Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
siałababamak

Ogrzewanie w domu jednorodzinnym

Polecane posty

Gość gość
Ja swój dom ogrzewam używając pompy ciepła. Jak dla mnie jest to jedno z najlepszych tego typu rozwiązań. Pompę zamawiałem kilka lat temu od firmy www.jak2002.pl i do dnia dzisiejszego działa znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pompa ciepła zdecydowanie. teraz tylko pytanie czy gruntowa, czy powietrzna, chociaż w naszym klimacie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są pompy gruntowe. powietrzne sprawdza się tam, gdzie zimy są łagodne, a u nas jak widać w tym roku już tak łagodnie jak wcześniej nie jest. co do kosztów polecam policzyćna własnym, konkretnym przykładzie tutaj: http://vikersonn.eu/kalkulator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta89pl
U mnie sprawdziło się ogrzewanie na podczerwień, na początku się bałam że te fale mogą być szkodliwe, ale fachowiec przekonał mnie że są jak najbardziej bezpieczne, nie generują tak dużych kosztów a są bardzo skuteczne, więc jestem zadowolona, polecam przeczytać o tym więcej http://www.albicom.pl/najlepsze-alternatywy-ogrzewania-lazienki-ogrzewanie-na-podczerwien/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma ktoś w domu ogrzewanie elektryczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannnkaak
A koniecznie chcecie elektryczne? Może warto jeszcze się zastanowić i wybrać np ogrzewanie gazem płynnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gaz płynny? za dużo zachodu i papierkowej roboty - trzeba starać sie o pozwolenie na inwestycję, a nie każdemu jej udzielają bo to zależy od planu zagospodarowania. Jak zrobisz bez pozwolenia - wlepią Ci taką kwotę do zapłaty, że odechce się kombinować. Sama instalacja to jest ogromny koszt, potem trzeba przeprowadzać częste kontrole zbiorników... Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Likwidowałem piec węglowy i wdrażałem zamiast tego grzejniki elektryczne z emiterem podczerwieni. Producent grzejników na podczerwień www.infrapanel.pl pomógł mi w uzyskaniu dofinansowania na urządzenia w programie KAWKA. Wiem, że dofinansowanie działa jeszcze do 2018 roku, więc warto skorzystać. Dobrze, że wymieniłem, bo jednak długoterminowo się sprawdza i wcale nie jest drogo przy właściwej eksploatacji. Grzejnik fajnie wygląda, 80 lat żywotności z potwierdzeniem producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie ogrzewa się węglem kamiennym i jestem zadowolona. Niby każdy mówi że taki niezdrowy ale to zdecydowanie przesadzone. Na pewno jego największą zaletą jest to że jest tani a jeszcze mąż ma takie dojścia że naprawdę kupuje go za jakieś grosze. Mamy też bardzo dobry kocioł Krzaczka i jak coś to naprawdę polecam tą firmę bo jest solidna. W ich kotłach palą też moi rodzice i brat i też są zadowoleni z jego wydajności i bezawaryjności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carolka991
To indywidualna sprawa. My mamy obecnie piec c.o ale chcemy zgłosić się do http://www.sistherm.pl/ogrzewanie-gazowe.html i zrobić ogrzewanie gazowe. Nie chce już wracać wieczorami do zimnego domu. Ogrzewanie gazowe to bardzo wygodne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My bedziemy sie chyba przenosic na gazowe. Poki co decydujemy sie zrobic przylacze gazu. juz zamowilismy firme http://www.weba.com.pl/pl/ a potem zdecydujemy, ale teraz to chyba najlepsza forma ogrzewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dość długo szukałem efektywnego grzejnika elektrycznego, który emituje promieniowanie podczerwone. Okazało się, że najlepsza wydajność wynika z ustawienia emitera podczerwieni. Trzeba brać grzejnik z emiterem umieszczonym na zewnątrz. Oferta www.infrapanel.pl spełnia takie normy. U mnie średnio koszt ogrzewania m2, dzięki ich technologii wynosi niecałe 2 zł/msc – odnowiona kamienica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie trzeba korzystać dopóki ta energia jest na prawdę darmowa! (nie liczę minimalnych kosztów prądu, który pobiera sprężarka) zapewne nasz wspaniały rząd prędzej, czy później