Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

A no i zapomniałam dodać że postanowiłam posprzątać cały dom[już skończyłam] bo w jak pomyśle że jutro może być za pózno to aż mnie ciary przechodzą a jak rozmawiałam ze szwagierką jest położna(ta co nie dawno urodziła)to powiedziała że jak rozwarcie na 3 palce to ona czuje że ciężka noc przed nami i że może mnie rozerwać!!!!Ale co wszystko zapięte na ostatni guzik już a nawet rozpięte:)to mogę jechać:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i nikt nie odpowiedział na moje pytanie sprzed 2 stron :( czy 70zł za USG prywatnie to dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja miałam rozwarcie na trzy palce to zostałam już w szpitalu z córką pojechałam o 7 rano a urodziłam 22:15 Szykuj się kochana:) 70 zł za usg tak chyba kosztuję prywatnie. Ja płaciłam za wizytę 80 zł z badaniem plus usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angela gratulacje🌻 4sz4 ja place za wizyte 70zł+60zł usg wiec chyba normalna cena za usg zalezy moze jeszcze od miasta nieznajoma a widzisz mowiłam ze pewnie sie okaze ze juz sie dzidzia szykuje:) a ja byłam w markecie i kupilam puszke mleka dla dziecka tak na "zas" wiem wiem niedobra jestem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela-Gratulacje 🌼 Kasiu jaką masz gr. krwi ?Ja mam z mężem konflikt serologiczny mam ARH- i opuchlizna mnie przeraża .Stąd co miesiąc mam badaniu (combsa)antyciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatek-teraz są jakieś mleka jednorazowe w aptekach zalecają tylko takie .Nakłada się smoka i gotowe do spożycia.Te proszkowe ponoć nie . Ja tez kupiłam paczkę NAn dla noworodków ,ale podobno nie wolno takich podawać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela --- Gratuluje :D Brzusiowa --- pogratuluj siostrzyczce, nameczyla sie bidulka, ale jaka slodka nagroda za to :):):) Nieznajoma --- ale Ci fajowo, pewnie cala w skowronkach sprzatalas mieszkanko, jakbym tez takie wiesci uslyszala to cale pietro w bloku bym chyba wypucowala... ale ja mam jeszcze kupe czasu ;) Trzymaj sie dzielnie i informuj nas :) Ja jutro ide na wizyte i moze tez cos podobego uslysze :):):) Agatek --- gratuluje egzaminu :) Oki to ja zmykam dalej. Bo tylko dostalam net to wskoczylam zobaczyc jak tam "rozpakunek" no i sie nie przeliczylam :D:D:D:D Czeka mnie dzis jeszcze szalenstwo na spozywce, ehh nie ma to jak odreagowac na shoppingu :D:D 4sz4 --- ja za usg z wizyta u swojego daje 60, a u drugiego (z lepszym sprzetem) 150, wiec chyba Twoja cena nalezy do tych normalnych :) Buziole dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
smalle -------a jak dzidzia siedzi juz u ciebie w kanale rodnym to odczowasz to w jakis inny sposob???????? ja zamierzam chrzcic dziecko w polowie listopada . pierwszy synek tez byl chrzczony w listopadzie i mial dokladnie 2 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa no i mi tez przez pierwzse najlepiej 2 tyg polecali kapiel w krochmalu, mleku lub parafinie cieklej - oczywiscie wymieszane z woda. W szkole rodzenia zachwalali, i teraz dziewczyny z grupy, ktore juz urodzily to sobie bardzo chwala naturlane metody, wiec pewnie pojde w ich slady, bo sama wole natural. :) Dzieciaczki przez to mniej ponoc maja uczulen. Choc uczulenia to kwestia indywidualna... Na pozniej mam kupiony johnsons top-to-toe i naturals tez johnsona, kolezanki polecaja tez serie z niveii dla dzieciakow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
