Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

kasiulena... ja tez zrobilam ten test , ale bylam o wiele lepsza od ciebie.... bo punktow zdobylam az.....................pietnascie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryspina :D pocieszylas mnie :) dzieki 🌻 ... to tylko dowodzi ze test jest idiotyczny ... o! :D hej wlasnie mi sie przypomnialo ze mialas nam opowiedziec o swojej wycieczce do starozytnego Rzymu :) ... jakie wrazenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boszszeeeee...kasiulena--- + ales ty pamietliwa.... w miedzyczasie jednak........opowiedzialabym...raczej o pewnym miejscu, ktore mi sie przypomnialo.....w zwiazku z wizyta papieza w jordanii.... wieczorem sklece jakis kawalek.... ciao poki co, goraco sie zrobilo.. slonce grzeje od rana. ale ja i tak robie 5km, nordic walking...he, he... nie mam innego wyjscia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i znowu cos mi sie innego wyswietlilo niz napisalam :o ... zlosliwosc rzeczy martwych...wrrr :o pamietliwa jestem jak najbardziej... w koncu to nie lada gratka kiedy trafia sie TAKA opowiesc... takze nie zwlekaj tylko opisuj ;) ... w chwili wolnej oczywiscie :D ... tymczasem czekam na kolejna historie... swoja droga ktora jest u ciebie godzina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlo mi na mysl,ogladajac ostatnia wizyte papieza min. w jordnaii w Madabie......., ze ja znam to miejsce.......... Bedac w jordanii, pojechalam taksowka zwiedzic slynny kosciolek sw, jerzego. w madabie-malym miesteczku blisko amanu. w starym,ciemnym kosciolku siedzial przy oltarzu rownie stary arab . Mial na sobie dlugi chalat, a na glowie mala tradycyjna czapeczke . patrzyl sie na mnie jakos tak dziwnie jakby chytrym,wyczekujacym wzrokiem. moj przewodnik powiedzial, ze mam mu dac pare groszy, to mi cos pokaze. dalam, a on . niedbalym ruchem odwinal laska stary dywan, ktory przed nim lezal... na krzywej, wiekowej posadzce ukazala sie mozaika przedstawiajaca najstarsza istniejaca mape jerozolimy i palestyny...............z VI w. zobaczcie jakie to piekne... http://mosaicartsource.wordpress.com/2006/12 /31/marble-mosaic-jordan/ http://en.wikipedia.org/wiki/Madaba_Map http://en.wikipedia.org/wiki/File:Madaba_map.JPG niniejszym stwierdzam, ze stary kosciolek...zostal odnowiony...wyglada....po europejsku....niestety. stalo sie to zapewno dzieki...poprzedniej wizycie papieskiej.... jan pawel II byl tam , chyba w 2000 roku moj arab tez pewnie juz u allaha... i urok miejsca tez jakis taki....muzealno-sterylno-maloporywajacy. ale mapa.....super rewelacyjna i wspomnienia tez...... pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest ta sama godzina co i w ojczyznie naszej-polsce ciao, ciao kokus, wczoraj cos mowili, ze w kielcach prowadza badania nad niedawno znalezionymi rewelacyjnymi szczatkami kregowcow(?) ... czekaja jeszcze z ich ogloszeniem, ale zanosi sie na..jakas bombe o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryspina - z tymi kregowcami nie mam nic wspolnego - poza kregoslupem... a tak na powaznie to nie wiem, dopiero poszukam czegos w necie, na lokalnych niusach, moze Echo Dnia? A te mozaiki sa niesamowite, powazny kawal historii.. Przy okazji skojarzylo mi sie co laczy Zydow i Arabow.. Jest takie zydowskie przyslowie: Lepsze dziesiec deko handlu niz kilo dobrej roboty. Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja sasiadka mowila: najgorszy handel jest lepszy od zlotej roboty.... i miala racje...... i co z tymi k-r-e-g-owcami??