Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani ktora potrzebuje pomocy

FInanse domowe- jak ludzie oszczedzacie ile wydajecie?

Polecane posty

aby zmnijeszyć opłaty trzeba podpisać nową umowę z elektrownią Tatuś mi mówił, że oni celowo wpisują do umów wysokie zapotrzebowanie wiadomo czemu po za tym zwróćmy uwagę,że my wymieniamy żarówki, a rchunki rosną bo cena za kilowat rośnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamim kupimy żarówki energooszczędne radzę naich temat trochę poczytać - pisała o tym angora, a w tym tyg gazeta polska - ani one wielce energooszczędne , ani zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuję porady kosmetyczne przenieść na inny topik Może ktoś ma jakiś typ - jakzaoszczędzić na eksploatacji samochodu np mój jest niestety paliwożerny- pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za moc zamówioną płacimy tylko raz, podpisując umowę lub ją zmieniając (wartość mocy zamówionej), jest t o ilość mocy jaką w danej chwili możemy maksymalnie osiągnąć (jeśli będzie więcej wywali zwyczajnie korki), czyli inaczej tyle nam udostępnia elektrownia. Poza tym opłaty niczym się nie różnią, płacimy za zużyty KW w zależności od posiadanej taryfy i jest to rzeczywiste zużycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatr od morza--oszczedzic na paliwie jest trudno, jednak jak sie chce, to sie oszczędzi:)należy dbać o odpowiedni poziom oleju i ogólną sprawnośc wozu, szczególnie hamulców,a takze wybierać trasy o lepszej nawierzchni(jesli maz kilka dróg do celu do wyboru, rzecz jasna, lepiej nadłożyc drogi po lepszej szosie, niż tłuc sie po wertepach, wbrew pozorom wyjdzie taniej.)Kierowcy mówią, ze optymalna prędkość samochodu, przy której nastepuje najmniejsze zuzycie npaliwa to przedzial 70-80km/h. I rzeczywiscie cos w tym jest, wiem z autopsji.Osobiscie stosuje sie do tych zalecen i szczerze polecam---troche sie oszczedzi:)Szerokiej drogi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makupiczu
ja wpadłam jakis czas temu na pomysł, by oszczędzać wodę w następujący sposób : otóż wraz z moim misiem jak załatwiamy grubszą potrzebę to nie spłukujemy , a czekamy aż któremuś z nas zachce się siku i wtedy dopiero sikając spłukujemy kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz mamy sie smiac
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupa77
Ja mam niesamowitego wujka. Ma firmę, zarabia kupę kasy. Ale jest tak skąpy, że jak ostatnio byłam u niego to widziałam że podkładał wiadro w łazience i kapał małym ciurkiem do niego wodę, żeby miec za darmo - to podobno nie rusza licznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makupiczu
z czego ? z tego ze cieszy nas kazdy zaoszczędzony litr wody, czy z tego ze faktury za wodę dostajemy 30 % niższe ? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tym kapaniem to mit
wychodzi wszystko na głównym wodomierzu, potem są dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupa77
No podobno kibel zużywa najwięcej wody. Japończycy mają technologię co pozwala do spłukiwania wykorzystywac wodę z pralki. Nie rozumiem, dlaczego tego nie ma w Europie, skoro tyle się gada o środowisku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makupiczu
a wachalas elka light blue-d gabbany? to powachaj i poznaj prawdziwa poezja:) albo armani cod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makupiczu
