Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

a jezeli chodzi o polskie jedzenie w postaci produktow gotowych typu pierogi, flaczki czy fasolka po bretonsku to ostatnio zauwazylam w Trinkgut Getränkemarkt lade chlodnicza pelna po brzegi tych pysznosci ! Byly tez slodycze i inne wspanialosci az mi serducho uroslo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewczynki, ja sie za chwile odmeldowuje, tv wzywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@limes: bylismy jesienia w Harzu :-) Moja druga polowka czesto jezdzi sluzbowo a ja, jak moge, to sie z nim zabieram, to moze jeszcze raz tam trafimy :-D Strasznie nam sie marzyly narty w tym roku (najpierw kurs, bo ostatnio jezdzilismy jako szcesciolatki :-D ), mielismy juz wszystko zarezerwowane, kupilam dla nas spodnie a ten moj artysta sie rozchorowal 😭 Takze, kiedy piszesz o snieu, to ja mam zaraz te moje niezisczczone narty przed oczami 😭 @stolica: napisz, jak dlugo mieszkasz w Charlottenburgu i w ktorej jego czesci - bo cos czuje, ze to byc moze jednak MOJA dzielnica ;-) Co do wieku: kalendarzowo wciaz jeszcze \"dziescia\" ale rocznikowo juz \"dziesci\" ;-) A Ty? @alle: u nas polskie jedzenie jest albo w polskich slepach albo... w rosyjskich (Rosjanie sprowadzaja np. twarog i kapuste kiszona). W ogolnoniemieckich sieciach zdarzaja sie produkty rosyjskie (Edeka) ale polskich niet. Tak, tak, 17. strona, az sie boje co bedzie, jak wyjade na pare dni i bede musiala po powrocie tyyyyyyyle czytac :-p (planow wyjazdowych na razie brak ale my czesto gdzies jezdzimy, wiec predzej czy pozniej... Jak sie zrobi cieplej, to chchemy wyskoczyc w kierunku Hamburga/Lübecki :-D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostrzezenie: stolica, jesli jestes teraz w tym swoim charlottenburskim domu, to wsadz sobie stopery - bede walic mlotkiem do ok. 21 (z przerwami) :-D Z gory przepraszam wszystkich poszkodowanych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala polskie gazety na pewno sprzedaja na ZOB-ie i pod kosciolem polskim (Reeperbahn) niby sprzedaja polskie rzeczy. ostatnio przechodzilam widzialam pelno gazet,ale niestety nie wiem czy na Zob-ie i przy tym kosciele jest \"Twoj styl\". co do czytania--> ja podkradalam komus zawsze Galę po niemiecku, taka plotkarska gazeta, zawsze cos zainteresowalo i nietrudne slownictwo. jak jest za trudne to odechciewa sie tego czytac :O ogladalam tez czesto \"talk show\" oni tez nie maja wysokiego poziomu rozmow i zreszta rozwoj wypadkow czesto mozna sie domyslic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy moge do Was
Witam wszystkich! W Niemczech mieszkam od wielu lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto sie pytal kiedys o torta? ktos z hh ,bo tez dzis widzialam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stolica
mongrana nic nie slyszalam odleglosc musi byc znaczna, co do wieku podobnie, co do mieszkania bardziej na poludniu Piszecie snieg, no teoretycznie tu tez co rano pada, tylko tyle ze nie obficie i nie pozostawia po sobie sladu. Ale zawsze mozna pojsc na sztuczny stok lub na lodowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to pewnie ja za Was te zaspy musze odwalac :) U nas snieg i ziab brrrr rano bylo -3 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie oplaca sie zatrudniac polskich \"fachowcow\"...a propo..znacie to powiedzenie \"przedzialek fachowca\"??:))) Masz racje nana_c...robota robota..a gdzie ich polozyc, dac jesc,pic itd..dla Ciebie stres tylko..Zycze powodzenia w budowie!!:) I napisz jakie znalazlas rozwiazanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nana: \"przedzialek fachowca\" to po prostu Maurer-Dekoltè :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie wczoraj wieczorem tak leb zaczal bolec :( wzielam