Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

Bagatelka- nabic zawsze mozna;-) a teraz mi znacznie blizej;-);-);-P u nas zmiany zmiany i zmiany....nie ma wiecej ND i dzieki bogu...nigdy wiecej takiego sniegu i takiego zimna;-) teraz rozwalam Anglie;-) wczoraj skonczylam house hunting no i udalo mi sie wyszukac olbrzymi dom jak na tutejse warunki bo az 1800sf, z przepieknym ogrodem z przodu i tylu, blisko do jeziorka? nie mialam okazji tego zobaczyc jeszcze...jutro dowiem sie kiedy mozna sie wprowadzic bo ma byc jeszcze wielkie czyszczenie...zdjecia wrzuce jak bede miala;-) zolnierka wczoraj skonczyla 4 lata!!! byly cupcakes, balony i prezent: ksiazeczka Barbi i My Little Pony( ich jest tysiace a Maja zna wszystkie po imieniu...) no i wycieczka do pobliskiego ZOO... zolnierz niestety wyjezdza na rok do pracy zaraz po Halloween..buuu koty nie daly rady jeszcze przyjechac b/c glupie przepisy o kwarantannie ale dolacza miejmy nadzieje w miare szybko na poczatku roku pozdrawiam, i do uslyszenia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 - wow naprawde jestes w Anglii??? Cos niesamowitego, wszyscy tylko nie ja 😠, a to kraj moich marzen. Niejako, powiedzmy ... A gdzie dokladnie jesli mozna spytac? Jak to sie stalo, co trzeba takiego zrobic ;) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DarkElf
Witam wszystkich i dziekuje za pozdrowienia,dolaczylam do naszej grupy na FB:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Elfiku :) dodaj sobie ten temat do ulubionych, zebys nie stracila namiarow. Ostanio nie szalejemy tak jak za dawnych lat, wiec temat czesto odchodzi w zapomnienie, albo sie gdzies zagubia na kafeterii ;) Pozdrowienia przedweekendowe dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camira
Mozna sie przylaczyc z dalekich Antypodow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, camira :) Wskakuj na poklad i opowiadaj co slychac na antypodach :) A ja poki co spadam sie pakowac ;) W nastepnym tygodniu wreszcie rozpoczynam polowanie na domki :) (Tzn. ogladanie) Wybralam sobie 12 adresow jak na razie, ponad 4 miesiace wertowalam internet, ze juz prawie znam to wszystko na pamiec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camira
A slychac deszcz.. jak wali o dach... ale mowia, ze wiosna idzie, ale nie poznac czy klamia czy mowia prawde, bo tu caly rok zielono. Ale musze sie pochwalic, ze w grudniu wybieram sie do Polski na 3 tygodnie, w koncu zobacze snieg po 9ciu latach i moze poczuje prawdziwa atmosfere swiat Bozego Narodzenia, no bo tu to maskra... potrawy wigilijne (a jakze!) gotuje sie w ukropie, a jakbysmy mieli czekac na pierwsza gwiazdke, to bysmy z glodu pousychali. Ale i tak nie wroce na stale do PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waterloo
kanada sie klania🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Margot - przepiorki, przegrzybki, ostrygi i fois gras - ale zazdroszcze twojemu mezowi :) Jesli przygotujesz taka uczte w domu to do Ciebie przyjade, nie ma co! :D Moj M kupil sobie ksiazke Julie Child - ale w porownaniu z twoimi lekcjami z samym szefem kuchni to przedszkole :D Super - nie moge sie doczekac twojego i bagatelki bloga :D Bagatelko - zamiast "tluczone kartofle" przeczytalam tluczone trufle :) i opmyslalam ze niezle jak na stolowkowe jedzenie :D 102 Majencja jest cudna - pooglabym wpatrywac sie w nia godzinami - takie wdzieczne dziecko :D Zolnierz wyjezdza na caly rok? gdzie? jak to sie stalo? Mozesz z nim jechac czy nie ma takiej mozliwosci? No i Anglia - to sie wymienilysmy :D Ja tu ty tam :) W ktorej czesci dokladnie mieszkasz - moze nam opowiesz? :D Camira, Waterloo - witajcie :) 🖐️ Camira - jak dlugo jestes jus na emigracji - wyczytalam ze od 9 lat nie bylas w Polsce ale moze dluzej tam jestes? Jakie byly twoje pierwsze wrazenia "nowej" ojczyzny i jak odbierasz ten kraj teraz? Pozdrawiam i milego tygodnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, wracam z odwyku internetowego :D Generalnie jestem juz zdrowy, tylko bardzo zmeczony powrotem do pracy. Jedynie we wtorek co