anulka 81---------ja biore jedna koszule, oststnio jak rodzilam to bylam i tak w szpitalnej przez calutki pobyt a tym razem wezme koszule ale nie wiem czy sie przyda. a do kapieli dziecka kupilam -----------plyn do kąpieli z nivea, do tego mydełko. polecam tez plyn do kapieli OILIATUM(czy jakos tak) mozna kupic w aptekach tylko troszke drogi......... to plyn a zarazem oliwka. wiec 2 w 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamierzam Nadusię ochrzcić w styczniu, mam już nawet ubranko:) Myślę, że 3 miesiące to akurat. Mam dla nie do kąpieli Oilatum, bo po nim już nie trzeba nawilżać skóry, ale jeszcze kupię zwykła oliwę z oliwek. Podobno najlepiej bo naturalna i ma składniki odżywcze, a przez skórę do organizmu noworodka wszystko przechodzi. Resztę mam Nivea i gencjanę do pępuszka. Do pupci bepanthen. Do szpitala spakowałam 1 koszulę na poród i 3 do karmienia. Kupiłam sobie też piękny staniczek:) Angela - jak cudownie - gratuluję!!!!!!!!!!! Brzusiowa - gratuluję siostrzeńca, Ty też już zaraz będziesz tulić maleństwo:) Nieznajoma - poród może nastąpić lada chwila. Trzymam kciukaski!!!! Ja sobie trochę odpuściłam, staram się nie myśleć o porodzie i o tym, żeby przyspieszyć, to i szybciej czas mi leci przynajmniej. Niech sobie jeszcze moje maleństwo podrośnie:) Ruchy muszę liczyć 3 razy dziennie - przez godzinę po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Musi być nie mniej niż 4 ruchy i zapisuję w karcie ciąży. Też tak musicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalune--->ja nie zapisuje ruchów bo mi nic nie mówiono na ten temat a do pupci też mam Sudocrem i bepanthem,polecała mi położna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgorzata powiem ci ze nie słyszałam nic o takim mleku, ja kupilam bebilon 1 i mam zamiar wprowadzic go w uzycie:P lalune ja w ogole nie mam karty ruchow i ich nie licze, moj lekarz daje taka karte tylko kiedy ciaza jest"problemowa" mykam farbowac wlosy co by lekarz z porodowki ze strachu nie zwiał jak mnie zobaczy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To macie dobrze, bo ja musze się sporo nagimnastykować, żeby mój skarbek zechciał sie w dzień poruszać:) Po 21, to już inna sytuacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:-) wreszcie odpoczynek, cały dzień latałam jak szalona, do pracy po pieczątkę , do Zusu ze zwolnieniem, zakupy, ostatnie pranie,odkurzanie, mycie podłóg- choć porządek był:-), wszystko w sumie by czymś mysli zając i nie myśleć,że jutro idę do szpitala , bo mam stracha:-(. Dzięki że będziecie trzymać za mnie kciuki🌼. Wezmę nr do jednej z Was to jutro wieczorem dam znać co i jak:-) Agatek ~~ gratuluje zdanego egzaminu:-)jeden problem mniej:-) Betix ~~ ja miałam robione ktg w ostatnich tyg(mniej wiecej od 30-tego)conajmniej raz na tydzień. Dagar ~~~ super ,że jesteś juz w domku z dzidzią:-) też już chciałabym mieć cięcie za sobą.. JoG ~~ co do chrzcin , my bedziemy chrzcić na wiosnę jak ciepło sie zrobi, tylko nasi rodzice(dziadkowie w sumie :-)) ,nasze rodzeństwo , no i chrzestni(raczej znajomi niż ktoś z rodzeństwa- przynajmniej tak myslimy by zrobić. Brzusiowa~~ gratuluję siostrzeńca:-) Dorka 572 ~~ jakie są proporcje tego krochmalu? jak w ogóle to przyrządzić;-), Co do kosmetyków ja mam mydełko babino i nivea ,linomag i sudokrem,mleczko nivea i narazie starczy, im mniej tym lepiej. Angela~~~ GRATULACJE!!!! :-):-):-):-) 4szt4 ~~ u mnie wizyta 90 plus usg 60 , czyli chyba normalna cena. Nieznajoma ~~ trzymam kciuki by szybko poszło, moze juz jutro jak ja będziesz miała maleństwo przy sobie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betix - jedynie co czuje to takie przeszywajace kłucia, a tak to nic innego nie zauwazylam, i brzuch duzo obnizony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia444--> ale mnie rozbawilas!!!! Ja mam identycznie. Ciagle prosze meza,zeby zwolnil :) Nawet na spacerze hihih A to,ze nie dajesz rady na przejsciu.... 