Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aparat aparat aparat

Jak zdjąć aparat????

Polecane posty

Gość gość
wznawiam temat... 3 lata temu zmuszona sytuacją finansową musiałam wyjechać w kraju od 3 lat mam zamki na zębach i nikt nie chce sie podjąć ich zdjecia... czy muszę w nich zostać do końca życia czy znacie kogoś kto się nade mną ulituje? :(( najlepiej okolice śląska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś zna ortodonte na Śląsku który podejmie się ściągnięcia aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam ten sam problem okolice Stalowa Wola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ten sam problem z tym ze ja juz 4 rok.. Takze prosze o kontakt, jezeli komus udalo sie znalesc jakiegos ortodonte, ktory podejmie sie sciagniecia aparatu . ŚLASK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiiiiii
Hej mam to samo, aż wstyd iść do ortodonty mi teraz, już mi się robią dziurki, nie wiem co robić;/ Samemu nie a rady ściągnąć bo co z klejem więc nie wiem, nie byłam na wizycie 2 lata, sytuacja finansowa uległa zmianie i nie było mnie stać, a teraz wstyd. Ktoś poszedł zdjąć aparat po takiej długiej przerwie? Śląsk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OdważnaPróbujeŚciągnąćSama
Powiem z własnego doświadczenia: Obiecywali noszenie aparatu 1,5 roku do lat 2. Po ponad 3 latach gdy ortodontka nadal nie miała zamiaru mi go ściągnąć wkurzyłam się i powiedziałam DOŚĆ ściąganie samego łuku zajęło mi około 20 minut, za pomocą obcinaczek do metalu. Przecinałam i wysuwałam drut, wcześniej ściągnęłam wszystkie zabezpieczenia z zamków obcęgami. Druty wyszły. Zrobiłam to około 2-2,5 miesiąca temu z przeświadczeniem że zamki same odejdą (przecież nie raz odpadały przy noszeniu aparatu ...) noo niestety nie. Kilka dni temu dopiero rozcementował mi się jeden z sześciu pierścieni zostawiając przy tym pełno cementu na zębie. Spiłowałabym to ale to ząb z tyłu więc samemu nie dam rady. One nie raz wychodziły przy normalnym użytkowaniu, a dlaczego? Bo były połączone drutem. Jeżeli jedzenie zaczepiało o drut np toffi to ciągnęli go i zamki potrafily odpadać xD Teraz nie ma co ich ciągnąć. Po własnych przeżyciach i odrobinie logiki wywnioskowałam że jeżeli chce się to ściągnąć nie można zaczynać od drutu. Nie wiem jak przyspieszyć pozbycie się pierścienie, ale pozbycie się zamków mając drut (na nich oczywiście) nie byłoby stosunkowo trudne, po prostu jeś dużo toffi, karmelu, ciągutek guma do żucia itp. Jednak będzie to bolesne... I uwaga nie zrobić tak że pozbędzie się części to drut zdjć, bo reszta sobie nie odejdzie. Po urwaniu zamka zdjąć metalowe zabezpieczenie pesetom (trzeba się troche nakręcić :/) lub jeżeli to gumki ligaturki po prostu je przeciąć i zdjąć zamek. I tak kolejne, wszystkie. A pierścienie? Nie mam pojęcia... Resztki kleju na zębach? Piłowania zwykłym pilnikiem nie polecam zero wsparcia ze strony pilnika ;p Natomiast polecam szlifierkę do paznokci, to taki pilnik ale elektrzyczny fajne malutkie końcówki pęlna wygoda ^^ ale ... Na przednich zębach bo do tylnych trzeba się nagimnastykować. Nie trzeba być jakimś super majstrem ale jednak trzeba mieć jakiekolwiek średnie zdolności manualne, i na pewno nie mieć parkinsona :D Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ten sam problem. Nie byłam u ortodonty już długo i muszę znaleźć nowego, ale bardzo się boje i jest mi wstyd. Polecacie jakiegoś dobrego ortodonte z Poznania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma się czego wstydzić, ale na pewno aparat należy zdjąć jak najszybciej, bo tak to wada może wrócić :( Ja noszę taki aparat http://aparat-lingwalny.pl i nie wyobrażam sobie, że miałabym sama go zdejmować. Zresztą przyznam, że bardzo pilnuję wizyt u orto i dbam, aby wszystko było zgodnie z zaleceniami. Mam ustalony harmonogram leczenia i zakładam, że nic się nie przedłuży. A ortodontkę mam świetną, więc mam nadzieję, że będzie jak zaplanowaliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lusiaewka994- jak Ci poszlo samodzielne sciaganie aparatu? Czy komuś udało sie ostatecznie znalezc ortodonte ktory podjal sie sciagniecia aparatu założonego przez innego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojej, straszna sprawa :( Ja na szczęście leczenie już kończę wkrótce. Jednak jak widać w leczeniu aparatem najważniejsza jest konsekwencja i systematyczne kontrole, inaczej nic z tego może nie wyjść... Osobiście chodzę do dr Chruściel w klinice Rock Your Smile na Odkrytej, jest to lekarz, którego życzę każdemu pacjentowi! Jeśli ktoś by szukał sprawdzonego ortodonty w Warszawie na Białołęce, to tutaj namiar http://centrum-ortodontyczne.pl/kontakt_1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusiaewka1994
Ja ściągnęłam aparat sama ! Nie widzę mojego wpisu ale pisałam tu o moim planie. Nosiłam tak długo aparat, że wżarł się klaj w zęby i na solarium w UV można zauważyć jego resztki pod szkliwem(?) ALE TAK! Zrobiłam to i jest mega szczeliwa. Wszyscy pukali się w głowę kiedy mówiłam ze sama sobie ściągnęłam aparat. Mój NOWY dentysta nie był jakoś specjalnie zdziwiony. Samo ściąganie poszło jak z płatka. Kupiłam w internecie kleszcze/ szczypce do ściągania aparatu. Maiły przyjść boczne przyszły proste ale to chyba lepiej. Nie ściągnęłam tylko i wyłącznie ostatniego zamka bo był z nim problem . Jedynki piłowałam pilnikiem i takim sprzętem elektrycznym do paznokci ale uważam , że niepotrzebnie. Od razu idźcie do innego ortodonty po ściągnięciu na ściągnięcie kleju i kamienia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×