Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bridge Tow3r

Przepis dla osób dbających o linię i zdrowie - tani i prosty w wykonaniu

Polecane posty

Gość Bridge Tow3r

Kasza po cygańsku: Kaszę gryczaną namoczyć w wodzie - 30 minut przed gotowaniem, doprawić solą (łyżeczka), ziołami prowansalskimi, gałką muszkatołową (mała szczypta) i 3 ziarenkami ziela angielskiego, do tego łyżka oliwki z oliwek. Kasza powinna mieć niewiele wody - około pół łyżeczki stołowej powinno dzielić kaszę od lustra wody. Gotować aż do uzyskania miękkości - po ugotowaniu pozostawić kaszę pod przykryciem aż wsiąknie cała woda. Przepis jest dla osób które odtruwają organizm, odchudzają się, bądź po prostu chcą być zdrowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ładne to odtrucie z łyżeczka
soli :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do anoreksji tylko krok
zjeść tę kaszę i co? ile razy dziennie? po takim osiłku to się organizm od razu odtruje? a siła po tym to chyba za pięć lat. Totalna bzdura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to ma wspólnego z cyganami
???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZOMBIZOMBI
Jak stołowa to łyżka. Jeśli łyżeczka to do kawy lub herbaty. Rozumiem, że chodzi o wysokość słupa wody (he, he) na powierzchnią kaszy ? A ta łyżka w jakiej pozycji ? Najprościej rzecz ujmując - po prostu kasza na sypko :) Bridge Tower - stosujesz ten przepis, I COOOO ? Detale jakieś by się przydały - jesteś na takiej gryczanej monodiecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monodiety są bez sensu na dłuższą metę... W celu oczyszczenia organizmu przed rozsądną dietą lub jako pokutę po obżarstwie polecam cały dzień jeść tylko jabłka, w dowolnej ilości, bez dodatków, i tylko 1 dzień! Działa świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie trawię jabłek
Nie to, że mi nie smakują ale po prostu ich nie trawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bridge Tow3r
eh no tak to kafeteria, wydaje mi się że pereł wieprz nie doceni. To nie jest monodieta a jeden z przepisów zdrowia. Nie ma czegoś takiego jak jednodniowa dieta oczyszczająca - ktoś kto wierzy w to że cały czas może żreć byle co a później jeden dzień pojeść jabłka i to go oczyści jest idiotą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobnie jak z kaszą
Rzuciłaś jeden przepis, zero szczegółów diety, zero jakichś informacji i czego oczekujesz? Czy to ta perełka? Śmieszne te twoje uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bridge Tow3r
no bo to przepis - w przepisie mają być informacje jak go zrobić. nie opisuję diety tylko przepis na ugotowanie kaszy... ale nie ważne - jedzcie zupki chińskie bo i tak na mózg już wam nic nie pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...w kwestii formalnej
"Nieważne" pisze się łącznie . A poza tym jesteśmy zachwycone! Przemysł jest ekstra-ordynaryjny! Już odstawiam zupkę chińską .... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...w kwestii formalnej
poza tym spuchł mi cycek i teraz szpanuję dużym biustem, szkoda że tylko jeden, ale pszczoła nie pies - nie gryzie na zawołanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepis odbiegający od tytułu
Zatytułowałaś - Przepis dla osób dbających o linię i zdrowie - oczekiwałam czegoś więcej niż zwykłego przepisu na zwykłą kaszę - ameryki nie odkryłaś, a komentarz o oczyszczaniu to ni z gruszki ni z pietruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepis odbiegający od tyt
żywię się prażonymi odbytami szarych myszy =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winian potasu
bydło jadające hamburgery nigdy nie będzie umiało docenić subtelnej zdrowej kuchni, szkoda twoich nerwów, powyższe komentarze grubych cuchnących konserwantami babsztyli mnie nie zaskoczyły, przecież tutaj siedzą same takie grube, jadające gówno i mówiące gówno obleśne babsztyle, one mają tak stępiony smak że tylko glutaminian sodu im smakuje, a ty się nie potrzebnie trudzisz, bydło zeżre każde gówno które jest w ładnym opakowaniu i ma w sobie glutaminian sodu. Szkoda dnia na krowy kafeteryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
