ;) fajny prezent jak na święta nie? ;p czy jest ktoś kto odstawił Epiduo nie czekając do poprawy cery??? czy coś się wtedy dzieje ze skórą?? chociaż nie wiem, czy ze mną może być jeszcze gorzej... ;/ do uo: to dziwne, ale wydaje mi się, że każdy na swój sposób reaguje na ten lek... z tego co czytałam, na forum - większość ma skórę podrażnioną, która potem schodzi i wtedy jest ok, część w ogóle nie ma podrażnień i mają wrażenie że to nie działa... a mi póki co cera zrobiła się chropowata na czole; jakbym miała jakąś kaszę pod skórą... i to jest najgorsze - bo o ile zaczerwienienie powoli mi znika, to ta "kasza" ciągle jest na czole... nie wiem co dalej robić... boję się znów stosować epiduo... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uo
Tak samo nie widzę, żeby słonce jakos negatywnie wplywalo na moja cere podczas kuracji epiduo. Po pierwszym razie nalozylem filt 50 na twarz w obawie przed poparzeniem. Normalnie uzywam 30 z Vichy. Ale kiedys wyszedlem na duze slonce na jakies 2-3h bez zadnego filtru i nic sie nie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej stosuje epiduo już od 4 dni ale tylko punktowo bo to jest jedyny jak dla mnie sposób na unikniecie podrażnień nie widać poprawy a wręcz odwrotnie.... wy tesh tak macie ze nie wychodzicie po rok z domu tylko do szkoły chociaż ja tesh jest tam rzadkim gościem .Poradźcie co mam zrobić by poczuć sie atrakcyjniejsza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Witam wszystkich ;] Dawno mnie tu nie było...;) A to z powodu tego, ze derm kazała mi odstawić Epi z powodu wielkich podrażnień...Ale nie wyrzuciłam tubki i teraz postanawiam znów stosować, ale tym razem co 2 dni ;] I do tego dużo nawilżać, bo ostatnio tego nie robiłam i efekty były opłakane :( Polećcie mi tylko jakiś dobry krem nawilżający-najlepszy Waszym zdaniem przy stosowaniu Epi :) Bardzo pozytywne opinie są tu o physiogelu-naprawdę taki dobry jest? :D Bo ja przypomnę, ze mam cholernie wrażliwą skórę ;/ Ach-i polećcie jakiś dobry filterek-czy taki dla dzieci nie będzie dobry? ;] Jakiś 50 albo coś :) Acha! I jeszcze jedno-stosuję Clindamycynę w żelu i tonik robiony na spirytusie-czy stosując te preparaty nie wchodzą one w reakcje z Epi? :) Oczywiście nie mówię o smarowaniu Epi po któryś z tych preparatów, ale jak Epi smaruję na noc no to rano jak posmaruję Clindamycyną i nałożę jakiś dobry nawilżacz to nic się nie stanie? :) I powiedzcie jeszcze-serio można posmarować cienką warstewkę kremu nawilżającego, zostawić ją na ok. 20 minut i posmarować potem Epi? :) Ja mam taki błękitny leciutki krem dla dzieci-może być? :)) Jak widzicie-19letnia krowa a w domu dziecięce kosmetyki ;P Pomóżcie Wyrocznie moje Wy! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epic+++
Mi dermatolog przepisala epiduo zaraz po zabiegu kwasami ( 35%) skora MI ODPADLA , blizny sie wypłyciły, lek stosuje ok 3-4tygodni zawsze wieczorem, do tego tabletki sudammet ( 1 tygodniowo) + masa zabiegow kosmetycvzncyh, kremow nawilzajacych, drogich firmowych zeli, peelingow, tonikow ..... i co ? I nic , rece rozkladam... co troszke lepiej, zaraz sie cos wysypie.... Co do epiduo , nie powoduje u mnie zadnych podrażnien, wydaje sie wrecz iz skora wcale na niego nie dziala... Stosuje takze Aknerooxid 10% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniska 23
