Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aagaa24

poradnia rodzinna??

Polecane posty

Gość aagaa24

mam problem.... mamy zaswiadczenie o ukonczeniu kursu malzenskiego, ale ksiadz po nim nie wspominal nic o poradni rodzinnej...po wizycie w parafii dostalismy tylko karteczke z wykazem potrzebnych dokumentow na ktorym widnialo "zaswiadczenie o ukonczeniu kursu malzenskiego" natomiast nie bylo mowy o zaswiadczeniu z poradni... czy wizyta w poradni rodzinnej jest obowiazkowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym spytała księdza
niestety nie ma odgórnych przepisów i kazda parafia ma inaczej.... Co nie bardzo mi się podoba. Ja poradnie miałam obowiązkową, ale np dni skupienia juz nie, a na kafe wiele osób o nich pisało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej zapytaj księdza lub innych nowożeńców z Twojej parafii. np. u mnie poradnia jest ograniczona tylko do 1 wizyty, a cały kurs to 2 spotkania + dzień skupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo musisz rozdzielic kurs przedmałżeński (czyli taki który może być dokonany w dowolnym momencie, a czasem ma się je od razu ze świadectwem na koniec liceum) od katechez przedślubnych - \"zaliczanych\" z docelowym narzeczonym w ramach których odbywają się spotkania w poradni. Przedmałżeński to 10 spotkań, natomiast przedślubny to 3+3 (3 konferencje, u nas pół na pół z ksiedzem i kobieta z poradni i 3 spotkania opierające się na ćwiczeniu zasad NPR). Zasady odbywania tych kursów nie mają związku z parafią, tylko raczej diecezją, choć sądzę że są ujednolicone w całej Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do dni skupienia, to jest to szybsza forma zaliczania katechez przedślubnych - zamiast w 3 miesiące 6 spotkań, jeden weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha :D, sorry, ale ciagle cos zapominam -> przeważnie parfia wymaga zaliczenia obu kursów - przedmałżeńskiego i przedślubnego. Właściwie nie spotkałam się z taką, która by tego nie respektowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kasiek
Zasady nie sa jednolite, ja kurs przedmałżeński robiłam 4 tygodnie, po 1 spotkaniu tygodniowo plus trzy spotkania w poradni. Dni skupiena nie bylo. Tak jest w całym Krakowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn ze robiłas przedslubny, skoro w ramach miałas poradnie. Jaka tu rozbieznosc w jednolitosci? Mialas jeden wiecej \"teoretyczny\", a w jakiej rozpietosci czasowej sie to robi, czesto zalezy od a. sytuacji narzeczonych b. dobrej woli organizatorow. u nas jest to bardzo rozciagniete w czasie, ale mozna zrobic i w miesiac. Poza tym napisałam wyżej, że DNI SKUPIENIA SA ZAMIAST KURSU PRZEDSLUBNEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiasek --> wybacz, że zwrócę Ci uwagę i sprowadzę na ziemię, ale nie masz racji. dzień skupienia nie jest zamiast kursu a jako dodatek! poza tym gdzie tu ujednolicenie dla całego kraju skoro mój kurs trwa 2 spotkania, a poradnia 1? powtórzę to co pisałam wcześniej: każda parafia ma własne zasady i należy o nie pytać księdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szara Ada
Z tego co czytam na kafe…to jednak trzeba pytać w swojej parafii co trzeba O dniach skupienia usłyszałam na Kafe, nic takiego w moim mieście występuje – przynajmniej nie obowiązkowo, W moim przypadku obowiązuje kurs przedmałżeński (5 spotkań po 1,5 h (istnieją też kursy weekendowe)) oraz poradnia rodzinna (są to 3 spotkania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kasiek
Jesteś w błędzie, nie miałam poradni w ramach kursu. Mialam zrobić kurs który trwał 4 tygodnie i oprócz tego poradnie, żadnego innego kursu nie robiłam poza tym, podobnie jak dni skupienia. W Krakowie jest taki własnie system o czym można poczytać tutaj: http://www.wdr.diecezja.pl/index.php To co robiłam to były katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych i poradnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barb_i
