Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

o grupe krwi pytali mnie jeszcze w czasie porodu, od razu pobrali z pępowiy, ale mąż musiał zapłacić za to 26 zł wynik jest wpisany w karte i książeczkę dziecka czemu wam tak czesto lekarze mierzą biliurbinę, jak mojej zeszło zażółceie to nikt jej juz nie mierzył poziomu, a lekarz był 2 razy przed szczepieniem musze to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianella nam przed szczepieniem nie sprawdzali bilirubiny. Srawdzaja chyba tylko jak dziecko jest zolte. Jastro poszukaj na allegro albo ebay kropelki Sab Simplex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam tych kropelek tak wiec dokladnie Ci nie wytlumacze. moze ktoras z dziewczyn....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG 29 - moja Kinia też wypija 90 mlekczka co dwie godziny, w między czasie nawet jeszcze jakieś herbatki się domaga.. Ogólnie to też ma kolki.. biedactwa nasze się namęczą.. Po woli zaczynam do siebie chyba już dochodzić... Już tak nie płaczę, ale mój R mnie czasami tak wkurza że głowa mała.. mógłby tyle razy coś za mnie zrobić to nie siedzi z d**a.. br Ciii faceci :) Kobiety muszą sobie same radzić :-) Uciekam do Kini :) a.. Kochane, pisałyście wcześniej o leżaczkach, można już je używać? Czy od kiedy ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz. Misiaczka-na wiekszosci lezaczkow ktore ogladalam jest napisane ze mozna ich uzywac od urodzenia ale wedlug mnie to za wczesnie.Beniamin ma prawie miesiac i dopiero teraz kupilam ale nie zauwazylam zeby mu sie szczegolnie podobal.chyba nie ma dla niego roznicy czy spi w lezaczku czy gdziekolwiek indziej ale podobno wiekszosc dzieci uwielbia lezaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny powiedzcie mi po jakim czasie od porodu mozna zaczac cwiczyc np.brzuszki.ja jestem prawie miesiac po porodzie i patrzec na siebie nie moge.faktycznie rozeszly mi sie chyba kosci bioder i do tego ten brzuch brrr.musze zgubic 8kg a waga stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja jestem szczesliwa- chociaz co do jednego:D moja waga zeszla juz 10 kg, mieszcze sie w spodnie sprzed ciazy;D i mam malusi brzus tylko... :) ale.. mam rozstepy! brrrrr ma ktoras z Was tez? jakie mascie skuteczne uzywacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki lezaczej juz od 2 tygodni (moja Kornelka dzisiaj konczy 7 tygodni) uwielbia w nim siedziec i zasypiac, a najbardziej lubi w nim puszczac bąki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki znalazłam w necie masaż na kolkę, nie wiem czy pomaga, ale zapobiegawczo już wczoraj córcię masowałam. oto link: http://www.edziecko.pl/wideo_edziecko/10,79343,4032206,Masaz_na_kolke.html lubila---moja córcia też ostatnio zaczęła się tak zachowywać, chwile płaczu a za chwilę znowu łapie cyca jakby go nigdy nie miała i była strasznie głodna, a raczej nie powinna bo mam pokarm i jem tylko to co na początku więc to napewno nie kolka, zwłaszcza, że kolka podobno łapie dopiero wieczorem. Ja swojej wpycham odrazu smoka i zmiana pozycji i zagaduję ją. Z tego jednak co piszesz, że nosisz na rękach to faktycznie ciężko. Ja na szczęście swojej nie muszę nosić, gimnastykuje się na siedząco. Dobra metoda na uspokojenie w naszym wypadku jest pozycja jak do karmienia, na boczku, owinięta w poduszeczce i mocno ją do siebie przyciskam, przytulam, całuję i gadam jakieś bzdury, w większości wypadków działa, ale jak każda metoda jest zawodna gdy dziecko płacze niewiadomo czego. Nasze dzieci rosną, coraz więcej chcą widzieć i się zmieniają ich płacze. Moja dziś się rozbeczała jak zmieniałam pampersa, wrzask niesamowity, a wystarczyło, że podniosłam ją tylko troszeczkę w górę i jakby ręka odjął. Czytałam gdzieś, że niekiedy dziecko nawet płacze gdy się nudzi albo ma nas dość. Moja córcia sobie w najlepsze teraz śpi już 2 godzinki więc miałam czas na mycie garów(a nazbierało się ich z dwóch