udalo sie nam skonczyc o pietnastej, a tak to codziennie trzeba zostac dluzej, w poniedzialek nawet do 16:30. Przedluzone lato sie skonczylo, zaczely sie deszcze i zimne wiatry. Zakonczyla sie budowa tarasu i schodow ogrodowych, w ten sposob uzyskalem wygodne wyjscie z jadalni i kuchni prosto do ogrodu, mozna bedzie w przyszlosci zjesc obiad na tarasie, albo wypic poranna kawe w promieniach wschodzacego slonca, ew. popoludniowa kawe z ciasteczkiem ale wtedy juz nie bedzie widac slonca :D Przy okazji wejscie gospodarcze zyskalo nakrycie od gory i nie bedzie deszcz zaciekal na drzwi, a pod schodami pieski beda mialy swoje legowiska. Wykonczenie schodow i tarasu plytkami dopiero na wiosne, jak finanse pozwola.. Tymczasem czekam na ekipe do ocieplania domu, juz nawet przywiezli rusztowania, ale material nie moze dojechac. W zaleznosci od kosztow i pogody zakonczymy elewacje tynkiem kolorowym - taki sam jak stucco w Stanach - albo tylko zagruntujemy a kolor polozymy na wiosne. Kolor wybiera zona, bedzie to rodzaj kremowej zolci, w zadnym razie nie moze byc zbyt wyzywajacy, bo dom jest duzy.. Ok, wracam do tworczej weny, bede juz pisal czesciej, pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, jak wam mija niedziela? leniwie czy aktywnie? U mnie, na poludniu kraju dzisiejszej nocy przeszedl mocny przymrozek, ktory spowodowal, ze wszystko co powinno to przemarzlo.. Zle powiedzialem - wszystko co moglo to przemarzlo.., niestety, przemarzly tez malutkie cukinie, pomaranczowe, takie 15-20 cm, ktore mialem ochote zrobic wg przepisu kolezanki, ktora kiedys pracowala we Wloszech i tam Wloszka dusila takie male cukinki na maselku, z czosnkiem.. spoznilem sie, nic mnie nie tknelo wieczorem, zeby je zerwac.. a teraz sa takie przezroczyste i zdaniem zony szkoda mojej roboty, bo smaku nie beda mialy.. Przemarzly tez bardziej wrazliwe kwiatki - cynie, dalie. Liscie z orzecha spadaja caly czas i pewnie do jutra to beda gole galezie. Pozdrawiam i sloneczka zycze.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybka decyzja w kuchni i zrobilem zupe z soczewicy.. no tak, ciagle to samo gotuje :D Jednak chodzi za mna gulasz z serc kurzecych, tylko musze do miasta zajrzec. Wprawdzie w drodze z pracy mam tuz pod nosem Sandomierz, ale jakos mam male rozeznanie w tamtejszych sklepach, tym bardziej z sercami kurzymi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie niedziela jest leniwa czescia weekendu, wczoraj bylo aktywnie, pojechalismy do Filadelfii. Pogoda jest cudowna, cieplo slonecznie, lekki wiatr...dochodzi godzina lunchu, dalej jestem w pidzamie i leze sobie na trawie wpatryjac sie w bezchmurne niebo. Ah!...zycie jest piekne, tak sobie lezec i jesc pyszne jablko...(dostalismy od znajomych, prawdziwe jablka z New Hampshire, byli tam jak co roku na zbieraniu jablek). To bylo jedno z najlepszych jablek jakie w zyciu jadlam...smak, zapach, przeniosly mnie gdzies do czasow dziecinstwa... B. zrobil wspaniale sniadanie ricotta chees pancakes, widze, ze przygotowal sie do pieczenia chleba a na kolacje robi italian meat loaf z bazylia i serem provolone...wieczorem rozpalimy maly ogien i otworzymy vinko ;) jak ja lubie takie klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nena - z NJ do New Hampshire na zbieranie jablek? w pierwszej chwili jakos mnie to zaskoczylo, ale potem uswiadomilem sobie, ze podczas licznych przejazdow po NJ, NY i Connecticut nie widzialem zadnych plantacji owocowych, ba, farme widzialem tylko z daleka i to dzieki tym charakterystycznym silosom zbozowym. Fakt, ze autostrady to albo sa w wykopach czy gorach, albo z ekranami bo sa tereny zabudowane albo po prostu sa tylko drzewa na widoku. Pani, u ktorej corki mieszkalem w Garfield mowila, ze jeszcze 30 lat temu za ich domem zaczynaly sie pola uprawne a glowna ulica odbywal sie przegon bydla na pastwisko i z powrotem.. Tylko czy obecnie okreslenie dla NJ jako Garden State jest adekwantne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej aktualne, 22% NJ to lasy sosnowe z jeziorami o najczystrzej wodzie w US. 15% NJ stanowia farmy produkujace slodka kukurycze, pomidory, papryke i borowki. NJ, jest po Connecticut najbogatszym stanem w US, minusem sa bardzo wysokie podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos wam opowiem wiec