czy wy nie umiecie czytac? autorka napisala w tylule, ze podaje przepis (1 przepis), a wy jakies wywody czynicie, ze to dieta monotematyczna :D :D jest to przepis na kasze z przyprawami - tani i prosty w wykoaniu. o co wam frustratki chodzi? aaaa, widywalam tu przepisy na ugotowanie kaszy/ryzu/makaronu/miesa w wodzie z vegeta ... te owszem cieszyly sie duzym powodzeniem :D tudziez piers drobiowa panierowana zupa cebulowa knorra. to lubicie, a jakze. salatka z zupek chinskich to chyba przeboj nr.1 tego forum, a nr. 2 to parowki w roznych kreatywnych wersjach. bravo et courage :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślałam, że znajdę tutaj jakieś fajne inspiracje... Ode mnie: Jabłka na ciepło - 1 duże jabłko; - serek homogenizowany waniliowy (np. mały Danio lub średni); - otręby owsiane; Jabłko obrać i pokroić w kostkę. Wrzucić do garnka i podlać troszkę wodą. Gotować do miękkości. Odcedzić i wrzucić do miseczki. Posypać otrębami i zalać serkiem homogenizowanym. Wymieszać. Jeść najlepiej na ciepło. Sałatka obiadowa - szklanka pełnoziarnistego makaronu (np. świderki Pełne Ziarno Lubelli); - 1 ugotowane na twardo jajko; - 1 czerwona papryka; - 1 pomidor; - 1 łyżeczka majonezu light; - sól, pieprz; Makaron ugotować według przepisu na opakowaniu. Paprykę, pomidora i jajko pokroić w kostkę. Wymieszać z makaronem. Dodać majonez, wymieszać i doprawić. Najlepiej smakuje ze świeżo ugotowanym jajkiem i makaronem. Pierś drobiowa z warzywami na patelnię - pojedyncza pierś z kurczaka lub kawałek piersi z indyka (20-30dag); - pół opakowania Warzyw na patelnię (np. z dodatkiem ziemniaków z Hortexu); - sól, pieprz; - koperek (najlepiej świeży lub mrożony); - trochę octu jabłkowego albo soku z cytryny; - oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia; Pierś opłukać, pokroić w kostkę i przyprawić solą i pieprzem. Polać mniej więcej łyżeczką octu lub soku z cytryny i oliwą. Wymieszać. Rozgrzać oliwę na patelni. Usmażyć na niej mięso. Gotowe odłożyć na talerz. Ewentualnie dodać trochę oliwy do tej, która została po drobiu (jeżeli sądzimy, że jest jej za mało). Kiedy będzie mocno nagrzana, wrzucić warzywa i często mieszać. Rozmrożone warzywa doprawić solą i pieprzem i czekać aż zmiękną (w tej z ziemniakami największy problem jest z brokułami), ewentualnie zmniejszyć gaz. Pod koniec dodać koperek i usmażoną drobiowa pierś. Sól w warzywach można zastapić sosem sojowym, a do drobiu dodać trochę kurkumy dla koloru. Ale nie wiem jak się ma sos sojowy do odchudzania ;). Generalnie przepisy opierają się na diecie z niskim indeksem glikemicznym i ograniczoną ilością kalorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
oliwy nie powinno sie mocno nagrzewac, poniewaz szybko sie pali, a to zdrowe nie jest. do smzenia w sysokiej temperaturze musi byc konkretniejszy tluszcz, np. olej z rzepaku, albo jesli oliwa, to z dodatkiem masla. poza tym smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
sos sojowy do odchudzania ma sie ok. natomiast ziemniaki zdecydowanie nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ale tam są młode, a więc z niższym indeksem glikemicznym i w zatrważającej ilości jakichś 5 plasterków, także... :) co do oliwy, to słyszałam, że ekstra virgin tylko na surowo, bo na gorąco zbliża się, pod względem wartości, do zwykłej oliwy smażę na oliwie, bo tak mi nakazano, ale dobry olej też mi się wydaje być dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podawajcie jakieś przepisy i nie kłócić się... Nawet jeżeli przepis pochodzi z jakiegoś oczyszczania organizmu, to przecież można go wykorzystać w ramach przygotowywania zwykłego posiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×