Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Liliana25.

Czy nie denerwują was te Matki Polki w sklepach, w parkach, na ulicach??

Polecane posty

Gość k5 - PRAWDZIWAaaaa
kobieto to w ogóle nie ma znaczenia - nigdy nikomu nie "zafundowałabym" osobistej "wycieczki", ale - nie będę ukrywała - agresja w waszej strony nie tylko mnie w sposób oczywisty uraziła, bo była niezasłużona - ale także dała do myślenia i zmusiła do powyższej reakcji.. Sama bardzo dużo pracuję, sama doszłam do wszystkiego - tak sporo mi się udało - nie dlatego, że jestem taka doskonała, tylko dlatego, że właściwie postrzegam swoją rolę jako kobiety, matki, pracownicy, córki, siostry i czym tam jeszcze babka może być. Mam sporo lat, ogromne doświadczenie i życiowe, i zawodowe i nigdy nie wykorzystuję tego inaczej jak konstruktywnie czytaj - rozsądnie gospodarując posiadanymi przymiotami - korzystając z życia nie tylko sama dla siebie, ale także baaaardzo dużo pomagając innym. Nie pora tu na dogłębną charakterystykę mojej osoby - chodzi o to, żeby ludzie byli dla siebie dobrzy, umieli widzieć trochę więcej niż czubek własnego nosa, byli naturalni...ludzcy - tak ludzcy!! Ktoś kto nie ma własnego dziecka - nie ma prawa oceniać "dziecko płacze bez powodu" - bo to oznacza, że pojęcia o dzieciach nie ma. Owszem nikt nie twierdzi, że NIE MA dzieci źle wychowanych, nieznośnych - wręcz przeciwnie - ale...matka z trójką małych dzieci zawsze będzie bardziej zmęczona, zagubiona, gorzej zadbana niż samotna sztywniaczka z książką w parku oburzająca się na biegające rozrabiaki. Zrozum człowieku taką matkę i jej - może nie dość dobrze ułożone - dzieci - otwórz się na nią!. Jej na pewno jest ciężko, pewnie chwilami wolałaby też usiąść sobie i poczytać... Tak, tak ktoś powie - to po co miała te dzieci, głupia, antykoncepcja...itp bzdury. A to inaczej - ona przetrwa te trudne lata, z jej dzieci wyrosną normalni ludzie i wszystko będzie ok! Życie nie polega na tym, żeby dbać o własne wygody, ale TAKŻE na tym, żeby umieć wziąć na siebie ciężkie obowiązki, które per saldo wszystkim - również mnie i tobie - się opłacają. Taka matka jest więcej warta jako człowiek niż przepieprzająca "na bezdurno" swoje życie zakichana elegantka. I jeszcze jedno - tak to ja mam większe prawo wypowiadać się na te tematy, bo przeszłam wszystkie koleje życia i mam efekty, o jakich pisałam wcześniej - a było to prawie wszystko (poza rodzajem pracy i taktycznym "mieszaniem" w wieku) prawdą - jakkolwiek by to kto oceniał. Ja już WIEM, że z nieznośnego chwilami "bachora" może wyrosnąć wspaniały dorosły. Mam znajomych (wykształceni, inteligentni, fajni, TOTALNIE zaangażowani w wychowanie córki ludzie), którzy mieli taką cholerę - we wczesnym, przedszkolnym wieku, że gdybym ich nie znała, w życiu nie uwierzyłabym, że to ich. No z piekła rodem!, z boku patrząc psychol!. I co? wyrosła na wspaniałą, świetnie ułożoną, znakomicie uczącą się maturzystkę, wręcz "młodą damę" mogącą być dla wielu przykładem. Dlatego spoko - naprawdę wiem, co piszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwólcie, że wróce do tematu. Jestem osobą dorosłą i mam dwoje dzieci. Też mnie wkurzają mamusie z pociechami, nad którymi kompletnie nie panują. To jasne, że dziecko ma prawo być ruchliwe i głośne. Ale dziecko należy też wychowywać, by potrafiło się zachowywać i żyć w spoleczeństwie. Niektórzy dzieci nie wychowuja tylko je hodują. Dzieci dostają ubranie, jedzenie, ale nie dostają tego co najważniejsze. Nikt ich nie uczy jak należy postępować, jak zachowywać się, ogólnie jak żyć w spoleczeństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k5 - PRAWDZIWAaaaa