Hej wszystkim! Ja stosuje epiduo prawie od 1,5 miesiaca i widac ogromna roznice, skora jest gladka, zniknely wszystkie wągry! Mam pytanie czy stosujac Epiduo mozna bezpiecznie nosic soczewki kontaktowe? aha i jak dlugo wasi lekarze kazali Wam stosowac ten lek? ja mam sie smarowac przez 2-3 miesiace. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ulotce powinno pisać czy są jakieś przeciwwskazanie co do soczewek :)) jeżeli nie ma to upewnij się jeszcze u dermatologa:)) Ja np. nosze soczewki ale tylko zmieniające kolor oczu i stosuje epiduo (nie mam żadnych problemów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wam tesh trądzik odbiera chęci do życia?? każdy wam tylko mówi nie przejmuj się samo zejdzie?? mi tak ciągle koszmar!! pomijając teraz temat ( nie mówię o sobie) heh:)) wolelibyście mieć (kobiety) 180cm wzrostu w wieku 15 lat i chude ciało czy trądzik przez 5??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niki2009
Ja także na dzień mam przepisaną Klindamycynę, ale nie daję rady stosować jej codziennie, a tym bardziej solo. Co drugi dzień sam nawilżacz, a w tym dniu do antybiotyk też nakładam krem. Niestety po zmyciu tego wszytskiego uczucie ściągnięcia wraca, nawet jeżeli mam np 2 dni przerwy i w nocy tez nawilzam, coz taki urok tego kremu:) W czasie kuracji kwasami radzę też nie szaleć z kolorówką, słyszałam tę opinię już wiele razy. Skóra jest podrażniona a fluidy purdy dodatkowo ją podrażnia. W ogole jestem przeciwniczka ciezkich kryjacych podkladów (np Colorstay) i na to puder. Odstawcie kolorówke na parę dni a zauważycie róznice. Ja jak muszę wyjść to albo jakiś lekki podkład plus matujacy Kryolan albo fluid mieszam z kremem i na to tez Kryolan i jest super. Stosujac ciezkie kosmetyki wpada się w błędne koło, coraz więcej dziewczyn cierpi na trądzik kosmetyczny, ech... Co do nakładania kremu pod epiduo, to należy postąpić odwrotnie, najpierw lek, 20 min przerwy i nawilżacz. Co do toniku z alkoholem się nie wypowiem-nie jestem lekarzem. Ja unikam % jak mogę, bo przesuszają skóre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niki2009
Zapomniałam jeszcze dodać, rozważania typu czy lepiej mieć garba, czy pryszcze do niczego nie prowadzą:) Zawsze wydaje nam się, że to co nam się trafiło jest złem największym. Ja mam trądzik już ponad 10 lat, jestem dorosłą kobietą a wciąż się z tym borykam. Rozumiem jak wielki problem stanowi to dla osób młodych (mnie już przeszło, choć kiedyś też bywały gorsze momenty...), wydaje się wówczas, że wszyscy w koło mają sliczną buzie tylko my nie... Moja rada jest jedna-nic na włąsną reke, fora pekają od "dobrych rad", jedna osoba napisze, że coś jej pomogło to wszystkie kupuję!!! Lepiej oddać się pod opiekę lekarza, chodzić na wizyty co miesiąc (np do przychodni), lekarz na bieząco kontroluje czy lek działa, jak nie to modyfikuje kuracje. Wiele osób narzeka, że chodzi do dermy a leczenie nic nie pomaga, ok, ale na rozne osoby działają różne specyfiki, trzeba więc próbować. Trudno dziwić się lekarzom, że zaczynają od leków o mniejszym kalibrze-silny antybiotyk niszczy wątrobe, osłabia organizm i wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ponadto radzę szerokim łukiem omijać w drogeriach wszelkie serie do cer trądzikowych, bo obok pryszczy można się nabawić nadwrażliwośc! Delikatne żele do twarzy bez SLS, tonik bez alkoholu i nawilżacz, tez bez alkoholu albo choćw nieduzej ilości. Kochane moje musicie traktować dobrze swoją skóre macie tylko jedną! Zadna chyba nie chce zaraz po odstawieniu leków na trądzik zacząć stosować kremy na zmarszczki, bo macie tak zniszczoną i suchą skóre, że witają was pierwsze zmarszczki mimiczne! Rozwagi życze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Dziękuję, Niki ;* Tonik z % postanowiłam odstawić :) Dziś idę do apteki po dobry filtr i jakiś super nawilżacz (oczywiście obydwa hypoalergiczne ;P). Biorę się za swoją skórę, ponieważ muszę się teraz ich pozbyć raz na zawsze...w czerwcu szykuje mi się ważne wydarzenie i nie wyskoczę z "dziobatą" gębą ;P Powiedz mi, czy jeśli chodzi o makijaż to mogę użyć (oczywiście na krem z filtrem ;]) korektor antybakteryjny i puder sypki? Bez podkładu :) Nie zapcha mi to porów? :) Całuję moje koleżanki "po fachu" ;] ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niki2009
