Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Witam:) Mam tak hujowy dzień od samego świtu najpierw mąż doprowadził mnie do białej gorączki a potem mała od 10 dopiero teraz usnęła........zobaczymy na jak długo...........napisze jutro więcej bo muszę napić się melisy bo kurwica mnie dziś bierze.......... Gabrysiu gratuluję:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrysia----------gratulacje 👄 angela------->ile trzeba nosic ten pas poporodowy?Jak z utrata wagi;-) Mam do was pytanie: Czy nadal macie opuchniete stopy?:-( Mnie juz mija 7 tyg. od porodu a stopy sa opuchniete. Moze nie tak bardzo jak w ciazy,ale jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieznajoma ---------->wyluzuj:-) Moja mała nie spi od 6 i dopiero teraz drzemie.Za godzine kapiel i mam nadzieje,ze wreszcie zasnie. Co ile wasze malenstwa jedza?Moja w ciagu dnia co 3 godziny, w nocy co 4 lub 5.Powinna jesc 6 razy dziennie, a zdarza jej sie 8...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to macie szansę na spanie w nocy, mój Bąbel cały dzień przespał z przerwami na jedzenie, więc noc zapowiada się nieciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A buuu u mnie najprawdopodobniej Patrycja ma ta kolke,tak mi jej żal ,meczy sie bidulka a ja już nie mam siły :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrysia gratuluję:) a moja myszka dzisiaj też prawie cały dzien śpi , ciekawe jaka będzie noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka - ja na kolkę używam kropelek Sab Simplex - sprowadzałam sobie z Niemiec. Są naprawdę super, moja nadia już nie ma problemu z bączkami i nie ma ataków płaczu - no chyba że z innego powodu. Czy Wasze maleństwa też strzelają kupą, ja ostatnio byłam cała w kupce tak strzeliła:) I wciąz bujam się z tym pępkiem, kończy się już 5 tydzień, czy któraś z Was też tak długo czekałą aż odpadnie pępuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagar - ja karmie co 4 godziny o 120 ml - czyli dokladnie jak na opakowanu mleka :) do tego cycus,ale tego nie wliczam Stop nie mam opuchnietych, za to zwiekszyl mi sie chyba rozmiar :( Nie mieszcze sie w buty Gabrysia - gratuluje, widze ze to drugi Kubus u nas :) przykro mi ze bylo tak ciezko Angela - moj Kuba tez ma takie krostki, jutro ide do lekarza to zapytam Anulka - na baki dobry Esputicon- bez recepty, dajesz 4 razy po kropelce agata - nie pomoge, moj spokojniutki po kapieli, dopiero jak za dlugo go ubieram to sie niecierpliwi Misiaczka, ja chyba tez zostane przy jednym ;) a swoim nastrojem sie nie przejmuj, to minie, tez wylam jak glupia i ja tez sie ledwo wyrabiam, po prostu trzeba streszczac ruchy hehe aha - i zrezygnowac ze snu ;) A ja mialam wczoraj straszny dzien. Bylismy u gina, wszystko w porzadku, super zagojone, zrobilismy cytologie, dostalam recepte na Cerazette. Bylismy tez na zakupach, Kubus byl grzeczniutki, nakupilam mu ciuszkow ;) Ale... po wszystkim zgubilam portfel w ktorym byly 2 tys :( :( Czy Wy tez jestescie tak zakrecone? Ja wzielam portfel do kieszeni, przeszlam ze dwa metry i go zgubilam. Jak wrocilam juz go nie bylo. Kompletnie nie moge sie ogarnac, caly czas mam cos do zrobienia, Kuba nie pozwala odejsc od siebie, wiec caly czas latam i sie stresuje. Czasem ide do kuchni cos zrobic i zapominam po co poszlam... ehhh chyba wariuje? Pytanko - czy wasze dzieci maja jakis slad po szczepieniu (tym w szpitalu)?? moj ma czerwonego bąbelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalune - u nas odpadl po 3 tyg. Polewaj czesto spirytusem, dlub tez dokladnie patyczkiem -zeby wszedzie dotrzec Ale masz niezle z ta kupa, ja jeszcze nie mialam takiej sytuacji, Kuba raczej nie strzela ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia - moja też ma ślad na ramieniu, takie czerwone zgrubienie. A z tą kupką to zawsze mam stracha jak ją przebieram, jak się zezłości, to wszystko jest w kupce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu - Biedaczku, ja też jestem zakręcona, bo w głowie tylko dzidzia:) A mój mąż dzisiaj chciał polać małej pępek pioktaniną i wyleciał mu jakoś zakraplacz i uwalił parkiet i ścianę. A był tak wściekły, że szok:) Na szczęście większośc udało się zmyć, aścianę się zamaluje. Zapamiętam ten pępek do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny! pomozcie moj Michas ma kolke tzn nie jestem pewna! ale palcze po karmieniu. moze mam za malo pokarmu jestli tak to jak to rozpoznac???????????? BLAGAM ODPISZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pultaska - moja Nadia płakała po każdym jedzeniu, podkurczała nóżki do siebie i płacz jest przerażliwy, zrywa się nagle, a potem bączki i nie można dziecka uspokoić. A wieczorem , to potrafiła mi płakać 2 godziny i nie mogłąm jej uspokoić. Ja jak pisałam wyżej podaję krople sab simplex z Niemiec i jest rewelacja - ustąpiły wszystkie dolegliwości. Ogrzewaj brzuszek suszrką, to pomaga, masaż i noś na brzuszku to uąłtwia oddawanie gazów. Nie wiem jak karmisz, bo ja piersią i musiałąm odstawić wszystkie produkty mleczne, ciemne piecywo i jem tylko gotowane rzeczy. Współczuję Ci bo wiem co to znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze dziecko chce całe czas pierś, ale jak dajesz to i tak płacze przy piersi. Jak chcesz sprawdzić ilość pokarmu, to spróbuj ściągnąć laktatorem lub ręcznie i ewentualnie podaj maleństwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pultaska - moj synus tez ma kolki. Zaczyna sie chwile po jedzeniu. Prezy sie, wygina, ma kamien zamiast brzusia, strasznie krzyczy, czasami duzoulewa. Przy tym jest czerwono-fioletowy, wykopuje nozki w gore i macha nerwowo raczkami. Okropny widok dla rodzicow, bo niewiele mozemy zrobic :( Nie wiem, ktore z tych objawow sa kolkowe, ktore nie, ale wiekszosc z nich zaczela sie nam ok 5 dni temu.. wiec moze wszystkie :( Wlasnie podalam przed chwilka pierwsza dawke sab simplexu, efekty ponoc dopiero za ok 3 dni, ale lepsze 3 dni, niz patrzenie jak sie bidulek meczy do ok 3-4 m-ca. Na naszego dziala tez szum np wody (znalezlismy cos takiego na youtubie :) ), masaz brzusia, podnoszenie nozek (lezy na pleckach, a my zginamy mu nozki pod katem prostym) itd na necie jest pelno porad - ale to daje chwilowe efekty. Licze na cud z sab simplexem. Powodzenia kochana, mam nadzieje, ze chociaz troche pomoglam ! Pamietaj, ze nie jestes sama, ja tez wlasnie walcze z kolka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagar - mój mały jak będzie tak jadł jak je, to za miesiąc go nie uniosę! ;-). Co 2 godziny wypija 90 mleka i to tak na odpoczynki, bo budzi się głodny i drze się jakby go ze skóry odzierali, wypija 30-40 i zasypia i nie pije. Pośpi