Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama 3latka

Wierszyki, rymowanki dla 3-latków

Polecane posty

Gość Oliś
Ślimak Ślimak pokaz rogi dam ci sera na pierogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła, ogonek sobie sparzyła... Temu dała na miseczkę, temu dała na łyżeczkę, temu, bo grzecznie prosił, temu, bo wodę nosił, a temu najmniejszemu nic nie dała, tylko ogonkiem zamieszała, i frrrr... poleciała i TU się schowała! Łyżka, nożyk i śliniaczek, je śniadanie niemowlaczek. Na śliniaczku misie siedzą, pewnie też śniadanie jedzą. Chodź do mamy szybko, szybko, jesteś mamy małą rybką. Umyjemy nosek, nóżki, niech zobaczą to kaczuszki. Umyjemy mały brzuszek, tylko nie bój się kaczuszek. Chodź do mamy szybko, szybko, jesteś mamy małą rybką. Jesteś małą rybką mamy, Bo my bardzo się kochamy! Pieje kogut: KUKURYKU, wstawaj mały mój chłopczyku! Chłopczyk rano się obudził, patrzy, ile wkoło ludzi. Dziękuję ci koguciku za to Twoje KUKURYK Mam trzy latka, trzy i pół, sięgam głową ponad stół, mam fartuszek z muchomorkiem, do przedszkola chodzę z workiem. Umiem pantofelki zmieniać, rączki myję do jedzenia, ładnie żegnam się i witam, tańczę kiedy gra muzyka. Umiem wierszyk o koteczku, o tchórzliwym koziołeczku i o piesku, co był w polu nauczyłam się w przedszkolu. Policzymy, co sie ma: mam dwie ręce, łokcie dwa, dwa kolanka, nogi dwie - wszystko pięknie zgadza się. Dwoje uszu, oczka dwa, no i buzię też się ma. A ponieważ buzia je, chciałbym buzie też mieć dwie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozena mamaaa
Wasze 3 latki znają niektóre z tych wierszyków. Ja bym sie chyba poplakala jakbym zobaczyla takie 3 letnie dziecko co tak pieknie z pamieci mówi :) Moja ma 3 latka i powoli brniemy przez nauke słowek.. zdania beda jeszcze hoho i jeszcze wiecej przed nami .. a wierszyki moze za 2 lata :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumilka
no faine z paru zkorzystałam a ja znam też takie 2 wierszki jabłonka jabłoneczka biała kwieciem się odziała obiecuje nam jabłuszka jak je będzie miała Mój wietrzyku miły nie wiej z całej siły nie otrącaj tego kwiecia żeby jabłka były. 2 wierszyk tylko całego do końca nie znam była sobie żabka mała re re kum re re kum która mamy nie słuchała re re kum re re kum bęc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TereskaNiebieska
Poszła zabka po wodę do zimnego zdroju bocian za nią rach ciach ciach nie dał jej spokoju powiedz zabko gdzie mieszkasz to cię odprowadze i pod twoim okienkiem biala roze wsadze. Jak ta biala przekwitnie wsadze Ci czerwona Jak czerwona przekwitnie bedziesz moja zona La la la la lala la i muzyczka grala bociek sobie odlecial a zabcia plakala. A poza tym polecam "Brzechwa dzieciom"... moja 2,5 latka zna juz prawie wszystkie bajki o zwierzetach ... i nie tylko na pamiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TereskaNiebieska
Mialo byc "... zna juz prawie wszystkie bajki o zwierzetach (i nie tylko te) na pamiec :) "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela,,kkk
Poszedł żuczek za chałupkę, zdjął majteczki zrobił kupkę. Żuczku, żuczku - coś ty zrobił !!! Jam chałupkę przyozdobił :D tego teściowa nauczyła moją córkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wierszyki fajne. Czasem takie krótkie rymowanki można usłyszeć na babyradio.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anikar
ODNAWIAM:) Mam trzy latka, juz nie płacze ! Dzielny ze mnie przedszkolaczek! Bawić się pomogą mi: Mama, pani, misie trzy! :) Piszcie kochane co jeszcze znacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiwill
tato nauczył mnie tego wiersza w dzieciństwie, a ja moją prawie 3-latkę. "Jesień" rano mgła, w pole szła wiatr ją rwał i ziębił. opadały ciężkie grona kalin i jarzębin. każdy zmierzch, gonił deszcz, płakał drżał na szybkach i jak pięknie mówił tatuś, jesień gra na skrzypkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiwill
zakradł się mały chochlik,powinno byc "moczył deszcz" zamiast "gonił deszcz" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,jestescie wpsaniale.Myslalam ze blysne,ale wy wszystko znacie ! :) U m je sroczka i Pan kleks bija rekoedy.Dzik jest dziki i Z popielnika na Wojtusia.Ale Moje 5 cio letnie dziecie zna L okomotywe na pamiec,drugie woli W POKOIKU A STOLIKU ( co za tradedia na nasze czasy,mama kotka sprala z pomieszanym aaaa kltki dwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka987
Biega, krzyczy pan Hilary: "Gdzie są moje okulary?" Szuka w spodniach i w surducie, W prawym bucie, w lewym bucie. Wszystko w szafach poprzewracał, Maca szlafrok, palto maca. "Skandal! - krzyczy - nie do wiary! Ktoś mi ukradł okulary!" Pod kanapą, na kanapie, Wszędzie szuka, parska, sapie! Szuka w piecu i w kominie, W mysiej dziurze i w pianinie. Już podłogę chce odrywać, Już policję zaczął wzywać. Nagle zerknął do lusterka... Nie chce wierzyć... Znowu zerka. Znalazł! Są! Okazało się, Że je ma na własnym nosie. lub Idzie Grześ Przez wieś, Worek piasku niesie, A przez dziurkę Piasek ciurkiem Sypie się za Grzesiem. "Piasku mniej - Nosić lżej!" Cieszy się głuptasek. Do dom wrócił, Worek zrzucił, Ale gdzie ten piasek? Wraca Grześ Przez wieś, Zbiera piasku ziarnka. Pomaluśku, Powoluśku, Zebrała się miarka. Idzie Grześ Przez wieś, Worek piasku niesie, A przez dziurkę Piasek ciurkiem Sypie się za Grzesiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedzie pan pan Na koniku sam sam A za panem chłop chłop Na koniku hop hop!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedzie pan pan Na koniku sam sam A za panem chłop chłop Na koniku hop hop!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mała rybko powiedz szybko Czy ty umiesz mówić rybko? Otwórz pyszczek - potem stul I co powiesz? - Bul bul był. -Autora nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaszyj dziurkę póki mała mama Zosię przestrzegała, a że Zosia niezbyt skora odwlekała do wieczora. Z dziurki dziura się zrobiła, a choć Zosia i zaszyła popsuła się suknia cała, źle że matki nie słuchała. Ten wierszyk był w elementarzu do klas 1-3 jakieś 30 lat temu, ale ilustracja obok tego wierszyka była tak piękna, że do dziś dnia ją pamiętam tak jak i powyższy wierszyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pokoiku na stoliczku Było mleczko i jajeczko Przyszedł kotek mleczko wypił A ogonkiem zbił jajeczko przyszłości mama Kotka zbila a skorupki wyrzuciła Przyszedł tato kotka schował a mamusie pocałował !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×