Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arleta M

Wniosek o zabezpieczenie powództwa -alimenty. Pomocy!

Polecane posty

chce tylk onapisac pismo ze sprostowaniem, bo w uzasadnieniu sa błedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i boje sie ze jak nic nie napisze to potem sie moze odbic na alimentach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem czy przeciaga, tyle sie czeka. Byly w sumie 4 sprawy... na pierwszej chcial bez orzekania, stanelo ze bedzie z moja wina. Potem na drugiej nie mial dowodow ani swiadkow i sie skonczylo. Na trzeciej moi swiadkowie, na ostatniej kochanka jako swiadek i moje dowody i zabezpieczenie... nastepna sprawa w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze chcialam spytac cz ywiesz jaka grozi kara za falszywe zeznania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojeeeed
czyje zeznania?? bo mąż nie składa zeznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko gwoli przypomnienia :) jesli chodzi o zabezpieczenie powództwa - nie działa ono wstecz; nabiera mocy od dnia złożenia wniosku; istnieje jednak mozliwość starania się o alimenty wsteczne do 3 lat wstecz; jak ktoś już napisał : google nie bolą i można o tym poczytac; to jest alternatywną dla niskich alimentów i długieo czasu trwania sprawy rozwodowej; myslę, ze właśnie ten długi okres jest dobrym argumentem w pozwie o alimenty wsteczne; jednak prawnikiem nie jestem, zaznaczam:) jesli chodzi o dochody alimenciarza - nalezy ostro i stanowczo podczas rozpraw zaznaczać, że powinny być brane jego MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWE a nie obecne zarobki, ponieważ wielu alimenciarzy zmienia zatrudnienie, zmniejsza dochody własnie w celu uniknięcia wysokich alimentów; dobrze jest wymieniane powyżej, że nalezy samej podać najlepiej w formie pisemnej ( mozna podczas rozprawy - sędzia nie może odmówić - to jest dowód w sprawie) wykształcenie, doświadczenie zawodowe, mozliwości zarobkowe z konkretnymi przykładami, najlepiej w konkretnym miejscu zamieszkania:) i argumentować, że widocznie pozwany celowo unika podjęcia lepiej płatnej pracy, a być może w obecnej wynagradzany jest poza pensją dodatkowo, co przecież często ma miejsce; przypominam również, że alimentacja to nie tylko srodki finansowe; sędziemu i pozwanemu nalezy grzecznie przypomnieć, że to także wychowanie, całodobowa opieka i troska o dziecko; dbanie o jego rozwój fizyczny i duchowy; zebrania z rodzicami w szkole, wspólna nauka, wizyty u lekarzy, opieka podczas choroby; rozmowy wychowawcze, rozwiązywanie dziecięcych konfliktów i problemów; gotowanie, pranie i sprzątanie-o tym zapomina większość i sędziów i ojców; a jest to osobisty czas kobiety, który to wolny czas mężczyzna nie mieszkający ze swoim dzieckiem może spędzić na lekturze, na dobrym filmie, bawiąc się ze znajomymi; LUB DORABIAJĄC DO NISKICH ZAROBKÓW !!! kobieta nie ma takiej szansy; po pracy musi gnać do domu własnie do w/w obowiązków i dziecka; tym wszystkim jest obarczona matka wychowująca dziecko i choćby zarabiała więcej od męża, to gdyby ktokolwiek zechciał się pokusić i przeliczyć te wszystkie rzeczy na pieniądze, przekroczyłyby one wielokroć uzyskiwane przez matkę dochody; przypominam jeszcze, że w naszym kraju nadal kobiety zarabiają na tym samym stanowisku średnio o 20 do 30 % mniej niż mężczyzna; więc jesli ojciec dziecka zarabia mniej niż jego matka, to naprawdę nie stara się o dobro dziecka; tym samym matka staje na wysokości tego zadania lub nawet powyżej niego i nie może być za to karana, że ciężką pracą utrzymuje dziecko, a ojciec leniwy jest wynagradzany niskimi alimentami; o tym wszystkim nalezy pisać w pozwie, mówić wciąż na rozprawach i ew. składać na pismie w trakcie rozpraw; pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo mądre słowa:-) ja mam teraz 400 zl, ale mnie zdziwilas z tymi alimentami wstecz. Tyle, ze moj placil 250 zl, ale to przeciez malo, a wyprowadzil sie w sierpniu 2007r... to juz niedlugo dwa lata beda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
editha - musisz tylko podać konkretną i rozsądną argumentację, dlaczego nie starałaś się wcześniej o podwyżkę; możesz podać nawet swoje problemy zdrowotne, które nie pozwalały ci myśleć o tych sprawach; wciąż obiecywał że dobrowolnie bedzie płaciłwięcej; musi to być przemyślane, prawdziwe i solidne; ale i tak w ostatecznym rozrachunku wszystko zalezy od Wysokiego Sądu :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn ja mam teraz 400 zl zabezpieczenia, bo jestem jeszcze w trakcie rozwodu... A wlasnie chcialam spytac jak juz bede miala rozwod to moge wystapic o alimenty i wtedy napisac w pozwie dlaczego wstecz, tak? Bo palcil po 250 zl, a ja po porstu nie wiedzialam, ze jest cos takiego jak zabezpieczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i czy to prawda dziewczyny, ze gdybym wziela adwokata w sprawie o alimenty, to koszta ponosi mąz? Jak to wyglada w praktyce? Dziekuje za pomoc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktos zna odpowiedz na moje pytania? Bede bardzo wdzieczna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka_
Posiadacie wzór wniosku o zabezpieczenie alimentów na czas trwania rozwodu? Nie mogę nigdzie w necie znaleźć a jak jest to za opłatą. A znając mojego męża to sprawę będzie przeciągał a i jeszcze jakiś wzór odpowiedzi na pozew o rozwód. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzik20
Witam jestemnw sprawie rozwodowej a czy na niej moge zabezpieczyc powodztwo o alimenty i nadanie klauzuli natychmiastowej wykonalnosci? Pomozcie bo nie wiem co robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nauczyć się pisać. Bo na gębę (pewnie brzydką jak charakter) nic nie załatwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×