Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość angelika25

23 tydzien i brak ruchów

Polecane posty

Gość angelika25

nie czuje zeby moj maluszek sie ruszal, jak bylam u lekarza kilka dni temu powiedzial mi ze mam jeszcze czas bo to moja pierwsza ciaza ale ja i tak sie martwie. kiedy wy czylyscie pierwsze ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maamaaaaaaaa już niedługo
Ja poczułam w 17tc, ale nie byłam jeszcze pewna, że to to, a w 19 dostałam pierwsze wyczuwalne kopniaki. Skoro na usg wszystko było dobrze, to znaczy, że dzidzia ok. Może poprostu nie wiesz, że to są ruchy? Proponuję wybrać się do kina, tam maleństwo zacznie szaleć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie zaliczasz sie do szczuplych to tez mozesz ruchy poczuc pozniej......nie ma co sie martwic-na pewno wszystko jest ok a jak masz watpliwosci to wybierz sie na usg.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro lekarz mówi ,ze w porządku to pewnie tak jest przy pierwszym dziecku czułam dopiero pod koniec 6 m-ca a teraz już w 17 mocne kopniaki może masz takie delikatne musniecia chociaż..albo nie czujesz bo nie jesteś szczuplutka,wtedy też może być później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyczułam wcześniej, ale czytam ciagle, ze znacznie później mają prawo sie pojawić. Może masz łożysko na przedniej ścianie? Wtedy nie czuć tych delikatnych. Nie martw się, poczekaj cierpliwie i wsłuchaj się w siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika25
to prawda nie należe do szczpłych chociaz na razie przytyłam 7kg a łozysko jest umieszczone na przedniej scianie. czasami mam wrazenie ze cos czuje ale pozniej pozniej mysle ze sobie wmawiam. usg mialam 9 stycznia i wszystko bylo oki, płod rozwija sie prawidłowo a ciaza od samego poczatku jest zdrowa. pozostaje mi czekac... dzieki dziewczyny podnioslyscie mnie na duchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli to coś co czujesz to może nie być wmawianie :)początkowo jest to tak delikatne jakby ktoś delikatnie smyrnął Cię piórkiem od środka,to już są ruchy i wyczujesz je wtedy kiedy leżysz i jesteś rozluźniona.mocniejszy ruch może być wtedy kiedy będziesz w niewygodnej pozycji dla dzidziusia lub zdenerwujesz się albo gwałtownie ruszysz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 20 tc i czuje tak hmmm bąbeki:) nie wiem jak to nazwac;) i zawsze z prawej strony gdzies koło jajnika, czasem tak kilka na raz że aż łaskocze czy to to? chyba jestem szczupła (w 20tc 54kg waze) ja poprostu nie wiem co mam czuć ! :) a USG mam dopiero 27 stycznia - boje sie troszke i nie moge doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobie może się tylko wydawać, że ich nie czujesz, bo możesz ich po prostu nie rozróżniać. Na początku to jest tak delikatne jakby Ci jakiś bąbelek od wewnątrz brzucha dotknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poczułam po 20 tygodniu... Teraz jestem w 24 tyg i codziennie nie czuję, ale do 28 tyg można nie czuć codziennie... tak mi lekarka powiedziala. Ważne, ze jest wszystko ok. A moze czułaś, tylko nie wiedzialaś, że to ruchy są właśnie? Nie martw się, na pewno wszystko będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika25
ja juz tak naprawde sama nie wiem co czuje i czy w ogole czuje;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joolaa widzę że jesteś 3 dni wyżej w ciąży odemnie :D ja mam termin na 09 czerwiec, pogłaskaj brzusio odemnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angelika25 spokojnie, każda z nas odczówa inaczej, ja byłam przed ciażą chuderlak (48kg) i nadal jakoś nie tyje rewelacyjnie, może dlatego czuje mocniej bo nie mam tkanki tłuszczowej, no sama nie wiem, napewno wszystko jest w najlepszym porządku z Twoim bąbelkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika25
mam nadzieje ze wszystko jest oki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna dziękuję:) a Ty swój ode mnie:) angelika nie wiesz co czujesz bo za bardzo się martwisz:)jeszcze się nakopie Twój bąbelek głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika25