Hej, mam pytanie..czy zaświadczenie o ukończeniu poradni rodzinnej może podpisać ksiądz- czy musi to być osoba specjalnie do tego uprawniona? Ja mam ślub 30 maja a ksiądz w zeszłym tygodniu przypomniał sobie, że nie mamy poradni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupie uwagi na bok
do 30 maja zdazysz jeszcze z 10 razy isc do poradni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w mieście do poradni trzeba się zapisać, i ogólnie czeka się jakieś 2 miesiac. My zapisywaliśmy się pod koniec marca, a wizytę mamy 5 maja. Więc z tym trzeba uważać. Co do nauka, u nas są dwa dni po 2 godziny + 1 dzień x 3 godziny dzień skupienia. Poradni u nas nie było, wiec musimy robić ją osobno, mimo, że na tych naukach była pani z poradni i przez godzinę nam opowiadała o planowaniu rodziny itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawcia mielona --> to zupełnie tak samo jak u nas ;) też 2 dni + dzień skupienia. poradnie robimy osobno, na szczęście to tylko 1 spotkanie. my wizytę mamy dzisiaj, a zapisywaliśmy się w połowie marca. i babka wcisnęła nas za inną parę. tak normalnie to mielibyśmy spotkanie dopiero w połowie czerwca! ciężko z terminami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barb_i
no właśnie z terminem mam problem, ponieważ poradnia czynna jest tylko w czwartki od 17 do 19 czyli w godzinach w ktorych jestem w pracy...stad pytanie czy "zaprzyjaźniony" ksiądz moze mi podpisać zaświadczenie...?bo innej opcji nie ma- a co jeżeli nie zalicze tej poradni- ksiądz odmówi mi udzielenia ślubu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiek
my bylismy juz na jednej wizycie w poradni, jeszcze niby dwie mamy miec ale ludze sie ze na drugiej sie skonczy :> My chodzimy do tej poradni w soboty (w inne dni tygodnia byla bieda z umowieniem sie) Niewiem czy ksiadz wam to podpisze, nam od razu zaznaczal ze mamy poradnie odklepac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie, ile kosztuje takie spotkanie w poradni? daje sie co laska czy maja jakas kwote? pilnie czekam na odpowiedz :) barb_i-polecam dzwonic po parafiach i sie wypytac czy przyjma was w sobote. ja dzis tak robilam, i chyba znalazlam wlasnie taka pare ktora spotka sie z nami w sobote! (okolice Szczecina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie Madzialenka
jeżeli na kartce od księdza masz miejsce na 3 pieczątki z poradni małżeńskiej to jest obowiązkowa.... z tym że zwacając się z tym do jakiegoś zakou lub klasztoru możesz te trzy wykłady zrobić w 1 dzień- my tak zrobiliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie mozna w kielcach takie nauki odbyc w trybie przyspieszonym???bardzo prosze o poradyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My byliśmy w poradni przy parafii Zesłania Ducha Św. w Warszawie, pani nam opowiadała o szkodliwości oddawania dzieci pod opiekę dziadkom - zabierają w ten sposób miłość należną rodzicom; poza tym z rodzicami należy kontaktować się tylko 4 razy do roku - życzenia na święta, imieniny i urodziny. Nie polecam, takich bredni nie słyszałam już dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wyglądało zaliczenie poradni przy Zesłania Ducha Św.? Czy wystarczyło tylko posłuchać co mówią, czy kazali robić coś jeszcze w domu, jakiś kalendarzyk, temperatury itp? Mieszkam w tej okolicy i akurat szukamy poradni do zaliczenia, a zależy mi, aby tylko iść i posłuchać (nie ważne co będą mówić), a nie robić dodatkowo nic w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy na spotkaniach może reprezentować parę jedno z narzeczonych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeżeli macie problemy wychowawcze z waszym dzieckiem lub sądzicie że ono ma jakieś problemy to polecam wam wybrać się do www.poradnia-rodzinna.pl Jest to świetna poradnia, która znajduje się w Szczecinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×