Wczoraj wybrałam sie na imprezę z moimi kolezankami. Powiedziałam mojemu męzowi, ze wroce o połnocy. 'Obiecuje ci kochanie, nie wroce ani minuty pozniej'- powiedziałam i wybyłam. Ale. impreza byla cudowna! Drinki, balety, znow drinki, znow balety, i jeszcze więcej drinkow, było tak fajnie, ze zapomniałam o godzinie.. Kiedy wrociłam do domu była 3 nad ranem. Wchodze do domu, po cichutku otwierając drzwi, a tu słysze tą wscieklą kukułkę w zegarze jak zakukała 3 razy. Kiedy się zorientowalam, ze moj maz się obudzi przy tym kukaniu, dokonczyłam sama kukac jeszcze 9 razy... Bylam z siebie bardzo dumna i zadowolona, ze chociaz pijana w cztery d**y, nagle taki dobry pomysł przyszedł mi do glowy - po prostu uniknęłam awantury z męzem... Szybciutko połozyłam się do łozka, mysląc jaka to ja jestem inteligenta! Ha Rano, podczas śniadania, mąz zapytał o której wróciłam z imprezy, więc mu powiedziałam, ze o samiutkiej północy, tak jak mu obiecałam. On od razu nic nie powiedział, nawet nie wyglądał na podejrzliwego. 'Oh, jak dobrze, jestem uratowana....' - pomyślałam i prawie otarłam pot z czoła. Moj maż, po chwili, spojrzał na mnie serio, mówiąc: 'Wiesz, musimy zmienić ten nasz zegar z kukułką'. Zbladłam ze strachu, ale pytam pokornym głosem: 'Taaaak A dlaczego, kochanie?' A on na to: Widzisz, dziś w nocy, kukułka zakukała 3 razy, potem - nie wiem jak to zrobiła - krzyknęła 'O kurwa!' znów zakukała 4 razy, zwymiotowała w korytarzu, zakukała jeszcze 3 razy i padła na podłogę ze śmiechu. Kuknęła jeszcze raz, nastąpnęła na kota i rozwaliła stolik w salonie. A potem, powaliła się koło mnie i kukając ostatni raz - puściła se głośnego bąka i szybko zaczęła chrapać........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, chcę uciec z tego kraju:) Mam serdecznie dość, ciężko żyje się w ojczyźnie, która dopiero zaczyna się reformować, jest 20 lat do tyłu, arena polityczna to cyrk na kółkach. Czego poszukuję?:) Na celownik wzięłam Anglię.. bo interesują mnie kraje anglo- języczne, w ostateczności niemiecko- , jednak bez przekonania. Ceny nieruchomości mi się podobają, wynika z obserwacji że za 600tys PL złotych da się kupić 3bedroom. Nawet za 400... mam rację? Wolałabym dalej od miasta.. jednak z dobrą komunikacją (pociąg najlepiej). Chciałabym sprzedać wszystko co mam w Polsce ... 1.Pierwsze pytanie o realność cen nieruchomości podanych przeze mnie, czyli 100 tys funtów- max 120. Kupię coś?:) 2.I kolejne pytanie: gdzie najlepiej się osiedlić? Nie mam wielkich wymagań, chcę po prostu normalnie, spokojnie żyć.. Poradzi mi ktoś coś?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.. ta historia z kukulka jest znakomita, czytalem kilka razy i za kazdym razem ubawilem sie swietnie.. :D Wczoraj bylem znowu w kopalni, wprawdzie sam nic konkretnego nie znalazlem, ale kolega mial wiecej szczescia i trafil 7 cm zeba gada :D wprawdzie nieco pokruszonego, ale bedzie dobrze wygladal w dokumentacji projektu. Dzisiaj czyli w sobote po raz pierwszy w tym sezonie pracowalismy i tak juz bedzie do wiosny.. A jutro? chyba odpoczne wreszcie.. czego i wam zycze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide z zona do sasiadki wygonic diably z nowego domu, czyli inaczej na parapetowke.. Po powodzi musieli rozwalic kupiony chyba 10 lat wczesniej dom i wybudowac od nowa.. Duzo nie wypije, bo jutro rano do pracy ale cos tam trzeba.. Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - w kazdym pokoju wypilismy po kielichu, wiec moze nie wroca.. pozdrowka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.. w Sandomierzu odbywa sie dzisiaj wieczorem/w nocy zlot czarownic.. Swietny pomysl, moze jeszcze pojade i dam sie porwac jakiejs, moze nawet mnie ugotuje przyprawiajac zabim skrzekiem, mozdzkiem nietoperza i jadem jaszczura.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×