Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hakjala

BIEGANIE A CHUDNIECIE

Polecane posty

Gość marianna pe*
ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Anka Skakanka*
Dziś biegałam dopiero drugi raz (45 min bez przerwy). Wcześniej jeździłam na rowerze a jeszcze wcześniej skakałam na skakance. Zaczęłam biegać, gdyż poprzednie sporty nieco mi się znudziły. I póki co jestem zakochana w bieganiu, nie zniechęcił mnie nawet ból mięśni ud i pupy (efekt po poprzednim bieganiu) i czuję się świetnie! Od razu widać jak inaczej mięśnie pracują przy bieganiu a jeżdżeniu, skoro tak mnie te mięśnie piekielnie bolały- szczególnie dziś(niedziela) rano (a pierwszy bieg był w piątek). Alicja twój post zmotywował mnie podwójnie! Dziękuję Ci! Ja też talk chcę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczkodan_222
ja tez zaczelam biegac, normalnie dzisiaj był pierwszy dzien. Biegałam powoli ze 30 minut z przerwami na szybki chód. Z czasem bede zwiększać czas zeby dojśc przynajmniej do 1 godziny bez przerwy. Musze jednak robic to powoli, bo mam astmę oskrzelową i płuca mnie bola jak biegam za szybko. Wczesniej jezdziłam 5 lat konno i uważam, że oba te sporty są super.!;D. Mam tylko kilka pytań: 1.jesli bede biegała codziennie to nie przeforsuję się? 2.co zrobic z gromadzącą się śliną?Wypluwacie ją? 3.Czy jecie coś po treningu? 4.jak oddychac prawidłowo?wdychamy nosem i wydychamy ustami czy na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dziwne pytanie, co do biegania po schodach :D zaczęłam praktykować zbieganie z 10 piętra i wbieganie z powrotem, tak wolnym tempem ok. 40 min. Czy to lepsze od biegania po równym terenie ? Czy to coś zmienia jeśli chodzi o partie mięśni, które się wyrabiają ? No i po jakim czasie mogę liczyć na wysmuklenie ud i pupy ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitnessAMZ
ŻYJ Z FITNESS - zdrowy styl życia. zdrowie, sport, fitness, trening, zestawy ćwiczeń, diety, porady... Fascynujące, przydatne wiadomości. Dla zainteresowanych: naprawdę świetny blog z niezwykle ciekawymi publikacjami. http://trening-fitness.pl/ A propos biegania na moim blogu znajdziecie tematy takie jak: odpowiednie obuwie do biegania, motywacja w bieganiu oraz cel biegowy, jak biegać, technika, jak uniknąć kontuzji, plusy biegania... itp. Zapraszam serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@mmalgosiaa: jeśli już koniecznie chcesz biegać po schodach to: -nie rób tego codziennie, -wbiegaj )np na 10 piętro) i zjeżdzaj windą: zbieganie to zarzynanie kolan, @koczkodan_22: -ślinę wypluwaj:) -jeśli biegasz rano, to oczywiście po treningu musisz coś zjeść: ja ostatnio biegam wieczorami i wtedy już najczęściej nie jadam kolacji. -na początku nie biegaj codziennie, mięśnie muszą mieć czas na regenerację; 3 do 4 razy w tygodniu to optimum. Później, gdy już będziesz zaawansowana i uzależniona od biegania, możesz zwiększyć ilość treningów do 6 tygodniowo ale wtedy też pamiętaj o tym, żeby mocniejsze akcenty wplatać między dni lżejsze, kiedy będziesz biegać bardzo spokojnie albo przeplatać bieg marszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słitka___
Kochane pamiętajcie, że jeśli chcecie schudnąć, to lepiej biegać nie na zajechanie się a lepiej dłużej a wolniej..niż jak ja ze swojej niewiedzy biegałam dość dużo i szybko... a teraz mam uda :D no raczej ubitą sylwetkę.. no ale plus jest, że wyrzeźbioną Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ja niechacy!
ja biegalam przez miesiac codziennie po 4km a teraz tylko utrzymuje dwa razy w tyg. 10kg bez diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia191919
Witam. Ja biegam od czerwca Biegam po 26 km:) Swoim tempem. i powiem Ci ze udało mi sie schudnąc ok 10kg+dietka:) Mam jeszcze 10kg do zrzucenia:D Ale dzielnie walcze:) Bieganie naprawde odchudza:) Najlepiej jakis dresik wygodny bit na uszy i biegac tyle ile sie da:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biegam od
