Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koleznaka kolezanki

Mleko z kartonu dla dziecka???Co sadzicie???

Polecane posty

szczerze mowiac rozbawilo mnie jak ktos napisal ze mleko UHT nie ma wapnia:D, skad te informacje? http://www.resmedica.pl/zdart79910.html http://www.edziecko.pl/zdrowie_dziecka/1,79370,2153045.html co nie zmienia faktu ze zywienie 6mc dziecka samym mlekiem krowim jest bledem, a gdzie warzywa, owoce i mieso? dawno powinny byc wprowadzone... dla informacji moj lekarz pediatra zalecil wprowadzenie mleka krowiego w 9 mc zycia, pelnotlustego, rozcienczonego w 1/4 woda i zrezygnowanie z mleka typu junior, ktore zawiera duzo zelaza, szkodliwego jak sie okazuje na dluzsza mete bo odklada sie w tkankach z ciekawosci zajrzalam na kartonik mojego mleka UHT i jak byk jest wapn i bialko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znalazlam cos jeszcze, artykul Departamentu Rolnictwa http://www.fao.org/docrep/t4280f/t4280f0c.htm cytuje: "Chauffage des laits destinés à l'alimentation infantile. Les aliments lactés pour nourrissons sont fabriqués avec du lait de vache qui a été au préalable chauffé. De tous les traitements thermiques, c'est le processus UHT qui abîme le moins le lait tout en lui conférant des propriétés alimentaires et nutritives satisfaisantes et des qualités d'hygiène suffisantes." Ogrzewanie mleka przeznaczonego do spozycia przez dzieci. Produkty mleczne dla niemowlat sa produkowane z mleka krowiego uprzednio podgrzanego. Ze wszystkich zabiegow termicznych proces UHT uszkadza najmniej strukture mlaka, zachowujac w sposob zadowalajacy jego wartosci odzywcze i wystarczajaca jakosc pod wzgledem higieny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleko UHT
Mleko UHT 180 dni trwałości Sterylizacja Najwyższa pasteryzacja 135-150 C Zabite bakterie pozostają w mleku. Charakterystyczny posmak przypalenia. Straty witamin ok. 20% Proces UHT jest tani i dlatego tak popularny. Nie jest wcale najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zabite bakterie pozostają w mleku." - no i co z tego? jakiekolwiek jedzenie bys nie gotowala to i tak zabite bakterie w nim zostaja "Charakterystyczny posmak przypalenia." - pierwsze slysze... nigdy nie czulam smaku przypalenia ale moze ja mam zaburzony smak "Straty witamin ok. 20% " - a jak gotujesz to nie masz strat witamin? "Proces UHT jest tani i dlatego tak popularny" - owszem, pewnie jest tani, ale nie byloby jeszcze taniej w ogole nie sterylizowac tylko wlewac mleko od krowy prosto do butelki? "Nie jest wcale najlepszy" - a jaki jest wedlug ciebie najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koleznaka kolezanki
Dzis rozmawialm z koezanka...przykro mi to pisac,ale tapasztuka z niej strasznie.. Coz,rozmawialam dzis tez z moja ciotka,ktora kiedys pracowala w szpitalu,byla pielegniarka.Okazalo sie,ze moja ciotka zna pediatre,ktory opiekuje sie dzieckiem mojej slwanej kolezanki.Dzwonila tam dzis moja ciotka i naswietlila sprawe.Kolezanka idzie z ,malym na jakies szczepienie,ktore maly mial miec miesiac temu ale jej sie nie chcialo isc:( Wiec w poniedzialek okaze sie czy cos dotarlo do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam moja synowa karmila dziecko 4m mlekiem z kartonu i znalazlo sie w szpitalu z anemia mialo transfuzje krwi lekarz byl zdziwiony ze takie male a ma taka anemie podejrzewal raka a to przez mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATALIA

Moja 2 letnia corka potrafi codzinnie wypic 7 butelek mleka. Czy to jest szkodliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×