chwilę, przypomni mu się, że nie dojadł i pije resztę. W nocy spi 4-5 godzin po kąpaniu, budzi się, wypije 120 i potem co 2 godziny 90. Je więcej razy niż 8 ;-) Nieznajoma - wspólczuję, nic przyjemnego jak mała tak "dużo" Ci spała. Nie tylko Ty jesteś wymęczona, ale ona też :-O i przy okazji jak dziecko zmęczone to marudne na maksa:-(. I jeszcze ten mąż :-(!!! Mi jak mały dopiecze w ciągu dnia, to po kąpieli odpoczywam. Ja zajmuję się dzieckiem cały dzień, kąpiemy razem i po kąpaniu mąż z nim zostaje, karmi go i usypia, ja wtedy odpoczywam od małego. Anulka - mój maly też ma na policzkach takie krosteczki i wydaje mi się, że to jest albo od mleka, albo potówki (tylko dziwne, bo ma to tylko na policzkach), albo uczulenie od proszku jak go przytulamy (jego rzeczy piorę w loveli, ale nasze w persilu). Zapytam pediatrę jak pójdę na szczepienie od czego to ma. Agata - mój mały miał kolki w szpitalu po porodzie i zaraz po szpitalu w domu, ale to dlatego, że w szpitalu dali "zły" obiad i malego wzdęło. Przyszła pielęgniarka, próbowała go uspokoić i co mnie zdziwiło, to wzięła go ze sobą i jak przyniosła, to było już dobrze. Powiedziała, że rozmasowała mu brzuszek i dała glukozy... Tylko cholercia, nie wiem jak masowała, że mu przeszło. Gabrysia - gratuluję!!! :-D A ja z dzidziusiem dopilnowałam wszystkich terminów, usg bioderek zrobione, w poniedziałek lub we wtoek pojade na szczepienie, witaminki daję, dzidziuś zdrowy i zadbany, tylko zapomniałam umówić się na wizytę do gina :-O i teraz dupa, bo do mojego prywatnie to też czeka się z miesiąc! Masakra :-( w całym tym zamieszaniu wokół dziecka zapomniałam zupełnie o sobie i dopieo jak zaczełam czytać, że co niekróre już są po wizycie, to mnie olśniło! Idę spać... W ciąży źle się spało, a teraz jak się dobrze śpi, to mamy żywe budziki :-D Dobranoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalune -- w jakich dawkach dajesz dzidzi kropelki? Na opakowaniu jest napisane 15 kropel przed kazdym karmieniem piersia. Czy to nie za duzo? Dodam, ze moj maly je czesto, bo srednio co 2h. Podajesz je lyzeczka, czy w inny sposob? A Pultaska i jeszcze w ciagu dnia klade malego na jakis czas na brzusio, na szczescie slodko zasypia, a jego dupcia purka z czestotliwoscia karabinu maszynowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pultaska - uszykuj mleczka w butelce i podaj Michasiowi - jak wypije, to znaczy, ze placze z głodu i trzeba go dokarmić. Mam nadzieję, że jest glodny i nie są to kolki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata - ja daję 15 kropel przed każdym jedzeniem, moja też je tak co 2-3 godziny. Za jakieś kilka dni spróbuję nie dac przy jednym karmieniu i tak będę powolutku, stopniowo wycofywać. jak omijałam niektóre karmienia, to kolka wracała, więc nie ryzykuję. Położna mówiła, że tego się nie przedawkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i podaję łyżeczką, mała uwielbia te krople:) Robi takie minki, że od razu się śmieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pultaska moja dokładnie tak się zachowywała kilka dni temu i okazało się że miałam mało pokarmu i była głodna , mąż się zorientował że o to chodzi i ją dokarmialiśmy i było ok, ja walczyłam z laktatorem o mleczko i od wczoraj mam go wystarczająco i już nie dokarmiałam tylko zobaczymy jak długo mi wystarczy, ale