Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

a tak na marginesie

Menu na komunię-przyjęcie w domu

Polecane posty

Zmieniły mi się plany i robię przyjęcie komunijne w domu. Mam problem z menu. Obiad-spoko.Potem tort,lody jakies ciasto. Przekąski,sałatki itp... A co na ciepłą kolację? Niezbyt pracochłonnego i niekłopotliwego w podaniu.I tak będzie młyn od rana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaaaaae
zapiekanki :) a jak nie to mogą być takie ciepłe kanpeczki- bułeczka(chleb),pomidorek serek zółty i szyneczka i na to znów serek zółty-robisz te kanapki wcześniej dzień,a w niedzielę do mikrofalówki,piekarnika wsadzasz 5 min i gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrób bigosik tydzień przed imprezą,gotujący nałóż do słoików i zakręć(sprawdż wcześniej słoiki czy trzymają),jak wystygnie schowaj do lodówki,trochę pracochłonne ale w dzień komunii będzie gotowe danie tylko podgrzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze tak....
frankfurterki zawijane w ciasto fransuckie wstawisz do lodowki i beda czekac a przed kolacja wstawisz do pikarnika i po ok20 min masz gotowa ciepla szybka kolacje do tego jakis sosik ostry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania bania
to długa impreza sie zapowiada...u mnie skonczyła sie po obiedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flaczki zrób ,pewnie starsi goście to lubią takie jedzonko :) Barszczyk z krokietami :) Pomyślę to może cosik dodam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
bedzie juz mloda kapusta wiec lekki bigosik z koperkiem,jakies kielbaski na cieplo,polmisek wedlin i serow.Ja na imprezy zamawiam szynkę wieprzowa z koscią u rzeznika-juz upieczona,potem ja tylko podgrzewam .Jest smaczna efektowna ,podzielna polecam.kilka wiosennych salatek i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może coś jednogarnkowego? Np bigos, leczo itd. Może szaszłyki? paszteciki z barszczem? Na epwno coś jeszcze wymyślisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak na marginesie -----Ja najczęściej robie wieprzowe(surowy boczek, łopatka lub szynka,cebula - wszystko przekładam na zmianę) . Robie też drobiowe z warzywami(papryka czerwona i żółta,pieczarki) .Jak lubisz nowości to mi też smakują drobiowe ze świeżym ananasem. Wieprzowe to umieszczam na blaszce (niekiedy na kratce ale pod spód daje blaszkę),smaruje trochę olejem by nie były suche.W czasie pieczenia smaruje sokami jakie się wytopiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm a z czym podać??? Ja najczęściej to lubię tylko z pajdą chleba je zjeść :P Lub bardziej wersji obiadowej (grzanki domowe z czosnkiem i lekka surówka ) bądź też frytki i surówka.Tylko czy będzie się chciało Tobie bawić z frytkami i czy to takie eleganckie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co :D 👄 Moja kuzynka też ma w tym roku komunie,podpytam się co będzie pitrasić i wrzucę pomysły :) Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
a czy ta komunia juz niedlugo ze tak sie juz przejmujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gilebrti
a jako opcja awaryjna lub wzbogacenie wersji podstawowej paszteciki z ciasta francuskiego nadziewane pieczarkami... mniammmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to w ogole
A ja juz jestem po komunii. W zeszla niedziele synek poszedl do pierwszej komunii a ja ciesze sie ze to przyjecie juz jest za mna. Tez nie wynajmowalam lokalu i roboty bylo co niemiara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska100
kup karczek peklowany (u nas trzeba zamowić jest w cenie surowego)pokroj na plastry ok 1cm ,usmaż na patelni z obu stron ,nie trzeba długo bo mięso miękkie-można zrobić dzień prędzej układaj je na blasze do piekarnika ,na to mięso połóż usmażone pieczarki i zagrzej w piekarniku potem przykryj plastrem żółtego sera i jeszcze na chwilę do piekarnika Można w mikrofali zagrzać -w/w plastry mięsa naciąć do środka i zwinąć w róże(mięso się rozjezdza) układać w głębszej blaszce mięso lużno ok.12 szt do środka róży włożyć 3 słupki boczku ,cebulę cząstkę 1/8 -2 kawałki i słupek czerwonej papryki świeżej To można zrobić dzien prędzej i do lodówki Piec 1-1,5 godz,na początku w 200oC potem zmniejszyc jak zobaczymy,że gora się przypieka i można przykryć folia aluminiowa żeby cebulka sie nie spaliła Do tych mięs sałatka: kapusta peki ńska +mieszanka meksykańska ze słoika +sos winegre i czosnek zmiażdzony ziemniaki opiekane kotlet drobiowy w panierce usmażyć -prędzej na łożyć krążek ananasa lub połówkę z puszki-razem podgrzac plaster sera żółtego i zapiec krótko lub w mikrofali sałatka z sałaty lodowej -+pomidor,papryka,rzodkiewka,ogorek zielony,dymka+sos winegre francuski-polać przed podaniem na stół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×