Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a.j.a.y.

Ech, ci ludzie i ich aplikacje do pracy...

Polecane posty

Gość A ja wam powiem iz
aaaa no i kończyłem uczelnię prywatną :D - to dopiero policzek dla wielkich rekruterów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghbnt
no wlasnie, musze sie zgodzic ze czasem przechodza wam kolo nosa wartosciowi pracownicy :O mam pytanie do osob zajmujacych sie rekrutacja- nie wysylam cv sciagnietego z neta bo wydaje mi sie ze takie wzory ma mnostwo osob, sama je napisalam tak samo jak LM, czy bedzie ok cv w pdfie ze zdjeciem legitymacyjnym wklejonym w prawym gornym rogu? i czy w LM mozna krotko wyjasnic przerwe od ostatniej pracy? pracowalam w wakacje, potem mialam zajecia do stycznia i dlatego dopiero teraz szukam pracy, czy jak to jakos napisze to bedzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SpecPers
Witam :-) Uważam, że nie trzeba "tłumaczyć się" z "przerw w zatrudnieniu" w liście motywacyjnym;D Jeśli rekrutera będzie to interesowało, to dopyta Cie o to na rozmowie kwalifikacyjnej, ponieważ wyłapie to z Twojego CV :-) Jeśli chodzi o pdf, to ja osobiście zawsze wysyłałam dokumenty w pdf. Jest tylko jeden problem.... różnie się to może otwierać potem na komputerze ewentualnego odbiorcy Twoich "papierów". Z tym, że to już wina wersji oprogramowania jaką on posiada. Ale to samo ma zastosowanie także do plików *doc. Dlatego najlepiej unikać nietypowych znaków i czcionek w CV i LM. Ja zawsze stosuję Times, Arial lub Tahome. Radzę nie eksperymentować z wymyślnymi znakami i czcionkami, ponieważ mi już kilkakrotnie zdarzyło się, że Word nie potrafił rozszyfrować dokumentów jakie do mnie dotarły, ponieważ były pisane czcionką, której nie było w podstawowym zestawie czcionek.... i "musiałam" dopakowywać dodatkowe. Ale - pomyślmy - ilu rekruterów bądź pracodawców będzie się zajmować dopakowaniem swojego Worda dodatkowymi czcionkami, aby odczytać czyjeś CV?? A tak w ogóle: dlaczego chcesz tłumaczyć się z tego, że nie pracowałaś jakiś czas? Praca jest dla ludzi, a nie ludzie dla pracy. Chcesz, musisz, potrzebujesz - to pracujesz. Nie chcesz, nie musisz, nie potrzebujesz - to nie pracujesz. Oczywiście rekruterzy często pytają o to, dlaczego mieliśmy przerwę, ale to nie powód do stresu. Wystarczy szczerze odpowiedzieć, a nie od razu wyszukiwać milion powodów, że "naprawdę nie mogłam wtedy pracować". Pamiętajcie: "nie pytany,tłumaczy się winny";P POWODZENIA :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghbnt
Chcialam sie tlumaczyc bo pracowalam w wakacje ostatnio, potem nie bo byly juz zajecia i dopiero teraz mam juz czas na prace nawet na pelen etat no i w cv jest niestety duza dziura a czytalam gdzies ze pracodawcy nie lubia takich dziur bo t podejrzane co do czcionki- pisze w tahomie bo uznalam ze times new roman jest nudny bo kazdy ma w nim :) to choc w ten sposob sie wyroznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×