musze przyznać ze najedzone dziecko jest całkiem inne może po prostu spróbuj dokarmić , a może to jakas inna przyczyna płaczu moja wstała wykąpała się zjadła i poszła spać ciekawe jak długo pośpi jak tyle spała w dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mg29----->kochana ty masz dobrze że chociaż możesz się wykąpać bo u mnie dziś było tak: Wstałam jak zwykle o 7 nakarmiłam dziecko przewinęłam i idę pod prysznic.Mówię do męża spoglądaj na nią on OK.kąpię sie kąpię zaczynam myc głowę i słyszę z sypialni ''Wyłaz dziecko płacze,głodna jest nie zapominaj że matką jesteś ile można się kąpać''A z zegarkiem w ręku 8 minut!!!!!!!!!!Więc już pod prysznicem łzy mi poleciały bo kurwa wstaję codziennie o świcie śniadanko do łóżka,obiad już o 10 gotowy zawsze dwa dania,poprane,wyprasowane,posprzątane.Zapierdalam na pełnych obrotach jak Robokop i co ja słyszę no kurwa ...............Podchodzę do dziecka i mówię do niego że mógł spróbować zabawić jakoś,sprawdzić pieluszkę a on ''Co kurwa zabawić a ty od czego jesteś....''Więc ja też atakiem odparłam że co on se myśli całe dnie i noce ja z dzieckiem na ręku on wezmie małą czasem na ręce(już nie tak jak po porodzie)i łaskę mi robi bo przewinie czasem w nocy i co taki ojciec z niego!Cisza obróciłam się do niego dupą i poszedł spać wstał jak się wyspał o 11!!!Kiedy ja se tak pośpię.Pojechał po pieczywo i wrócił z kwiatami i przepraszał to powiedziałam że obiad na kuchence dwie rączki ma i tyle !!!!!!!!!No tak mi ciśnienie podniósł Masakra!!!!!!! Zobaczymy jak będzie jak wróci z pracy:P I taki mój dzień a no i Blanka jak na złość łłłłłłłłłłłłeeeeeeeeeee i łłłłłłłłłłłeeeeeeeee nie wiem co jej jet wykąpałam o 7 i leży spokojnie ciekawe jak długo i se tak myślę Bożę niech ten cholerny dzień się skończy jutro będzie nowy.No i pewnie to samo ale cóż dam radę zawsze daję:)Buziaki dla was😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! cóż mam za cudowny nastrój dzis ;) ale to tylko dlatego że jestem narwana, głupia, nieodpowiedzialna i niecierpliwa. aha- i napalona :P tak więc mimo iż dziś mija dopiero 3 tygodnie to wczoraj dorwałam się do mojego :P trochę się bałam i ostrzegłam żeby obchodził się jak z dziewicą ale... po minucie zapomnieliśmy już o moim dziewictwie bo było tak cudownie i nic nie bolało! mój tylko na gumę przezywał, ale to jeszcze tylko do 4. 11 bo wtedy mam gina i tabletki wezmę. wiem wiem, głupie to co zrobiłam ale za to dowiedziałam się że u mnie już wszystko "wporzo" :) i było bosssko :) :D gabrysia- gratulacje🌻 nieznajoma- mój by tymi kwiatami dostał w facjate za taki tekst. on sam mi każe zrobić sobie wieczorem godzinę SPA tylko wcześniej mam tego naszego dzika rozdartego uśpić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSEUDO.........wiek....termin......imię.........woj... .........dziecko Basiek11.........27......9.10.09....Radosław...śląskie .......pierwsze Mama............Data....…TC........Imię........Por ód......Waga/Cm Mery27..........15.07.….28.....Maksymilian.....SN. .....1300/38 Marta Dz....... 15.09 ....36 ......Zuzia ..........CC ........2700 Kliforka ....................38.........................SN........324 0 /53 Tyśka............24.09....38.... ..Emilka..........CC............3500 monia_monia....24.09...39.......Marcel.........SN....... ..3750/54 alla23.............24.09...38.......Mateusz.......SN. ........3850/60 Dagar............25.09....37.......Kornelka.......CC.... ....2960/57 K_Z_Kasia.......26.09....39.......Kubuś..........SN..... . ..3330/56 migotka200.....27.09....39.......Piotruś........CC...... ....3370/58 Angela24........29.09....39.......Martynka......CC...... ... 