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka.. Kryspina - jeszcze nie wiem o kregowcach, poslalem zapytanie do kolegi, on mieszka blizej Kielc i jeszcze bardziej sie pasjonuje prahistoria.. A powiedz mi gdzie slyszalas o tym znalezisku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz.. przed chwila dostalem odebralem maila od kolegi, on nic nie wie o nowych odkryciach, ale naprowadzil mnie na nazwisko czlowieka, ktory zajmuje sie takimi sprawami w Kielcach.. dalej trafilem na artykul, ktory ukazal sie jeszcze w lutym w Echu Dnia, a odkrycie bylo naglosnione latem ub. roku. Moze to ta sama sprawa tylko wydobyta przez media przy okazji jakiegos zdarzenia? Do poczytania link: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090224/POWIAT0104/633876550 ewentualnie jeszcze tagi: dinozaur geolog odkrycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam wielka prosbe do was
czy moglibyscie ze swojego stacjonarnego telefonu zazdwonic na chwilke do kogos z polski na komorke, zeby tylko sprawdzic czy jest sygnal? ja mieszkam w niemczech i nie moge nikogo po komorka osiagnac, na domowe telefony jest wszystko ok. bardzo prosze i prosze tez o wynik. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam wielka prosbe do was
jak dzwonie z komorki to jest ok, ale z domowego jakos niemoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ok/////
jesli ci bardzo zalezy, to ja zadzwonie daj swoj mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciao, przeczytalam z zapartym tchem---grazie, bardzo ciekawe tak, to napewno o to chodzilo. kilka dni temu w tv. wypowiadal sie na ten temat jakis naukowiec(?) w zwiazku z naglosnieniem sprawy ---tej malej pra-malpy(?)jak ona sie nazywa? i zapowiedzial...rewelacje..... a ty kiedy wybierasz sie do jaskini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU is back! ale fajnie, ze was znalazlam :) chyba w pore po przenosinach :) co slychac stali bywalcy? nowe buzie tez widze - dla ktorych ja pewnie nowa jestem:) hej hej, milo was poznac :) Przedstawie sie wiec - Gnu, z Opola, w USA od 4 lat. ale ten czas leci.. u mnie w sumie nic nowego - wcaiz na tym ssamym kochanym zapupiu, 2 koty - choc 2 rozne, bo jeden sie 1.5 mies temu zagubil - mamy nowego.wciaz pracuje w tym samym miejscu - dzieki bogu, choc dzieci coraz wiecej, a czas sie jakby kurczy :) nasza strona na FB cos nie bardzo zakielkowala.. co jest? Squirley - odpowiadajac na Twoj komentarz na FB - wiec skad znasz region Finger Lakes - rowiez tak zwany Souther Tier? Z checia naslalabym Cie na naszego Superintendenta (moglabys lepiej region poznac :) -- a tak na serio - nikt nie powinien przy tej gospodarce dostawac 5% podwyzki. jak dla mnie, superintendent przegina! Buziaki dla wssystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU.. jakim cudem nie wiedzialas o TYM topiku!! :) ale super ze znalazlas linka. Tak jak ci napisalam... moj ex (nie maz, bron boze... byly chlopak) stamtad jest. I wlasnie sie dowiedzialam ze 1. ma rocznego dzieciaka, 2. niedawno sie ozenil. Szok! Anywho... Pisz pisz :) i wogole jak chcesz to przyjezdzaj!! Nawiedzimy Jay i jej nowa coreczke!! To zaledwie 2 godzinki ode mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU - witaj, nareszcie sie odnalazlas.. :D Kryspina - a nie wiem kiedy.. ale wystarczy telefon albo krótki mail że ktoś się tam wybiera i u mnie decyzja jest szybka.. chyba ze mnie cos najdzie to sam zorganizuje ekipe i hajda.. pod ziemie.. :) Pozdrowka dla wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokusiu - 100 lat i jeszcze dluzej i jeszcze raz!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziekuje bardzo.. coz, latka leca... :D przed chwlia nagadalem sie z Esja na gg, u niej jest teraz druga w nocy.. milej niedzieli wszystkim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryspina - jak powiem multo gracias to bedzie prawidlowo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość westfalia
