Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka jedna żona

Rozwód czy rozdzielność?

Polecane posty

Gość taka jedna żona

Poradżcie bardziej do świadczeni :-) Jestem 16 lat po ślubie i ciągle są kłótnie na temat pieniędzy, chcę jakoś to załatwić, chyba najlepiej prawnie. Ale nie wiem co będzie dla mnie lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna żona
A co mi daje rozdzielność? mĄŻ Mmnie straszy, że nigdy ni zgodzi się pół na pół, to prawda? Oboje pracujemy i wychowujemy 2 dziezi. Atmosfera nieciekawa. małżonek kupuje sobie fajne rzeczy, dobre ciuchy, buty tylko ze skóry, a ja oszczędzam. A 600 zł które mi daje to chyba nie tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna żona
A separacja? Mój m. mówi, że jak tylko dzieci będą pełnoletnie, młodsze ma 10 lat, to i tak się rozejdziemy. Jezu, Już nie daję rady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozdzielność daj eci rozdzielność majątkową :D myślkisz że po rozwodzie to tak prosto bedzie?? ze nie bedziesz się kłócić o pieniądze?? :O będziesz! może nawet bardziej.... A ty nie pracujesz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna żona
Pracuje, ale mąż zarabia dwa razy więcej. Nie wiem czy warto się szarpać? Jestem wykończona nerwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna żona
Jemu poprostu po opłaceniu rachunków zostaje w kieszeni więcej. Ja wydaję na dzieci, opłaty i jedzenie 1500 zł. Zostaje mi niewiele... On uważa, że jak więcej zarabia to na więcej może sobie pozwolić. To niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to juz przerabiałam
nie lepiej pogadać? jak dwoje dorosłych ludzi? on sie zachowuje jak chłoptaś -0 zarabia 2 razy wiecej wydaje 2 razy wiecej? a z kim gadać? z głuchym ? do nich to nie dociera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna żona
Chodzi o to ,że byĆ może po rozwodzie ułożyłabym sobie życie z mniejszym egoistą :-) Potem będę stara - niestety :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna żona
jak przerabiałaś to co zrobiłaś? Proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forsa nie dla mnie
o pieniadze ta chryja? chyba was pogieło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna żona
Mamy konta w innych bankach z tym, że po wielu moich prośbach, upoważnił mnie do swojego. Dopiero od niedawna zaczęło nam się lepiej powodzić, bo wcześniej zżerały nas kredyty. Nigdy z jego konta nie wybierałam pieniędzy. Teraz jednak chyba zmienieę zdanie. Wybiorę sobie 2.500,- i też kupię laptopa :-) Co Wy na to? On kupił sobie tydzień temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piaskownica się kłania
Ludzie dorośnijcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna żona
Dlaczego uważacie że nie dorośliśmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna żona
Mam zgadzać się żeby sobie kupował drogie rzeczy, bo jemu po opł. rachunków zostaje więcej kasy? Myślałam, że w małżeństwie powinno być inaczej? Ciężko mi się z nim porozumieć. Nie czuje się żebym nie dorosła do związku, tylko że to nieprawiedliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego?? między innymi dlatego: "Wybiorę sobie 2.500,- i też kupię laptopa Co Wy na to? On kupił sobie tydzień temu." :O :O przeczytaj wszystkie swoje posty.... zrozumiesz dlaczego mam nadzieje :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozdzielczość już masz
tylko nieformalną. Dla mnie to chore, żeby tak wydzielać rodzinie. Znam niestety paru takich. A jeden to wyjątkowy palant. On zarabia ponad 4 tys. netto, ona 1800. On płaci czynsz i prąd (700 PLN miesięcznie), a zona utrzymuje dom i ubiera dzieci. On Wydaje tylko na siebie. I jeszcze ma pretensje, że żona kupuje dzieciom ciuchy w szmateksie, ale sam nie kupi dziecku nawet podkoszulka. Za to znalazł sobie kosztowne hobby - twierdzi, że zarabia to ma. Dla mnie to on jest chory. Jak po urodzeniu dziecka kumpela nie pracowała, to jej ciągle wypominał, że nie ma kasy i robił jej awantury po jaką cholerę kupuje tyle podpasek (dwie paczki na okres)!!!! i dlaczego takie drogie (carefour za niecałe 3 złote). Z takim palantem, to tylko się rozwieść, bo człowiek sobie nerwy tylko szarpie. Niby ma męża, ale ta wiecznie niezadowolona, samolubna menda to się do niczego nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna żona
Do Brunetki: Tak kochana z tym laptopem to dziecinada, wiem :-) Ale jestem już zdesperowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli wystapisz do sadu o rozdzielnosc, to z dniem orzeczenia rozdzielnosci kazde z Was bedzie mialo prawo tylko do swoich zarobionych pieniedzy, kazda zlotowka zarobiona przez Twojego meza bedzie tylko i wylacznie jego wlasnoscia. Teraz Wasze zarobki sa wspolne, tak samo Twoje jak i meza. Ale widze, ze Wy i tak zachowujecie sie jakbyscie mieli rozdzielnosc majatkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozdzielczość już masz
A, i jeszcze jedno. Jak jadą na wakacje, to on też płaci tylko za siebie a ona za siebie i dzieci. Raz byłam świadkiem, jak w wesołym miasteczku powiedział z wielkopańską miną - puść małego na diabelski młyn. Postawię mu, niech stracę :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tylko jeden przykład :) Ile macie lat? w jakim wieku dzieci.... sądze że jestes starsza ode mnie.... Czemu tak postępujesz? jak Kuba Bogu... ząb za ząb... to do niczego nie prowadzi! zrozum!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna żona
Ano właśnie Modliszka. On uważa, że jak ciężko pracuje, to może sobie wydawać jak mu się tylko podoba. A ja pracuję już 19 lat i szkoda mi wydawać tyle kasy na siebie, bo wiem, że są dzieci to i wydatków sporo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozdzielczość już masz
Brunetko, są niestety faceci, dla których forsa, którą zarobią jest ważniejsza niż wszystko inne. I fakt jej posiadania sprawia, że czują się bardzo wartościowi. Nawet, jeśli to nie jest wcale duża forsa. A co ma powiedzieć autorka topiku, skoro niby ma męża, a i tak musi się ze wszystkim szarpać sama? Też uważam, że to niesprawiedliwe, a wręcz podłe być takim egoistą, gdy ma się rodzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna żona
Brunetka zrozum do tej pory nie było ząb za ząb, ale teraz chyba tak zacznę postępować, bo już mnie birze jasna cho.era na to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna żona
A teraz sobie wymyślił, że sprzeda roczne auto i kupi nowe... Dla mnie to bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wystepuj o rozdzielnosc, bo wtedy on bedzie mial argument, ze to co zarobi jest tylko jego. Jakos trudno mi poac, ze sa tacy faceci, ktorzy tak postepuja majac rodzine...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna żona
więc co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×