3100/55 Mewka..........30.09.....39........Maja...........CC.... ......3020/52 Tymczasem.......2.10....40.....Piotrus...........SN..... .....3300/56 Kasia444..........3.10.....39........Szymon........SN... .......3750/57 MG29..............3.10.....41.......Igorek..........SN.. ........3280/54 Nieznajoma......5.10.....41......Blanka...........SN.... ......3300/47 Lalune.............5.10....38.......Nadia............SN. .........3400/56 Czula...............6.10....41......Malinka.........SN.. ..........3100/53 Betix...............8.10....39......Filipek..........SN. ............2800/53 JoG.................8.10....40......Patrycja.......SN... ..........3520/54 Perełka1983.....12.10....41.....Pawełek.........CC...... .....3940/61 Pultaska...........12.10....42....Michaś............CC.. .........4150/55 Jenny06...........15.10...40...Kacperek..........SN..... .......4050/51 agatek-gagatek..16.10..39......Amelka..........SN....... .....3700/54 kejtlin.............17.10....40......Rafałek........SN.. ..........3670/53 Jastro1.............18.10..41....Beniamin............... .........3350/54 Małgorzata 39 ...19.10..... ....RAFAŁEK..........CC............4000/56 Renatinka..........20.10....40....Filipek..........SN.. ..........3380/51 Anulka81...........20.10...........Patrycja.......SN. ...... .....3300/56 agata_xyz.........20.10....40...Emilek...........SN .............2800/52 lubila................20.10....40....Ola..............SN . ............3200/56 S.U.R.I..........22.10.........40........Dawid.......SN. ............3700/57 4sz4.................22.10.....40.....Ola............SN. .............3500/56 mazia112......22.10.......40....Miłoszek....CC.......... .......3550/57 rumianella.........26.10....40...Laryska.........SN..... ..........3150/52 Dorka572...........28.10....40..Nikola.........CC....... .3890/57 Gabrysia04.05.....29.10....40...Kubuś......CC......3860/57 Camisia............31.10.....40...Hania......SN......... .....3805/51 Smalle.........02.11..........40...Mikołaj....SN........ .....3200/51 Misiaczka........04.11.......40...Kinga....SN........... .3900/56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja tez w dobrym nastroju z wiadomego powodu ;) Pierwszy raz "na legalu" hehe Wiecie co nie wiem o co chodzi ale po porodzie jest o niebo lepiej niz przed ciaza! Nie wiem, moze to dlatego ze sie tak dlugo na to czekalo... Nieznajoma- na drugi raz jak Ci tak powie to odpowiedz "tak samo ja jestem matka jak ty ojcem, mozesz sie tak samo dzieckiem zajac, jesli nie jest glodne" 4sz4 - nie wiesz czy Cerazette od razu dziala? |Czy na poczatku trzeba jeszcze uwazac? Tez je bedziesz brala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia- no ja dopiero za 3 tygodnie idę po tabletki i teraz już nie wiem czy zwykłe czy Cerazette bo pokarmu nie mam praktycznie i nie widzę sensu karmienia pustą piersią :( ale może na 2 m-ce jeszcze wezmę Cerazette. nie wiem niestety jak działają ale raczej od razu! tak jak zwykłe tabletki - działają od