Zapychać może wszystko, są osoby któym szkodzi nawet woda:) Ale to nie znaczy, że musimy rezygnować ze wszystkiego:) Korektor i puder są ok. Zalecam wam dziewczyny umiar jeżeli chodzi o kosmetyki, bo sama po sobie widzę, że im mniej nałożę tym łądniejszą mam potem cerę. Derma w ogóle to mi zaleciła na czas kuracji całkowicie ZERO make upu, ewent samoopalacz żeby nadać kolor;D Pierwszy raz jak się pojawiłam na ulicy bez tapety to była dla mnie trauma, ale cera zaczęła się poprawiać i teraz potrzebuę coraz mniej kosmetyków. Poza tym derma powiedziała, że po skończeniu kuracji będę mogła znów się malować, więc jakoś przeżyję te pare miesięcy:) JUtro idę na comiesięczną kontrolę, ciekawe co mi powie:D A teraz zarzucę krem z filtrem i idę dotlenić buzię na spacerku, miłego dnia:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Hihihi-wiesz co? Polepszasz mi humor, dziewczyno :D Ja całkowicie bez make upu nie mogę jeszcze, bo mam twarz z takimi obleśnymi brązowymi plamami (wysuszone ropne syfki)-działanie Epi ;] Ale stopniowo się przekonam...i tak zrezygnowałam z jednej warstwy-kładłam do korektora i pudru jeszcze fluid ;P Więc to już całkowicie ;] Ale niedługo i tak całkiem zrezygnuję z make upu :) Wiem to...chyba :P W ogóle mam boski krem na podrażnienia właśnie-tańszy niż Physiogel a lepszy i wydajniejszy :D Dzisiaj mi aptekarka dobrała-powiedziała, ze jest świetny, gdy stosuje się właśnie Epiduo czy coś w tym stylu ;] Zobaczymy :) Jeszcze mamuśka mi tylko filtr jakiś porządny zakupi, bo mi już nic kasy cholera nie zostało ;] Niki-a Twoja twarz to jak się ogólnie prezentuje bez makijażu? :) Pomógł ten Epiduo? :) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniska 23
DO AFROMANKI czy moglabys podac nazwe tego kremu z apteki na podrażnienia? z góry dziekuje pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niki2009
Cieszę się że mogę choć trochę pomóc:) Po epiduo moja buzia wygląda cudnie,a to dopiero 3 tydzień, działa najlepiej ze wszystkich leków dotąd stosowanych:) Póki co nic się nie robi nowego, mam tylko dość sporo blizn i zostało trochę podskórnych niespodzianek, ale jak zarzuce jakiś lekki podkład i sypki to prawie nie widać:) Nie będę nikogo przekonywać do całkowitej rezygnacji z kosmetyków, bo nie jestem hipokrytką, sama używam i na pewno wyglądam lepiej. Po prostu po sobie widzę, że jak kiedyś miałam tapetę (fluid, korektor, tona pudru) to miałam więcej pryszczy i były bardziej widoczne:) A skoro i tak całkiem ich nie ukryję to po co męczyć buzię:) Jak jestem w domu albo idę do kumpeli dom obok to się nie maluję, jak ich trochę postraszę to nic im nie będzie, hehe. Jeszcze a propos stosowania epi, to mocne cholerstwo, co jakiś czas muszę robić przerwę 2-3 dni i nawilżać, bo sucha jak wiór, hehe. Ale i tak epi rulezzz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Venom
Hurrra po tym jak 'wypaliło' mi skore teraz jest jak nowa bez zadnych defektow !!! Teraz uzywam epiduo w malych ilosciach i nigdy po % ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Moniska- Emolium- emulsja specjalna ;] Są 2 rodzaje tego kremu-weź ten lepiej wyposażony (bez skojarzeń ;P), kosztuje trochę więcej-ja w aptece dałam za niego 29 zł, ten uboższy w składniki kosztował 25 :) A ja właśnie siedzę z Epiduo na twarzy i mam ochotę zdrapać całą skórę-tak mnie swędzi i gilgocze ;P Niki-ale zadanie Epi to takie, że ta skóra ma zejść, prawda? :) No to jak smarujemy potem jakimś dobrym nawilżaczem itp. to to nie "zaburzy" działania Epi? :) Wiem, że to mało inteligentne pytanie, ale ja po prostu taka jestem ;] Tzn, nie głupia, ale dociekliwa ;P Powiedz mi Niki jeszcze czy Ty od początku stosowania Epi stosowałaś ten dobry nawilżacz czy dopiero po jakimś czasie? I czy jak się malujesz to nie odznaczają Ci się takie "skórki"? ;) Bo mi za pierwszym razem jak stosowałam (bez nawilżaczy) to sterczały strasznie i jak się malowałam to było je widać jeszcze bardziej :( Może dzięki tym nawilżaczom kuracje przebiega mniej inwazyjnie? :) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniska 23