uglaskajcie swoje brzuszki i od nas;-) a jak z ich rozmiarami? u mnie tak do 19 tygodnia malo co bylo widac z pozniej z dnia na dzien zaczal rosnac jak na drozdzach;-) z kazdym dnie jest coraz okraglejszy;-) tak bardzo go kocham i juz sie nie moge doczekac porodu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej dziewczynki! z tymi ruchami to jest róznie.. ja poczułam w 16 tc..pierwsze wazylam przed ciaza 58 kg przy 170 cm...normalna sylwetka,przecietna. To sa wlasnie takie babelki:)..jakby pulsowania czasem od srodka... brzuszekk zaczal mi rosnac dop od ok 22 tc..i wtedy czulam juz wyrazne kopniaki. Tez mam lozysko na przedniej sciance. Dzidzia jest najbardziej aktywna pomiedzy 24 a 28 tc...potem ma coraz mniej miejsca w macicy. Ocecnie jestem w 29 tc( jutro zaczne 30)... i moj maluch ma juz swoje godziny kiedy spi... i kiedy kopie;) Spokojnie jak w USG jest wszystko ok nie masz sie co martwic... na pewno na dniach poczujesz ruchy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angelika dla Ciebie i Twojego bąbelka całuski:) To moja druga ciąża za pierwszym razem do 6 m-ca nic nie było widać i nie przytyłam nawet kg teraz jestem już 7 kg na plusie i brzuszek mam jak z Tomaszem do porodu:) mały kopie wieczorem dość intensywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja mam na plusie 7 kg- 30 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi brzuszek dopiero teraz cos widac, brasztą wystawały mi kosci miednicy przed ciaza, chuda byłam bleee a teraz tak fajnie ;) i w piersi mi poszło, oj poszłoooo ;) Jak tam u Was z wyprawką? dużo już macie kupione, przygotowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angelika tak to jest jak lozysko jest na przedniej scianie ;) pozniej czuje sie ruchy a w zasadzie slabiej a waga/tusza nie ma nic do tego ja nie naleze do osob przy kosci a w 1 ciazy ruchy poczulam dopiero pod koniec 22 tygodnia, brzucha nie mialam wtedy prawie wogole gin mowil ze yo wlasnie przez to lozysko na przedniej scianie w 2 ciazy lozysko mialam na scianie tylnej o juz w 15 tyg czulam wyrazne ruchy ja Tobie radze wypic cos b slodkiego wieczorem i polozyc sie na plecach plasko i nasluchiwac :) napewno cos poczujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doradzcie mi co takiego słodkiego mozna wypic zeby nie zaszkodzic? sok z mango (obrzydliwie słodki), może cherbate z miodem? tez bym posłuchała co tam słychac u szkraba, a mąż kładzie głowe na brzuchu i cos tam słyszy, może wtedy będzie bardziej słychac/czuć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika25
ja herbaty nie pije w ogole tak samo jak i kawy;-) polecam sok z porzeczek;-) ja juz troche tej wyprawki skompletowalam w wiekszosci ubranka, poki co kupuje wszystko w rozmiarze 62, na koncowym usg sie okaze ile ma cm to moze wtedy kupie na 56cm. zauwazylam ze ta rozmiarowka jest bardzo zroznicowana bo w jednym sklepie 62 cm sa male(np 5-10-15) a w innych sa wielkie;-) oj moj biust tez sie bardzo powiekszyl;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam w 1 ciazy to mialam odrzut od slodkiego i dla mnie szczytem bylo wypicie soku wieloowocowego a jak pilam go wieczorem i kladlam sie plasko na plecach to po paru minutach zawsze cos czulam z czasem ruchy staly sie b wyczuwalne i dostrzegane przeze mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to ze słodkim nie ma problemu :) pochaniam wszystko :) ja mam na razie łóżeczko, wózek, fotelik (nosidełko), rożek, troszkę ubranek, kocyki, po kilka sztuk kosmetyków bmbino waznych do listopada, podgrzewacz, teraz rozgladam sie za butelkami, laktatorem, wanienkę wypatrzyłam fajną z zestawem reczników dla dziecka i takim ręcznikiem z kapturkiem. Jeszcze czeka mnie zakup materaca, poscieli, termometru do ucha, przyborów kosmetycznych (szczotka, nozyczki, waciki itp) nie wiem co jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poczulam cos kolo 20ego walsnie, ale wiecie najgorsze bylo jak czytalam na kafeterii jak laski sobie opowiadaly wrazenia z ruchow w..14 -16 tygodniu! ale potem wylam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika25
czyli jak sie napije slodkiego i poloze na plasko moge cos poczuc?;-) ja slodkiego pochlaniam bardzo duzo, zas na kwasne mam odrzut kompletny. usg wykazalo na 100% synka;-) ja teraz w lutym planuje zakup wanienki (mysle ze onda jest bardzo fajna) laktator i butelki avent, kocyki i inne akcesoria. w marcy wybieram sie do ikea po mebelki a w kwietniu planujemy zakup wozka(strasznie podoba mi sie implast bolder) a w maju kosmetyki i rzeczy do szpitala mam tu na mysli pizame wklady poporodowe bielizne jednorazowa itp. mam tylko takie marzenie aby porod byl naturalny;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, mi tez radzily aby zjesc slodkie i soe polozyc, a ja nadal nic nie czulam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×