Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sama natura

Gdzie naturalne kosmetyki?

Polecane posty

Gość gość
" UFC-Que Choisir opublikowała listę kosmetyków, w których znajdują się substancje szkodliwe dla zdrowia.Niektóre z nich bardzo zaskakują- a wszystkie dostępne są bez ograniczeń na półkach drogerii. Francuska organizacja konsumencka opublikowała listę 185 produktów znanych marek kosmetycznych, które zawierają substancje szkodliwe dla zdrowia.Większość z nich jest dobrze znana polskim konsumentom. Na liście UFC-Que Choisir znalazły się m.in. pasty do zębów (Colgate, Signal, Elmex), dezodoranty (Rexona, Adidas, Axe), kremy (L'Oreal czy Garnier), szampony (Head & Shoulders)oraz chusteczki dla niemowląt(Nivea, Pampers, Mixa). Każdy z nas może zajrzeć na stronę organizacji i sprawdzić, czy na opublikowanej liście znajduje się jego zakupiony produkt oraz jakie zawiera chemiczne substancje szkodliwei alergeny. Co ważne, zawarte w kosmetykach środki chemiczne mogą nie tylko wywołać alergię, ale także zaburzać gospodarkę hormonalną i przyczynić się do rozrostu komórek rakowych. Lista kosmetyków opublikowana przez francuską organizację jasno wskazuje na to, że nie tylko tańsze produkty szkodzą, ale również te, które uważamy za całkiem przyzwoite. 55 produktów z wspomnianych na liście zawiera methylisothiazolinone, który może wywoływać alergiczną reakcję skóry. Z kolei w kremach UV zawarty bywa filtr etyloheksylo-metoksycynamonian,który potrafi zaburzyć gospodarkę hormonalną: produkowanie estrogenu oraz funkcjonowanie tarczycy. Substancję tę znaleziono w 44 produktach." poczytaj: https://www.quechoisir.org/comparatif-ingredients-indesirables-n941/ JEDNYM SLOWEM WARTO NIE TYLKO ZWRACAC UWAGE NA PRODUKTY SPOZYWCZE PRZETWARZANE ALE CO UZYWAMY NA skórę I JAK SZKODZI ICH SKLAD CHEMICZNY !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
Sklepy zielarskie : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już nie jestem zmuszony wyrzucać zakupionych gotowych kremów do skóry normalnej czy suchej , z miejscami AZS bo zamiast pielęgnować dawały alergie. Teraz tylko zamawiam w recepturze aptecznej bo to najświeższy o dobranym składzie bez trujacej chemii i wykonany w warunkach o najwyższych wymaganiach . Można sobie próbkę położyć na swojej skórze za darmo w aptece. Nareszcie znalazłem skuteczny krem ,który jest NIEOCENIONY w SWOJEJ skuteczności, bardzo wydajny i zużywany dokładnie do wyczyszczonego pojemniczka zanim nastepny otworzę z receptury aptecznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia Borewicz
Ja z wygody kupuję kosmetyki (i nie tylko) już wyłącznie przez internet. Potem tylko paczkomat i za 2 dni mam je u siebie :) Moim ostatnim odkryciem jest sklep internetowy polskiej marki Calluna Medica - dla tak jak Ty wymagających osób to świetne kosmetyki, mają naprawdę dobre składy. Warto zainwestować, szczególnie w maseczki z biocelulozy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zacznij robić własne kosmetyki. To nie jest trudne, a wszystkie certyfikowane bazy znajdziesz na e-naturalne.pl. Korzystam z tego sklepu od dawna i oszczędności na kosmetykach to ponad 50% w porównaniu do tego, co wcześniej wydawałam. Jakość nieporównywalna i satysfakcja. Przy okazji zdobędziesz sporo ciekawej wiedzy. Nie wyobrażam sobie powrotu do zwykłych zakupów kosmetyków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuję od lat w sklepie www.biomania.pl (dużo marek i często hasełka rabatowe np. na 10%) i czasem w sklepie www.matique.pl (ale mają mniejszy wybór i rzadziej jakieś promocje). Fajnie jak dadzą próbki nowych kosmetyków, zwykle się w nich zakochuję i następnym razem kupuję pełnowymiarowe opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosmetyk z masowej produkcji to truciciel całego organizmu, jaka czarna lista w ich składzie siedzi. Mam AZS ale gdy zamawiam krem zrobiony w recepturze aptecznej to już nie swędzi potwornie , jaka to ulga od ręki. Krem z receptury aptecznej i wykonany w aptece na pocące stopy i do tego jeszcze pękajace jest cudowny,działa i jest niezastąpiony. A cierpiałem TYLKO 20 lat na nadpotliwe stopy i pękajace .