Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

Margot - :) jesli wiedzial, to postapil wbrew prawu. Nie wiem, jak mozesz zdobyc ten film, u mnie byl po prostu w bibliotece ... To jest jedyny konkretny zarzut, aczkolwiek gwalt jako taki to nie byl. I tu bym nawet bardzij obwiniala matke, ze ja do niego wypchnela. Gwalt to jedno, a seks z w pelni zadowolona z tego faktu nastolatka to co innego, aczkolwiek - tak - jest to wykroczenie poza litere prawa. Jezli facet z cala swiadomoscia poczynil karalny krok, musi sie szykowac na kare. I nie to, zeby on sie nie szykowal. Nawet poszedl posiedziec chyba miesiac w jakims zakladzie poprawczym. Rzecz w tym, ze ten proces odbywal sie w tak absurdalny sposob, szarpanie sie w te i we w te, nie wygladalo na to, zeby cokolwiek konkretnago sie mialo z tego wykluc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. ja dzisiaj krotko.. winne jest chore prawo, ktore w takich wypadkach pozwala na umowe pomiedzy winnym, prokuratorem i sedzia.. W Polsce nie ma takiej mozliwosci, jest sztywny paragraf i zakres kary od - do, mozna co najwyzej szukac okolicznosci lagodzacych. Dobrze pamietam, ze byla umowa, ale sedzia dawal jasne sygnaly mediom, ze umowy nie dotrzyma i dolozy Polanskiemu, ile wlezie.. i dlatego Polanski uciekl.. Aha, przyznanie sie do winy jest zawsze warunkiem zawarcia umowy, niezaleznie od tego czy czlowiek rzeczywiscie jest winny czy nie.. po przyznaniu sie nie ma kosztownego i dlugotrwalego procesu, powolywania swiadkow, badania dowodow i prokuratura nie musi nic udowadniac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprobuje poszukac tego filmu. Widzialam spoiler i jeszcze abrdziej mnie zainteresowal. :) Wlasciwie jedyna pewna rzecz jest to, ze Polanski wiedzial o tym, ze uprawia seks z nieletnia. Czy byl to gwalt? Szczerze mowiac, nie wiem czy sa na to jakies inne dowody poza zeznaniami tej dziewczyny. W programie, ktory ogladalam, przytaczano fragmenty... dosyc szokujace... Czy mogly byc wymyslone? Podsuniete przez matke czy kogos innego? Oto jest pytanie. Sprawa jest ogolnie bardzo trudna. Nic, zmykam, bo pisze z doskoku od znajomej. Trzymajcie sie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryspina- ponad 2 lata! no Kokus wsadziles jak to mowia kij w mrowisko szczerze mowiac to przeraza mnie opinia o tym ze 13 letnia dziewczyna skoro wspolzyje z wlasnym chlopakiem i jest zafascynowana swiatem filmu to na pewno rozklada nogi na zawolanie kazdego celebryty Dziewczyny wsponijcie sobie kim bylyscie zafascynowane w tym wieku , ja na przyklad mialam hopla na punkcie Ala Pacino i w tamtych czasach duzo bym dala zeby zaprosil mnie do swojej wilii ale na pewno nie chcialam zeby mial ze mna stosunek analny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bardziej patriotycznie, zatrzymalam sie na poruczniku borewiczu:) uroczy brzydal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi, mozna rozwinac temat :-) jak mialam 15 lat to bylam zakochana " na smierc" w Bruce Lee,( nawet chyba bardziej niz w tym Pacino) Wejscie Smoka widzialam 11 razy no to dziewczyny a wy w kim? a Borewicza to do tej pory lubie sobie obejrzec;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi hi to mozna rozwinac temat , mnie to nawet bardziej niz ten Pacino podobal sie Bruce Lee ( wrecz za nim szalalam) Wejscie Smoka to widzialam 11 razy! a Wy dziewczyny? Borewicza to do tej pory ogladam jak gdzies leci a tak na koniec co do Polanskiego to mysle ze facet na poziomie , jak mu sie taka nieletnia gdzies rozklada to po prostu zaklada jej majtki , dzwoni po taxi i odsyla