Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia 7 miesiecznego syncia

Czy moge dac barszczyk 7 mies. dziecku.???

Polecane posty

Gość Mamusia 7 miesiecznego syncia

Zrobiony na żeberkach..ale mięska nie będę dawać sam wywar z buraczkami. Wiec jak mogę.????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możeszzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie dała. Ale wiem, że niektóre mamy dają. Jeśli uważasz, że to będzie ok dla twojego dziecka to daj. Moim jednak zdaniem wywar, jeszcze do tego z żeberek, które należą raczej do tłustego mięsa. Do tego przyprawiany nie nadaje się dla takiego malucha. L:epiej ugotuj buraka, do tego wrzuć innych warzyw i podaj dziecku taki barszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukutukuu
nie dawaj, wywar z wieprzowiny dla takiego maluszka to zly pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak tylko ze czerwone mieso wlasnie najwiecej żelaza potrzebnego dla dziecka posiada, nawet lekarze mowia zeby dawac czerwone mieso, dlaczego wywar mialby zaszkodzic? 7 m-cy to nie noworodek. A i buraczki bardzo zdrowe, tylko wiadomo ze bez dodatku octu i ego typu doprawiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jaja8564
Czerwone mieso to wolowina a nie zeberka wieprzowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poooooooooooiu
nie podawaj! wywar jest za tłusty z żeberek, do tego wywary mogą uczulać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poooooooooooiu
wołowina zawiera kazeinę, która też jest alergizująca! nie podawajcie 7 miesięcznym niemowlakom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarownica na odkrzaczu
jak nie tłusty, to ja bym troszkę podała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jaki barszczyk czerwony
czy bialy bo to roznica . jesli czerwony to nie widze problemu - tylko podawaj bez smietany , i najlepiej jak ugotujesz na chudym miesku . a jesli chodzi o bialy to bym sie wstrzymala przynajniej do 10 mc ale rob jak uwazasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jaki barszczyk czerwony
tylko jesli gotujesz dla siebie taki barszczyk na pewno bedzie mocno przyprawiony a dziecku w tym wieku nie powinno podawac zup na bulionach wegetach , nawet sol jest niewskazana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym tez nie dala
ja moje 8 mc corci robie zupke z kawalkiem buraczka . gotuje na chudym miesku albo na piersi z indyka lub piersi kurczaka dodaje kawalek malutka marchewke , kawaleczek buraczka , poł pietruszki , kawalatek selera , malego ziemniaczka , troche natki pietruszki i do smaku na koniec wrzucam pokrojone male jabluszko . dzieki temu jabłku zupka nie jest taka mdla .i wszytko miksuje . niczym nie dopraiwam nawet nie dodaje soli . co drugi dzien zamiast mieska dodaje do zupki poł zołtka jajka ( osobno wczesniej ugotowane ) mysle ze taka zupka bedzie zdrowsza dla tak malego dziecka . a pierwsze zupki gotowalam - miesko osobno i warzywka osobno - czyli zupka byla bez tego wywaru . ale sama zdecydujesz jaka zupke podasz . obys tylko maluszkowi nie zaszkodzila bo 7 mc dziecko ma jeszcze delikatny zoładecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrabnianie kazdego wyrazu
czy ktos mi moze doradzic, czy jak juz urodze, to tez bede sie wyrazac samymi zdrobnieniami? bede mamusia corci, bede zarabiac,wydawac pieniazki, mowic barszczyk i inne zupcie? czy naprawde ta infantylizacja jest nieunikniona? blagam o rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buraki należy wprowadzać do diety dziecka ostrożnie bo mogą powodować luźne kupy u dzieci.Moja córka miała wręcz biegunki po zjedzeniu buraków na szczęście wyrosła i teraz może jeść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez robie buraka z koperkiem plus jakis ziemniak i mieso z indyka. Zeberek bym nie dala. zdrabnianie kazdego wyrazu- to zalezy od CIebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarownica na odkrzaczu
kochaniusia jesteś że zauważyłaś zdrobnieńka ;-) cieszę się, że mogłaś sobie ulżyć tą krytyczką drobniusią. Następnym razem pilnuj swojej dupci. A jeśli cie denerwuje zdrabnianie, to muszę dać ci malusie ostrzeżenie- twój dzidziuś też cię będzie denerwował, skoro cię takie żeczy irytują. Pozdrowienia dla ciebie i buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarownica ty lepiej
wez slownik ortograficzny , znajdz slowo RZECZY i pierdolnij sie nim tak zdrowo z 12345678901234567890 razy w ten zakuty czaban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobiety..
Czy wy już ze sobą normalnie nie umiecie rozmawiać? NAWET O BARSZCZ POTRAFICIE SIĘ POKŁÓCIĆ :-( Straszne,że tyle w Was agresji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skad wiesz ze jestem kobieta
:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość f5
Małym dzieciom nie wolno podawać zup na wywarach mięsnych, bo te często uczulają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobiety..
I ironii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarownica na odkrzaczu
normalnie wszytko niekturym pszeszkadza, błendy, ZDROBNIENIA. ALE NIEKTURZY SĄ SFLUSTROWANI ;-) TU CHODZIŁO O GŁUPI BARSZCZYK A NIE O ZDROBNIENIA I BŁĘDY ORTOGRAFICZNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosiaktotti djpeja 666
w takim wieku to tylko pieczarkowa, pomidorowa albo barszcz sosnowskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobiety..
Kobieta pisze z pytaniem i prosi o odpowiedź a tu riposta goni ripostę żebyście chociaż mądrze pisały... ŻENADA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobiety..
Zgadzam się z Tobą czarownico ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałam zauważyć
chciałam zauważyć że żeberka to głównie kości, mięska na nich jest mało, więc jest to wywar z kości :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myślę że spokojnie możesz. ja dawałam i nic sie nie działo ale wiadomo że zależy również od dziecka. a co do mięsa to dlaczego wołowina nie jest odpowiednia dla 7 miesięcznego dziecka????mieszkam w uk i tu słoiczki z zupkami to mięso mają już od 4 miesiąca :) pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia 7 miesiecznego syncia
Dziękuje za odp:):):) Zrobiłam osobno barszczyk maluszkowi..:) Żeberka na mięsie wieprzowym..i nie są to same kości..:) ma kupił takie fajneee żeberka:) mojego nic jak na razie nie uczula.:) i szczerze napisze nie od samego początku gotuje zupki z mięskiem,nie OSOBNO ,nie wiedziałam ze osobno mięsko a osobno warzywka:O Gotowałam już króliczka cielęcinkę ,z kurczaczka i indyczka..zero uczulenia..myślałam ze jak dam z żeberek to nci nie będzie..ale jak jedna osoba napisała ze za tłusto i może faktyczni..poczekam jeszcze z taką zupką:) Bardzo dziękuje raz jeszcze 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×