tabletke i poszlam spac z kurami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny..no zima w pelni..ladny widok,szkoda ze za pare godzin wszystko stopnieje i znow bedzie szaro..Macie jakies plany na Walentynki? Ja mam wrazenie,ze to takie malo spontaniczne przedsiewziecie..bo co jesli nie mam ochoty akurat 14go lutego swietnie wygladac, ubrac szpileczki i maszerowac do kuchni w celu przygotowania wspanialej kilkudaniowej kolacji? Moze akurat zachce mi sie 16go? Troche to wymuszane z tymi Walentynkami,nie sadzicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura111
witam a ja jestem z BW a z Polski kolo ZG pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura111
z daleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Laura! A cos bardziej o sobie...bo tak skrotami operujesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura111
od 15 lat w DE zamezna , dzieciata o ile wiem , ktos byl tu i z BW i ktos kto mieszkal kolo ZG---wiec nie jestem sama chyba haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeby nikt nie musial pytac
nana_c--Hamburg emi++++ --NRW no kurde--Hamburg cayla--BW Alka_HH--Hamburg Tulipan 31-Bremen samotna_ --Hamburg mala fu---Hamburg mamula 2 corek--Kassel laura111-BW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mówicie mi tu zaraz
ile można dorobić miesiecznie w Niemczech, np. pracując w jakiejś knajpce wieczorami, albo sprzatając, cokolwiek takiego dorywczego, pare/nascie/ godzin w tygodniu? bede studiowac ale chcialabym zlapac jakas dodatkowa prace... warto?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no do ...
400 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no do ...
co za pytanie -czy warto? pracowac zawsze warto od siedzenia w domu pieniadze nie spadna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze jeszcze jedna poprawka, bo nie uwzglednilyscie mnie :-( My jestesmy BBB :-p (tak, tak, 3 x B :-D ). Niektorzy mowia BB ale to jest dwuznaczne i moze mylic, ze chodzi tylko o jeden Bundesland a my sie ulokowalismy w dwoch :-) Co do nart, to my chetnie :-D Ale niech ktos mi najpierw faceta na nogi postawi :-o Jakis dlugi ten jego proces wyzdrawiania w tym roku :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalezy w jakim miescie chcesz pracowac? Za godzine kelnerowania dostaniesz srednio 8Euro..tez studiowalam i znam ten bol pracowania wieczorami w knajpie..Ale to byly fajne czasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolica - najpierw chcialas kogos z Berlina a teraz, jak znalazlas, to sie odgradzasz -😭 nie ten wiek, nie ta czesc Charlottenburga (ja mieszkam centralnie, kolo Stuttiego :-D ) - i przy tym nie piszesz nic blizszego o sobie - szkoda :-( U nas tak sie mialo zlozyc, ze mielismy miec Walentyki w gorach, przy kominku i wszystko wzielo w leb :-( Zamiast goracej czekolady przy migoczacym w kominku ogniu, bede gotowac rosol w miejskim Neubaucie i pilnowac, zeby galgan wzial tabletki 😭 😭 😭 Komercja komercja ale ja uwazam, ze nie nalezy opuszczac zadnej okazji do okazania uczucia - i 14. i 16.2 i kazdego dnia, kiedy najdzie ochota :-D Znam sie na tyle, ze wiem, ze byloby mi przykro, gdyby moj facet to olal totalnie. Za to jestem zazarta przeciwniczka halloween - ta "tradycja" na europekjskim gruncie wcale a wcale mi sie nie podoba. Jak Wam mija TRZYNASTY PIATEK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mushellka jest z Kiel (str. 1). A zatem: nana_c--NDS!!! emi++++ --NRW no kurde--Hamburg cayla--BW Alka_HH--Hamburg Tulipan 31-Bremen samotna_ --Hamburg mala fu---Hamburg mamula 2 corek--Kassel laura111-BW Limes- inf- Harz mushellka- Kiel mongrana - Berlin&Brandenburg (centralny Charlottenburg + Spreewald) stolica - Berlin (poludniowy Charlottenburg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×