Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

setunia

Najwięcej postów - raz jeszcze

Polecane posty

Ładna, młoda dziewczyna poszła ze swojej wsi na targ do pobliskiego miasteczka na zakupy. Pobyła jednak przy straganach dłużej niż zamierzała i musiała wracać po zmierzchu. Traf chciał, że w tym samym czasie tą samą drogą wracał do wsi także rosły, cichy chłopak z sąsiedniego gospodarstwa . Idą, idą dłuższą chwilę, po czym dziewczyna rzuca: - Wiesz, zastanawiam się, czy słaba i bezbronna dziewczyna, taka jak ja, powinna wędrować po ciemku z silnym, wielkim mężczyzną, takim jak ty. Chłopak ignoruje ją i nic nie odpowiada. Idą dalej i za kilka minut ona znowu zaczyna: - Prawie mi straszno tak iść samej z tobą, w tych ciemnościach. Jeszcze przyszłoby ci coś do głowy... - Słuchaj - mówi chłopak - wracam z targu, w jednej ręce niosę kurę i łopatę, a w drugiej trzymam wiadro i sznurek, na którym prowadzę kozę. Jak miałbym ci coś zrobić? Dziewczyna po dłuższym namyśle odpowiada: - Przyszło mi tylko tak do głowy, że gdybyś wbił w ziemię łopatę, przywiązał do niej kozę, a kurę przykrył wiadrem - to wtedy byłabym dopiero w tarapatach! ........................................................ .............................. Pukanie do bram raju. Otwiera św. Piotr. Przed nim piłkarz stoi - Ktoś ty? - pyta św. Piotr. - Jestem piłkarzem polskiej reprezentacji! - To jak trafiłeś do bramy? Miłego wieczoru .rewq okey. uciekam francja za chwilę na skajpa się odezwie.Czuję że żona ma więcej z tego niżli ja:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajecznik zjadly misie cisie z pcimia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia co chciala miec panel
kurcze jakis osiol zarezerwowal mi marysie niedovre czasy nastaly :P skad tyle nienawisci na kafe :o pamietacie takie topike :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysia nie przejmuj sie podlosc ludzka nie zna granic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia co chciala miec panel
znajac zycie to ktores z was :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia co chciala miec panel
tak to jest jak sie dzien w dzien pije 😭 wtedy sie pojawiaja takie dziury albo inaczej luki w pamieci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jo sam muszam wos trocha ponagabywać:P Kaj to sie cisniecie przeca wy sam musicie jeszcze trocha połozprawiać.:D:D:P:D:P:P:D:D:P A maryska kajś to buła jak cie nie buło.Smól to byndziesz terozki inno frelka jak padosz.:D:D:D Kto się znajdzie,który tylko sens przetłumaczy albo bezsens tego opowiadania?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ja, ja chce :D to ja sam musze was troche pozaczepiac Gdzie to sie cisniecie przeciez wy sami musicie jeszcze troche porozmawiac A maryska gdzies byla jak cie nie bylo czarna bedziesz teraz dziewczyno jak powiesz :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jo sam muszam wos trocha ponagabywać Kaj to sie cisniecie przeca wy sam musicie jeszcze trocha połozprawiać. A maryska kajś to buła jak cie nie buło.Smól to byndziesz terozki inno frelka jak padosz. to ja sam musze was troche pozaczepiac Gdzie to sie cisniecie przeciez wy sami musicie jeszcze troche porozmawiac A maryska gdzies byla jak cie nie bylo czarna bedziesz teraz dziewczyno jak powiesz No nie jest łatwa ta gwara ale jak już próbujesz to się liczy podwójnie. sam= tutaj, cisnąć = pchać smól,smolić= lekceważyć dosłownie ostatnie zdanie----Kichaj to będziesz teraz inną dziewczyną jak mowisz? Ale intencje się twoje liczą i masz podwójne złoto na dzisiaj.:D:P:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zeby było zabawniej niektóre słowa mają inne znaczenie w innych miejscach.Miałem tak niedawno i musiałem przepraszać. dlatego tez najlepeij i najbezpieczniej w kazdej czesci polski mowic po prostu po polsku:P a nie \"po regionalnemu\":P tutej tzn tutaj tez to jest jednak wskazane:classic_cool: a jak K mas ohote se pogaworzyc po slasku to jest specjalie stworzony do tego topick[a przynajmniejm byl] zara go znajde jak jest:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak byłem tam ale oni się wygłupiają,poniewaz uzywają ksiązkowej gwary przedwojennej.Ta gwara już na sląsku prawie nie istnieje chyba że adwersarze mają tutaj po 75-100 lat:P Więc takie wyskoki mnie nie kręcą:D Są wydane ksiązki ale nie wydaje mi się,że u nas.Chyba,że uczyniono teraz po 1989r ale nie spotkałem w księgarniach do 1989r wydań.W antykwariatach szybciej. Były wydania p.t Bery i bojki śląskie gustawa Morcinka ale nie było takich bzdur co oni cytują.Czasem dla rozruszania topicu stosuję takie fortele ale bardzo rzadko.W sumie drugi raz.:P Teraz możesz akceptować lub nie ale już to się stało.A euforka zgrabnie dała sobie radę:classic_cool: I nie przyjmuj tego jako reprymendy tylko delikatna konwersacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[zgłoś do usunięcia] karminadla człowiek bardzo sie uskarża przy kazdym bólu,a tak rzadko sie cieszy gdy go nie czuje Dlaczego kopiowanego jeszcze raz skopiować?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×