Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bleh8384387487

Ile kosztuje remont mieszkania?

Polecane posty

Gość bleh8384387487

chce kupic mieszkanie niestety nadaje sie do remontu:( mieszkanie ma 47,8 metra trzeba pomalowac sciany, polozyc panele, polozyc plytki w kuchni i łazience, przedpokoju ile moze to kosztowac? materialy moga byc te z niższej półki , ale nie niekoniecznie te najtańsze które moga odpaśc po miesiącu:( , tak na Oko pliss bo nie wiem czy mam sie decydowac? aha jak jest z oknami?czy spółdzielnia dofinansowuje cokolwiek? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja teściowa remontuje
kuchnię i pokój pomieszczenia ok 40m.... cena pracy fachowca to 20zł/godzina.... materiały ma raczej dobrej jakości- panele, faktura na scianie, kafle w kuchni + sprzęt do kuchni i meble na wymiar, całość wyniesie ją ok 14tys ....ale to bardzo trudno oszacować- najlepiej [poproś o wycenę jakiegoś fachowca,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna matka nieślubnego dzie
to się nie da tak ocenić. Zależy za ile ci to fachowiec zrobi, czy może sama będziesz to robić. Zalezy czy trzeba dużo materiałów do tzw. przygotowania tzn. te wszystki tynki, zaprawy i inne.Ale myślę że 10 tyś to takie minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleh8384387487
hmm, co do robocizny to powiedzmy ze mam kogoś kto nie weźmie dużo;) znajomi:)po szkołach itd chodzi mi bardziej o ceny paneli, płytek farb, wogole sie na tym nie znam co tu robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nefretetettwete
ja zapłaciłam za remont 50m - 50 tyś, ale cóż się dziwić mam pozłacane klamki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opolee
Remont mojego mieszkania prawie 30 metrowego wyniosl 30tyś, ale kupowalam też większość mebli, saniariatów i parę sprzętów. A remont był kompletny, zrywanie podłóg, ściana stwiana, wszędzie nowe kafelki. Jeżeli mieszkanie jest tanie to kupuj. A jak duże jest to mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleh8384387487
pisałam na samym początku 47,9 jedna z lepszych dzielnic:) 150tyś, ale pow. babce ze daje jej 140 od ręki ma sie namyslec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w maju ub roku syn remontował na w centrum w-wy 40 m2 robił to co Ty chcesz, wyszlo nam jakies 50-60 tys z wyposażeniem kuchni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiscr
ale to wszystko to straszna drożyzna .skąd mlode malzenstwa mają na to wszystko.dawniej to moi rodzice dostali za free mieszkanie 56m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opolee
No wiem wiem nie doczytałam. to mysle że ok 25tyś powinno Ci starczyć na to co napisałaś jeżeli zadbasz o nie za wysoką cene materiałów. A co do okien to muszisz się w spółdzielni zapytać, u mnie w bloku wszyscy mają nowe okna, nawet Ci starsi ludzie, biedoczki takie więc u mnie raczej były dofinansowania spore, albo możesz też popytać sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wszystko zależy od tego jaki remont. Ja mam 42m2, zrobiłam ogrzewanie (cieplik miejski) + podłogi + kuchnia (z wyposażeniem) + łazienka (z wyposażeniem) + wszystkie sufity + wszystkie lampy + remont przedpokoju + postawienie 2 ścian i zburzenie 1 + zamurowanie 1 drzwi wyjściowych + wykucie i wstawienie drzwi na ogród + wymiana wszystkich drzwi wewnętrznych + szafa typu Komandor + malowanie dwóch pokoi ---- w sumie ok 50tys zł, ale miałam jeden plus - wszystko robił nam znajomy za połowę stawki rynkowej (mówię o robociźnie). Gdyby nie to, to dalibyśmy trochę więcej. No i fakt faktem oszczędzaliśmy na sprzętach kupując na promocjach, wyprzedażach lub innych okazjach - stąd remont trwał kilka miesięcy. Później jeszcze tynki na zewnątrz i ogrodzenie daliśmy ok 10tys zł, ale to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandy942
