Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anna21

Do narzekaczy na WOŚP

Polecane posty

Nie wiem jakim doświadczeniem kierujecie się krytykując WOŚP, ale ja wiem jedno żeby było lepiej trzeba o to walczyć. Jurek Owsiak stworzył super akcję i nie jedna mama może potwierdzić że jej maleństwo korzystało ze sprzętu zakupionego przez WOŚP w szpitalu publicznym. Np: drogie mamusie otwórzcie książeczki zdrowia swoich pociech na pierwszej stronie i zobaczcie ze na certyfikatach- badania słuchu u noworodków znajduje się serduszko WOŚP, jest tak dlatego iż WOŚP zakupiła sprzęt do badania słuchu noworodków waśnie :) Ja np: korzystam w szpitalu publicznym z aparatu KTG w ciąży zakupionego przez WOŚP. Sama wystawiam aukcje na rzecz WOŚP i wierzę w tą aukcje dlatego że sama z niej skorzystam :) W tym roku zbierane pieniądze zostaną przeznaczone na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. I chyba u nikogo nie budzi złudzenia, fakt że nowotwór u dziecka to szczególnie trudna sytuacja. Dlaczego więc Polska nie miała by zbierać pieniędzy na wykrywanie tej okrutnej choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uczestniczę w tym Dziele od początku i popieram Jurka całym sercem. Nie interesuje mnie zdanie ignorantów, którzy nawet pewnie nie pamiętaja jak to było, gdy Jurka "nie było".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja go nie popierammmm
ok ale czy nie może ten co ma zamiast na orkiestre dać sam indywidualnie bez pośredników a co za tym idzie dodatkowych kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żal mi ludzi którzy nie dają i jeszcze się tym faktem szczycą. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja go nie popierammmm
daje biednym i potrzebującym a nie naciągaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "niepopierającego" jak najbardziej powinna być taka możliwość! Dlaczego nie, ale system w naszym kraju jest jaki jest. Zawsze są jakieś koszty pomocy niestety :O. To przykre, ale tak jest. Poza tym ja popieram KAŻDĄ pomoc skierowaną na dzieciaczki, bo one są naszą przyszłością i powinny móc mieć lepiej niż my teraz. Nawet jeżeli stawiasz NIE Owsiakowi to każda złotówka przekazana przez Ciebie na cel pomocy dzieciom (są przecież inne formy pomocy) jest ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do" a ja go nie popierammmm" Wiesz ja sobie tak myślę: żeby coś osiągnąć nie ma co patrzyć na innych, trzeba zacząć od siebie- co ja mogę zrobić. Jeśli ja i milion mi podobnych wpłaci złotówkę na rzecz akcji WOŚP to w szpitalu onkologicznym pojawi sprzęt potrzebny, a ten sprzęt może kiedyś uratuje jakiemuś dziecku życie i o to tu chodzi o ludzie życie :) a nie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja go nie popierammmm
i właśnie to pisze pomagam biednym jestem czynnym członkiem caritas daje dadki w kościele i zakupy przed świętami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytaj lala
jakie przekrety finansowe w fundacji robil braciszek owsiaka , zreszta zatrudnil tam cala swoja rodzinke, i wtedy sie wypowiadaj, jak chcesz ladowqac mu kase do kieszeni na nastepny luksusowy rok zycia to laduj, ale nie wmawiaj innym ze to cudotworca:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja zapytam
gdzie sa kuzwa pieniadze z naszych podatkow ktore niby na NFZ placimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja go nie popierammmm
ale jesli ja i milion innych osób wpłace tą złotówke do szpitala bez posrednika owsiaka to to nie pomoże właśnie to pisze on z tych pieniędzy musi zaplacić artystą za koszty przyjazdu i reklame itp a nie dade WSZYSTKIEGO dziecią tylko kilka procent o to mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnoszę wrażenie że waszym zdaniem lepiej jest nic nie robić- po prostu zajmować się plotami niż wyłożyć np: 1 zł ze swojej kieszeni- bo jeszcze nie daj boże ktoś z tej złotówki coś zabierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzaxxxx
piszecie o przekretach owsiaka ale co to za przekrety jestescie w stanie to udowodnic? bo ja np wiem ze dzieki orkiestrze w szpitalu w moim miescie jest sprzet ratujacy zycie noworodkom wiem bo bylam i widzialam i moje dziecko z niego korzystalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja zapytam
aNKA DAJE BEZPOSREDNIO POTRZEBUJACYM ,NIE UFAM OWSIAKOWI I JEGO SWICIE , TERAZ TA FUNDACJA CALA TGO NAWET ZARZAD MA I NIKT NIE KONTROLUJE TEGO CO ON Z TA KASA ROBI, MAM PRAWO MIEC TAKIE ODCZUCIA I NIC NIE DAC NA WOSP KTORA UWAZAM ZA NIEZLKY PRZEKRET PROSTE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja zapytam
CIEKAWA JESTEM kto finansuje np przystanek woodstock? zastanowilas sie nad tym? czy za ciezko pomyslec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzaxxxx
ok ale jak sie kogos o cos oskarza to trzeba miec jakies dowody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genowefa67
Każda organizacja pozarządowa prowadzącą działalność charytatywną ma prawo przeznaczyć na koszty obsługi prowadzenia tej działalności określony procent swoich przychodów. Fundacja WOŚP wszystkie środki zebrane w zbiórce publicznej w całości, co do jednej złotówki, wydaje na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych. Pomimo możliwości prawnych - nigdy nie wydaliśmy na bieżącą działalność administracyjną czy też na organizację Finału lub koncertu "Przystanek Woodstock" - żadnych pieniędzy ze zbiórki publicznej. tu można sobie zobaczyć ich wszystkie sprawozdania finansowe: http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18 /2 jest zewnetrzny audyt do liczenia kasy, jest robiony raport i wysylanu m. in. do min. finansow i zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem z WOŚP od początku
i jeśli akcja będzie trwała dalej, to nie opuszczę Jurka. Polskie piekiełko zawsze musi wieszać psy na każdym, kto zaistnieje. Zgnoić go, bo po co ma być chwalony za to, co robi. A robi wspaniałą robotę. Akcja istnieje 17 lat. Niech mi ktoś powie - na tyle komisji nasyłanych na orkiestrę corocznie - gdyby był jakikolwiek przekręt - nie wykryto by go?????????????????????????????????????????????? Więc odczepcie się od człowieka, bo jest fantastyczny i niech mu się chce jak najdłużej. Najlepiej nie robić nic dla nikogo, tylko narzekać. Przymusu uczestnictwa nie ma, więc jeśli jeden z drugim wolicie iść na piwo, to idźcie, ale przestańcie gadać głupoty o nabijaniu własnej kieszeni i przekrętach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja zapytam
Genowefa napisac na papierze i wklepac do kompa wszystko mozna dla mnie owsiak to posrednik, a ja posrednikow omijam szerokim lukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedna z was napisała tutaj o Caritas. To dopiero są przekręty! Jak już tak chcesz wyliczać to zapraszam do placówek Caritasu w mojej parafii. Organizacja przykościelna a kombinuje jak może! Osobiście oddałam część ubranek po moim synu i wózek do Caritasu i co? I nie poszło to dla potrzebujących tylko dla córki kościelnego, który mieszkał w moim bloku! A chyba małżeństwo, gdzie oboje rodzice pracują, jeżdżą dobrym samochodem i żyją na poziomie nie potrzebowali wsparcia z kościoła co? Także niech sobie Owsiak weźmie nawet 10% z tych uzbieranych pieniędzy , bo mu się należy. Owszem jego akcja trwa jeden dzień, ale skoro wpadł na taki pomysł to chwała mu za to. A co do sprzętu wykorzystywanego w celach prywatnych przez lekarzy to już inna bajka. Tępić takich lekarzy a nie ludzi, którzy chcą pomóc. Poza tym jeśli ktoś chce prywatnie wpłacić jakikolwiek datek to państwo zaraz podatek odciągnie i może jakiś poseł sobie furę nowa kupi z tego. Wtedy będzie ok? Już i tak się czaili, żeby te pieniądze z WOŚP opodatkować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdliiii mnie
