Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Oliwka2009

WERONIKA POTRZEBUJE POMOCY - AUTYZM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Mama autika- wszystko się zgadza. Co do tego że logopeda to nie rehabilitacja to mnie osłabiło. Pozatym wczesne wspomaganie to TEZ LOGOPEDA! my takie mamy.Moje dziecko do tej pory nie mialo zadnych zajec ruchowych i na wczesnym wsp. nikt sie nawet o to nie zapytal. Myśle że nie masz sie o co martwić bo to co ta kobita powiedzial nie ma sensu. Więc się nie przejmuj i odliczaj te pieniądze. To i tak są marne grosze i tyle to powinni nam na miesiąc dawać a nie z łaską na rok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMO AUTIKA SPOKOJNIE MOZESZ ODLICZAĆ ZAJĘCIA RECHABILITACYJNE ZALEŻĄ OD DIAGNOZY CZYLI U NASZYCH DZIECI RECHABILITACJĄ BĘDZIE LOGOPEDA,SI,PEDAGOG,PSYCHOLOG,TOMATIS,FEINSTEIRN,SOCJOTERAPIA NIE ZAJĘCIA RUCHOWE. TO JA ZGŁUPIAŁAM CZEMU NAM KAZAŁA ZBIERAĆ FAKTURY ZA PALIWO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koleżanka z sąsiedztwa:-)
Witam, prowadzę ankietę na temat seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną, byłabym bardzo wdzięczna, gdyby Państwo ją wypełnili. Dziękuje serdecznie:-) http://moje-ankiety.pl/respond-22725.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże, szczerze współczuję wszystkim rodzicom, którzy zamiast na pomaganiu dziecku z wyjścia z choroby, musza skupiać się na pieprzonej biurokracji, co za chory kraj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej567
Right or wrong, my country. Biurokracji nie bronię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej567
Right or wrong, my country. Biurokracji nie bronię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No.. w sumie to czasm sie zastanawiam czy jst wiecej plusow czy minusow zycia w Polsce.. i jak przychodzi temat biurokracja to oczywiscie leca same - ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrycja
Witajcie moje drogie kolezanki, jestem mamą Maksia który ma 4,5 roku oprócz tego skończyłam studia i jestem pedagogiem, mój synek nie mowił nic bardzo długo, nie było żadnych problemów słuchowych, ale występowały rytuały ze spacerami, wrzaski, bunty bicie, caly czas biegal bez celu, przewracał się na kolana żeby sprawić sobie bol, nie reagowal na imie i na polecenia, kiedy w wieku dwoch lat Pani terapeuta chciała z nim poprowadzić ćwiczenia był bunt i wrzask, próbowaliśmy wszystkiego , beznadziejnego SI ktore rozbujało go jeszcze bardziej, biofeedback, Tomatis, jedno wielkie badziewie, Maksiowi nic to nie pomagało, no i pewnego razu usłyszeliśmy o diecie, , dodam że mój syn nie umie gryźć więc dla nas wydawało sie to niewykonalne, ale udalo się dieta jest bezglutenowa bezmleczna i bezkazeinowa, najpierw mieliśmy straszny okres jak to odstawiliśmy bo mały wpadał w szał jak nie dostawał glutenu i słodyczy do magał sie tego, aż w koncu zaczęło być coraz lepiej, potem wprowadzilismy metodę sylabową w styczniu 2011 Wianeckiej , zaczał słuchać, powiem jak jest teraz Maksiu mówi wszystko zna wszystkie flagi, liczy do 20, czyta i zaczyna pisać szalenie interesuje sie medycyną, jest spokojny, uśmiechnięty, jest największym skarbem jaki mogłam sobie wymarzyć, nadal brak mu spontaniczności i ma problemy z przekazaniem emocji, jak się gniewa mówi:,,nie ma maksia samochodem pojechal" jak jestem na niego zla to zakrywa mi twarz i mowi:,,mama placze", także radzę wam dziewczyny , zacznijcie od diety i nie dajcie sobie wmowić że wasze dziecko nie jest na nic uczulone i to nic nie daje, to bzdury!!!!!!!!!!!!! daje i to bardzo wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrycja
więcej wam zyczę wiary w Wasze dzieci, to tylko autyzm, inni mają gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie integracji sensorycznej można zrobić tylko prywatnie. Terapia IS również tylko prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatrycja- a jak u Twojego synka z komunikacją? w sensie czy potrafi normalnierozmawiać? Bo mój tez mówi wszystko (dzieki tej samem metodzie logopedycznej co Wy) ale jeszcze mu dalego to rozmawiania z nami. Tez jestesmy na diece bm bg bc i popieram że bez tego nie da rady. Monika- ja chodzę prywatnie więc mogę ci polecic jak chcesz:) panstwowo to moze byc ciezko ale jak cos znajdziesz daj znac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrycja
Powiem tak z tym gadaniem spontanicznym to jest rzeczywiście ciezko, nie pogadamy, to znaczy jak coś go zapytam a on nie chce to powie nie, ale jak coś rzeczywiście chce i go zapytam :,,czy chcesz pić?" to odpowie :,,pić", albo jeść po prostu za mną powtórzy . Ale w porównaniu do tego że kiedyś był zupełnie niemy to juz sukces. Mamy problemy z echolalią odroczoną potrafi powtarzać długie bajki i wierszyki, czasami się złości, ale jak sobie przypomnę jak nie było diety to dwa miesiące uczyłam go gdzie jest glowa wszystko zapominal i przede wszystkim skonczyły sie manieryzmy, no i co fajne zaczął wołać w samochodzie sam siusiu, a nie na przykład wiercić sie jak chciał siusiu i ja musiałam stanąć samochodem i się domyślić co on chce, bardzo przezywa jak male niemowlaki płaczą w wózkach, nie moge go potem uspokoić bardzo się wzrusza wtedy i przytula, wygląda to nieraz komicznie, nie rozumie chyba jeszcze co sie dzieje ale wie że coś zlego się dzieje, boi się jak mamy zamknięte oczy i wszelkimi sposobami je nam otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem autyzmu znam z autopsji... kiedyś o tym się rozpiszę tu czy tam... Potwierdzam - terapie są drogie i niestety często "naciągane", tj. źli ludzie wykorzystują chorobę dzieci celem zarobkowania (terapeuci z koziej d...). Najważniejsza jest praca ze swoim dzieckiem...i swoją rodziną! Na obcych raczej nie można liczyć... Pozdrawiam i podsyłam swoją własną piosenkę (dla relaksu) http://youtu.be/-xP4r8h33Ro ...a wrócę tutaj na 100,001 % ;) Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatrycja-no wlasnie u nas ten sam problem - mowi wszystko ale nie rozmawia. Moze przyjdzie z wiekiem....Moj ma 3 lata, jak mial 2.5 to jeszcze ani slowa nie mowil więc może i ta spontanicznośc tez przyjdzie w wiekiem... A co z turnusami? udalo sie komuś z was coś załatwić? I jak wam idzie zbieranie 1%? caly czas sie nad tym zastanawiam czy jest sens prosic ludzi, wysyłać apele żeby potem marne kilkaset złotych uzbierac.....A na to tez trzeba czasu, blog zalozyc, ladnie wszystko opisac itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrycja83
o tak z kasą bywa krucho, ja mam dla małego świetne [przedszkole więc powiem szczerze nam szkoda czasu na wyjazdy na turnus i pieniędzy, w naszej grupie już mają wprowadzony kalendarz i jeszcze uczą się anatomii mamy fajną logopedę, lenusia 3 lata i tak nadaje to serdecznie gratuluj u nas tak nie było, ale już bywało coraz lepiej najbardziej jestem dumna że moje dziecko zaczyna pisać i nie jakieś tam prościzny mama tata czy kotek, on chce pisac defibrylator, inkubator bo znalazł w ksiązeczkach o medycynie czym bardziej skomplikowane tym bardziej go kręcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wiem że tylko prywatnie można zrobić diagnozę SI i myślę o ośrodku w Borku Fałęckim u p. Gumułki. Lenusia czy możesz mi polecić jakiś inny ośrodek . W Krakowie najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrycja83
Dziewczyny błagam Was zaufajcie mi SI to ściema naciągaja Was na pieniądze, wprowadźcie dietę a zobaczycie efekty wszystkie rzeczy których byście sobie u Waszych dzieci nie życzyły znikną, nie dajcie się naciągnąć pamiętajcie, żaden najlepszy specjalista nie zna się tak na autyzmie jak Wy matki własnych dzieci, cudów nie ma, jeżeli któraś z Was będzie zainteresowana prawdziwą forma pomocy swojemu dziecku dajcie mi swojego maila a ja Was pokieruje, a dla wszystkich niedowiarków zacznijcie najpierw od badania kału, na candidę, glistę ludzką i lamblię , polecam laboratorium felix w warszawie, albo najbliższy szpital wojewódzki, uwierzcie mi, a będziecie szcześliwsze i przede wszystkim będziecie najdumniejszymi matkami pod słońcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zostałam uszczęśliwiona poniekąd na siłę... dostaliśmy z małym dofinansowanie na turnus i szybko muszę coś znaleźć. Może ktoś poleci w miarę tani i odpowiedni rzecz jasna ośrodek nad morzem? Nie mam zielonego pojęcia, gdzie można pojechać, a te ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrycja
czy któraś z Was robiła swojemu dziecku Profil psychoedukacyjny PEP-R ? albo na wlasną rękę ICD 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×