do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuuu, lista bylaby dluga, bo zaczelam mlodo, jakies 7 lat. Najpierw byl Nikodem Dyzma i kosmonauta Hermaszewski, potem jakies pewnie przypadkowe osoby, ktorych teraz nie pamietem, w ok. 5 kl. zakochalam sie na smierc w Presleyu, potem nadeszly czasy Limahla ... Bardzo podobal mi sie aktor grajacy mecenasa Prado w Kamiennym Kregu ;) Zupelnie nic natomiast nie czulam do Robin Hooda Michaela Pratta, w ktorym kochaly sie wszystkie dziewczyny. Chyba tez momentami podobal mi sie Kloss, o ... juz wiem! Andrzej Lapicki to byl moj polski aktorski ulubieniec wszechczasow ❤️. Z tym bym sobie poszla do willi :D (Wtedy, jak gral kolege pana Wolodyjowskiego ;) , chociaz i pozniej tez, zawsze mialam smaka na facetow w wieku srednim). Ach, wspomnienia, wspomnienia ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limahl... tez tez! ( uderzajaco podobny do Bruce'a Lee!!):-) A widzieliscie koncert z Sopotu chyba w 2006 gdzie spiewaly te wszystkie gwiazdy ? Limahl,Modern Talking Sabrina itd stuknijcie w you tube - niezapomniane wrazenia:-) Jeff Goldblum!! - specjalnie poszlam na Jurrasic Parc zeby zobaczyc czy jeszcze na mnie dziala, Mark Hamill - Luke z Gwiezdnych Wojen , wszystkie baby szalaly za Harrisonem Fordem a ja chyba bylam jedyna , ktora ujal blondynek!:-) Bagatelko przypominam ze wspanialy Dyzma byl rowniez cieciem w Alternatywach4 ( tez swietna rola) ciekawe czy tak samo ci sie podobal:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, tylko jako Dyzma, ta elegancja z nonszalancja :D Bede musiala zerknac na koncert owych gwiazd z Sopotu, jak sie te bostwa naszej mlodosci pozmienialy (lub nie). Eh, teraz to juz sie czlowiek nie potrafi tak zakochac ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z polskich lubie m.in.: krzyszfofa majchrzaka, miroslawa bake i krzysztofa krauze. nie wiem dlaczego ale ladni chlopcy mnie nigdy nie interesowali, ale to moze mi sie zmienic po 50-tce...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja moglam zapomniec o bogusiu lindzie! to przez ten upal... b. mi sie podobal w takim starym serialu gdzie gral lesniczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teguilamilk
w Miami pracuję jako AuPair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POWÓDZ
KAŻDY KTO MOŻE POMÓC FINANSOWo PROSZĘ WPŁACAC NA KONTO: NUMER KONTA BANKOWEGO: 50 2490 0005 0000 4000 1986 4062 Z DOPISKIEM POMOC DLA JADWIGI PAŹDZIORA POWÓDZ 2010 Z GÓRY DZIĘKUJE WIECEJ INFORMACJI NA STRONIE: http://nk.pl/profile/34396968

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. zajrzalem na zdjecia wg linku podanego powyzej.. Faktycznie trudna sytuacja.. W moim osiedlu juz wiele osob ma decyzje o rozbiorce domow, po sasiedzku trzy - jeden drewniany i dwa murowane.. Jutro oczekuje wizyty rzeczoznawcy, ktory ocenia na jaka kwote konieczna jest dotacja wojewody.. Od ubezpieczycieli nie mam zadnych wiadomosci.. Z zakupami sie wstrzymuje, bo wilgoc wszedzie, zaliczke tylko dalem na drzwi do tylnego wejscia, maja mi przetrzymac w sklepie kilka tygodni. Drzwi za pol ceny, bo lekko uszkodzone w trakcie ewakuacji sklepu, gdyz spodziewali sie zalania lewej czesci Sandomierza.. Pompy ciagle usuwaja wode z rozlewiska obok mojego domu, tudno usnac a przy zamknietym oknie nie da sie w pokoju wytrzymac, tak goraco. Pozdro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
