Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

Gość po prostu Marek
Moja sytuacja wyglada nastepujaco: mieszkam i pracuje w Niemczech, mam podwojne obywatelstwo. Mam nieslubne dziecko z moja ex, ktora niedawno wyszla za maz, obydwoje pracuja. Ja tez niedawno sie ozenilem, ale moja zona jeszcze nie pracuje gdyz jeszcze robi studia. Musze przyznac, ze zyje nam sie ciezko, bo wiadomo- z mojej pensji utrzymujemy sie my i place alimenty w kwocie 290 Euro. W sumie to nawet nie wychodzimy na zero... Czy w tej sytuacji moge ubiegac sie o obnizenie alimentow na dziecko? Na moim utrzymaniu jest przeciez tez moja zona i nie stac mnie na tak wysokie alimenty. Prosze odpowiedzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety niestety
w Niemczech dziecko w pierwszej kolejnosci alimentacji- potem zona. Bo twoja zona teoretycznie moze sobie dorobic nawet na Minijob jak macie maly dochod- a dziecko nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nickolleta
Nawet jak nie bedziesz miec na alimenty, to bedzie za ciebie placic panstwo, ale na zasadzie pozyczki, ktora beziesz musial kiedys splacic. Jak tylko wasze dochody wzrosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli nieslubna eks
wyszla za maz, nie dostanie zasilku alimentacyjnego z urzedu, bo ten nalezy sie tylko samotnym matkom i tylko przez 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Marka
jak ja czytam takie kombinowania to mnie szlak trafia!!!!! Qurwa jak dziecko robiles to trzeba bylo najpierw pomyslec, gdzie sie spuszczasz! Dziecko nie jest winne i na swiat sie nie prosilo! Co to do cholery jest 290€ !?Co teraz matka moze sama sobie ma radzic co? Tak zawsze z wami !!! Przyjemnie byla a teraz spadaj mala i radz se sama bo ja se inna znalazlem!!! Skur.... a niby czemu teraz na twoje dziecko ma inny dawac co? Do roboty gnoju idz, i twoja zonke tez wyslij. Za popelnione czyny placi sie i to sporo, a jesli oboje sie do tego przyczyniliscie, to teraz nie zwalaj odpowiedzialnosci na matke dziecka. Widac ze jak sobie znalazles juz inna, to dziecko masz w du...pie. szkoda gadac....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna sie przylaczyc
Witam.... widzę, że tu napięta atmosfeta. Ja mam trochę inne pyt. mianowicie chodzi o prace czy mieszkanie w Frankfurt am Main. Jeszcze mnie tam nie ma ale mam zamiar wyjechać tam wraz z moim mężem. Nie będzie nam przeszkadzało sprzatanie itd. Chciałam nawet zapytać jak to działa w Niemczech. Z tego co słyszałam sprzatają tylko dziewczyny, ale nie wiem czy to prawda. Nie znamy niemieckiego dlatego wolelibyśmy na początku pracować wspólnie tak jak w innym kraju. Prosze o odp czy jest możliwość np. sprzatania w 2 osoby w Niemczech..........? jakie sa płace. Aaaa i jak z mieszkaniem, gdzie szukać na jakich stronach. Jakie są ceny za np 2 pokojowe mieszkanie typu salon i sypialnia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczka06
Nie ma problemu ze sprzataniem we dwoje :) Zalezy tylko czy chcecie pracowac w jkiejs firmie czy szukac sobie czegos na wlasna reke? Dobrze by bylo gdybyscie otwozyli (choc jedno z was) gewerbe. Nie wiem jakie sa stawki we Frankwurcie w Berlinie za godzine stawka wynosi ok 8euro. Ceny mieszkan tez sa rozne :) Ja w Berlinie za takie mieszkanie jakie was interesuje place 500e (z oplatami typu gaz, prad,woda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna sie przylaczyc
Aneczka dziekuje Ci bardzo za odp :) A znasz może jakiś strony na jakich stronach mogłabym szukać mieszkań. Jeśli już to chyba raczej interesuje nas praca na wlasną rękę- tylko nie wiem jak to w Niemczech działa. Jak szuka sie klientów? ogloszenia w gazetach, necie, ulotki???? czy jest szansa poradzic sobie na wlasna reke nie przez firme nie znajac niemieckiego? Czy angielski cos zdziała.... wiem ze zadaje moze glupie pytania, ale dla mnie Niemcy to nowy kraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczka06