opodatkuje i to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dość długo szukałem efektywnego grzejnika elektrycznego, który emituje promieniowanie podczerwone. Okazało się, że najlepsza wydajność wynika z ustawienia emitera podczerwieni. Trzeba brać grzejnik z emiterem umieszczonym na zewnątrz. Oferta www.infrapanel.pl spełnia takie normy. U mnie średnio koszt ogrzewania m2, dzięki ich technologii wynosi niecałe 2 zł/msc – odnowiona kamienica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość, Twoja reklama aż bije po oczach, ale zapytam comitam. Jaki jest koszt takiego cuda? nie podajecie żadnych cen, co już budzi u mnie podejrzenia... O ile było podgrzewane pomieszczenie i do jakiej temperatury, ze wyszły 2zł/m2/msc. Rownie dobrze mógłby to być średnio ciepły miesiąc, temperatura na zewnatrz 15 stopni, wiec tak, wtedy każdy grzejnik mógłby grzać za 2 zł:) U mnie są dwa grzejniki elektryczne dimplexa, nic skomplikowanego, bez zadnych bajerów (przez to były tanie) i się sprawdzają bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up, jakie masz te grzejniki? mozesz cos polecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Likwidowałem piec węglowy i wdrażałem zamiast tego grzejniki elektryczne z emiterem podczerwieni. Producent grzejników na podczerwień www.infrapanel.pl pomógł mi w uzyskaniu dofinansowania na urządzenia w programie KAWKA. Wiem, że dofinansowanie działa jeszcze do 2018 roku, więc warto skorzystać. Dobrze, że wymieniłem, bo jednak długoterminowo się sprawdza i wcale nie jest drogo przy właściwej eksploatacji. Grzejnik fajnie wygląda, 80 lat żywotności z potwierdzeniem producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My postawiliśmy natomiast na te kotły http://ekogren.pl/, są naprawdę bardzo wydajne, świetnie się spisują, ich utrzymanie nie jest duże no i nie kosztowały kroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w domu jednorodzinnym oprócz tradycyjnego ogrzewania np gazowego czy węglowego można wprowadzić dodatkowe ekologiczne solarne które zmniejszy nam koszty ogrzewania. Kolektory próżniowe pozwalają na ogrzanie wody użytkowej i nie tylko. Więcej informacji możecie poczytać na stronie https://www.immergas.pl/Produkty,2257/INSTALACJE_SOLARNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krokietek2
zgodze się, panele PV teraz są bardzo fajnym rozwiązaniem. fajnie grają no z pompą ciepła (która się sprawdza ale pobiera sporo prądu). wiem bo mam jedno i drugie :) oze-biomar mi montowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czeski węgiel jest naprawdę fajny http://www.multiwegiel.pl/ alternatywa dla drogiego gazu czy prądu. Opalamy węglem, w domu jest cieplutko, przyjemnie. Obsługa pieca też nie jest trudna, bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście mam dość duże zaufanie do hurtowni Swatt. Już dłuższy czas u nich się zaopatruję w kotły, czy inne elementy instalacyjne i sobie chwalę. Nie sprzedają jakiś chińskich imitacji, które tylko dobrze wyglądają na zdjęciach. Na stronie www.swatt.pl każdy element, każdy kocioł jest fajnie zaprezentowany, także dokładnie wiadomo jakiego działania się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogusiaz
A co sądzicie o dzierżawie zbiorników gazowych od firmy? Wiem, że zajmuje się tym AmeriGas i podoba mi się, że przez cały okres dzierżawy nie muszę się o nic martwić, bo wszelkie ewentualne naprawy robią we własnym zakresie. My jesteśmy już zdecydowani na gazowe ogrzewanie bo jest bezobsługowe i naprawdę jak jest dobrze budynek ocieplony wychodzi tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka_makus
my wybraliśmy ogrzewanie Ariston - tak nam doradzili w salonie Elements (http://www.elements-show.pl/swiat-produktow/ogrzewanie) i jesteśmy megazadowoleni. i z ogrzewania, i z obsługi w salonie, i na bank tam wrócę, gdy będę remontować łazienkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia_fluksik
My dzierżawimy zbiornik na gaz z amerigasu i ogólnie polecam to rozwiązanie - jest wygodnie i na pewno ekologicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×