dni), pomyłam trochę i zrobiłam obiad. Czekam teraz aż się obudzi i na spacer. Do południa się byczyłyśmy w łóżku, nie mogłam w nocy coś spać więc sobie troszkę odespałam. Dzięki za radę z tymi krostkami, też już drugi dzień używam tylko ziemniaczanki, a w nocy smaruję SOS z nivea, zobaczymy czy pomoże. Z tym wietrzeniem to też niestety trochę gimnastyki, Mała sika gdzie popadnie i chyba muszę kupić jednak przewijak, same maty nie wystarczą. M się śmieje, że jak dorośnie to będzie wszystko w domu prała. jastro----ale mamy lipę. M mówi, że wkońcu będę kupowała mięciutki papier do d****** Dość, że i tak jem pod córę to jeszcze będę musiała wykluczyć słodycze dla własnego dobra. Z wagą nie mam problemu bo jak kilka dni po porodzie wkładałam już swoje ciuchy z przed, ale jak usiądę to mam taki lekki flaczek na brzuchu, dziwnie zwiotczałe ciało. Z rozstępami ci nie pomogę bo ich nie miałam. Poszukaj coś w necie, może na forum jest taki temat :-) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś nie wchodzi ten link na masaż. Inaczej: google-masaż na kolkę video i tam będą 3 ćwiczenia, całkiem fajne. :-) SURI-----mojej córci też nie zbadali grupy krwi :-( widać jest teraz nieobowiązkowe bo dawniej z tego co wiem to każde dziecko miało wpis w książeczce, widać kolejne cięcia w szpitalach :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała wymiotuje...chlusta na odległość macie jakiś sposób na pozbycie sie tego paskudztwa...? często jest tak ze wymiotuje nawet godzine po jedzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem :)nareszcie kurcze ale mam dziś zapierdol:p łłłęęę ale mniejsza z tym jestem w swoim żywiole wszędzie mnie pełno:):):) Mg29----->kochana moja mała jak widzi wózek to od razu usypia bo wie że spacerek:)nawet jak tylko na ganek wystawię to anioł dziecka nie ma:) SURI--->mi również przy porodzie pobierali z pępowiny:) Jastro---->kochana polecam krople Infacol(smak pomarańczowy) tu w Irlandii w każdej aptece,tesco....kilka euro kosztuje.Poleciła mi moja położna jest to na kolkę,wzdęcia,bączki.Podaję małej całą pipetę przed jedzeniem(nie koniecznie przed każdym)od wczoraj i efekty po malutku widać.Moja mała częściej robi kupkę,jak puszcza bączki to już bez prężenia,wyginania i pisku nawet się uśmiechnie,i przede wszystkim brzuszek już nie taki twardy,spróbuj.Oprócz tego stosuję Glycerine & Aniseed to taki specyfik który pomaga przetrzymać maleńswto między posiłkami czyli jak ja karmię co 3 godziny i mała obudzi się po 2 to maczam smoczek w słoiczku i mała usypia na następną godzinę i karmię w wyznaczonym czasie:):):)też nie drogie polecam.Nie myśl że cię pouczam czy jakoś tak ale ja też sama w tej Irlandii i rada każdej Polki tu na wagę złota:):):)daj znać jak spróbujesz i czy działa:) Misiaczka---->też to przechodzę z mężem ale biorę już pigułki i lgnie do mnie na kolanach:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieluszka
dziewczyny czy któraś z Was ma zalecone szerokie pieluszkowanie? prosze odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu cisza, pewnie usypiacie malenstwa? moj cos nie mysli o spaniu ;-) nieznajoma super stronka, dzieki! wyslalam aktualne focie Kuby 4sz4. Smalle, Misiaczka - slodkie Wasze pociechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe co z Filipkiem Renatinki, nie odzywa się to pewnie ich zostawili w szpitalu ale trudno jak trzeba to trzeba a moja była grzeczna w dzieńa teraz od kąpieli wrzeszczy i co robić ?nosimy na zmianę ale nic nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jestem :) Wlasnie podeslalam nowe fotki Filipka. Bylismy dzis u lekarza. Mlody, fajny, z zupelnie innym podejsciem niz ten poprzednio. Niestety nie da sie uniknac szpitala. Idziemy w poniedzialek. Podoba mi sie podejscie tego lekarza. Tamten chcial od razu dawac malemu Luminal, czyli psychotropy :( Ten powiedzial, ze chce porobic malemu wszystkie badania, zeby