👄 👄 👄 👄 Mewka--> trzymam kciuki i czekam na wiesci!! Nieznajoma--> juz niedlugo bedziesz miala swoja kruszynke :) Ale Ci zazdroszcze. I tak sobie pomyslalam,ze pewnie Kasia K_Z albo juz wyszla ze szpitala, albo juz niedlugo. Ta to jest szczesciara :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, sorki ale nie mam czasu przeczytac wszystkiego. Gratuluje innym mamuskom: Dagar, Monia, Angela, Kliforka, i kto jeszcze? sorki, nie jestem na biezaco U nas wszystko w porzadku, jestesmy z Kubusiem w domu. Mam jeden problem..... piersi. Sa jak dwa kamienie i nawet po karmieniu nie czuje ulgi. Synus cos tam ciumka, ale tak ze mi sutki juz odpadaja. Pokarm wyplywa jak nacisne ale to tak po kropelce. Juz nie wiem co robic, boje sie zapalenia :( co tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSEUDO...........wiek....termin......imię.........woj..... .. ....które Nieznajoma4303.22..... 01.10.09...Blanka.....pomors........pierwsze MG 29..............31... ..01.10.09...Igorek......wlkp..........drugie czuła...............25..... 03.10.09 ...córcia.... pomors.......pierwsze alla23...............24.. ...03.10.09....synek.....mazow.... ...pierwsze Pultaska...........30... ..05.10.09....synek....kuj.-pom/Niemcy...pier Perełka1983......25... ..06.10.09….Pawełek...mazow........pierwsze Angela24...........27.....07.10.09....Martynka.śląskie.. ......pierwsze Mewka123.........29.....07.10.09. ..Martynka...wlkp.........pierwsze JoG..................27.....9.10.2009...Patrycja....doln ośl. ....pierwsze mazia112..........22.....11.10.09....Miłoszek....Małopol ......pierwsze KASIA444..................14.10.09.....SZYMUŚ....pomors. ......pierwsze 4sz4 ................20....16.10.09......Ola........Śląsk........ ..pierwsze Anulka..............28.....18.10.09...Patrycja....małopo lskie ..pierwsze Betix...............23.....18.10.09. ...synek.......kuj-pom......drugie Renatinka…...…...26....19.10.09.....Filip... ..... pomors......pierwsze Lalune..............27.....19.10.09....Nadia......warm.- maz....pierwsze Jenny06............29.....20.10.09....Kacperek..śląskie. .......drugie RUMIANELLA.......27.....22.10.09...Larysa.....dolnośląsk ie...pierwsze SURI.................30.....22.10.09....Dawid......śląsk ie.... ...pierwsze agatek-gagatek ..24.....24.10.09...córka......dolnośląskie...drugie lubila................32.....25.10.09....Ola..........rz eszów .....drugie agata_xyz.........28.....26.10.09...synek........śląskie ...... .pierwsze camisia…….........35…...28.10.09.?.. chybaHania.Austarlia….drugie smalle...............27.....28.10.09.....synuś........UK ..........pierwsze madzik.............21......29.10.09......???????.......l ubelskie...drugie dorka572..........29......01.11.2009 ..córka......śląskie......drugie Mama............Data....TC........Imię........Poród..... ...Waga/Cm Mery27.......... 15.07... 28 ...Maksymilian ...CC ...........1300/38 Marta Dz....... 15.09 ....36 .....Zuzia ........CC ..............2700 Kliforka .....................38..................... SN............ 3240/53 Tyśka............ 24.09 ...38..... Emilka........CC............. 3500 monia_monia....24.09....39.....Marcel.........SN........ ....3750/54 Dagar.............25.09....37.....Kornelka......CC...... .......2960/57 K_Z_Kasia........26.09....39......Kubuś...........SN.... .........3330/56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela------> serdecznie Ci wszystkie gratulujemy, dużo dużo buziaczków i super, że Dzidzia już z Tobą! Czekamy na następne. Może obstawimy??? Nieznajoma coś się szykuje, a i Renatinka ma "lekkie" objawy, fajnie.... Brzusiowa też gratuluję siostrzeńca, martwiłaś się a już po wszystkim, widać wszystko musi swoje potrwać.... Czop śluzowy---coś było o nim