Wiesz co ja ci napisze jutro w jakich gazetach powinnas szukac prywatnych ludzi potrzebujacych sprzataczki. Jezyk angielski na poczatek wystarczy (tu wiekrzosc zna angielski). O mieszkania tez sie popytam znajomych ale z tego co sie orietuje to najlatwiej z gazety. No nic jak sie dowiem czegos wiecej to Ci napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna sie przylaczyc
Aneczka ogromne dzieki. Ja jeszcze sie nie wybieram na dniach ale zbieram wszystkie informacje ktore moga mi sie przydac i zadecydowac czy jest szansa jakos tam pomieszkac i popracowac :) Takze wszystkie stronki internetowe, nazwy gazet i potrzebne info mile widziane :) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość varzyvo
WItam:) Mam ogromną prośbę - czy możecie mi wskazać jakiś sposób (urząd, instytucję), która ustala adres zamieszkania kogoś na terenie Niemiec. Mam imię, nazwisko, pesel, imiona rodziców, ostatnie miejsce zamieszkania w Polsce... i że terz człowiek jest gdzieś w Niemczech:/ A musze go znaleźć. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczka06
Do mozna sie przylaczyc. Najlepiej jak narazie bedac w Polscie przewertujesz gazetki typu: "Kontakty" i "Praca i nauka za granica". Znajdziesz tam zarowno ogloszenia jak i stronki firm posredniczacych w szukaniu pracy. Mozesz podzwonic i sie popytac na jakich zasadach dzialaja itp. Na terenie calych niemiec wychodzi niemieckie wydanie w jezyku polskim: "Kontakty", "Agora", "Polonia" w nich tez mozesz szukac. Jak juz bedziesz na miejscu to spytaj sie w kiosku (mozesz po angielsku) w jakiej gazecie jest najwiecej regionalnych ogloszen o prace i mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po prostu Marek
Ale czy Wy nie rozumiecie, ze ja nie chce przestac placic alimenty, ale po prostu na jakis czas- dopoki moja zona nie znajdzie pracy, obnizyc je?? Mnie po prostu teraz nie stac na placenie tyle..., a nie zyjemy na jakims wysokim poziomie. Nawet nigdy nie bylem ze moja zona w glupim kinie, bo staramy sie oszczedzac. To co mam sobie zyly podciac zeby tylko dac kase ex?? A moze my powinnismy przestac jesc, placic rachunki...?? Chodzilo mi wiecej o to, ze przez kilka miesiecy nic by sie nie stalo jakby dostali troche mniej. Ona i tak zarabia wiecej niz ja... Nie wiem dlaczego jestescie tacy zlosliwi. Wlasciwie to ona mnie zostawila, bo "za malo zarabialem" mimo, ze jej sie juz oswiadczylem i chcialem z nia tworzyc rodzine... i co przez to mialem sie zabic czy moze spedzic reszte tego zasranego zycia w samotnosci? nie zycze nikomu tego! Tak, powiedzcie, ze jestem zlamanym choojem, bo mam nieslubne dziecko, i ze przez to nie mam szans na normalna rodzine... A ile samotnych matek sie z kims wiaze i to nie wywoluje takiego publicznego oburzenia. Bo Wy chyba myslicie, ze zawsze tylko faceci sa winni!!! Prawda jest taka, ze jezeli byl sex, za przyzwoleniem obu stron, to wina lezy tak samo po obu stronach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tereba
ale juz dostales odpowiedz ze nie mozesz obnizyc alimentow twoja zona jest dorosla i moze na siebie zapracowac na tobie spoczywa obowiazek (!!!!) alimentacyjny w stosunku do dziecka nic sie nie da zrobic, musisz placic alimenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a studia zony
tak samo jak studia dziecka, kosztowne ale niestety "prywatna przyjemnosc" :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a studia zony
pozatym twoja eks juz wywiazuje sie z obowiazku alimentacyjnego poprzez utrzymanie i wychowywanie dziecka, a to z pewnoscia jest warte wiecej niz 290 euronow miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Marka