z tym sie zgadzam. co roku daje na orkiestre ile moge, w ciagu adwentu odmawiam sobie roznych przyjemnosci i skladam do skarbonki a w styczniu daje to na orkiestre. uwazam ze to o niebo szlachetniejsza akcja niza caritas, ktory z nikim sie nie rozlicza. i o wiele uczciewsze niz zboirki ksiezki. kiedys oddalam pol szafy niepotrzebnych ciuchow a potem zobaczylam ze paraduja w nich pannice z oazy i dziewczynki ze scholi. myslalam, ze padne. i to nie te, ktore naprawde potrzebuja tylko te co mialy dwoje pracujacych rodzicow i zawsze firmowe ciuchy. figa z makiem, wiecej nie daje. sprzedaje na allegro i tez daje na owsiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WSZYSTKO DOBRZE TYLKO
gdzie są pieniądze z naszych podatków, które płacimy? Przecież za nie powinny pojawiac się nowoczesne sprzęty itd. Co robi rząd w tym czasie kiedy Owsiak zbiera pieniążki? Nic, pierdzi w stołek. Najpierw niech nas nie zmuszają do płacenia podatków to będę płacić owsiakowi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WSZYSTKO DOBRZE TYLKO
i jeszcze jedno. Nie dałam owsiakowi ani grosza bo też mu nie ufam. Daję za to wprost na konkretny cel jeśli chcę. Np rok temu kiedy braliśmy z obecnym mężem ślub i wesele to przekazaliśmy prawie 1000 zł na pewien szpital z pieniędzy które dostaliśmy (jak dla nas tysiąc to sporo). I niedługo też przekażę tam gdzie ja będę chciała i przynajmniej wiem, że pieniądze tam trafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aż po oczach walą te błędy
->a ja go nie popierammmm >daje biednym i potrzebującym a nie naciągaczą >pieniędzy musi zaplacić artystą > a nie dade WSZYSTKIEGO dziecią A jak się płaci artystą?;-D Litości człowieku! Celownik (komu, czemu) w liczbie mnogiej, ma końcówkę "-om" a nie "ą" NaciączOM a nie naciągaczą ArtystOM a nie artystą DzieciOM a nie dziecią. Nie dawaj kasy na żadne szczytne cele, zafunduj sobie za nie "korki " z polskiego bo chyba się do nauki nie przykładasz a gegzamin gimnazjalny trza zdać:-D I jeśli nie masz dowodów na przekręty w Fundacji, to trzymaj lepiej buzię na kłódkę i mniej szczekaj, bo a nuż ktoś się wkurzy że go bezpodstawnie oskarżasz i będzie sprawa w sądzie:-) Bezpodstawne wyzywanie kogoś od naciąaczy powinno właśnie tak być ukarane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aż po oczach walą te błędy
>przekazaliśmy prawie 1000 zł na pewien szpital z pieniędzy które dostaliśmy (jak dla nas tysiąc to sporo). I niedługo też przekażę tam gdzie ja będę chciała i przynajmniej wiem, że pieniądze tam trafią. A skąd wiesz, że trafią tam gdzie chcesz a nie na przykład do kieszeni ordynatora czy księgowej? Jeśli jesteś taka podejrzliwa co do WOŚP to na jakiej podstawie ufasz zarządzającym tym szpitalem? A na marginesie - biedni jesteście z tym brakiem zaufania. Tak wszędzie węszyć przekręty i podstęp- oj, ciężkie macie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WSZYSTKO DOBRZE TYLKO
cwaniaczku!!! A to dlatego że znam od lat dyrektora szpitala osobiście i wiem że to super cżłowiek. A ty swojego owsiaczka znasz z TV więc daruj sobie to pouczanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marudze na wośp
ja już pisałam - daje regularnie na UNICEF - co meisiac. to starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×