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem zwolenniczką stosowania samych ekstraktów do pielęgnacji skóry. Zamiast całego kosmetyku możesz kupić coś takiego https://e-naturalne.pl/pl/p/Ekstrakt-z-aloesu-zatezony-10-krotnie-101/639 . Na mnie ekstrakt z aloesu działa świetnie. Pomógł mi w wygładzaniu blizn potrądzikowych, czego nawet laser w gabinecie medycyny estetycznej nie zrobił. Grunt to podejść z głową do zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto się przekonac o swoich potrzebach w pielęgnacji urody.Zdrowie to samo piękno tak teraz powiem, Patrzymy bardziej na skład produktów do jedzenia, a wielka szkoda ,że czarna magia z produktami do pielęgnacji z ubocznym szkodliwym działaniem , bo produkcja nie może się bez nich odbyć. Zdecydowanie tylko zamawiam wszystko do pielęgnacji w recepturze aptecznej i wielka zmiana jak marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Holamdii receptura apteczna przeżywa renesans. Dermatolodzy zauważyli nieporównywalne działanie kremu i zalety,gdy farmaceuta przygotuje do codziennej pielgnacji krem do skóry suchej , AZS ,atopowej , trądzikowej. Rodziny licznie też do codziennej normalnej skóry wykazują największą satysfakcję właśnie z tych wykonanych w recepturze aptecznej ze względu na ich walory zdrowotne.Farmaceuta nie używa składników, które są obecne w emolientach gotowych, jak i kremach takich jak konserwanty, barwniki, czy przeciwutleniacze, produkty ropy naftowej, parafina a które wywołują uczulenie lub nadwrażliwość i alergie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szacuje się, że u co czwartego z nas w ciągu życia rozwinie się nowotwór (co byłoby jeszcze 50 lat temu wprost nie do pomyślenia!). Matka Natura takiego losu nam nie wymyśliła. Jest on wynikiem naszych wyborów, które podejmujemy każdego dnia, m.in. dostarczając takie a nie inne paliwo-jedzenie do naszego organizmu, używając takich a nie innych kosmetyków itd.A jako dodatkowy bonus przemysłowy kosmetyk zawiera bardzo toksyczne substancje, będąc z reguły obficie naszpikowany parabenami, SLS-ami i innym badziewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nazwa naturalne kosmetyki to wymysł handlu i mąci w głowach konsumentom.Trzeba czytać składy i to jeszcze nie wszystko,bo nie ma pewności ,producenci oznaczają symbolami CI15850, CI19140, CI42090,CI45410,CI45410, CI7547O, CI77491,CI77492, CI77499, CI77510,CI77891 itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez Organic Life robi sobie sztuczki na pytania klientów , dlaczego nie podają całego składu ,a tylko co im pasuje....Opisuja sobie cacy cacy,ale juz INC prawdziwego składu pełnego to przy żadnym nie podadzą a to pdstawa,nie wystarczy wypisać organic life,bo to nic nie znaczy i nie ma nic wspólnego z tym co jest w środku w kosmetyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście uwielbiam naturalne kosmetyki. Mam dość problematyczną trądzikową skórę. Ostatnio wpadł mi w oko profil na instagramie i facebooku www.eco-fantazja.pl Widać, że dopiero ruszają ze sprzedażą, ale skusiłam się akurat na wodę z Morza Martwego i to mydełko solne - REWELACJA! Polecam każdemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ,wszystko odwrotnie kiedyś robiłam,bo nie wiedziałam . Do cery z trądzikiem musi być specjalista ,inaczej można zniszczyć cerę na zwasze.Mój dermatolog ma rację, bo wszystkie przemysłowe kosmetyki maja niepożądane szkodliwe substancje mimo , że wypisują na opakowaniach do cery trądzikowej. Teraz idę prosto do apteki i zamawiam krem robiony w recepturze aptecznej ,bo jest wolny od