Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bmblondyn

zbliża się maj i zaczyna zakwitać mniszek lekarski

Polecane posty

zwany też mleczem. Istnieje przepis na sporządzanie miodu z kwiatów mniszka i cukru. Robimy z żoną miódek z żółtych kwiatków, ale nie mogę utrafić z ilością kwasku cytrynowego aby wyszedł płynny, a nie taki twardy jak szkło. Czy może ktoś robił, więc proszę o zamieszczenie przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my jestesmy normalni
i jemu to co ludzie a nie króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że normalni, ale mi nie chodzi o jedzenie mleczu jak króliki, tylko o robienie z kwiatów mniszka miodu, a to zasadnicza różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam na jakims forum: 250-300 kwaitków mleczu (mniszka lekarskiego)-oczywiście gdy są jeszcze żółte, 1 kg cukru, 1/2 l wody, 1 łyżeczka kwasku cytrynowego Kwiaty umyć i ugotować w wodzie 10 min. Przecedzić i wsypać stopniowo cukier(do tego wywaru po przecedzeniu), żeby się gotowało cały czas 10 min. Dodać kwasek cytrynowy i gotować ok 20 - 30 min. Wlać do słoiczków i zapasteryzować. Doskonale smakuje rozcieńczone z wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a my nienormalni
To nie będzie miód tylko ulepek cukru zasmaczony pyłkiem z kwiatów mleczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie Barbi z tego przepisu robiliśmy i wychodzi coś podone do szkła. Ale sugestia z sokiem z cytryny jest interesująca i na pewno coś zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość URSZULA66
Ja mam taki z poradnika domowego: 400szt kwiatów mleczy opłukać i włożyć do garnka , zalać 1litrem przegotowanej zimnej wody na 2-3godz.Następnie wszystko razem zagotować dodając 1 szt pokrojoną ze skórką cytrynę - gotować około 15-20 minut.Odstawić na 24godz , potem syrop przecedzić przez gazę. Do płynu wsypać 1kg cukru i gotować ok półtorej godziny. Przelać do słoików i pasteryzować.Skutecznie zapobiega grypie ,ma własności wykrztuśne i wzmacnia organizm. Ja osobiście razem z cukrem syrop gotuję krócej ,gdzieś do 1godz, i gorący wlewam do słoików. W słoikach już nie gotuję.Zawsze robię z potrójnej porcji.Bo w/g przepisu wychodzi go około 2szklanek a jak się go krócej gotuje to jest go więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość URSZULA66
Wychodzi jak szkło bo za długo gotujecie i być może na dużym ogniu. Trzeba też od czasu do czasu przemieszać.Ja raz sobie zapomniałam to zrobił się karmel a garnek musiałam wyrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×