mnie stac na wiele a ciebie elka nie I dlatego musisz oszcedzac:) dlatego wogole zainteresowal cie ten topik A TERAZ UDAJESZ BOGACZKE OD DIORA I PRADY:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makupiczu a Ciebie zainteresowal z pewnością inny temat, tylko ciekawe co ty tu robisz. Smiesza mnie tacy ludzie jakich tu pelno typu jestes biedakiem bo niby co tu robisz na tym topiku (a sam tu jest skoro piszesz ) albo nie czytam elka twoich postow i je ignoruje a w dalszej czesci postu odpowiada na \"zignorowany\" tekst elki. .Ludzie zacznijcie uzywac mozgu (ten temat jest o oszczedzaniu pienidzy a nie mozgu ) i patrzcie co piszecie bo wychodzi na to ze w swoich wypowiedziach przeczycie nastepnym zdaniem na poprzednie. Ela pozdrawiam Cię serdecznie ( popieram twoje wypowiedz sa rozsadne i logiczne). sorry za literowki i brak polskich znakow ale kozystam i netanjahu przez komorke i ciezko sie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oszczędzanie wody i energii elektrycznej to nie tylko problem naszego,prywatnego budżetu ale problem globalny.Więc oszczędzajmy choćby dla naszych dzieci jeśli nas stać na płacenie rachunków.Mycie zębów z odkręconym kranem to już nie tylko marnowanie swoich pieniędzy,bo wiadomo,że niektórych zwyczajnie na to stać,to wręcz zbrodnia na środowisku naturalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojoj4535363
dwi krezuski sie styknely...kto na trzeciego?bedzie kolko wzajemnej adoracji!!! nie rozumiem jednego...skoro jestescie takie bogate i ekskluzywne to po cholere wlazicie na topik gdzie pisze wasza znienawidzona uboga Freydis?to nie dla was miejsce!chcecie by wszy was obsiadly?ksiezniczki do palacu, a nie do chlewa! hipokrytki przeklęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojoj4535363
mnie to wpienia bo wchodzilam tu jak bylo normalnie i sporo dobrych rad zapisalam i wykorzystalam.a potem ta zolza sie jej czepila i jezdzi jak na lysej kobyle.ja nie pojmuje jak mozna miec w sobie tyle chamstwa i zlosliwosci...zeby ja jeszcze znala...a tu taka wirtualna nienawisc...chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam jej blog
moge wkleic jej zdjecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokaz w ktorym miejscu napisalam bezposrednio lub dalam do zrozumienia, ze jestem bogata . Prosze was ten topik nie jest o oszczedzaniu mozgu wiec zacznijcie troche myslec. Poza tym to, ze ktos nie cierpi biedy to nie znaczy ze nie oszczedza, ludzie bogaci, zeby takimi byc tez musza oszczedzac bo to tylko swiadczy o ich rozsadku , np. tak jak pisze amita , pewne zasoby naturalne nie sa niewyczerpalne i nalezy je oszczdzac i zadne pieniadze nie maja tu nic do znaczenia. Zrozumcie to w koncu! Nie popieram takich jak frydis bo to oszustka i naciagaczka, zwykly pasozyt, jesli tego ktos nie dostrzega to zal mi go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam jej blog
no ciekawe ciekawe susy...jesli osoba niepelnosprawna naciaga zus to gratuluje....jakie kurna oszustwa???jest zaradna i tyle.ale wtym kraju tak jest--jak bogacz ukradnie 100000tys to nic, ale jak biedak zlapie fistaszka to lincz.co o niej wiesz?gowno.frazesy od elli.a ja czytam jej blogi.kombinuje jak moze ale przestepstw zadnych tu nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam jej blog
ma jedna nerke i nie moze pracowac---wiec zyje kosztem panstwa.zgadza sie.ale od czegos tez jest panstwo.o ile wiem to z kazdego swiadzcenia socj.jest potracana skladka.ale pasozytuje wiedlug ciebie.a pewnie, ubic, po co ma zyc, i tak jest chora, niech zdycha a nie kombinuje.polska mentalnosc.oby ciebie choroba nie ominela, wtedy zobaczysz jak to jest nie moc pracowac i byc pasozytem, musiec korzystac z pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli uwazasz, ze nie jest oszustwem wyludzanie pieniedzy pod przykrywka, ze jest się samotna matka wychowujaca dziecko bo nie ma sie slubu i nikt ci nie udowodni, ze ten facet z ktorym mieszka to ojciec dziecka to ci gratuluje uczciwosci. ja nie moge sie doczekac co na to powie urzad,. poza tym wielu ludzi zyje z jdna nerka i nie robi z siebie niepelnosprawnych bo tak mozna normalnie zyc. Ale jak ktos woli, tak jak frydis robic z siebie ofiare bo tak jest jej dobrze to nie