londyn juz 3 rok Jak ktos z Londka niech napisze na e-maila zawsze mozna wybrac sie na imp badz na piwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! kokus, ...a tam, rzucaj wszystko i wyjezdzaj do hameryki:) wczoraj, kupilam sobie swietna pare jeansow ag, juz nie moge sie doczekac jesieni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos dla fanow wina musujacego czyli pot. naz. szampana. przetestowalam wczoraj w restauracji, w smaku bardzo zblizony do freixenet, rowniez hiszpanski, niedrogi 8/24, nazywa sie segura viudas. polecam do sprobowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwa male a propos... Do Stanikow to bym tak szybko nie wyjechal ale do Bretanii.. A wlasnie z wycieczki do Bretanii wrocila moja Mama i przywiozla butelke cidru czyli tamtejszego lekkiego wina z jablek, ma 3 % alkoholu, ale pamietam ze przyjemnie smakuje.. otworzymy w niedziele do obiadku.. A jak mi sie "powodzi".. dzisiaj odjechali strazacy z Mielca i zabrali mi spod domu pompe, nareszcie bede mogl spokojnie spac do rana.. Byl rzeczoznawca, wymierzyl i opisal dom, za tydzien mozna dowiadywac sie o pieniadze od wojewody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bretania jest za pewne bardzo urocza do zwiedzania, ale czy wyobrazasz tam sobie regularne zycie, dzien po dniu...? zwiedzac a mieszkac na stale- to dwa rozne swiaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja pierwsza wielka miloscia byl Janek z "Czterech pancernych". ;) Kochalam sie tez w Perze z Roxette... i nawet chcialam go odwiedzic z kolezanka w Szwecji. ;):D Bretania jest piekna. Bylismy tam dwa lata temu. Ale szczerze mowiac bardziej podobalo mi sie w Normandii... ladniejsze plaze i mniej turystow. :) Moj szwagier mieszka od kilku lat w okolicach St. Malo i twierdzi, ze jest to przyjemne miejsce do zycia, chociaz pogoda potrafi dac w kosc. Zycze wszystkim milego weekendu. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xoxoxo - ciekawe pytanie.. coz, ryzyko zawsze jest.. tylko tak jak wspomina Margot troche pogoda moze niepokoic. Z tych dwoch wyjazdow do Bretanii pamietam, ze codziennie wial wiatr, co lagodzilo ponad 30-stopniowy upal - mi sie to bardzo podobalo.. Z kolei czytalem wspomnienia polskich zolnierzy, ktorzy formowali sie we Francji w 39/40 roku i wlasnie narzekali na pogode zimowa - wilgoc, bloto, jesli spadl snieg to zaraz zamienial sie w chlape.. Teraz Mama mowi, ze od kwietnia nie bylo prawdziwego deszczu w Ploermel, owszem, bylo pochmurno, nawet zagrzmialo, pokropilo trzy minuty i koniec. Poza terenami podlewanymi jest susza i nawet trawnki pozolkly, hortensje marne i nie kwitna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus... o alkoholu jablokowym, margot o normandii...przychodzi mi do glowy tylko jedno...czas na calvadosa:) pozdrawiam i zycze udanego (ekscytujacego) tygodnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogoda sie popsula, dzisiaj cale popoludnie deszcz pada, chwilami intensywnie.. i prawie nie wsiaka w ziemie, robia sie duze kaluze.. Czy nie moze byc jakiejs takiej umiarkowanej pogody? teraz to albo upaly nie do wytrzymania, albo zimno i deszcz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem czytam racjonalista.pl wlasnie tam ja znalazlam. polecam rowniez ciekawy art. z racjonalisty pt. ''czy polacy sie lubia'' andrzeja koraszewskiego odebralam dzis, skrzynke zamowionego wczesniej szampana, wyszlo 7.5 za butelke, niezle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. mialem awarie netu przez trzy dni.. Znowu czekam na wielka wode i zastanawiam sie czy uszkodzone i ciagle nie naprawione waly wytrzymaja.. http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,8196322,Walka_o_waly_na_Trzesniowce_trwala_cala_noc.html ilez razy mozna przerabiac ten sam temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×