Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dementia

Czy Wasze koty grają na miękkich materiałach?

Polecane posty

Naprzemiennie przednimi łapkami,wbijając pazurki? Ja mam 3 koty - wszystkie grają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam dwa
i też tak robią tylko, że ja na to mówię, że gdzieś jadą (haha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doty123
Ja to nazywam ugniataniem albo wręcz masażem (szczególnie jak kicia robi to na moim brzuchu, udach, czy innych ciekawych partiach) ;) Przy okazji serwuje mi jeszcze darmową akupunkturę, tak więc pełen relaks i samo zdrowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się może kojarzyć z masażem :) Jedna z moich kotek regularnie gra na swoim ojcu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doty123
I wychodzi z tego pewnie kocia muzyka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TIGRA polonia
mój zawsze ugniata kołdrę :P albo podczas snu zaciska sobie skrzyżowane łapki na mordce:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doty123
Pewnie się boi, że powie za dużo :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala c o ma kota
moj tez "ugniata" :) slyszalam, ze tylko koty, ktore bardzo dobrze sie czuja w swoim srodowisku "ugniataja". Jezeli kot mruczy, jest bardzo zadowolony, jezeli "ugniata", to juz ma pelny odjazd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doty123
Ugniatanie Takie zachowanie występuję najczęściej u kociąt, ale zdarza się również u dorosłych kotów. Kot wykonuje ruchy naprzemiennie przednimi łapkami, przypominające ugniatanie ciasta, niekiedy wysuwając i chowając rytmicznie pazurki. Niektóre kotki ugniatając ssają dostępne im powierzchnie - bardzo chętnie wełniane materiały lub... ręce oraz włosy swoich opiekunów :) Takie czynności mają źródło w bardzo wczesnym dzieciństwie kota. Małe kociaki, które chcą ssać mleko kotki, ugniatają jej sutki, co pobudza wytwarzanie mleka przez kotkę. Zbyt namiętne lub skierowane na siebie zachowania (szczególnie u dorosłego kota) takie jak ssanie i ugniatanie mogą być symptomem choroby sierocej i zagubienia. Jeśli jednak Twój koci towarzysz zapomina się w chwilach pieszczot i mrucząc okazuje Ci swoje rozmarzenie przez wbijanie pazurków w bezbronne ludzkie ciało ;) możesz się tylko cieszyć i być pewien, że kot czuje się u Ciebie... jak u mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×