Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pakipaki

Jestem z Pakistancem od 2 lat.

Polecane posty

Gość yhymm
To ciekawy przypadek. Moze juz na tyle przesiakł kultura europejska i jej zwyczajami, praktykami ze mu sie to spodobało i zmienił swoje poglady. Ale czytałem tez ze wielu przyszłych terrorystów tak własnie jest szkolonych. Przeniknac do swiata zachodu, udawac ze zerwalo sie ze swoja religia, zwyczajami. Maskowac sie tak przez wiele lat, zdobyc szacunek i zaufanie ludzi..... a potem..... juz sama wiesz. Oczywiscie nie mam tu na mysli twojego przypadku, ale duzo jest takich sytuacji, daltego ludzie sa nieufni wobec arabów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhymm
Ludzie którzy zaatakowali metro w londynie to własnie wiekszosc tak działała. Wiekszosc mieszkała tam po kilka kilkadziesiat lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss copacabana
obrzezany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakipaki
tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss copacabana
wiec czerpiesz wieksza przyjemnosc z seksu z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakipaki
skad wiedzialas?heh.przyznaje-bardzo higieniczne.polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lillllllllllllllllli
znajdz w wyszukiwarce temat,,żona muzułmanina'' tam tez dziewczyna ma taki sam dylemat jak ty!!!dluga lektura ale warto poczytaćjesli zas chodzi o moje zdanie na ten temat to dopoki nie jestes jego zona i nie masz z nim dzieci to ok w razie WU zabierasz swoje zabawki i zmieniasz piaskownice!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaaa
A myslalas nad tym jak bedziecie mieli dzieci,w jakiej religi je wychowacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakipaki
Dokladnie-ot o chodzi. Jestem bardzo czujna, w roznych aspektach zycia, w tym i jesli chodzi o niechciana i nieoczekiwana ciaze.Zawsze moge zabrac zabawki i zostawic-jesli cos nabroi albo zrobi mi krzywde.Wszystko fajni-poki jest jak jest. Tylko ze idylla nie trwa nigdy wiecznie.Dziecka miec poki co nie chce z nim, ani on tez nie przejawia zainteresowania tematem. Rozmawialismy o tym dwa razy-i jak domyslic sie mozna-on sklania sie ku wychowamiu dziecka w kulturze muzulmanskiej.Ja oczywiscie-w chrzescijanskiej.Na tym stanelo, bez klotni, dyskusji i wasni na ten temat....poki co cisza.... . poprostu nie rozmawiamy o tym, i tak nam dobrze, bo dziecka nie planujemy. pytanie co bedzie dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tutaj pies pogrzebany. Zauwaz, ze jesli chodzi o dziecko, on chce aby bylo wychowane wedlug islamu. Dlaczego? Gdyby jak twierdzi malo mial wspolnego z kultura muzulmanska, nie zalezaloby mu na tym aby dziecko bylo muzulmaninem. Badz czujna. Pamietaj, ze to inna kultura. On bardzo dobrze sie kryje, poniewaz jest w UK. Nigdy sie nie dowiesz czy mowi Ci prawde, nawet o swojej rodzinie. Poki jego rodzicow tu nie ma, on moze Ci mowic co chce. Mowi Ci to ex zona Araba, fanatycznego muzulmanina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambi700
calosc tego co przeczytalam brzmi do rzeczy, ale zastanawiajace jest to, ze mimo iz nie jest zwiazny ze swoi kraje, mimo iz nie czyta Koranu, mimo iz nie chodzi co piatek do meczetu, to jednak dziecko chcialby miec w swojej wierze i to dalo mi do myslenia, gdyby faktycznie byl neutralny, pozwolilby na n twoja religie, w koncu zyjecie w europie, w anglii, gdzie jest church of england i sa katolicy, podobno stroni od rodakow, podobno macha rekami jak jest zapytany przez bialego czy jest muzulmaninem, ze niby jest posrodku, ale dziecko chcialby miec w swojej religii,,,wiec chyba nie jest tak rozowo w waszym zwiazku, na razie macie male probley, ale jezeli posatnowisz sie zwiazac z nim, to mozesz sie rozczarowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lillllllllllllllllli
