Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rybkaaaa81

umowa o prace

Polecane posty

Gość rybkaaaa81

Mam pytanie odnosnie umowy o prace mianowicie pierwsza umowe mialam na okres probny na 3 miesiace, druga dostalam na rok ktora konczy mi sie 31,01,2009 czy trzecia umowe dostane na czas nieokreslony?? Wiem ze trzecia musie byc na czas nieokreslony ale moja pierwsza byla na okres probny co jest zaznaczone w umowie. Prosze o odpowiedz! PILNE!!! Jest ktos kto moze mi odpowiedziec na to pyanie???? PROSZE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vgfyxcj
według kodeksu pracy 3 umowa z tym samym pracowawcą powinna być na czas nieokreslony zawarta, ale umowa na czas próbny się nie liczy do tego. Także pracodawcamoże ci dać umowę na cza sokreślony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybkaaaa81
oj to szkoda ale slyszalam rozne opinie na ten temat dlatego pytam bo moj kolega dostal tak umowe na czas nieokreslony mimo tego ze 1 umowa byla umowa na czas probny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vgfyxcj
możesz dostać umowę na czas nieokreślony - to tylko zalezy od twojego pracodawcę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, ale kolejna Twoja umowa bedzie na czas okreslony. Aby 3cia z kolei byla na czas nieokreslony, 2 poprzednie musza byc na czas okreslony, a umowa na okres probny niejako poprzedza 1sza na czas okreslony i nie traktuje sie jej jako umowy na czas okreslony. Tak mowi wyraznie kodeks pracy jak i praktyka Sądu Najwyzszego, wiec w tej kwestii prawo nie gwarantuje Ci umowy na czas nieokreslony. Oczywiscie pracodawca moze dac Ci kolejna umowe na czas nieokreslony, ale to wylacznie od jego dobrej woli zalezy czy tak postapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
również pracodawca - bo niektórzy robia takie praktyki - podpisują z pracownikami aneksy do umow na czas okreslony przedłuzacjac je wtedy w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o właśnie tak
Dopóki coś jest obejściem a nie złamaniem przepisów, dopóty można to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
niestety smutne ale prawdziwe tak samo jak firmy podaja inna kwote pensji na umowie a reszte wypłacają w postaci delegacji, które teoretycznie sie nie odbyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meriiigooold
ja mialam teraz 3 miesiace umowe probna a dzis podpisalam na czas nieokreslony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×