Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniciulka

kaszka dla 3-miesieczniaka

Polecane posty

moj synek ma wilczy apetyt, podaje mu mleko bebiko 1, zjada go 120ml ale po niecalych dwoch godzinach znow chce jesc. podaje mu wtedy herbatke ale to daje mi dodatkowe 20 minut bez jedzenia ;/ tesciowa zaproponowala abym zaczela dosypywac mniej miareczek mleka (teraz daje 4) a zamiast tego dosypywala odrobinke kaszki mlecznej. co o tym sadzicie? macie moze jakies inne propozycje na mojego glodomora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość identyko
tez mam problem z wilczym apetytem dziecka i rozwazam taka opcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość identyko
piszcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość identyko
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same wariatki
z tego co wyczytałam wszędzie to dopiero od 6 miesiąca (końca) podaje się stałe pokazry , kaszki, przeciery. taki maluszek jak twój ma nie.....cos tam cos tam układ pokarmowy i powinien teraz tylko mleko pić. Chyba przesadzac mysląco kaszce. A moze jeszcze placki ziemniaczane mu dasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same wariatki
pozatym dopisze ze dziecko ma swój rytm, czytałas o tym? dziecko jak płacze to nie znaczy ze chce jesc, moze chce się przytulic, moze ma chandrę, moze mu nudno? a ty usłyszysz krzyk i znów cyca dajesz. zawsze bedzie ciagnął i to mało, i dlatego tak czesto. Daj mu jesc raz a porządnie i pote niech lezakuje, pośpi i za 3 godziny znów nakarm i takwkoło. Nie karm ciagle co chwila jak tylko zapłacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie karmie go cycem-czytaj uwaznie. wiem ze placz nie rowna sie od razu glod, robie co moge ale jak tylko dorwie sie w koncu do butli (nic nie skutkuje) to polyka ja prawie ze smoczkiem. A dzieciom na modyfikowanym nieod 6 a od 4 miesiaca mozna cos wprowadzac. Z ta kaszka to rada tesciowej, nie chce mu dawac kaszki a jedynie do jednego-dwoch posilkow dodac odrobinke, bo nie wiem jak inaczej moge brzdaca nasycic. A Ty mi nie wyjezdzaj tu z takimi bo jest wiele matek zageszczajacych mleko wczesniej tylko ja nie wiem czym i jak najlepiej to robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może dawaj mu częściej jeść albo więcej a nie 120 ml. Ta tabela to tylko orientacyjna jest każde dziecko je inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
nie wolno takiemu maleństwu podawać kaszki-poczytaj w necie jest sporo porad.Dziecko nie potrafi jeszcze tego strawić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka12
ja mam ten sam problem ale kaszke mozna podac dopiero gdy skonczy 4 mc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka12
a jak miewa sie twoj dzidzius, co juz potrafi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miewa sié dobrze :) gdy trzymam go na raczkach to podnosi sie do gory jakby chcial juz usiasc, czasem jestem przerazona gdy trzyma glowke wysoko nad moja reka :D poza tym przewraca sie z pleckow na boczek, trzyma glowke w pozycji pionowej (np jak chce wziac go do odbicia), zaczyna wydawac dzwieki gdy sie smieje (robi to bez przerwy), gaworzy, bawi sie raczkami i wpatruje w niektore przedmioty (strasznie upodobal sobie kwiatki doniczkowe :) ) no i w karuzelke oczywiscie. jedynie na brzuszku jest leniuszek, nie chce mu sie dzwigac glowki, choc wiem ze potrafi bo czasem robi to i to bardzo wysoko. W ogole to nie lubi pozycji na brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no i ku mej raosci odpowiada na usmiech i slodko wpatruje we mnie gdy do niego mowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka12
To super, mój to samo:D najlepsze jest jak piszczy z zachwytu tak, az sie krztusi:) kolki ma? bo mój jeszcze sie męczy niekiedy:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie odpukac w ogole ich nie mial. nie wiem chyba juz nie bedzie? a jak tam u Was z kolkami? bardzo meczace? bo z relacji znajomych roznie to bywa, np u kolezanki malej wystepowaly tylko po poludniu ale u innej od rana do wieczora ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
120 ml to co to jest dla takiego malucha :) Ja dałabym więcej mleka (120-max 180 - bo i tyle potrafi zjeść 3 miesięczne dziecko!). Kolejna sprawa może Twój maluszek nie jest za każdy razem głodny :) Tylko chcę na siebie zwrócić całą Twoją uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze faktycznie za malo... Po prostu nie wiem, boje przedobrzyc z dawkowaniem takiego mleka bo z tego co pisza w tabelce takie dziecko powinno zjadac 120ml 6 razy na dobe. I tak dostaje czesciej. No ale nie bede sie glupio upierac przy srednich i zaczne dawac mu wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniciulka-----Ta tabelka to jest tylko czysto orientacyjna.A w praktyce te tabele się mają nijak do dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze w miedzy czasie- idenyko i papryczna 12--- ile zjadaja wasze maluchy i jakiego mleczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie patrz na tabelke az tak. sprobuj dac wiecej i obserwuj czy sie nie uleje, czy dluzej bedzie najedzony itd. jak bym ja patrzyla na tabelke to bym latala po lekarzach ze moje dziecko sie glodzi :O on mi jadl zawsze bardzo malo mleka. roczne dziecko na noc 120-150 ml :O (ostatnio zaczal jesc wiecej kaszek) wiec posluchaj rad reszty dziewczyn i sprobuj dac mu troszke wiecej co do kaszki to ja zaczelam dodawac kilka dni przed skonczeniem 4 miesiaca z polecenia lekarza - maly zaczal byc glodny co godzine, co dwie . poprobuj z mlekiem a z kaszka jak sie da to czekaj jak najblizej 4 miesiaca. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi kaszkami ze zaczal wiecej to chodzi mi o to ze mleka z kaszka zjadal max 150 ml a teraz z niecale 2 tygodnie temu dopiero zaczal jesc tego troche wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×