sie klania mozna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imprezki nie bylo, generalnie obchodzimy w domu imieniny raczej.. ale bardzo milo jak ktos pamieta.. a boli, gdy nie pamieta ktos kto powinien pamietac.. life is brutal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley- no szkoda, ze nasze zapupie kojarzysz tylko z przykrymi przezyciami..:( zapewniem cie, ze the Finger Lakes ma znacznie wiecej do zaoferowania niz.. a co do Jay, z checia bym sie wybrala :) tylko czy Jay chce teraz przyjmowac gosci w natloku spraw niemowlecych? :) ja bym troche jednak poczekala.. a w miedzyczasie, zapraszam jednak do nas!!! dom kolegi-loosera bedziemy omijac szerokim lukiem:) Kokus- dzieki serdeczne za cieple przyjecie :) I wszystkiego naj, hip-hip-hurra! :) Kryspina Westfalia - witamy! powiedz cos wiecej o sobie:) o, jej, ale fajnie, ze was znalazlam :) sciski dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus---ja mam imieniny za...2 dni...bedzie imprezka online.... GNU--- przyslij jakies linki z twoimi okolicami....please!!! westfalia---ciao manon---a ty ' gdzie sie podzialas? u nas goraco...zaraz wiatrak ,mnie wywieje przez okno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość westfalia
Witam serdecznie i dzieki za mile przyjecie :) No to zaczynam wiek, nie pamietam :P Mezatka ciagle z tym samym (czytalam gdzies ze taki staz zaliczany jest juz do zboczenia) Dzieci tak byly ale poblogoslawilam i szczesc im Boze;) Niedawno zaszczycono mnie tytulem "zona dziadka" Na emigracji 20 lat w tym 19 lat ciezkich robot na kapitalistow :classic_cool: Szczesliwa? A widziala ktora tak naparwde szczesliwa kobiete? Ciagle cos znajdziemy co jest nie tak z natura sie nie wygra ;) Manon my sie znamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc.. Westfalia - witaj na topiku, mam nadzieje ze nie znikniesz po kilku wpisach.. Kryspina - juz teraz wszystkiego najlepszego Ci zycze.. 🌼 GNU - masz mojego maila? bo ja tez chcialbym zdjec z Twoich okolic, te ktore mialem zginely w czasie awarii dysku, ale mam Cie z kotkiem, z jakiegos egzaminu (obrona pracy mag.?) i jeszcze z jakims bialym stworzeniem - taki szczurkowaty pyszczek ma.. :D Margot - czy tam u Ciebie juz panika w zwiazku z wyborami do europarlamentu? Squirley - jak tam sie miewa druzyna ktorej kibicujesz? Pozdrowka i gudlaki - tak kiedys pisala GNU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Bardzo dawno mnie nie bylo,problemy rodzinne. Kasiulena moze ty sie orientujesz,w Anglii moj brat mial wypadek 17 maja, no i wszytsko idzie z ubezpieczneia auta ktore zostalo rozbite, Jego kolega prowadzil,jemu nic si enie stalo. A moj brat doznal powaznych obrazen, nawet helikopter byl wzywany,zeby go transportowac do Londynu. Brat lezy w Chester.Milaam do niego leciec,ale ponoc ma wyjsc niedlugo ,a moj lot byl dopiero na 8 czerwca. Czy orientujesz sie czy jest takiej osobie wyplacane chorobowe te 38 godzin tygodniowo? Brat tam pracuje tzn byl w pracy 3 dni ,bo dopieor co polecial. Rok temu pracowal tam 8 miesiecy. Mowil mi ze jest tam mnostwo firm ktore sie oglaszaja, zalatwiaja te sprawy o ubezpieczenie,ktora wybrac? Boze troche to bez skladu ,za duzo bym musiala pisac zeby wyjasnic cala sytuacje. Jesli bedziesz cos wiedziala to dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam was, u mnie ciagle zimno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×