nie wchodzi on na ten temat bo wie ze bedziesz miala inne zdanie i moze cie stracic dopoki nie jestes jego zona i nie macie dzieci wie ze w kazdej chwili mozesz powiedziec mu pa!!a potem to juz nie bedzie takie łatwe,religie to on ma w sobie uspiona teraz nie a za 5 min bedzie popierdzielal do meczetu a tobie huste na glowe wsadzi!!!bo powie ci ze tak bardzo cie kocha ze jest taki zazdrosny!!!i co wtedy bedziesz sie z nim klocic walczyc o swoje wtedy to juz bedzie zapozno.powinnas otwarcie mowic o swoich planach na przyszlosc nawet po to zeby on o tym wiedzial uwazam ze skoro on nie wchodzi na ten temat albo go unika to znak ze jest cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaaa
A Ty?piszez ze jestes chrzescijanka,ale chodzis do kosciola czy tak jak Twoj chlopak nie praktykujesz? Wydaje mi sie ze kazdy by chcial w swojej religi dziecko wychowac i taka jest prawda,religia jest nam od malego wpajana i chociarz jak jej chwilowo nie praktykujemy,chcielibysmy zeby dziecko bylo naszej religi. Nie kazdy pakistaniec jest terrorysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzeze chcialabys wiedziec
w czym nie jest idealny. Spróbuje - nietypowo i subiektywnie. Dla mnie naturalne jest to, ze czlowiek jest zawsze zwiazany ze swoim krajem, rodzina, zwyczajami, taki jest dla mnie bardziej przewidywalny, rodzinny. On sie od wszystkiego odcina, takze od rodziny - czyzby nie bylo w nim ani nutki sentymetu? Jak sie bedzie odnosail do rodziny, ktora zalozy? Np choc wiem, ze wielu obcokrajowcom nie podoba sie Polska, Polacy, ,ja tez widze nasze wady, ale jakos nigdy nie odcielabym sie od korzeni , wkurzaja mnie Polacy wyłacznie krytykujacy swój kraj, zapominajacy po roku jezyka, nie przyznajacy sie do rodakow i rodziny. A dlaczego jako muzulmanin pije i chodzi do meczetu tylko wtedy, jak ma interes? to mi sie tez srednio podoba, bo albo- albo. Nowoczesny muslim? Dziwne pojecie, tak jak i np nowoczesny chrzescijanin, czyli dzałajacy wyłacznie , jak mu wygodnie. Takie cechy osobowosci ( choc praktyczne dla ciebie) mnie nie leza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuskaa
a mnie sie wydaje ze kiedy sie pobierzecie, on stanie sie nagle religijny, czyli, dzieci musza miec muzulmanskie imona i byc wychowywane w Islamie, ty tez bedziesz musiala sie co nieco zmienic. Poznalam tu takie pary, na poczatku luz, facet nie biegal do mosku a po slubie roznica 360 stopni. Tylko jedna znam pare gdzie facet/niby muzulmanin ale wogole nie praktykujacy wzial z zona slub koscielny i dzieci sa wychowywane po katolicku . Jest z Albanii. Ale kiedy obserwuje inne pary, nie dobrze sie robi jak dziewczyna-Polka, kiedys szklanke winka wypila, wyszla z kolezankami na zakupy, nagle sie izoluje i jest ciagle zajeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrrrrrrrrrrr...
martuskaa --> wiem ze to nic nie wnosi do dyskusji ale roznica 360 stopni to zadna rornica... chyba raczej 180 stopni :-P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakipaki
......hmmmmmm.......hmmmmmm.hmmmmmmm........i co ja ma wam na to wszystko odpowiedziec.......o jeeezuuuuu......... . tak mi dobrze, a tu wychodzi na to ze pora zabierac swoje manatki i uciekac gdzie pieprz rosnie.... bo chociaz jest tak wspaniale, to wcale tak wspaniale nie jest. Straszne to jest ze koles moze byc taki fajny, a kobieta zyjac z nim ma swiadomosc ze nagle ni stad nizowad -moze nastapic zwrot zachowania o 180 stopni. ps. nie ma mowy o jakimkolwiek ustepstwie z mojej strony. zaden hijab na mojej glowie w gre nie wchodzi.on zreszta o tym. wie....i znowu odzywa sie idealny F.-i mowi mi-no cos ty-ty w czyms takim na glowie?mnie sie w ogole takie kobiety nie podobaja.....klamca(?)doskonaly......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elena UK
autorko tematu podaj swoj adres emailowy napisz gdzie mieszkasz ja mam taka sama sytuacje jak ty tez pakistaniec idealny i tez juz dlugo razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozumiem twoj dylemat