zamierzam tego popierając. A wszystko to wiem z tego forum od samej frydis, ktora tutaj lubi sobie popisac o sobie i chyba czesto traci nad tym kontrole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz podkreslam z jedna nerka zyje sie normalnie .Wygoogluj sobie , poczytaj a potem sie wymadrzaj. Od dawna mam problemy z nerkami (obiema) i wolalabym miec jedna ale zdrowa i nie uwazam sie za niepelnosprawna, wrecz przeciwnie, prowadze wlasna firme i oprócz tego intensywnie zyje i ciesze sie z tego co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz system pomocy społecznej jest mocno niewydolny :( Ludzie walą wały...cóż,korzystają z luk prawnych.Osobiście znam urzędniczkę i jej męża,mają troje dzieci.Miasto dokłada się do czynszu a jeżdżą audicą,wartą ok 50 tysiaków,dzieci mają ciuchy z tzw metką,no nie jest to Armani czy Gucci,ale reporter,h&m,adidas,nawet mi się nie chce pamiętać,bo ja akurat na to nie zwracam uwagi,ogólnie nieco droższe niż w sklepach.No to sorki,ale czy to sprawiedliwe?Można sporo zaoszczędzić nie pracując w instytucjach,które dbają o rzetellność ewidencjonowania naszych poborów.NIESTETY>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki susy ja tez Cie pozdrawiam 🌼 Jesli chodzi o nerki to moj wujek rowniez zyl z jedna nerka a nikt mu zasilku nie dawal, pracowal ciezko fizycznie -zawodowo i na dodatek mial jeszcze spora dzialke ktora zawsze \"obrabial\" z ciotka i zyl 84 lata dochowal sie 2 dzieci ktore wyksztalcil (syn jest w USA ma swoja firme i kupe szmalu) (corka -profesorka uczy muzyki) wiec chyba sie da , prawda??? Wy chyba nie rozumiecie o czym ja pisze bo nie chodzi o to Freydis jest uboga jak stwierdzil/a ojoj4535363 tylko o to ze ciagnie od panstwa (czyt. pasozytuje na spoleczenstwie czyli na nas ) a nie stara sie nic sama zrobic , ale jezeli Wam to pasuje to ok, ja sie z tym nie zgadzam i bede o tym glosno mowic bo nienawidze kretaczy!!! 😠 makupiczu--a czy logiczne jest okradanie mnie i reszty spoleczenstwa przez Freydis??? ojoj4535363-- gdzie ty widzisz w moich wypowiedziach chamstwo i zlosliwosci ??? To ze prawde pisze to jest chamstwo i zlosliwosc??? znam jej blog-- jesli zaradnoscia nazywasz oszustwo to gratuluje moglybyscie sobie z Freydis podac rece :P I jeszcze to jej palenie w ciazy... ehhh Moja przyjaciolka pracuje w nazwijmy to mundurze i takzastanawiam sie czy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Życzliwa wszystkim
Ella ... ale tak poważnie. Masz jakiś duży problem z tolerancją na Freydis. Do tego stopnia, że przez Twoje wypowiedzi topik stracił na wartości, a szkoda :( Może załóż sobie osobny temat, fan club, albo anty fanclub Freydis, na pewno znajdą się osoby, które chętnie się do rozmów przyłączą. Pozwól proszę tym którzy chcą, nadal pisać trzymając się tematu głównego i udzielać sobie porad i wskazówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyndyn
Freydis ma rente socjalną.Pobierając rentę socjalna ,przy jej schorzeniu można podjąc prace,oczywiście,ze nie wyniszczająca fizycznie i dostosowana do danej choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale tez ma male dziecko
I studiuje!! i odczepcie sie juz od niej, OK?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co z tego, że studiuje i ma małe dziecko ? ! Wiele kobiet ma dzieci, studiuje i pracuje i jest to normalne. Nie ma się czym szczycić. Życzliwa wszystkim może zwrócisz też uwagę innym koleżanką a nie dostrzegasz błędy tylko jednej osoby, może to wy powinniście założyć inny topik pod tytułem, nienawidzę Elli a adoruję biedną frydis. A tak na serio to ta dziewczyna jest na prawdę mocno upośledzona ........ tylko na umyśle niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry freydis, że ciągle przeinaczam twoją nazwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×