wiedziec dlaczego utrzymuje mu sie bilirubina. W tym celu musi miec malego na oddziale w papierach, ale moze uda sie tak,zebysmy jezdzili na badania i wracali do domu. Bardzo bym tak chciala!!!! No ale zobaczymy w poniedzialek. Ten nowy lekarz ma jeszcze jeden plus - pracuje na oddziale i w poniedzialek mamy sie zglosic bezposrednio do niego, co, jak dla mnie, jest bardzo wazne. Mialam nadzieje, ze uda sie uniknac szpitala, no ale trudno. Zdrowie Filipka najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pultaska ja daję ten sab simplex średnio co 2-3 godziny, wychodzi tak 8-10 razy na dobę. Renatinka - kochanie trzymam kciuki żeby było dobrze Jog - ja też mam hemoroidy, ale od razu po porodzie wyszły. Kupiłam sobie maść w aptece homeopatyczną AVENOC. Myję odbyt gorącą wodą i smaruję maścią. Poprawa nieoceniona po kilku smarowaniach. Ja jestem z niej bardzo zadowolona. Rumianella - ja od dzisiaj też prowadzę walkę z małą żeby sama zasypiała. Kładę do łóżeczka i przy niej siedzę, jak strasznie płącze biorę na ręce i odkładam spowrotem. A i próbuję dać smoczka. Wieczorem ładnie usnęła:) Bo tak to mam problem, uśnie i po 20 min się budzi i tak kilka razy. Też tak macie? SURI - moja miała badaną, ale tylko dlatego, że ja miałam przeciwciała we krwi w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak usypiacie swoje malenstwa? Kuba wlasnie lezy w lozeczku i oglada sufit. Na szczescie jest spokojny. Wiem ze gdybym go wziela na rece to by szybciej zasnal... w sumie wczesniej go usypialam na rekach. Ale nie chce go przyzwyczajac, juz sama nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalune - Kuba tez zasypia, pospi troche i sie budzi, musze dac mu smoka i zasypia. Tak jest w dzien i nad ranem. Jedynie co to po kapieli spi twardo - tak od 21 do 1-2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pilne pytanie - czy na pierwsza rocznice slubu robilyscie ipreze dla rodziny? Bo ja nic nie robie i juz slyszalam ze moja babcia to komentuje ... wrrrr ale mnie wkurzaja My jedziemy sobie sami nad morze na jeden dzien, jakis obiad, kolacyjka i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieznajoma-dzieki za rady,zawsze chetnie skorzystam.infacol kupilam a to drugie to sie kupuje w aptece? bo ja mu daje miedzy karmieniami herbatke koperkowa hipp -kupilam w polskim sklepie. k_z_kasia nie przejmuj sie babcia.rozumie3m zeby robic impreze dla rodziny z okazji 25 rocznicy slubu ale z okazji pierwszej rocznicy to juz przesada.trzymaj sie swojego planu i nie sugeruj sie tym ze ktos bedzie mial do ciebie pretensje bo to swieto jest tylko twoje i twojego meza. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Jastro a z tym koperkiem to bym byla ostrozna- nie za duzo. Niby jedni polecaja herbatke koperkowa na kolki, ale czytalam tez opinie ze koperek wzmaga gazy i czasem jeszcze nasila kolki. Czyli moim zdaniem kropelki lepsze. Ja tez dawalam koper mojemu Kubie mimo ze nie mial kolek. I mialam wrazenie ze go bardziej baki meczyly Najlepiej obserwuj malucha - moze jemu akurat pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k_z_kasia dzieki za info z tym koperkiem,o tych gazach nie wiedzialam a faktycznie maly ciagle sie napina i baczki puszcza wiec chyba mu ta herbatke odstawie i zobacze jak bedzie.a co sadzicie o tym zeby miedzy karmieniami dawac dziecku przegotowana wode bez zadnych dodatkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woda wlasnie ponoc najlepsza. jesli tylko chce pic to dawaj. moj niestety nawet z glukoza nie chce pic - zostaja herbatki. daje mu uspokajajaca hippa. ponoc plantex tez dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Jastro tak to drugie też do kupienia w aptece w takim malutkim brązowym słoiczku smakuje jak taki syropek co mi mama dawała jak byłam mała,próbowałam:)i to jeszcze czyści języczek dziecka z tego białego nalotu:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×