Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Gość all23
Dziewczynki pomozcie mi synek nie robi juz kupki 3 dzien, caly czas karmie piersia uwazam na to co jem, on strasznie sie prezy widac ze boli go brzuszek a ja nieweim jak mu ulzyc macie jakies sposoby? daje mu herbatke koperkowa ale to nic nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia444 fajnie masz ze mieszkasz w Gdansku ja tam rodzilam :) lubie duze miasta ..ja niestety od kilku miesiecy mieszkam na wsi i masakra nie moge sie przyzwyczic . lubila moj maly tez byl szczepiony ( 6 w 1 ) i pneumokoki super sie spisal i nie mial skutkow ubocznych . Nie przejmuj sie na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff jesteśmy po szczepieniu 6 w jednym plus pneumokoki .Menigokoki za 6 mcy -jak się skończą pneum. Nie było tak źle trochę płaczu ,biedne udeczka :( Rafałek waży 6400 w 7 tyg. i ma przejść na dietę .Dieta polega na karmieniu maxylanie co 2 h Lekarka mówiła ,że zbyt częste karmienie powoduje bóle brzucha ,ulewanie .Właśnie takie odrzucanie piersi z prężeniem się i krzykiem . Sama nie wiem gdzie ucho przyłożyć inaczej słychać . Ja używam chusteczek w pampersa tych aloesowych .Ładnie pachną i dość mocno są wilgotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgosiu - to ja tez juz nie wiem :) Mowia, ze nie ma gornych limitow wagi dla dzieci karmionych piersia, ze nigdy takiego dziecka nie przekarmisz. No i przeciez karmienie na zadanie. Moj je najczesciej co 2 h i nie dluzej niz 10 minut i wydaje mi sie,ze je tyle, ile potrzebuje. Herbatek nie chce :) No a przeciez na poczatku kazdego karmienia i tak najpierw pokarm jest wodnisty wlasnie po to,zeby sie dziecko napilo. Tak jak mowisz, zalezy gdzie ucho przylozyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarka przy karmieniu piersią odradzała herbatki zapełniają żołądek i to samo ulewanie ,bóle brzucha . Reniu całe szczęście ,że Filipek zdrowy 🌼 Malinka urocza mała modelka jak pozuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_Z kasia po cerazette przez pierwsze miesiace bardzo zle sie czułam co rano miałąm mdłosci i bolał mnie brzuch i pare razy robiłąm nawet test ciazowy bo objawy jak w ciazy miałam a ochoty na seks tez nie miałam wiec moze one tak działaja, teraz biore Azalie i narazie jest ok ja dalej koncze pisac prace licencjacka mam czas do swiat wiec urwanie głowy mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Probuje po raz trzeci jak podajecie swoim dzieciom witaminy w tabletkach, np.B6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagar -Ja podaje wit.K w kapsułkach wit.Wita D też w kapsłukach (odpowiednik d 3 )tylko droższy i cebemulniom 3 krople. Takie miałam zalecenie w szpitalu i od lekarza prowadzącego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia Agatek, nie zazdroszcze Ci Alla dzieci piersiowe moga robic kupe nawet raz w tygodniu Ale moze sprobuj czopek glicerynowy? Chociaz ja bym zapytala o to lekarza Poki co sprobuj masowac brzuszek, dociskac delikatnie nozki do brzuszka (bez pampersa) Renatinka - ale czadowy tekst! spadlam z krzesla!!! Jesli chodzi o plaster to dostalam go w przychodni, ale widzialam ze to taki na szpulce, szeroki (jakies 8 cm chyba). Zapytaj w aptece, wiem ze tez mozna kupic. Brzusiowa Malinka jest sliczna MAlgosiu tez myslalam ze jesli chodzi o dzieci piersiowe to nie ma ograniczen w jedzeniu. Jestem w szoku. Ja dzisiaj pytalam czy Kuba nie je przypadkiem za duzo, bo ma 2 mies i wazy 6 kg, ale polozna powiedziala ze wazy dobrze Ale Twoj Rafalek MAlgosiu to kawal chlopa! Tylko pogratulowac Twojego pokarmu i jego apetytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagar widze ze ktorys raz probujesz uzyskac odpowiedz, ja Ci nie pomoge kochana,ja daje tylko D i Cw kroplach. A Ty jak karmisz butla to musisz jeszcze witaminy jakies dawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagar, a po co podawać dziecku witaminy w tabletkach? wszystkie witaminy są w mleku, tylko jak ktoś karmi piersią -jak m.in. ja to daje witamine K i D, ja je mam w kasułkah, które sie wyciska do dzióbka ja tez mam za sobą swój drugi pierwszy raz, bałam się, ale było wyjątkwo dobrze;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zauwazacie jakies zmiany w kroczu po porodzie..?? znaczy bardziej wasi męzowie..;)??u