bo przeciez w kazdej narodowosci sa dobrzy i zli ludzie, nie mozna uogolniac. Mnie peszy w muzulmanach ( glownie z Pakistanu allbo innych ortodoksyjnych) ze w imie religii nagle im odbija sa sklonni do wszystkiego . Zadna miarą nie zrozumiem w terrorystach np tego, ze ida chetnie na smierc zabijajac innych prekonani o raju. Ze wychowywali sie i kształcili w najlepszych zachodnich uniwersytetach, musieli zyc i chyba przyjaznic sie, lub kolegowac z bialymi. I potem taki zwrot? Duzo zagadek w tej wierze i w tych narodach. Balabym sie ryzyka i nieznanego, choc moze to byloby krzywdzace wobec twego faceta. On sam moze byc inny, ale przeciez chyba ma jakichs znajomych Pakistanczykow, ktrzy byc moze patrzyliby z odraza na wyemancypowana zonę. Moze jakos by sie mscili za to, ze nie dochowuje przykazan swojej wiary? A jakby np ktorys ci podrzucil cos do bagazu lotniczego? Wiesz, bo sam facet moze byc ok, ale pzeciez nie zyje w prozni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .......l/
powiem Cie cos jesli zdecydujesz sie na slub z nim to nigdy nie jedz z nim do pakistanu...a tym bardziej jak bedziecie mieli dzieci. Wiem ze mozesz w to nie uwierzyc albo powiesz ze twoj facetn nie jest taki, ale uwierz mi on bylyby zupelnie innym czlowiekiem u siebie w kraju przy rodzinie a przede wszystkim jej meskiej czesci. Chyba ci nie musze pisac jak muzulmanie traktuja kobiety i do czego one ich zdaniem sie nadaja.... ale mimo wszysto zycze ci szczescia w zwiazku ta kolezanka gada gada od rzeczy - tak jakby cie w pakistanie mial zamknac .... z kazdym czlowiekim trzeba byc czujnym ... casami wiadomo od razu jakijest - zwl jak sie pozna jego rodzine... Polak koleznake oklamywal 4 lata, mial dziecko, w zyciu, nie poznala jego rodzicow... potem wyszly sprawy kryminalne mam kolezanke z innego kraju zachodnioeuropejskiego- po rozstaniu z zona z pakistanu zwiazal sie nia /mimo potepienia ze strony jego rodziny bo jak mogl zone porzucic /... bardzo szczesliwi a on naprawde fajny facet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu1
czy krytykuje cie za picie alkoholu, czy ma cos pzreciwko, jezeli wychodzisz z kolezankami... czy rozmawiacie o waszej przyszlosci, jak mialaby wygladac i jakie widzi rozwiazanie, jezeli maci dziecko i ty nie zgadzasz sie na to, zeby bylo wychowane w wierze muzulmanskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepszy facet po przyjezdzie
do Pakistanu musialby sila rzeczy dostosowac sie do zwyczajow tam istniejacych . I ty tez. W kazdym kraju sa normy. Nam tamte akurat nie leza. Ale gdybys w Polsce zaczela po ullicy nagle chodzic z golym biustem - ludzie by cie opluli, bo u nas jest to nie do przyjecia. Tam bys musiala byc podobna do nich. Tak samo gdziekolwiek na swiecie w towarzystwie Pakistanczykow. I w tym wg mnie jest problem, bo od tego nie uciekniesz , trudno,zeby nie mial znajomych rodakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakipaki
Za nic mnie nigdy nie krytykuje.To bylobu=y nawet kmiczne gdyby powiedzial cokolwiek na temat mojego wychodzenia na ploty do kolezanek. Czy rozmawiamy o przyszlosci?Jestesmy zbyt zapracowani zeby zaczac. Tak to wlasnie wyglada-zyjemy dniem codziennym.I powiem wam jedno-chcialabym przezyc wlasnie w taki sposob cale swoje zycie az do konca. Szkoda ze sie tak nie da. Bo tu zaraz przyszlosc, dzieci, placy, rodziny, religia, roznice, strach o to co bedzie. Jestem pewna na 100%-tych dwoch lat z tm czlowiekiem, nie zamienilabym na nic innego.Bez wzgledu na to jak sie to skonczy.Jesli pewnego dnia usiadziemy i okaze sie ze przyszlosc widzimy w zupelnie innych wymiarach-zabiore te swoje zabawki.Pewnie pojde szukac swojskiego Polaka. Co to pije bije a potem chodzi do kosciolka....Co kraj to obyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kashira
jestem z Pakistanu ale mieszkam tutaj od 9 lat, jak cos chcesz wiedziec pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakipaki do Kashiry