Do AFROMANKA: Masz racje to świetny krem , miałam kiedys jego probki.Jja codziennie stosuje do mycia buzi Emolium-kremowy żel do mycia, rewelacja! polecił mi go moj dermatolog. Zwilzam twarz wodą, delikatnie rozsmarowuje żel EMOLIUM, a nastepnie splukuje woda, twarz delikatnie osuszam recznikiem bez pocierania. Naprawde działa, nie wysusza skory, jednym slowem rewelacja. 200 ml kosztuje około 26 zł, 300 ml jakos 40 zł (to opakowanie ma dozownik z pąpką), starcza na długo.Do kupienia w aptekach. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniska 23
SProstowanie:) wieksze opakowanie Emolium ma 400 ml!!!( a nie 300 jak napisalam wyzej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Moniska- dziękuję, kochana! :) Ja myję twarz Cetaphilem a jego 200 ml kosztuje 40 zł! ;/ Moja mama powiedziała, że zbankrutuje na te wszystkie leki. Skoro Emolium do mycia ma podobne niepodrażniające działanie i jest 2 razy tańsze to następnym razem kupuję :D Ta emulsja też jest bezzapachowa i hypoalergiczna, tak? ;] Ja chcę już cholera mieć ładną buźkę ;P ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik123
witam jestem tutaj po raz 1-szy też zaczęłam stosowanie epi działanie powolne ale skuteczne też mam przesuszoną twarz ale da się przeżyć. Biorę też tetrę i widać baaardzo dużą poprawę ,liczę się z tym że to nie jest poprawa na zawsze ale poprawa psychiczna znaczna, ja stosuję teraz tylko puder mineralny i żałuję że tak późno zaczęłam go używać, wcześniej to był korektor, podkład, i puder w kamieniu na koniec efekt-maska prawie i pełen błysk teraz mimo że widac delikatne przebarwienia ale twarz wygląda naturalnie i wolę to niż maskę:) a męczę się z moja twarzą naście lat więc nie jestem już nastolatką i próbowałam już wszystkiego oprócz izoteku(na który się nie zdecyduję ze strachu i wydaje mi się że gra nie warta świeczki)może też dlatego że nie mam baaardzo dużego trądziku.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_ka
Witam, Stosuję Epiduo od 2 tygodni. I myślę, że na tym poprzestanę. Generalnie jedyne skutki kuracji to przesuszona skóra i rany na twarzy. Nie zauważyłam żadnej poprawy a wręcz myślę, że jest gorzej, bo tam gdzie miałam syfki, to teraz mi się rany porobiły i za nic nie schodzą, są krwisto-czerwone i rzucają sie w oczy bardziej niż syfki które były w ich miejscach. Jestem bardzo rozczarowana i smutna, bo liczyłam, że lek te pomoże mi przed weselem przyjaciół 25 kwietnia, a teraz mam rany na twarzy, wysuszoną skórę i jedynym wyjściem jest teraz usmażyć się w solarium, żeby to jakoś zatuszować. Problem jednak w tym, że z solarium też muszę jeszcze odczekać bo skórę mam zbyt suchą- muszę ją najpierw mocno nawilżyć. Więc od dziś zaczynam intensywna nawilżanie, od soboty solarium i może do następnej soboty będę wyglądać jak człowiek... Tylko to niestety rozwiązanie tymczasowe... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera 29
Ja również do mycia używam emolium i jest rewelacyjny bo nie ściąga buzia a dokładnie zmywa makijaż. Niedawno kupiłam super kremik Pythovil z La Roche. Ma również super działanie bo jest do cery łojotokowej, a łagodzi podraznienia i likwiduje suche skórki. Buzia po nim jest uspkojona i rzeczywiscie likwiduje wysuszone miejsca po Epiduo. Wcześniej uzywalam krem physiogel jednak zmieniam go na pythovil bo juz mała porcja ma działanie lecznicze w przypadku mojej cery. Co do stosowania podkładów to ja jestem jak najbardziej za, poniewaz lepiej sie czuję gdy nie widac tak moich niedoskonałosci,najważniejsze by nie chodzić w nim cały dzień i stosować kosmetyki nie zapychajace pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniska 23