Jestes skonczonym doopkiem, i zrobilabym tak samo na miejscu twojej ex!!! Co dziecko jest winne ze twoja obecna zona chodzi na studia??!! Placisz i tak psia kase na dziecko. Zobacz jaka twoja ex zaradna, to tylko swiadczy o tobie jakim jestes nieudacznikiem, jesli ona zarabia wiecej od ciebie. Jeszcze do tego glupi, bo w innym przypadku wyciagnalbys z uwag tutejszych wnioski. Zmien prace! Doba ma 24h nie 8h, jesli nie mniej pracujesz! Wyslij zonke do pracy, bo nastepna co zeruje na dobru dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprosze o pomoc w tlumaczeniu
mam problem.... czy takie zdanie jest poprawne? potrzebuje aby bylo idealnie bezbledne: Wir wunschen alles gutes zum Geburstag!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyczenia
Wir wünschen .... ( komu? Dir - tobie) alles Gute zum Geburtstag ( albo zu Deinem ... Geburtstag)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Władeczek_HH
Z pewną nieśmiałością ale chciałbym zapytać Aneczka bo widzę że masz jakąś wiedzę i doświadczenie chyba... Mieszkam w Hamburgu od kilku miesięcy mam piękne mieszkanie za malutkie pieniądze w tut. spółdzielni załatwione po znajomości ale nie w tym rzecz chodzi o to że niestety grozi mi powrót do kraju z powodu braku pracy i wiadomo o co chodzi...co byś mi doradziła jestem gotów podjąć każdą pracę ale cholerka nie znam niemieckiego ani w ząb :-( angielski komunikatywnie i hiszpański... co robić bo chyba się z tego sam nie wykaraskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wladeczek ja tez z hh:D no jak nie znasz jezyka to ciezko :( tzn wiem jest pelno takich Polakow, co nie znaja jezyka i pracuja, ale oni sa raczej z Polski sciagani przez polskich pracodawcow. teraz to chyba przez ten sezon ciezko znalezc cos dla faceta, szczegolnie , ze nie znasz jezyka no i nie napisales czy masz kogos kto by mogl zadzwonic w sprawie pracy dla ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo
Jakie sa strony w niemczech na których wystawia sie rzeczy na sprzedaz? jak szukac mebli na jakich stronach? interesuje mnie cos typu allegro lub bezaukcyjne typu craiglist w usa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www. ebay.de (to cos jak allegro) www.kijiji.de (normalne ogloszenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Infinity-Schmuck-Shop.de
zapraszamy do naszego sklepu online : www.Infinity-Schmuck-Shop.de cudowna bizuteria ze srebra i zlota ! Zobacz a przekonasz sie sama ! Konkurencyjne ceny ! Duzo obnizek ! Wiele niepowtarzalnych wzorow !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limers pocwicz niemiecki
straszne bledy Anhängar mit Heillige Maria i takie inne :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej powyzej
tez bylam na tej stronce i mam pytanie do "PRZEMADREJ" kolezanki powyzej : jak wobec tego przetlumaczyc : `medalik z wizerunkiem Matki Boskiej´ ? Ale widac ze to tylko zazdrosc przez ciebie przemawia ! Ona cos robi, dziala, rozwija sie a ty dalej jestes ta sama nudna, zgorzkniala i zazdrosna klampa !!! :D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anhnger
mit Abbild der Gottesmutter ale ja "klampa", nie bede ci limers interesu napedzac, mam swoj :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anhnger
ä skasowalo w Anhänger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heilige
przez jedno l sie pisze zdawalo sie mi ze masz niemieckiego meza czemu ci nie poprawia bykow zanim na homepage wstawiasz teksty przeciez jak niemcy to czytaja to najsampierw mysla ty Turka niegramotna albo cos takiego to nie dobrze na interes taka antyreklama, nie nerwuj sie jak ci sie cos dobrze radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×