nie jestem zwolennikiem słuchania muzyki podczas biegu. chociaż poczatkowo słuchałam to jednak z czasem przestałam. to utrudnia bieg, wschdłuchanie się w rytm i tępo, zaburza prawidłowość oddechu i biegu. niemówiąc o niemozliwości kontrolowania tętna. ale są rózne szkoły. jak się na teraz ubieracie? bardzo lubie biegac wieczorem po całym dniu...pracy, stresu etc. jednak przez zminę czasu muszę przerzuć się na ranek.......kiedyś próbowałam ale nie szło mi rano ale co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika_22
ej, słuchajcie odkąd zaczełam biegac to nogi mam takie jakies masywniejsze i większy brzuch!Czy to normalne?Doda, że z wypróżnianiem sie nie mam problemów, a nawet biegam 3 razy dziennie a mimo to brzuch jest dośc duży...nie wiem co zrobic...poza tym miałam kontuzje i przez 2 tygodnie nie biegałam. teraz zaczełam i kondycja mi siada po 20 minutach, a nawet mniej. Czy jak sapie i dysze to robic sobie przerwy czy mimo wszystko biec dalej?To normalne z tą kondycją?I jezeli chce schudnąć, to czy do tego biegania dodać jakąs diete czy raczej nie trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
No najlepiej będzie jak do tego dołączysz dietę, oczywiście. Jeśli chcesz schudnąć, to muszą iść w parze te dwie rzeczy. Ja stosowałam dietę i biegałam co 2 dni po 50 minut truchtem i w miesiąc zgubiłam 5 kg. Także jest to możliwe:) Musisz zmienić nawyki żywieniowe i będzie na pewno dobrze. Aha, i uważaj na przeciążenie stawów kolanowych - najlepiej kąp się w regenerującej soli bocheńskiej, dobrze pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakiś czas temu miałam straszną ochotę by zacząć biegać ale lekarz mi powiedział, że za dużo ważę i mogłoby się to skończyc tak, ze siadłyby mi stawy zupełnie. trochę zrzuciłam od tamtej pory i tak sobie myślę czy nie wybrać się na badania dla biegaczy, może dostałabym jakieś uwagi. ktoś był na tego typu badaniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak biegać żeby schudnąć? – czyli akcja regeneracja na wiosnę :) Polecam każdemu artykuł http://sarafis.pl/sarafis-pl-radzi/jak-biegac-zeby-schudnac-czyli-akcja-regeneracja-na-wiosne.html osobom, które biegają,bądź chcą zacząć biegać. Naprawdę sama nie wiedziałam, że popełniam tyle błędów.. Warto przeczytać dla siebie i dla swojego zdrowia ;) bo przecież zdrowie najważniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Połóż się na plecach i unieś wyprostowane nogi w rozkroku. Unieś tułów, a wyprostowane ręce wyciągnij do przodu między nogi. Ćwiczenia nie powinny sprawiać bólu, ale powinnaś czuć napięcie mięśni. Każde ćwiczenie powtórz osiem razy i stopniowo zwiększaj ich ilość. Bardzo dobrym zestawem ćwiczeń na mięśnie brzucha jest 6 weidera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpopularniejszym wskaźnikiem stosowanym w celu sprawdzenia, czy nasza masa ciała mieści się w normie, jest wskaźnik BMI. Natomiast wskaźnik WHR służy do określenia typu otyłości. Pomiaru dokonuje się w prosty sposób. 1. Zmierz obwód talii (połowa odległości między łukami żebrowymi, a biodrami) oraz obwód bioder (pomiar mniej więcej na poziomie krocza). 2. Podziel obwód talii (w cm) przez obwód bioder (w cm). O otyłości brzusznej mówimy wtedy, gdy: u kobiet wskaźnik WHR jest równy bądź wyższy 0,8; u mężczyzn wskaźnik WHR jest równy bądź wyższy 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja schudłam dzięki bieganiu :) trzrba tylko robić to naprawdę rozsądnie! no i przede wszystkim dbać o siebie, o stopy (np. stosując http://acerin.info.pl/ ). Najlepiej wcześneij skonsultować plan biegania z jakims profesjonalnym trenerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletarrr
Fajne zioła na odchudzanie są w herbatkach Slim Herbal System. Fajne, bo odpowiednio ze sobą połączone. Jedna herbata bardziej oczyszcza, druga bardziej jest po to, żeby spalanie tłuszczu było efektywniejsze, także każda jest po coś. Trzeba tylko pamiętać, żeby sobie regularni i odpowiednich porach te napary robić, trochę jest herbatek w ciągu dnia do wypicia, ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Schudłam 2 kg, bez dodatkowej diety przez trzy tygodnie mniej więcej, dzięki herbatkom Slim Herbal System. Wyraźnie woda zeszła z organizmu. W międzyczasie też sól ograniczyłam w codziennej diecie. Tradycyjnych, ziołowych metod poprawy zdrowa jednak nic nie pobije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×