Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

Gość oplatek********
i do klusek z serem tez jest dobry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co fakt, to fakt - mozliwosci jest sporo. Moja kolezanka (z 8-letnim, baaaardzo udanym stazem malzenskim) jak dzis ogladala ze mna katalogi sukiem slubnych ("za ich czasow w jej miejscowosci takich nie bylo") i sluchala o naszych planach, to sama chce wyjsc powtornie za maz :-p Pocieszylam ja, ze to mozliwe: moze ze swoim obecnym mezem powtorzyc ceremonie. Sa pary, ktore korzystaja z tej mozliwosci. Pomysl jej sie spodobal :-D Co Ty na to, Mamula? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dalam juz za wygrana i sernikow nie pieke - mialam dosyc prob z roznymi tutejszymi produktami ( efekt nota bene poplakany ) eraz kupuje gotowy serniczek z Coppenrath und Wiese - jest niesamowicie smaczny i soczysty a kosztuje tylko 3,99 !!! Wiec za ta kase nie oplaca sie meczyc i probowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam to szczescie ze w poblizu jest polski sklep z wypiekami nawet przyjmuja zamowienia swiateczne,weselne ciasto palce lizac z polskich produktow i przepisow U Turka mozna kupic twarog ale nie wszedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczylam sie tyle niemieckiego
a nie rozumiem co do mnie mowia help help help :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! zostal moj email :D czasami nie warto pisac pod swoim nickiem :P tak jakbyscie Wy nie pisaly na pomaranczowo :D :D :D ja oczywiscie pisze wszystkie tu pomaranczoweposty ;-) przyznaje sie bez bicia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calineczka__69
Mam pytanie.... mieszkam w Hamburgu, mam polski dowod, chcialabym isc zaglosowac w czerwcu 2009 - wyboru do europarlamentu. Czy ktos z Was wie, czy w HH bedzie jakas komisja, i jak wyglada zalatwianie formalnosci w Polsce, gdy chce sie glosowac za granica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Calineczka
czy Ty nie masz co innego do roboty tylko gloswac na tych pomylonych kretynow.karierowiczow i zlodziei. W Polsce nie maja tak duzo kasy to pchaja RYJE do koryta. Daj sobie spokoj,idz lepiej na kawe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka - jezeli jestes w niemczech zameldowana prawdopodobnie dostaniesz zawiadomienie pisemne z urzedu miasta gdzie znajduje sie lokal wyborczy dla Twojego miejsca zamieszkania. Jezeli nie to jestem prawie pewna ze taki lokal bedzie ´rowniez "zorganizowany" przy ambasadzie PL w Hamburgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle ze jednak w
KONSULACIE w Hamburgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Calineczka piekniej nie mozna wyrazic swoich mysli ,brawo domyslam sie ze jestes tez Polka?? Konsulat,Ambasada jedno znaczenie ale tylko tam ,miasto Ci wysle jezeli bedzie o niemieckie glosowanie chodzilo :) Slonecznego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nazija29
Czesc dziewczynki dawno mnie tutaj nie bylo, ale juz wracam:) Onosnie glosowania to wydaje mi sie ze tak jak dwie poprzedniczki napisala, bo limes to chyba raczej nie ma racji. Mam pytanie kobitki-wiecie moze gdzie w okolicach Oldenburga, delmenhorstu sa jakies duze sklepy z wozkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszalalas chyba
tak sobie kulizanek tutaj nie znajdziesz- limes zawsze ma racje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Nazija29
o jakie wozki pytasz-widiowe czy jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calineczka__69
cokolowiek kto o tym uwaza, ja glosowac planuje :) Mam rozumiec, ze wystarczy jak w dniu wyborow pojde do konsulatu/ambasady z dowodem, nic wiecej, nic wczesniej nie musze robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agucola
ty jestes jakas nie teges!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moich okolicach wysylaja zawiadomienie pisemne o wyborach do Europarlamentu. Juz takie dostalam ( kilka lat temu ) z informacja, ze lista polskich (przyszlych ) parlamentarzystow jest do wgladu w UM a same wybory odbeda sie tam a tam. W innych landach moze byc inaczej .... niemcy to dziwny kraj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe co piszesz mozesz wkleic kopie ? Chetnie zobacze nigdy tego nie dostalam a jestem w niemczech dluzej jak Ty a krocej jak Nana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry ale nie zachowalam tej informacji, tak jak napisalam bylo to kilka lat temu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze mialo to cos wspolnego z tym, ze wtedy mialam jeszcze tylko polskie obywatelstwo (!) nie wiem. Tak samo jak dostaje informacje od Polsko-NIemieckiego stowarzyszenia ktore funkcjonuje w naszej miescinie mimo, ze nigdy nie bylam jego czlonkiem, ba nawet nie wiedzialam o jego istnieniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnie wybory byla w 2004, czyli 5 lat temu ja nawet rachunku za zakup pralki tak dlugo nie trzymam a co dopiero taki swistek! Ale obiecuje, jezeli w tym roku cos takiego dostane bedziesz pierwsza osoba do ktorej wysle kopie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to masz pecha :) A swoja droga czym ja wywoluje larmo ? Czy u ciebie aby sloneczko dzis zbyt nie przygrzewalo ? Idz sie plotu uczep ! Jezeli ci sie nie podoba to co pisze to najnormalniej nie czytaj, oszczedzisz sobie czasu i zmarszczek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina_22_
Czy mógłby ktoś mi przybliżyć sprawę, jak wygląda zamieszkanie ale uwaga w dzielnicy gdzie mieszkają tylko rodziny niemieckie, nie jakieś mieszanki tylko te niemieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×