szkodliwych substancji niepożadanych i w tym rzecz, dobrany indywidualnie dla mnie.Wychodzę najlepiej bo z efektem skutecznym i najtaniej.Nie tracę czasu na ciągłe w ciemno szukanie bo to głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuje u https://tiande.com.pl/. Maja bardzo duży wybór w dobrych cenach, może komuś się spodoba sklep, ja jestem w nim wręcz zakochana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, że z receptury aptecznej to najlepszy kosmetyk do pielę gnacji codziennej skóry i dobrany pod potrzeby indywidualne każ demu z osobna i ekologiczny bez parafiny , gliceryny,Parfum, chemicznych odczynników, utrwalaczy chemicznych itp Receptura apteczna to miejsce o najwyższym standarcie przygotowywania preparatów już lepszego nie ma. Fajnie jest ,bo samemu idzie się i zamawia w aptece i kładzie się na skórę krem o najwyższym standarcie jakości zdrowotnej i najświeższy. Odkąd przestałem dopiekać swojej skórze emulsjami ,emolientami z masowej produkcji mam się spoko . Wszystkie te przemysłowe emulsje, emolienty były jak nie parafina płynna to gliceryna jak sobie poczytałem powstają z ropy naftowej i zaprawiane chemikaliami, czyli toksyny wywołujące alergie, pogłębiające AZS, łuszczycę . Jak tu organizm ma się nie buntować dopiekając takim wcieraniem toksyn i alegentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlinkaMalinka001
Proponuję wybrać się do Nadarzyna pod Warszawą na BeautyDays. Mają tam ogromny wybór naturalnych kosmetyków - wiem bo byłam w tamtym roku. Masz w jednym miejscu wiele firm, można liczyć też na jakies próbki :)Teraz są 21-23 września, może się tam spotkamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Pacanowie ZA DARMO .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko w http://e-naturalne.pl moim zdaniem warto brać kosmetyki naturalne, bo w międzyczasie możesz dołączyć do programu lojalnościowego. Mocno się opłaca. Sporo kosmetyków w nagrodach i ofertach specjalnych zgarnęłam i nawet specjalnie się nie trzeba starać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynaxx
Czarne mydło posiada wiele cennych substancji,które odpowiedzialne są za prawidłową pielęgnację skóry. Nie od dziś wiadomo,że cenione jest za swój minimalizm i skład oparty o naturalne składniki. Jako posiadaczka cery wrażliwej szukałam czegoś delikatnego do oczyszczania swojej twarzy. Przed zakupem kolejnego żelu trafiłam zupełnie przypadkiem na wpis pewnej blogerki http://www.agigo.pl/zalety-czarnego-mydla/ ,który totalnie zmienił moje podejście do pielęgnacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już od jakiegoś czasu w necie: https://skladprosty.pl/ Przy pierwszych zakupach zniżka, mega doradztwo, wiedza. Fajne miejsce. Zajrzyj i sama się przekoanj. :) Ja jestem mega zadowolona, a mam swoje wymagania co do obsługi klienta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już od jakiegoś czasu w necie: https://skladprosty.pl/ Przy pierwszych zakupach zniżka, mega doradztwo, wiedza. Fajne miejsce. Zajrzyj i sama się przekoanj. :) Ja jestem mega zadowolona, a mam swoje wymagania co do obsługi klienta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już od jakiegoś czasu w necie: https://skladprosty.pl/ Przy pierwszych zakupach zniżka, mega doradztwo, wiedza. Fajne miejsce. Zajrzyj i sama się przekoanj. :) Ja jestem mega zadowolona, a mam swoje wymagania co do obsługi klienta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już od jakiegoś czasu w necie: https://skladprosty.pl/ Przy pierwszych zakupach zniżka, mega doradztwo, wiedza. Fajne miejsce. Zajrzyj i sama się przekoanj. :) Ja jestem mega zadowolona, a mam swoje wymagania co do obsługi klienta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przegięta ściema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przegięta ściema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×