> fantasy a czy ktoś mówi, że tak nie jest? I - co najgorsze - chyba coraz więcej - to chyba signum temporis - ludzie pędzą za kasą, chcą "sprostać" lansowanemu "stylowi" życia - byciu na czasie z modnymi ciuchami, samochodami i wszelkim - mniej ważnymi - sprawami zapominając o odpowiedzialności za własne dzieci. Każdemu radzę - lepiej odmówić sobie tego, czy owego na korzyść zadbania o psychiczny i emocjonalny rozwój potomstwa - bo skutki mogą być opłakane. Ludzie zatracili, zagubili tak naprawdę sens życia - to nie tędy droga! Ludzie myślą o wygodach, pseudoatrakcjach świata (Boże jak szumnie wyszło) nie umieją docenić tego, że los dał im dzieci i trwonią to na głupoty. Stąd problemy - najgorsze jest to, że te dzieci są biedne, rosną z nich agresywne nastolatki, czują się niekochane i potem powielają wzorce z domów w swoich rodzinach. Tak! - to my dorośli jesteśmy winni temu co widać wszędzie wokół! Dużą rolę odgrywają media - afirmując to co tak naprawdę się nie liczy - mało pokazując dobre przykłady, krytykując często (między wierszami, w podtekstach) rzeczy naprawdę wartościowe. To, co mówi się ostatnio o mediach, ograniczeniach, pewnej cenzurze - to prawda, która paradoksalnie nie może przedostać się do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k5 - PRAWDZIWAaaaa
sorry żyję m.in. ze "słowa pisanego" i nie umiem (chyba) inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k5 - PRAWDZIWAaaaa
franka.. złośliwie.. wiem..wy wolicie styl "taką k5 powinno się za same poglądy zamykać"... kropka. zero uzasadnienia, zero przedstawienia własnych argumentów... nie jesteś przyzwyczajona do czytania?...czyli miałam rację, że niektórzy nie przeczytali tego, co wcześniej pisałam i...dla zasady krytykowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjkla
Taka matka jest więcej warta jako człowiek niż przepieprzająca "na bezdurno" swoje życie zakichana elegantka. :O no to się dowiedziałam na kafe:D jestem mniej warta od każdej kobiety posiadającej 3 dzieci:D a jak kobieta ma tylko 2 to jest mniej wartościowa od tej co ma 3 za to bardziej wartościowa od bezdzietnej?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k5 - PRAWDZIWAaaaa
> df... nie zamierzam bawić się w przepychanki słowne - szkoda czasu.. to była dygresja...jeśli nie zrozumiałaś - twój problem, a z kompleksami też możesz sobie poradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjkla
interesujące,jakie mam kompleksy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k5 - PRAWDZIWAaaaa
> df... ...albo dobrze...może warto... Jeśli jesteś kobietą, która Z WYBORU, DLA WYGODY (Z WYGODNICTWA), nie z powodów obiektywnych np. brak odpowiedniego faceta, bezpłodność etc. to tak! - ale nie dam się wciągnąć w ten temat, bo po pierwsze egzystował tu już nie raz, po drugie - nie chce mi się - jest bardzo wielowątkowy, zbyt obszerny... ..i proszę nie pisać tu zaraz o elegancji kobiet - matek, babek czy prababek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjkla
kobiety które z wyboru nie mają dzieci mają kompleksy??:O jakie? ja nie mam dzieci bo jestem niepełnosprawna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjkla
ups,to się chyba odnosiło do poprzedniego posta twierdzisz że kobiety które nie mają dzieci z wybory są mało wartościowe-też ciekawie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k5 - PRAWDZIWAaaaa
