Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

Iris - zalezy co rozumiec przez to "obadac".. Od dziecinstwa czyli kiedy zaczalem czytac ksiazki Arkadego Fiedlera to strasznie mnie pociaga Madagaskar, potem Kanada - pachnaca zywica :D Mnostwo ksiazek o Alasce czytalem i tam tez chcialbym spedzic choc kilka tygodni.. Przez ksiazki pokochalem Gory Skaliste i troszke je widzialem, co prawda z okna samochodu bo zatrzymywalismy sie tylko w miejscach turystycznych.. I jeszcze Francja a szczegolnie Bretania i Paryz. Nieograniczone mozliwosci? to otwiera pole do popisu, bo rozumiem przez to duze mozliwosci finansowe.. czyli w kazdym z wymienionych miejsc/krajow chcialbym spedzic choc kilka miesiecy i zwiedzac co tylko mozliwe. Jest co prawda bariera jezykowa, ale skoro mam nieograniczone mozliwosci to mialbym tez tlumaczke/przewodniczke :D Chetnie zatrzymalbym sie na Polinezji Francuskiej, Nowej Zelandii, Ameryka Poludniowa.. Azja jakos mnie nie pociaga, sam nie wiem dlaczego, Afryka i Australia jesli ktos zaproponowalby jakies szczegolnie ciekawe ekspedycje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super ciekawe miejsca. Kokus fajne masz marzenia :) Mnie od dluzszego juz czasu, chodzi po glowie Argentyna...pewnie dlatego, ze kiedys bardzo zaczytywalam sie w Dziennikach Gombrowicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze cos mi sie przypomnialo.. chcialbym kiedys polatac balonem albo motolotnia, oczywiscie jako pasazer, ale zeby to byl prawdziwy, kilkugodzinny lot, a nie kilkanascie minut jak to robia podczas jakichs imprez..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus, kiedy relacja i zdjecia z wyprawy? Znalazles cos ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iris - w samej kopalni nie bylo w sumie nic ciekawego do opowiadania, poza tym, ze w najglebszym chodniku do tej pory stoi woda, probowalismy go pokonac, ale jak juz kazdy mial wode w gumowcach to przekonalismy kierownika wyprawy zeby wracac ta sama droga.. Ta woda stoi od ubieglego roku i moze jeszcze rok uplynac zanim zejdzie do zera. Dobra info jest taka, ze nawet w tych najglebszych i najdalszych miejscach jest poziom tlenu 19.2 % (21 % na powierzchni, a przy 17 % sie zasypia na zawsze..). jak dwa lata temu wchodzil z nami gornik z czujnikiem tlenu to w polowie drogi bylo 18 % i nizej nie pozwolil zejsc. Ciekawe rzeczy widzialem poza kopalnia - w sobote pojechalismy na wysoka skarpe wislana od strony Wyzyny Sandomierskiej, gdzie w jednym miejscu miejscowa ludnosc pozyskiwala kamien wapienny na budowe domow. Czesciowo odslonili w ten sposob row tektoniczny wypelniony pozniej przez osady z innych epok, miliony lat mlodszych, sa otoczaki wapienne, ktore ukladaly sie na dnie rzeki plynacej tym rowem, potem wartswy piaskowe i znowu wapienie.. mam stamtad tzw opoke lekka czyli kamien wapienny tak lekki, ze po wysuszeniu plywa na powierzchni wody.. Byl uzywany jako dodatek do prochu strzelniczego, nosnik dla nitrogliceryny (dynamit) albo nosnik w srodkach chemicznych ochrony roslin. Jeszcze w sobote pojechalismy na krawedz Wyzyny Lubelskiej, skad byl piekny widok na Kotline Sandomierska, zapadal zmrok i widac bylo swiatla Sandomierza, Tarnobrzega, Stalowej Woli - to nawet 70 km od tamtego miejsca. Konkretnie Goscieradow albo Szczecyn (nie Szczecin) i Kamienna Gora. Na tej Kamiennej Gorze znajduja sie stare kopalnie kamienia do budowy domow, ale co jest spora ciekawostka to podziemne, a nie odkrywkowe. Niestety, bylismy juz ubrani porzadnie i kaski z lampami zostaly w samochodzie, wiec lazenie po tych dziurach zostawilismy sobie na inne czasy. Nie mialem aparatu, wiec zdjecia beda za jakis czas, musze sie tam wybrac na spokojnie, bo miejsca sa warte obfotografowania, tym bardziej, ze nie ma o nich prawie zadnych wzmianek w necie.. Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ladnie z Twojej strony, ze poswieciles tyle czasu na taka szczegolowa relacje. Doceniam :)...moze nastepnym razem, natrafisz na jakies Wielkie Odkrycie, bylaby heca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatm wszystkich bardzo serdecznie.... bagatelke, kokusia-rodzynka -weterana,mysie, iris, oraz cala nasza wspaniala,miedzykontynentalna reszte.. ktora mam nadziej, ze ze wzgledu na zblizajace sie swieta Wielkanocne sie pojawi i podzieli sie z nami jajem malowanym i swieconym. za chwile przytargam tutaj tez naszego niesmiertelnego zajaca===pamietacie?????? kokus=w polsce bylo super-rozrywkowo,towarzysko i goraco. warszawa jest piekna, nowoczesna ze swietnie zorganizowana komunikacja,oryginalnymi knajpkami i barami. wies polska==zmienila sie bardzo=domy sa zadbane i otoczone pieknymi ogrodami. wszedzie porzadek i lad..... ja----mysle o powrocie... a poza tym=podjelam rozne zyciowe decyzje. jesli chodzi o pet therapy=to uwazam , ze przynosi wspaniale rezultaty.moja kolezanka ma szkole dla psow i przy okazji zajmuje sie tym. musi byc jednak dlugotrwala-co jest zawsze problemem. kokus-ja tez kiedys wlazlam w taki chodnik-dziure pod ziemia...i o malo nie umarlam ze strachu..na szczescie w pore sie zorientowalam, ze to nie dla mnie takie atrakcje i sie wycofalam..... wole inne adrenalinowe przezycia..... o ktorych wkrotce , moze napisze..... no to szykujemy sie na jaja.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, to i ja sie dolacze :) Lethbridge, Kanada. Wyjechalam najpierw na rok na wizyte u siostry, w zeszlym roku bylam w Polsce na 2 miesiace i zlozylam wniosek o pozwolenie na prace do ambasady kanadyjskiej. Rozpatrzone pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUONA PASQUA **___** _**___**_________**** _**___**_______**___**** _**__**_______*___**___** __**__*______*__**__***__** ___**__*____*__**_____**__* ____**_**__**_**________** ____**___**__** ___*___________* __*_____________* _*____0_____0____* _*_______@_______* _*_______________* ___*_____v_____* _____**_____** _______*****_______

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajaczek swietny.. sama robilas czy kopiowalas? probowalem kiedys takiej tworczosci, ale nie mam drygu do sztuki.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dear kokus= jasne , ze sama go wydziergalam... :) :) a gdzie reszta towarzystwa? bilns roczny: chcialam wam powiedziec, ze mamy kiepski rezultat stronowy w tym roku. w porwnaniu z poprzednimi latami jest zauwazalny powazny spadek naszej produkcji...... srednia miesieczna bardzo marna.... chcecie wiedziiec ile== str/mies????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanzibar - pewnie bardzo nisko.. moja wina jest w tym rowniez.. Zeby nie bylo ze calkiem po pogansku spedzam te swieta, to poczytalem takiego linka.. http://biznes.onet.pl/korporacyjna-droga-krzyzowa,18490,4249292,1,news-detal Wprawdzie teraz szarym pracownikiem, ale odnajduje siebie w tej Drodze Krzyzowej, i dzisiaj i w przeszlosci.. Szczegolnie przemawia do mnie ten fragment "Ten kto dobrze pracuje, krzyczeć nie musi. Wie, że zawsze sobie poradzi." ..ale wlasciwie czuje, ze jestem na etapie Stacji 14 Zdrowych i Wesolych Swiat Wielkanocnych wszystkim zycze.