Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

prosze pomozcie to pilne ......Potrzebny jest IBAN i Bit,IBAN zaczyna sie jak napisalas PL i w cholere cyfr ,moze tam jest blad sprawdz jezeli jest ok to pozostaje Bit skladajacy sie tylko z literek. Jak i to sie zgadza poprostu panienka w okienku nie zna swojej pracy, wysylalam juz pare razy i tez mi sie zdazylo" nie na jej dzien trafic" alem upatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze pomozcie to pilne
BIT , co to jest? nie BIC? SWIFT-BIC, i to cos sklada sie z liter tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze pomozcie to pilne O ten Bit zapytaj w banku czy jest potrzebny przy przekazie ostanio wysylam przez kompa i musial byc podany moze to to?Chociaz wydaje mi sie ze jest potrzebny tylko przy przelewach Banking ale nigdy nie wiadomo, to ze IBAN jest dlugi to powinna przy okienku wiedziec a nie nosem krecic. Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze pomozcie to pilne
skonczylo sie na tym ze wysla mi pareset euro w kopercie pocztą :classic_cool: ehh dobrze, że choć jako einschreiben :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy nie pomyslalas o firmach przewozowych? Sa takie co dostarczaja gotowke do rak wlasnych,"troche" kosztuje za 100€ biora 10€ ale masz 100% ze dostaniesz ,polecone tez juz sie "zgubily" Jedni mowia Bit inni BIC albo SWIFT Tutaj masz po niemiecku z formularzem,niestety nie napisalas skad do kad ma byc przelew € ,mozna z Niemiec i Polski przesylac ;) http://www.philognosie.net/index.php/article/articleview/120/ Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze pomozcie to pilne
10e za 100 e to drogo. za duzo..ale dzieki za informacje! mam nadzieje ze to wyslane poczta do mnie dotrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze to smiesznie zabrzmi ale moja babcia przesyla od jakiegos czasu pieniedze na urodziny kuzynom zawiniete w ... folie aluminiowa. Tzn. normalnie koperta, kartka, a w srodku banknot na plasko w folii. Gdybym nie znala sytuacji, usmiechnelabym sie pod nosem na te nowiny (babcia uslyszala/zobaczyla ten "patent" w jakims programie). Wczesniej czesto zdarzalo sie, ze listy "ginely" - nawet polecone. Od czasu alu-folii wszystko dochodzi. Polecam na male sumy - duze przeslalabym jednak przekazem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppp22
czesc ja mieszkam od 3lat w niemczech,i podoba mi sie tu.Wyszlam za maz za niemca:). ale musze przyznac ze tesknie bardzo za rodzina. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze pomozcie to pilne
heh.. wyslali mi formularz bankowy poczta i mam go se uzupelnic i im odeslac. stad moja prosba - pomozcie mi....... tu wrzucam formularz: http://w804.wrzuta.pl/obraz/powieksz/0vnPDO69PO1 ---- nr konta - ten IBAN? - moj numer polski ma 26 cyfr, tu jest 16 kratek. ---- moj bank ma SWIFT : WBKPPLPP, tu kratek jest wiecej...czepiaja sie, ze SWIFT zly im daje, i co to jest ten kreditinstitute??? help :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SWIFT powinno się uzupełnić zerami w dodatkowych polach. Jeżeli chce 16 cyfr to podaj szesnaście ostatnich, pierwsze cyfry to w Polsce numer identyfikacyjny banku. Każda nieco sprytniejsza pani/pan w banku powinna cię o tym poinformować. Z mojej perspektywy zagwozdką jest jaki adres banku wpisać, bo w Polandii chcą siedziby głównej banku, na co w Niemczech wybałuszają oczy. Ehh globalizacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jak dobrze
ze jest ten topik. Przynajmniej sie dowiedzialam jak mozna legalnie przeslac pieniazki. Dzieki rodaczki. A ta sprawa aresztowania Polanskiego tez nie daje mi spokoju. W Szwajcarii mial ´Polanski dom i przebywal tam wiele razy. Dlaczego aresztowano go akurat teraz? Zreszta domki w Szwajcarii posiada wielu grozniejszych przestepcow i moga sobie spokojnie siedziec? Niemcy zreszta maja tez umowe z amerykanami. Ale Niemcy go nie wydali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze pomozcie to pilne
anndra - masz racje, znalazłam, ze info nt. tego IBAN : Pierwsze 2 cyfry to cyfry kontrolne. Następnych 8 cyfr to identyfikator banku-oddziału (ostatnia jego cyfra jest cyfrą kontrolną, wyliczoną z pozostałych siedmiu). Ostatnie 16 to numer rachunku. Wiec jakbym wpisala tylko ostatnie 16, wystarczy...? ok, dam 16.... ale czy wepchnac na poczatku gdzies literki PL???? trafi to do mnie..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwonakropka
Witam, czy ktos z Was studiowal, badz studiuje w Niemczech? Mam male pytnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze pomozcie to pilne
