Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość pi25
używam Epiduo chyba już 5 tydzień razem z tetracykliną doustnie i acnemycin plus na plecki. Na szczęście ominęło mnie zaczerwienienie i złuszczanie skóry, czułam jedynie dość mocne wysuszenie, ale krem nawilżający na dzień pomógł. Teraz tak mniej więcej odpuszczam sobie na jeden dzień i wszystko jest ok. Zaskórniki zdecydowanie mniejsze, ale to jeszcze nie ideał, a ropnych w sumie było niewiele, ale teraz jest jeszcze mniej. Najważniejsze że pozbyłam się jakiegoś takiego nawracającego skupiska na na prawym policzku. A w ogóle to z tego co pamiętam to nawet w ulotce jest napisane, że na początku występuje pogorszenie objawów. Ech jutro inwestuję w drugą tubkę i mam nadzieję, że to już ostatnia będzie. Obawiam się teraz tylko reakcji ze słońcem, a pogoda ma być super. Solarium też już sobie odpuściłam daaawno i teraz z chęcią skorzystałabym ze słonecznej kąpieli :) Napiszcie proszę czy zauważyliście zmiany \"posłoneczne\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecko
słuchajcie, nie wiem jak wy, ale ja stosuje filtry 40tke, biodermy. Kiedyś poszłam sobie na solarke w czasie sotsowania brevoxylu, mialam chyba 2 dni przerwy i poszłam, skonczylo sie to lawiną przebarwień. radziłabym wam kupic sobie filtry. Zaczerwienienia mi znikają, gdy swędzą czy pieką to troszke przylozylam lodu, poza tym mam takie serum chyba flosleku dla cery naczynkowej z witaminą K, ono też łagodzi podraznienia. No więc razem z physiogelem walcze. nie mam w sumie pryszczy, zaskornikow tez (juz, wreszcie, w koncu, hurra), ale mam okropniaste wągry na nosie i policzkach. wg was epidu na to pomoze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę pomóżcie ja posmarowałam się jeden dzień epiduo i mam takie plamy i jakby żółtawe strupki !!! jaką maść zastosować żeby to zeszło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA UżYWAM 4 DZIEń TEGO żELU ALE MNIE STRASZNIE PIECZE SKóRA. nAJGORZEJ NA KOSCIACH POLICZKOWYCH POD OCZAMI. uHHH CIąGLę SIę WACHLUJę ZESZYTEM... nA OK ILE WYSTARCZA WAM TUBKA 15G.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecko
ja stosuje niecały tydzien i to co drugi dzien, wiec nie wypowiadam sie na ile starczy tubka. powiem natomiast jedno -wysypalo mnie, mam nadzieje, ze to normalna reakcja , a epiduo oczyszcza mnie z syfow i dlatego wszystko wyłazi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzikulum
hej dziewczyny - nie odstawiajcie go, nawet jesli uwazacie ze dzialanie jest za silne - on tak wlasnie dziala. szkoda ze lekarze nie sa kompetentni i nie uprzedzaja - ze bedzie sie przez min tydzien wygladac jak poparzona po solarze. ale to minie - ja uzywalam go rowny miesiac, na tyle starczyla mi tubka. moja dermatolog chciala mi jeszcze jedna tubke przepisac - jak to ona mowila, przed wakacjami - ale ja zrezygnowalam bo jestem zadowolona z tego jaka jest teraz moja buzka - zreszta jak jestt taka pogoda, wiosna idzie - nie wiem jak unikac slonca, nie da sie i juz. Nie mam zaskornikow, czasem pojawiaja sie pryszcze ale ich nie wyciskam, smaruje mascia cynkowa i olewam, albo pudruje. po tym wyciskaniu cale zycie porobily mi sie blizny, ktore na szczescie epiduo usunal ;) nie poddawac sie, smarowac, bo warto !!! Podsumowanie - usunal mi grube podskorne grudy ktore mialam od kilku lat na policzkach - takze usunal kasze ktora mialam naokolo twarzy. I wsio ;) jak sie zacznie znowu cos na twarzy robic brzydkiego, to na pewno do niego wroce - ale juz po wakacjach. Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wole do niego wrócić po wakac bo teraz słońce i boje się kolejnego podrażnienia a tego nie da się uniknąć przy takiej pogodzie. Jak myślicie?? a z tego co piszecie to miesiąc wystarczy aby pozbyć się zaskórników??ale ciekawe czy za miesiąc nie wrócą oto jest pytanie.!!! według mnie każdy ma swój zegar i ten trądzik u każdego minie w odpowiednim czasie. Leki tylko go troche z mniejszą więc tych silnych też nie ma co stosować. Ja słyszałam że lepiej się takimi specyfikami nie smarować, jak minie to skączą się zaskórniki i wszystko a żądne leki go nie wyleczą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecko
słuchajcie, a teraz robi się juz takie fajne slonko, ale niebezpieczne. dla osob stosujacych epiduo moze byc to zacheta dla przebarwien. moje pytanie jest takie:stosujecie filterki? Jak tak to jakie? Ja mam bioderme mat 40tke, nie wiem czy nie za mala?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cca
Jeżeli jest fotostabilny, to powinien wystarczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki2009
Hej, ja stosuję epiduo ok 2 tygodni, jakiegoś mega podrażnienia nie miałam, gdyż mam skórę zahartowaną, ale łuszczyła się, co świadczy o tym, że ten lek ma moc:D Co do efektów to są BOSKIE! Znika kaszka z polików, której nic nie chciało ruszyć (Differin, Efacklar K, Skinoren, zabiegi w gabinecie...). Wiem, że wiele dziewczyn boryka się właśnie z porblemem podskórnych grudek na policzkach, myślę,że ten lek to remedium! Boję się go stosować (słońce), ale jeszcze bardziej obawiam się nawrotu niespodzianech, odwieczne dylematy, heh. Generalnie polecam. Na dzień intensywne nawilżanie i twarz jak dupcia niemowlaka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecko
no własnie ja z poskórnymi się borykałam, tydzień minąl i juz jest wielka poprawa, ale zastanawiam się czy po odstawieniu tego leku to wszystko nie wroci...strasznie się tego boje, no i tak jak ty boje sie slonca, dlatego mam filtry ale i tak sie boje jak nie wiem co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KLIMO
Pewnie wróci,ja odstawilem na pare dni bo mocno mialem podrazniona i chcialem zeby skora doszła do siebie i...zaskorniki wrocily ale...ponowne 2 dni stosowania i znikło :) w sumie jest on wydajny,smaruj sie co drugi dzien 40 zl na miesiac mozna wydac :) jak mocno podrazniona to odstawic az skora sie wyleczy!!!!!!! jak sie luszczy to peeling...skora dojdzie do siebie i dalej sie smarowac a potem juz nie ma podraznien a TYLKO RADOSC...innymi słowa SEX DRUGS and ROCK&ROLL :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzioolka
Ja uzywam od jakichs 2 tygodni..szczerze mowiac efektow zadnych to ja nie widze. nie mam podranionej skory, nie piecze mnie, ale...no po prostu nie widze zadnej poprawy i to mnie denerwuje. uzywam go codziennie. Dodatkowo dermatolog przepisal mi doustny antybiotyk Tetrarysal. Co do epiduo- choc pochodze z malej miesciny, to nie mialam problemow ze znalezieniem go w aptece. Szkoda tylko ze pozytywnych zmian brak :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cca
A jak się łuszczy to peeling?! W żadnym wypadku!! Zresztą nawet w ulotce dołączonej jest napisane, że nie powinno się stosować nic złuszczającego dodatkowo! Tylko nawilżać, a nie złuszczać. Nie powinno się nawet obrywać odstających skórek. Można za to nałożyć na twarz oliwkę, pomasować i wtedy się skórki ładnie rolują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera 29
Mimo przeciwskazan w ulotce, ja również robie piling 2 razy w tygodniu i po nim schodza ładnie skórki i buzia wyglada wtedy po prostu slicznie. Ja wczoraj spedzialm caly dzien na slonku i mialam na buzi podklad z filtrem 20 a buzia opalila mi sie ladnie i nie pojawily sie zadne przebarwienie a stosuje epiduo od 3 tygodni. Bzia wyglada ładnie ale od dwóch tygdni mam 2 duże pryszcze na które epiduo nie działa:(. Ale to jedyne pryszcze, epiduo ładnie również likwiduje zaskórniki. Gdyby nie te 2 gule cerę miałabym piękną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaluchi
ja sosotuje juz epiduo od miesiaca, poprawy nie zauwazam za to na calych policzkach mam nie wiem jak to opisac albo powiekszone bardzo pory albo bardzo maly trądzik gdzie kiedy zaczelam stosowac epiduo po 4 miesiacach stosowania tetracykliny praktycznie nie bylo nic. Skora ciagle jest zaczerwiniona ale praktycznie w ogole sie nie łuszczy. Nie wiem czy stosowac go dalej czy rzucic to bo poprawy nie ma a tylko ciagle cos wyskakuje. Moze ktos mial podobnie a potem cos sie ruszylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KLIMO
cca --> wiadomo ze nie robisz peelingu hiper mega mocnego,z jakimis kwasami czy cos...te Twoje rolowanie naskorka to tak samo jak peeling...po co rolowac jak wezme se jakis zel do mycia ryjka z granulkami,poszoruje delikatnie i skorki nie ma...i klopot z glowy! W ulotce pisze nie stosowac preparatow powodujacyh zluszczanie CZYLI innych masci aby nie bylo wiekszego podraznienia(wiem co mowie bo uzylem acne dermu i masakra byla ),a nie ze peelingu nie mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki2009
Myślę, że każdemu lekowi trzeba dać czas, żeby móc z całą stanowczością stwierdzić jak działa na naszą buzię. Mi np. nie służą kwasy AHA, ale używałam ich dostatecznie długo, żeby mieć pewność, że to nie to. Natomiast retinoidy jak najbardziej:D Obawiam się jednak, jak widzę z resztą nie jestem sama, że po odstawieniu wszystko wróci... Zobaczymy co na moje obawy powie derma, pewnie nic, ona zawsze twierdzi ze jest już super i trzeba się tylko pozbyć przebarwień - optymistka:D Życzę wytwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecko
ja juz nie mam sily! stosuje epiduo tydzien i dwa dni w trybie co dwa dni, bo tak mi podraznia ze to jest niewyobrazalne,palący czerowny placek na gębie, który swędzi! Czy tak będzie już caly czas?? Dodatkowo wywala mnie jak nie wiem co, mam wulkany wielkości Etny! A dodam ze przy kuracji differinem, clindacne, duaciem, zinerytem czy brevohylem nie mialam takich problemow, jakies tam drobne pryszcze owszem ale nie ropne wulkany! Nie mialam nigdy z nimi problemow a tu takie cos... Moze odstawic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniehar
werrrrrraaaa!!! jakiego pellingu używasz??? ja mam skurki prawie na całej twarzy, stosuje kremy ale one pomagaja na pare godzin.... ehhh na swieta chciałabym pozbyć się tych schodzacych skurek... POMOCY:*:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera 29
Ja uzywam peelingu z oriflame, jest dosyc drogi bo w promocji kosztuje 50zl a stała cena to ponad 80zl, ale jest rewelacyjny, buzia po nim jest gładka jak pupa niemowlaczka i ślady po tradziku szybciej znikaja a i skórki ładnie likwiduje.Nie stosuje go bezposrednio po nałożeniu epiduo, a następnego dnia rano przed wyjściem do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera 29
Nazywa sie to dokładnie mikrodermobrazja, i jest to peeling nie podrażniający a super wygładzający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniehar
DzIęKuJe WeRa :* WESOŁYCH ŚWIAT .. I PIEKNYCH BUZIEK NA TE NASZE NADCHODZACE SWIETA :P POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Venom
Ja uzylem dwa dni temu epiduo i tak sie zlozylo ze bylo to po imprezie i chyba troche przesadzilem z iloscia ^^ czego efektem jest wypalenie skory wiec odstawiam na razie! (czerwone plamy i schodzi skora ;/ ... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagmara111
uzywam epiduo z tetralysalem od prawie dwoch tygodni, poprawa jest:) miałam duze problemy z zaskornikami na czole i wykwitami ropnymi (fuj..... :P ) nie wiem co mi pomogło, czy tetra czy epiduo, czy moze oba na raz, ale efekt jest:) tez mam wysucszona skore. zaczełam epiduo stosowac co drugi dzien na noc, na dzien mam rewelacyjny nawilzajacy krem z filtrem15, ktory super łagodzi i nie ma prawie sladu. skora po epi mi schodzi i na poczatku zrobiło mi sie wiecej wypryskow ale to dlatego ze epi odsłonił je a potem zaczął likwidowac i jest na etapie dalszej likwidacji:D jestem szczesliwa, lato idzie musze sie tego pozbyc:) nie stosujcie epi codziennie bo bardzo wam podrazni i nie nakładajcie na niego zadnego kremu, dopiero rano!!! na szczescie nie mam podraznionej po nim skory:) mam nadzieje ze jak tak dalej pojdzie to za miesiac bedzie cod-miod:) no i kolejna zaleta epi, zauwazyłam ze mi po nim blizny po syfkach ktore wyciskałam sie zmniejszyły, znaczy tak jakby sa mniej widoczne:D ale jestem zadowolona;] teraz co prawda okres sie zbliza i pare mi wyskoczyło ale i tak jest poprawa! trzymam za Was kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choooocolate