Do AFROMANKA: Tak Emolium jest bezzapachowy, łagodzący podrażnienia, nie zawiera mydła. Jest naprawdę świetny! Zobaczysz jaką bedziesz mieć dobrze nawilżoną cerę po jego uzyciu! tylko ważne by nie trzeć buzi ręcznikiem tylko osuszyć bardzo delikatnie:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniska 23
Dziewczyny jak długo ma trwać wasza kuracja Epiduo? ja juz uzywam 1,5 miesiaca, lekarz wspomnial o 2-3 miesiacach, i chyba bede sie smarowac jescze drugie 1,5 miesiaca.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajrin
No hej! Ja powiem tak... Na poczatku mialam masakre na twarzy. Dorobilam sie tak, bo zaczelam uzywac podkladu w zimie... Wspomne tez, ze z tradzikiem mecze sie juz od ladnych paru lat, ale jeszcze nie bylo ze mna tak zle jak 2 miesiace temu... Wtedy poszlam do pani doktor, ktora przepisala mi epiduo (raz dziennie na noc) + tetralysal Z poczatku efekty byly slabe, skora sie podrazniala i syfy nie schodzily, ale wystarczalo tyci CIERPLIWOSCI i wszystko sie zahamowalo. Buzke mam teraz gladka i piekna:P Slady po starych syfkach nadal sie goja, ale juz prawie nic nie widac Co do dlugosci stosowania epi, to dermatolog mi powiedziala, ze nawet po zakonczeniu kuracji antybiotykiem tzn. za jakies 1,5 miesiaca i nawet wtedy gdy syfy juz nie beda wogole sie pojawiac to trzeba bedzie smarowac, smarowac i smarowac.... Do mycia buzki mam Cetaphil do skory wrazliwej, nie trzeba nawet wody uzywac i skorka sie nie przesusza.... Mowię wiec wam, podejdzcie do leczenia z cierpliwoscia Wszystko nie zniknie tak od razu , jak za pstryknieciem palcami... Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Ajrin-dzięki wielkie za podniesienia na duchu, bo moja nadzieja coś siada trochu ostatnio ;] Chociaż powiem jedno- po powrocie do Epi widzę, że krostki "reagują" a przebarwienia bieleją...Mało tego-po Emolium skóra jest boska i nawet po umyciu nie mam w ogóle żadnych zaczerwienień (zawsze miałam-bladły trochę po ok. 3 godzinach). Tylko już Epi mi złuszcza ją i skórki zaczynają się odznaczać a na brodzie wręcz "sterczeć" ;] Wytrzymam to? ;P Moniska- odnośnie jeszcze tego Emoilum do mycia-to jest ta emulsja do ciała czy jakaś inna? ;] Jakbyś mogła to podają całą nazwę ;) Moja mamita się uchachała jak się dowiedziała, że jest jakiś tańszy (w tym przypadku 2 razy) odpowiednik Cetaphilu ;] Siedzę właśnie z Emolium na twarzy i czytam o metodzie mycia włosów odżywką ;P Dziwni ludzie tak mają...;PP ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Acha! A co ja Wam mogę polecić z własnego doświadczenia-NIE WYCIERAJCIE BUZI ZWYKŁYMI RĘCZNIKAMI! ;] (Cóż za apel ;P) Kupcie sobie ręczniczki papierowe-zobaczycie jaką poczujecie różnicę jak zaczniecie nimi wycierać buźkę ;] Tzn. nie wycierać tylko tak przykładać i "odsączać" :) To tyle jak na razie-skorzystajcie :D ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O mamooo jak to wszystko poczytałam, to aż ciary na plecach miałam. Echh... właśnie siedzę przed kompiszonem i mam tu przed sobą Epiduo i Klindacin T i już nawet 20 min temu buźkę umyłam i...kurcze nie wiem czy sie tym smarować. Nie ukrywam, że zależy mi na ładnym wyglądzie bo pod koniec sierpnia mam slub-ech mam nadzieje, że jak się zacznę z tymi kremami wojować to conieco pomoze. Martwi mnie tylko fakt unikania słońca. No jakoś trzeba przed tym ołtarzem wyglądać a nie w białej sukni blada twarz...echh...mam wielkiego stracha...ratuunku! ale chyba...raz kozie śmierć - ide sie zakremować...cieniutko, cieniusieńko...na początek... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×