>df proszę bardzo! - wybrałaś z dużej wypowiedzi wyrażenie nie mające większego znaczenia. Gdybyś nie miała tychże kompleksów - założyłabyś, że nie było moim celem krytykowanie innych niż matki - NORMALNYCH kobiet. Założyłabyś, że nie mam niczego konkretnego na myśli, nie wzięłabyś tego do siebie. Gwoli wyjaśnia - per "zakichana pseudoeleganta, sztywniaczka" określana jest przeze mnie baba (tak - ma być wydźwięk pejoratywny), którą niewiele poza jej wyglądem, wygodą, samopoczuciem interesuje. Kobieta, która nie rozumie innych, pozbawiona empatii, zdrowego spojrzenia na życie itd..itd...Jesteś taka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k5 - PRAWDZIWAaaaa
> zołza jesteś infantylna, w tym momencie oznacza to po prostu głupia... sprowadzasz topik do właściwego takim jak ty poziomu... Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do topicu- mnie denerwuja agresywne matki polki nie umiejace sobie poradzic z wlasna frustracja, zapatrzone w swe autonimiczne wypaczone macierzynskie poglady niczym w dogmat i narzucajace je innym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjkla
a skąd wiesz ze wzięłam to do siebie?:D po prostu-ta wypowiedź wydała mi się szalenie głupia,a skopiowałam ten fragment bo bez sensu kopiować cały post który do krótkich nie należy;) zołza-nie przejmuję sie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjkla
swoją drogą-na kafe istnieje interesujące zjawisko-jesli wypowiesz się w jakims temacie to znaczy że wzięłaś to do siebie,własnie płaczesz bo obca pani z internetu zrobiła ci przykrość i łykasz garściami tabletki na uspokojenie:D za to kocham kafe;) tyle absurdu nigdzie nie znajdziesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcześniej czytałam ale twoje pisanie staję się co raz dla mnie bardziej nudne i dlatego już nie chce mi się więcej czytać, przerwałam dopiero w momencie kiedy o tym napisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k5 - PRAWDZIWAaaaa
zołza kobieto o czym ty mówisz nawet nie chce mi się zastanawiać jak nad przypadkiem społecznym... dziewczyno ty piszesz, że studiujesz na 2 kierunkach, ty rozumujesz jak gimnazjalistka, a to wymachiwanie do innych - to nic innego jak poszukiwanie wsparcia. dziecko komuś takiemu szkoda poświęcać czasu pomyśl nad sobą i głupotami, jakie wypisujesz... spadam na piwko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
infantylizm 1. «naiwność i niedojrzałość w zachowaniu osoby dorosłej» 2. «patologiczne zahamowanie psychicznego rozwoju człowieka» skopiowałam ze słownika w necie, gdzie jest tu napisane że jest to głupota ???? > zołza k5 to twoje słowa ; jesteś infantylna, w tym momencie oznacza to po prostu głupia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* głupota 1. «brak wiedzy lub bezmyślność; też: przejaw czyjejś bezmyślności» 2. pot. «informacja pozbawiona sensu» 3. lekcew. «rzecz mało ważna»

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k5 - PRAWDZIWAaaaa
kobiety które z wyboru nie mają dzieci mają kompleksy?? dziewczyno co za skojarzenie k...wa, ktoś wam w dzieciństwie główki w imadła wsadził, co za skojarzenia, ja pieprzę - jak można tak rozumować????????? Nie potraficie czytać ze zrozumieniem, wszystko bierzecie do siebie? Posłuchajcie "plus minus" na tvp-info - to coś dla was - może o was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-5 - na nic tak niecierpliwie nie czekam, jak na zjawisko,kiedy zaczniesz rozumieć własne wypociny słowne i rzeczywiście przestaniesz na mnie tracisz czas i po pożegnaniu- nie powrócisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjkla
już jesteś na tym piwie?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×