pierwszej do ostatniej tablety i w przerwie również. ja tam zaraz po wizycie łykam tabletkę i lecę do mojego :D bo teraz z tymi gumkami faktycznie komfort mniejszy bo i ryzyko wieksze i co chwile trzeba "pomacać" Pana Szanownego i sprawdzić czy dalej ma ubranko czy się zsuwa :P ale bałam się wczoraj... po 3 tygodniach. hehe ale wytrzymac już nie mogłam i nie żałuję. kasiu- i ja mam wrażenie że jest lepiej, ale to pewno z "wygłodzenia" hihi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana:) Ja tez dziś w dobrym humorze bo wyspana:)Swoją drogą jak niewiele potrzeba do szczęścia:D A my wczoraj zadzwoniliśmy po babcie żeby zajęła się Emilką a my uciekliśmy do kina.Jak dobrze sobie gdzies wyjść..Pomimo tego że film nie okazał się za rewelacyjny i tak odpoczęłam psychicznie. A jutro jadę na zakupy ciuchowe i strasznie się z tego powodu cieszę bo jeszcze w ciuchy sprzed ciązy się nie mieszczę,wszystkie takie obcisłe te ciuchy mam które idealnie podkreślają brzuch i wygladam w nich jakbym w początkowej ciązy była :O Spętam wczoraj samca i będę mieć wychodne dwa razy w tyg przez dwie godz na ćwiczenia :) nieznajoma 🌼 witaj w klubie..Ja tez wczoraj poszłam do kąpania,ledwo co się zamoczyłam a mi wchodzi samcor do łazienki zebym już wychodziła bo mała płacze:O Też mi podniósł ciśnienie i spytałam go grzecznie czy na tym polega rola ojca zeby wołać matkę jak dziecko ryczy??i czy dla niego to taki problem posiedzieć z mała całe 20 min??Poskutkowało.. lubila 🌼 Jesteś dobrą mamusia a to że karmisz butelką nie ma żadnego znaczenia - olej takie pierdolenie ludzi:) brzusiowa czuła 🌼 Ty idziesz 19 tego a my dzień wczesniej na szczepienie :O A propo szczepienia..U was też każą robić morfologię dziecku przed szczepieniem?? MG 29 🌼 mnie też lekarz nie kazał pieluchować,zaś pediatra jest innego zdania :O Pieluchujesz swojego synka??bo ja nie Misiaczka 🌼 na poczatku jest ciężko z czasem,później będziesz mieć go trochę więcej - kwestia odpowiedniej organizacji:)też na poczatku ryczałam :) renatinka 🌼 z czego pobierają krew takim małym dzieciątkom?? agatka 🌼 jak szybko Emilkę zawijam w ręcznik to udaje mi się uniknąć płaczu:) chociaż czasami za wolno to robię bo i tak płacze;)Więc chyba musimy to przetrzymac i pocieszać się że z wiekiem to przejdzie:) Gabrysia GRATULACJE Dagar 🌼 moja je co 3 godziny w nocy czasami częsciej ale to zależy od jej humoru no i sie obudziła.nie zdąże do każdej napisac wiec 😘 dla każdej:) Miłego dnia!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) 4sz4,Kasiu Tysia😘 za pocieszenie:)A co do ten tego ja już biorę tabletki i gin mi powiedziała że one działają dopiero po trzeciej dobie od zaczęcia,więc od jutra ogień:):): Samcor ok jakoś się wytłumaczył ale stwierdziłam że nie warto smutnym i złym przez niego być bo córcia to czuje i też ma taki nastrój. Blaneczka cały wczorajszy dzień nie spałą ale noc Boska była tak nie przytomna nawet ja ją karmiłam czy też przewijałam:):):) Dziś mamy wizytę u położnej muszę zapytać o kilka rzeczy. I do was mam pytanko jak odciągacie mleczko to jak potem podgrzewać bo ja nie mam na razie podgrzewacza w sobotę będę mieć.Zamierzam sprawdzić wasz sposób czyli odciągnę mleko dam butle po karmieniu i jak się uspokoi to znaczy że nie dojada.Więc jak z tym podgrzewaniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×