mowa, więc odnalazłam gdzieś opis w "jakiejś mądrej gazetce-Bedziemy rodzicami"--cytuję----->czop śluzowy zamyka ujście macicy. Ten fizjologiczny korek zazwyczaj różnie wygląda-może być wodnisty lub konsystencją zbliżony do galaretki; perłowoprzezroczysty, różowy, brązowy, czasem nawet krwistoczerwony. Czop może być wydalany stopniowo przez kilka dni, albo w ciągu kilku minut. Jeśli temu towarzyszy krwawienie to trzeba skonsultować to z lekarzem. Wydalenie czopa to sygnał, że poród niebawem się zacznie"....i to tyle. Może którejś to pomoże bo akurat będzie miała ten książkowy objaw ale to tak jak z wodami lekarz mi mówił, że może chlupnąć, a może to być utajone, częstsze wizyty w toalecie.Jak się sama przekonałam te opisy to wszystko i nic. Każda z nas jest inna i jak przy każdym dziecku jest inaczej tak jest i z nami. Moja dzidzia już wróciła do normy, czyli szał brzucha więc mamusia tez spokojna i przynajmniej normalnie prześpię noc. Jaka ulga kiedy znowu kopie, a już byłam przerażona jej "spokojnym" zachowaniem... Miłej nocki dziewczynki i wracam do was jutro. Może znowu zajrzę, a tu któraś rozpakowana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o 3 odeszly mi wody, o 4 jakos bylam w szpitalu, dali kroplowke i zaczely sie skurcze. Bolesne, ale da sie przezyc. w miedzyczasie walczylam na kibelku po lewatywce hehe. Jakos o 7.30 juz wrocilam na sale porodowa no i juz zostalam,,,zaczely sie parte, ale to juz tak nie boli. Wysilek duzy. Ja mialam kilka podejsc - glowka pojawiala sie i chowala.Ale to chyba ja nie bardzo wiedzialam jak przec. W koncu babki wziely mnie w obroty i udalo mi sie, Polozyli synka na brzuchu- super uczucie. A potem zabrali i zaczeli mnie szyc - nic nie boli, naciecie tez nie. Da sie przezyc!!! powodzenia kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, ja tylko się melduję, bo nie mam czasu. Byłam u lekarza, nic się nie dzieje, żadnego rozwarcia, szyjka długa i zamknięta => Boże Narodzenie :-( Jutro będę nadrabiać zaległości z czytaniem. Kolorowych snów Kochane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czop sluzowy wypadl mi z wodami - taki maly glutek A wod jest tak duzo ze nie da sie tego z niczym pomylic i przegapic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEWKA -kąpiel w krochmalu łyżke mąki rozprowadź w kubku gorą cej przegotowanej wody i pozostaw do ostygniecia-zimną wlej do wanienki z wodą .Możesz też porostu wsypać garść mąki ziemniaczanej do wanienki,zamieszać i gotowe.Co do kąpieli w mleku to siorka dodaje kubek przegotowanego i ostudzonego do wody w wanience. Ważne jest też aby w pierwszym miesiącu wodą do kąpieli noworodka była PRZEGOTOWANA. 4sz4- co do USG to ja za wizyte z badaniem,usg i plotami płace 100zł.Jeszcze 2 miesiące temu płaciłam za wszystko 70 zł ale mój gin ma duże wzięcie i podrożał...:( dziewczynki postanowiłam dokupić oliwke-przyda sie jesli pojawi sie u małej ciemieniucha sól fizjologiczną -przyda sie do katarku-będzie paskudna pogoda jak mała sie urodzi do noska kupie też aspirator ( NIE GRUSZKE) Ale z tym poczekam jeszcze bo siorka dostała taki w wyprawce ze szpitala.Na allegro widziałam takie -cena od 20 do 50zł no i po lekturze waszych zakupów:) kupie jeszcze Bepanthen-no bo skoro można go dawać i na popke dzidzi i na nasze cierpiące brodawki to napewno sie nie zmarnuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie przeczytałam,że już trochę jest mamusiek :) gratulacje a co z tą dziewczyną Mery27 i jej dzidziusiem? bo takie maleńkie się urodziło... a w naszym topiku przygotowania do roczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny podesłałbyscie mi e-maila i hasło moj e mail 1aneta23@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×