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich i pozdrawiam :) Zdrowych, pogodnych i wesolych świąt Wam życzę 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Wzielam sie za organizacje swoich zdjec z podrozy. Totalny balagan, pelno starych negatywow, niektore oddalam juz do fotografa, zeby rzucil wszystko na dysk, o niektorych zdjeciach zupelnie zapomnialam...na poczatek chce odtworzyc wyprawe z przed prawie 10-ciu lat, z Las Vegas do San Francisko. Fajnie bylo :D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iris - niesamowite jest takie grzebanie w starych negatywach czy zdjeciach.. ja raczej wszystko na biezaco przenosilem na papier, dopoki robilem zdjecia zwyklym aparatem.. troche balaganu jest, ale pobyty w Stanach w 2000 i 2006 oraz we Francji w 1999 i 20032 mam w albumach.. Polroczny pobyt w Jeleniej Gorze mam w torebkach, tak jak przynioslem od fotografa.. To jest dobry pomysl, zeby przeniesc wszystko na plytki, tylko czy lepiej skanowac zdjecia czy filmy.. Zanzibar - dwie stacje wczesniej? trzymam kciuki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Mysia - wiem od znajomej, ze juz lato zrobilo sie w Niemczech? Dotyczy okolic Jeziora Bodenskiego, a czy u Ciebie tez? pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba zyczenia na poniedzialek wielkanocny? Czy moze w Itali sa inne obyczaje? Na poludniu kraju natomiast smigus dyngus jest od wczesnego ranka, ale to niebo nas polewa.. kolo poludnia byla przerwa a teraz znowu pada.. okropne, ale chociaz roslinki odzyja.. WEsolych Swiat.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas.,, jutro wszyscy wsiadaja w samochody i jada gdzie sie da: na pola, laki, plaze, do lasu na pierwszy wiosenny pic nic grillowac.... grillowac..... jesc pic si, si

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. Czy ktoras z was chce zainwestowac w zakup opustoszalego miasteczka we wloskich gorach? http://deser.pl/deser/1,111857,9490472,Wyludnione_miasteczko_na_sprzedaz__Za_550_tys__euro.html Zglaszam sie na ogrodnika.. :D Zanzibar ma najblizej, wiec w weekend mozesz sprawdzic jak to sie widzi w realu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus= zauwazyles, ze my tu sami swietujemy? no..mielismy 2 gosci..mysie i iris. a jesli chodzi o miasteczko ..opuszczone..na gorze...we wloszech.... to ja sie nie pisze.. a z moich okien widac 2 miasteczka....wysoko na gorze... jedno wyjatkowo urocze a drugie jeszcze bardziej urocze, na szczycie obowiazkowo kosciol, waskie krecone uliczki i muly do wspinania sie z bagazami, bo samochod nie wjedzie. bajecznie piekne malutkie placyki , balkoniki pelne kwiatow i domki przylepione jeden do drugiego... a kazdy ze starymi drewnianymi drzwiami i lukami z cegiel. kiedys wam przyslalam linka... ale... ja : Mam tak samo jak Ty Miasto moje a w nim Najpiękniejszy mój świat Najpiękniejsze dni Zostawiłem tam kolorowe sny Kiedyś zatrzymam czas I na skrzydłach jak ptak Będę leciał co sił Tam gdzie moje sny I warszawskie kolorowe dni :) :) a szczerze mowiac to ja juz mam 2takie miasta w-wa i roma no to co.. dzisiaj sie oblewamy!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka, pokazuja przerazajace zdjecia z wczorajszego tornada w Alabamie. Jak tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nic nie bylo, troche tylko deszczu i wiatru :) Mieszkam na samym dole AL, nad woda, te tornada byly chyba bardziej wglab ladu ... Ponoc straszne rzeczy sie dzialy, tyle ofiar smiertelnych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Wam sie udalo...ufffff :)...pokazuja straszne zniszczenia, wszystko zrownane z ziemia. Przygotowuje sie na slub Williama i Kate ;) zagladnijcie w niedziele na NK, bedzie cos smiesznego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc.. dopiero przed chwila przeczytalem o tych strasznych tornadach.. Ciesze sie, Bagatelko, ze Ciebie to ominelo.. Mam nadzieje, ze inne dziewczyny tez nie doznaly zadnych szkod.. Trzymam kciuki, zeby sie nie powtorzylo to zjawisko.. przynajmniej w tym roku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×