ja kupiłam mieszkanie za 89tys. mimo że było całe do remontu tata mi pomógł (jest budowlańcem) i dziadek ;) a jkbc. to zapłaciłabym ok.50tys. wiec cieszę się że mam taką kochana rodzinkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licz tysiąc na metr
kwadratowy - swoją drogą gdzie są mieszkania 48 metrowe za 150 tys.? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość msfcf
moje 65 m2 kosztowalo i wciaz kosztuje, bo jeszcze trzeba urzadzic sama podłoga wyniosła 20 tyś zł kanapa 12 tyś łazienka 30 tyś kuchnia ze sprzętami 35 tyś a fachowcy i reszta... masakra ale warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusiadusia
ja mam mieszkanie 40 mkw i było to mieszkanie kupione w stanie surowym deweloperskim takze wszystko robiłam od podstaw wyszło ok 45 tys zł, jesli chodzi o materialy to jakosc zróżniowana na niektórych rzeczach oszczedzałam, a niektóre były z górnej półki. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja888
a tak w temacie - nie orientujecie się może ile mniej więcej trzeba zapłacić za wymianę parapetów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majolinda
to zależy, ile masz tych parapetów do wymiany i z czego chcesz je miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krropka
nie wolno tego generalizować, to zależy od wielu rzeczy, zapytaj po prostu dostawcy ile kasy chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka332
Ja myślę, że w tym przypadku nie ma co przesadnie oszczędzać to inwestycja na wiele lat, kupisz jakiś tandetny konglomerat, który potem trzeba impregnować, odnawiać i Cie wyjdzie jeszcze drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteśmy w trakcie remontu
65m: zrywanie podłóg, wylewki, panele (80 zł m2) = 20.000 nowa instalacja elektryczna + siła 6.000 łazienka 10.000 kuchnia 20.000 drzwi antywłamaniowe 3.500 drzwi wewnętrzne (tanie) + klamki i robocizna 3.000 płytki podłogowe (120 zł m2) = 3.600 wymiana okna 1.200 lampy, dzwonek 1.600 bojlery elektr. 1.600 wymiana kaloryferów 3.000 farby, gipsówki, kleje, fugi, robocizna.... Wszystko razem ok. 90.000 Chcemy jeszcze założyć rolety (parter), ale skończyła się kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteśmy w trakcie remontu
a... jeszcze szafy zabudowane - minimum 3.000 zł Oprócz drzwi antywłamaniowych i porządnych płytek podłogowych raczej żadnych luksusów, ale materiały dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteśmy w trakcie remontu
parapety kamienne do trzech okien 1.300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteśmy w trakcie remontu
zależy co masz na myśli: remont czy zakup, a jeżeli zakup, to w gdzie? Na remont raczej wystarczy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteśmy w trakcie remontu
Jeszcze słówko do autorki. Nie licz za bardzo, że zaoszczędzisz na materiałach z niższej półki. Największe koszty, to te związane z rzeczami, których nie widać, a które trzeba zrobić (np. instalacje). Robocizna, kleje, zaprawy, fugi kosztują podobnie i są to niestety spore koszty bez względu na to ile wytanisz na płytkach, kranach itp. więc trzeba się zastanowić czy warto kłaść byle co. Jedyne, co możesz rozważyć, to zakres remontu. Jeżeli mieszkanie jest ładne i w fajnym miejscu, to może warto na razie zrobić tylko taki "lifting", żeby dało się przeżyć do momentu, gdy uzbierasz kasę na normalny remont? Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopenhauer
a co do parapetów - wiem z włąsnego doświadczenia, że najpierw patrzy się na materiał, markę, potem na cenę, jak nie chcesz, żeby Ci zamontowali jakis bubel. Dobre parapety mają w Helopalu, jak będę mieć remont pewnie sobie takie sprawię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chory Mózg
kupuj, przecież nie musisz kompleksowego remontu przeprowadzić natychmiast. Wystarczy, że zrobisz ściany i podłogi i resztę stopniowo jak będzie cię stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jap........
glazura +terakota minimum 50 zł za m2 biały montaż,panele,szpachlowanie,malowanie ok 300000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×