mnie dopiero minął miesiac i jeszze przynajmniej 2 tyg napewno bede czekac zanim sprawdze, ale troche sie boje, czy po porodzie jest inaczej.. ja daje tylko witamine d i ona jest w kropelkach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smalle----wg mnie!!! jest inaczej co nie znaczy gorzej. M twierdzi, że jest lepiej bo nie jest tak ciasno i się nie ociera. Kochamy się jednak dłużej więc myślę, że jest luźniej, ja osobiście potrzebuję dużo więcej czasu żeby czuć się usatysfakcjonowana. Gdybym jednak miała wybierać to zdecydowanie wybieram seks po porodzie. Trochę mnie teraz tabsy przymuliły, ale wcześniej to mogłam kilka razy dziennie i było naprawdę fajnie. M się do mnie też bardzo garnie więc myślę, że jest dobrze. Ma niewyparzoną buźkę więc zaraz by mi powiedział, że coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alla może faktycznie spróbuj najpierw pomasować a jak nie pomoże to czopek? Oliwwka to niefajnie ale może szybko przejdzie Renatinka ,Małgorzata duże juz te wasze dzieciaczki ja sie dowiem jutro jak mój klocek przybrał Brzusiowa Malinka odlot Dagar a co ty chcesz dawać w tabletkach? ja daje tylko wit d w kropelkach jak teściowa odpuściła? Agtek powodzenia z pisaniem, ja nie wiem jakie odczucia będzie miał mój mąz jeśkli chodzi o krocze bo jeszcze się nie przemogłam i powiedziałam mu że najpierw musi mnie lekarz obejrzec a ten akurat jest na urlopie hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my sie kochalismy 4 tygodnie po porodzie jak dla mnie było super nie zabolało mnie nawet przez chwile maz tez sie nie skarzył wiec chyba jest ok bynajmniej ochote na seks ma wiec jakby było cos nie tak to mysle ze by nie chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka wysłałam :) Dagar 🌼 ja podaję tylko wit D jedną kropelkę, także nie pomogę. rumianella 🌼 zazdroszczę, że nic nie bolało.. smalle 🌼 mnie boli po lewej stronie a byłam szyta po prawej -- no chyba że się mylę ;-) lubila 🌼 ja też najpierw czekałam na wizytę u ginki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgosiu- Szymuś jak mial 8 tygodni ważył 6530! w szpitalu i w przychodni powiedzieli ze wszystko w normie i ze przy piersi tak sie bardzo czest zdarza. szybko zrzuci jak zacznie raczkować. i nie przepajać niczym tylko pierś renatinka-my mamy plasterek na przepuklinkę dostepny w aptece. co do leczenia się to w styczniu 2008 odstawiłam pigulki po 5 latach stosowania i okresu nie dostawalam ,plamiłam , brałam leki na przywrocenie rownowago hormonalnej, na jajnikach miałam pęcherzyki, owulacja (musiala być wywołana) pojawila sie dopiero w styczniu 2009 no i udalo sie za pierwszym razem :-) dagar- my tez d i k w kapsułkach alla- moj synus robi kupkę raz na 3-6 dni lekarz powiedzial ze przy piersi moze tak byc bo to pokarm mało resztkowy. mały sie nie prezy ani nic takiego , ae za to kupka jak juz jest to megakupka :-) brzusiowa - Malinka jest prześliczna oliwkka - ja tez sie ciesze ze mieszkam w Gdansku zwłaszcza zejuz od miesiaca na spacery jezdze nad morze, mam swoja knajpke zawsze wypije sobie herbatkę siedze z kocykiem na plazy i patrze na morze a mały sobie smacznie spi :-) dobranoc dziewczyny, jutro sie przeprowadzamy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
Dorka u moich dzieci też jest 10 lat różnicy i jak na razie starszy syn jest zachwycony tym młodszym..... Oby mu się nie odwróciło.... A ja mam brata starszego o 8 lat i w sumie nie mieliśmy dobrego kontaktu, bo szybko wyjechał z domu na studia kiedy byłam jeszcze dzieckiem i już nie powrócił do naszego rodzinnego miasta. Teraz dzieli nas 350 km i widzimy się raz/dwa razy na rok. Szkoda..... Wczoraj wpadła do mnie z wizytą ekipa z pracy. Młody wypadł koncertowo, nawet nie zapłakał tylko bawił się cały czas na macie edukacyjnej. Za to kiedy drzwi się zamknęły za gośćmi dał nam popalić......... Dziś zaczął 3 miesiąc swojego życia z wagą ok. 6 400 g i nową partią chrostek na twarzy. Wszystko wskazuje na to, że muszę znowu zrezygnować ze wszystkich pochodnych mleka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedzi.Ja mam podawac małej krople - wit.D i wit.c (cebe....cos tam, Małgorzatka o tym pisala) oraz po pół tabletki kwasu foliowego i wit.B6.....tylko jak? A krople podajecie po czy przed posilkiem i w jaki sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_Z_KAsia---------->lekarka przepisala mi te specyfiki.Mowilam,ze karmie bebilonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymczasem1972---ja niestety mam troje rodzeństwa 600 km od siebie. Już ponad rok nie byłam w rodzinnym domu, ale jeden brat z rodziną byli u mnie w czerwcu i utrzymujemy dobry kontakt telefoniczny i przez neta, a siostra z drugim bratem byli we wrześniu. Jednak ten drugi brat chyba przyjechał bardziej z ciekawości jak sobie ułożyłam życie(z domu wyszłam trzy lata temu) i za namową siostry. Niestety trudno nawiązać z nim kontakt, mimo prób nawet z bratową pisania i dzwonienia jakoś się urywa kiedy o sobie nie przypominam. Czeka mnie chyba taka sama relacja jak Ciebie z bratem. Kocham bratanka i nie chciałabym aby nasze dzieci kiedyś się nie znały. Niestety tak było z moim ojcem, że teraz mimo iż mieszkam blisko jego rodzeństwa i ich rodzin to nie umiemy nawiązać żadnych relacji. Rodzina w cudzysłowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) ale super noc - Kuba spal od 21 do 3.30 Dagar ja daje wit C do herbatki a D mam w kapsulkach to prostodo dziubka - przed karmieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagar - ja mam wit B6 i kwas foliowy (dla dzieci) w tabletkach. Takie mi przepisala. Mam dawac po pol tabletki. Kroje na pol i rozgniatam tabletke miedzy lyzeczkami. Maly mial/ma kolke wiec dodaje do tego proszku kropelki sab simplex, albo wlasne mleko i podaje na lyzeczce i slicznie lyka :) A cebionmulti mam w kropelkach i jest strasznie gesty, tez czasami rozrzedzam z sab simplexem albo mleczkiem. Wczoraj mi prawie serducho stanelo. Podaje malemu wit K w kapsulce - odkrecam glowke i bezposrednio wciskam delikatnie malemu do buzki i wczoraj... kapsulka mi sie wysmyknela z palcow i wyladowala malemu w buzi. Ale spanikowalam! Maly nie chcial wypuscic, tylko sobie muldal w buzi. Wyobracalam Nim w kazda strone, wcisnelam paluchy do buzi i wydostalam ufff... Nawet nie chce myslec co by bylo jkaby polknal :( Od dzisiaj wyciskam na lyzeczke i tak podaje - nigdy wiecej takich stresow! Tymczasem - moj tez dostal male czerwone krosteczki na buzce i na glowce, szyji... jak sobie z tym radzicie. Przemywam przegotowana woda, ale nie zmienia sie nic. Lekarka mowila,ze to pewnie od czapeczki, ale nie ma racji. Nabialu nie jem, w ogole bardzo uwazam na jedzenie. Oliwki odstawilam. :(:( Co do chusteczek to ja uzywam teraz Bambino i sa super. Pampersy sa dla mnie i synusia zbyt mokre i ostre. Kindii tez byly w porzadeczku. Ostatnio dostalam z Huggisa ponoc super, ale jeszcze ich nie przetestowalismy. Perelka- staram sie o urzednicza posade, ale mam tyle nauki, ze chyba nic z tego nie bedzie... nie wyrabiam czasowo:( tym bardziej, ze malutki ostatnio nawet na 5 min nie daje spokoju, a w nocy nie mam sily siedziec, bo najzwyczajniej w swiecie padam ze zmeczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale numer! Mój M siedział wczoraj na necie i nie chciał żebym widziała co grzebie. Natura mi jednak pomogła bo zadzwonił teść żeby coś spakował do busa jak będzie jechał do pracy i poszedł, a ja w tym czasie bach na historię. Zdziwiłam się bo był You Tube i Kafeteria. I mnie olśniło, on grzebał na naszym topiku. Nie wiem ile przeczytał, podejrzewam, że leciał głównie po moich wypowiedziach bo nie sposób sie nie domyślić który wpis jest mój. Dziś rano zrobił się bardzo wymowny i mówi-wiem, że Cię ostatnio zaniedbuję, ale w pracy stresy, nie ma kasy, zmęczony i że się postara mi to wynagrodzić w ten weekend. Ciekawe jak?? Jestem więc zmuszona zmienić pseudo. Przez jakiś czas będę pisała pod dwoma a potem przejdę już na nowy. Przez kilka dni przypilnuję go z kompem, usunę z zakładek naszą stronę. Od dziś zamiast JoG będzie Żadi. :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoG - No to niezle. Faceci to jednak ciekawskie typki. Dalas mi do myslenia! Moj tez zawsze wieczorem jak synus spi, ja tez ide spac, to on mowi, to ja jeszcze tylko chwilke na necie posiedze. I tak mi sie teraz lampka zapalila, ze on chyba tez podczytuje. Czesto pyta o to co na forum. Ja mu opowiadam tyle co mi sie wydaje stosowne, ale on chyba jeszcze swoje doczytuje. A moze da sie forum na prywatne zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×