Czesc.Swietnie ze jestes.Mam pare pytan, na ktore on nie chce odpowiedziec, albo czuje ze mija sie z prawda. 1.Przedstawia swoja rodzine, jak taka bardzo postepowa,w ktorej dziewczyny zawsze szly do szkol, na studia. Mowi o swoich kuzynkach, ze daleko zaszly, ze jedna jest lekarzem, druga nauczycielka itd. Jednoczesnie-wspomina o tradycyjnych korzeniach tejze rodziny....uhmmm....... jak sie ma piernik do wiatraka.... Moje pytanie-czy w malym miescie pod islamabadem, mozliwe jest,(kulturowo i mentalnie), dopuszczenie dziewczyn do kontynuowania nauki na wysokim badz co badz szczeblu, przez tradycyjna rodzine islamska.?(zakladajac teoretycznie brak patologii typu drastyczna przemoc w stosunku do kobiet). 2.Czy to prawda ze arabscy i azjatyccy faceci maja popieprzone wartosci jesli chodzi o zboczenia seksualne, mam tu na mysli sadyzm i pedofilie? w zalaczeniu przesylam link do szokujacego artykulu o zboczeniach w Islamie.Kopara opada.Oto on: http://xpictianoc.blogspot.com/2007/11/europa21-zboczenia-seksualne-w-islamie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie nie siejcie zabobonow....ja jestem zona araba i co..i zyje...mamy dziecko...wychowuje sie w dwuch kulturach, ja jestem zatwardziala katoliczka i nie zamierzam przejsc na islam...on o tym wie i to respektuje...ja bede naszemu dziecku, jak bedzie na tyle duze, opowiadac o mojej religi on o swojej...a potem ona sobie sama zdecyduje....bylam juz milion razy u niego w arabistanie...mieszkalam sama..on byl w europie pracowal , a ja sobie tam w wakacje mieszkalam i nie musialam zadnych chust nosisc.. Mayor of London ty bylas zona fanatycznego muzulmanina...a tu mamy doczynienia z lajcikowa wersja;) i jeszcze do autorki: wazne, zeby rozpoznac czy kolega nie sciemnia..czy to nie jest dobrze zakamuflowana gra...ale z tego co piszesz wynika, ze on wiedzie troche inne zycie niz przecietny pakistan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakipaki
Z tymi dziecmi to chyba tez przechlapane. Mysle, ze to sie tak latwo mowi-wychowywac dziecko w dwoch kulturach i religiach, pokazywac jedna i druga. ale to chyba totalna fikcja.Jak mozna malutkiemu 2, 3 potem 4 i wiecej latkowi mieszac w mozgu?Dziecko sie wychowuje w jednej spojnej kulturze i reiglii, i ewentualnie pozniej pokazuje, ze istnieje rowniez i inna kultura i religia.Wiec nie kumam jak mozna wychowywac dziecko w dwoch kulturach i religiach.Dziecko musi miec jasny przekaz kim jest, zeby mialo z czym sie utozsamiac i czuc sie przez to bezpiecznie.Jak to jest w praktyce dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lillllllllllllllllli
mówcie co chcecie ja tam uwazam ze matka wie najlepiej co jest najlepsze dla jej dziecka i ja tam bym wychowywala dziecko w swojej wierze.jako facet powinien ustapic kobiecie skoro ja kocha albo przynajmniej sie nie wtracac kolezanko wyzej moze masz poprostu silny charakter i nie dałas soba pomiatac ale sa takie kobiety co w imie milosci zrobia wszystko dla faceta a ten bedzie ja traktował jak szmate nie wszystkie maja silne charaktery i tak zwane jaja sa tez zagubione szare myszki którymi mozna manipulowac,i wiecie co strach pomyslec jakby taki do polski przyleciał i chciał cos kombinowac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakipaki
Wiec wytlumaczcie mi dziewczyny jak w praktyce mozna wychowywac dziecko od malego w dwoch kulturach?Ojciec kilka razy dziennie ciaga dziecko do Mosku i wpaja ze Allah itd., a potem jak jest z matka Polka-slyszy o Jezusie itd., a na koniec paciorek po polsku?Ja sobie kompletnie tego nie wyobrazam.Z tego moga wyniknac powazne szkody dla dzieciaka, ktory nie biedzie mial bladego pojecia kim tak naprawde jest. Prawdziwe problemy przyjda-gdy bedzie musial sie jakos przedstawic, i zaadoptowac w grupie rowniesnikow.Dziecko potrzebuje jasnej klarownej drogi, musi sie utozsamiac z jedna kultura i jedna religia (prosze mnie nie posadzac o ograniczenie umyslowe i nietolerancje-to nie ma nic wspolnego z tym co mam na mysli).Tylko w takim przypadku mozna zbudowac jasny obraz wlasnej osoby, i przynaleznosci do jakiegos kawalka kultury.Jak w praktyce mozna wiec wychowac dziecko w obu kulturach, a tym bardziej religiach. Przeciez oczywista rzecza jest, ze dopiero gdy dzieciak osiagnie pewna dojrzalosc, mozna zaczac z nim rozmawiac na trudniejsze temay i pokazywac inne opcje religii.Moze sie myle?Prosze o wypowiedz dziewczyny ze zwiazkow z Arabami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×