mi lekarka pwoiedziala,ze to jest do cery tłustej bo strasznie wysusza i jest silny ... i najlepiej stosowac go co 2dni jesli zauważymy,że jest za silny a do tego krem nawilżajacy ale nie tlusty typu niwea ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzsss
Dalacin T mam rano a na wieczór Epiduo.. choc ostatnio na noc nic nie smarowałem bo zasypiałem i zpomniałem hah.. zobaczymy co z tego polaczenia bedzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niki2009
Czerwona twarz (rumień) to zupełnie normalna reakcja skóry na złuszczanie, wiem bo miałam w gabinecie dermat zabiegi kwasami - twarz spuchła, była czerwono-brązowa. Derma powiedziała mi, że to martwica naskórka, nic groźnego. Naskórek schodzi a pod min delikatna skórka, nówka, hehe. Moja twarz już zahartowana a mimo wszystko po epiduo miałam rumień, sciągniętą skóre. Odstawiłam wówczas lek na jedną noc i dałam krem intensywnie nawilżający, smarowałam co parę godzin. Następnego dnia już było ok, myślę wieć ze lepszym rozwiązaniem jest stosowanie epiduo co drugą noc, a pomiędzy silnie nawilżać - maseczki, kremy. Na rumień mogę polecić krem do brodawek, do kupienia w rossmanie (cena mniej niż 10 zł), ale uwaga, zawiera on lanolionę, która może uczulać! Krem ten jest b. gęsty i ma żółte zabarwienie, więc do użytku tylko w domowym zaciszu:D Jeżeli chodzi o krem nawilżające to ja polecam Iwostin i Pharmaceris A (intensywnie nawilżające), jeżeli ktoś woli kremy drogeryjne, to niech sprawdzi skład i kupi taki bez alkoholu, który moze dodatkowo podrażnić i wysuszyć skórę. Do mycia twarzy delikatny żel bez SLS (np Ziaja z wapniem) albo płyn micelarny do skóry wrażliwej (Bioderma ma taki specjalnie przeznaczony do skóry trądzikowej, podrażnionej kuracją...). Polecam też używać maseczki, ja nakłądam je nawet na godzinę półtorej i po zmyciu jest nawet ok. Stosując ten lek trzeba nastawić się na skótki uboczne, jest to bowiem silny specyfik:) Ja widzę dużą poprawę, zniosę więcz zaczerwienioną skórę i łuszczenie:D Mam nadzieję, że trochę pomogłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uo
Witajcie! Ja walczę z trądzikiem już jakies 5 lat... I z roku na rok bylo coraz gorzej... Probowalem wszystkich ale to naprawde wszystkich srodkow! I domowe sposoby i ciezkie leki - nic nie pomagalo. Ostatnio dermatolog przepisala mi antybiotyk Unidox i do smarowania wlasnie zel Epiduo. Ostrzegala ze moga byc podraznienia po epiduo. Dziwi mnie to, ze uzywam juz tego antybiotyku i epiduo 2 tygodnie i na razie nie widze poprawy. Ale wracajac do epiduo! Dziwna sprawa bo ja nie mam po nim zadnych podraznien. Nic nie piecze, nic nie swedzi... I to niezaleznie czy naloze gruba warstwę czy cienką. 0 rekacji. Czy to normalne? Moja skóra już chyba nie reaguje na zaden lek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papi535
mi dermatolog przypisał epiduo ale ja miałam okropny trądzik ale mi kazał smarować co drugi dzień na przemian z robioną papką więc u mnie twarz aż tak podrażniona nie jest fakt że po posmarowaniu tważ piecze ale u mnie nie robi sie czerwona i mi lekarz powiedział że mam odbarwienia po nie wyleczonych krostkach i żeby znikły to skura musi sie łuszczyć jak narazie EFEKTY SĄ dobre bo miałam nie równą skórę a teraz się wygładza i krostki po zastosowaniu robą się żółte ale jak rano u myje twarz to już nie są żółte bo po tym leku ICH NAWET NIEMA jak będzie dalej sie zobaczyjak na razie jest dobrze to nic twarz piecze ważne żeby trądzik znikną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×