ja studiowalam , o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwonakropka
Jak wyglada obrona mgr w Niemczech? Tak samo jak w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie. U mnie np. przygotowuje sie prezentacje pracy, ktora sie przedstawia. Nie ma pytan nie dotyczacych pracy ale za to wczesniej/pozniej trzeba zdac egzaminy z kazdego dzialu tematycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwonakropka
A co studiowalas? W jakich miesiacach sa obrony w Niemczech? Co masz na mysli mowiac o dzialach temat.? Ile mialas tych egzaminow? Czy na dyplom czeka sie czy dostajesz od reki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Informatyke. Na kazdym uniwersytecie jest inaczej. U nas nie ma sztywnych terminow obrony. Jak sie ma ku koncowi ustala sie termin prezentacji i tyle. Egzaminy mozna zdawac przed albo po. U mnie to bylo 7 egzaminow, np. informatyka praktyczna, teoria, itp. Kazdy obejmowal tematycznie kilka przedmiotow, na ktore chodzilam w trakcie Hauptstudium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heksdmoweforaefreg
Czy w niemieciej tv jest cos w stylu DOBRANOCKI? jak u nas o 19 leciało na tvp1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heksdmoweforaefreg
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heksdmoweforaefreg
no nie uwierze ze nie ogladacie tv w niemczech:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam dzieci wiec w bajkach sie nie orientuje. Dzieci mojej cioci w porze dobranocki ogladaly zwykle KiKa - tam byly programy takie wlasnie na przed zasnieciem :) P.S. A Ty nie ogladasz? :) Programu nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heksdmoweforaefreg
w polsce mieszkam. na niemieckiej tv sie wiec nie znam. ta kika to nazwa stacji telewizyjnej, tak? jak nasza tvp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yasmin123
Witam, mam pytanie: Jestem w ciąży z obywatelem niemiec i on mnie namawia abym zameldowała się na stałe w Gerlitz. Podobno będę miała z tego powodu więcej pieniędzy (na dziecko) niż w Polsce.Mogę być zameldowana w dwóch krajach jednocześnie? Nie będę miała problemów w pracy i z US ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
czesc jestem tu nowa ale szukam fajnych dzewczyn do pogadania mieszkam od 3 tygodni w niemczech i normalnie brakuje mi moich kolezanek moze tu moge choc troche wymienic sie wrazeniami pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stala bywalska
Agisia a skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yasimin 123
tak to tylko wyglada z pozoru, Jezeli on zglosi narodzenie swojego dziecka w odpowiednim urzedzie, bedzie normalnie dostawala KIndergeld. Jezel Ty zameldujesz sie tylko w miemczech na pobyt czasowy ( bo inaczej nie mozesz skoro jestes juz zameldowana w PL i tam pracujjesz ) to BYC MOZE przyznaja Ci Kindergeld ale tylko do czasu kiedy dziecko nie pojdzie do szkoly, jezeli bedzie uczeszczalo do szkoly w PL pienidze sie skoncza ! A pomysl o tym, jak chcialabys sie zameldowac w DE ? Przeciez musisz miec jakies lokum a wynajem mieszkania tylko, zeby miec tam adres zamieszkania sie nie kalkuluje bo przeciez trzeba za nie placic czynsz .... Chyba, ze Twoj chlopak pochodzi z Görlitz ( chyba o tym miescie mowimy ??? ) wiec mieszkanie jest. Najbardziej oplacalny jest jednak slub : on wchodzi w nizsza klase podatkowa ( jezeli pracuje ) jezeli jest na bazrobotnym dostajecie tez wiecej kaski. Do tego dostaniesz przez 12 miesiec Elterngeld 300€ na miesiac i do 18 roku zycia dziecka KIndergeld, nie wspominajac o tym, ze bedziecie razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwonakropka
Mushellko, napisz prosze cos wiecej o tej obronie, bo przeciez tutaj na studiach trzeba miec dwa kierunki, wiec z obu trzeba sie bronic? Czy obrona cos kosztuje i jak dlugo czeka sie na dyplom (dostajesz na zakonczenie dyplom czy inny dokument) - chodzi mi tez o czas, bo wazna jest dla mnie tez kwestia finansowa. Wiadomo, pobyt w Niemczech kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agisia29
mieszkam w Bergisch Gladbach okolice niedaleko Leverkusen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka26...
Witam. Od dwoch lat mieszkam z mezem w Monachium, gdzie pracujemy i wynajmujemy mieszkanie. Niedawno postanowilismy przeprowadzic sie do Frankfurtu nad Menem. Czy po przeprowadzce do innego miasta dostane arbeitslosengeld jezel w Monachium zwolnie sie z pracy? Nie wiem jak to wszystko zorganizowace lub gdzie uzyskac informacje na ten temat. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×