Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kciukiem

KOGO MEĆZY TA PIEKIELNA ALERGIA??

Polecane posty

Gość alergiczka76
Prof. Edward Tadeusz Zawisza (pracownik Medycznej Akademii Warszawskiej) jeden z najwybitniejszych polskich alergologów tak pisze: - Mleko - jest jednym z najgroźniejszych alergenów pokarmowych. Ma aż pięć składników, które mogą być fatalnie tolerowane przez człowieka - przyznaje profesor Edward Tadeusz Zawisza, jeden z najwybitniejszych polskich alergologów. Ale groźne mogą być także zanieczyszczenia mleka, takie jak penicylina i białka pszenicy. Mleko, wbrew powszechnemu mniemaniu, nie wzmacnia kości, tylko je osłabia. Zawarte w nim białko wypłukuje wapń z organizmu. Mleko krowie to najlepszy przepis na wózek inwalidzki. Czy warto narażać zdrowie ulegając mlecznemu nałogowi? Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że picie mleka może zniweczyć nasze starania o odzyskanie zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja bezzz
no fajny artykuł. przeczytałaś go dokładnie czy wybiórczo?... "Około 65–100% Azjatów oraz 45–81% Afroamerykanów nie toleruje laktozy" - Azjaci wykazują także obniżoną tolerancję na alkohol, a Afroamerykanie mają większą podatność na cukrzycę... jakieś wnioski odnośnie rasy białej?... "Alergie na białka mleka występują najczęściej u dzieci i zanikają do 3. r.ż." - no właśnie. To co w przytoczonym przez Ciebie artykule mówi doktor Zawisza dotyczy osób uczulonych na mleko. wtedy jest naturalne że reakcje będą nie halo - jak u kazdej osoby uczulonej która nie wyeliminuje alergenu z diety. podobne objawy bedzie miec osobnik uczulony na pomidory/miód/orzeszki ktory bedzie dalej jadł pomidory/miód/orzeszki. oczywistym jest ze jak sie jest na cos uczulonym to sie tego nie je. natomiast zdrowy czlowiek?... jak tak bardzo chce moze je przegotowac i mleko przestanie uczulac (scięcie białek). znamienne jest też ostatnie zdanie przytoczonego przez Ciebie artykułu. Prawda leży pośrodku. Nie dajmy się zwariowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja bezzz
poza tym - zwróć uwage że homocysteina jest metabolitem metioniny. a co to jest metionina? - aminokwas NIEZBĘDNY człowiekowi, którego to organizm człowieka nie potrafi sam zsyntetyzowac i musi miec dostarczany z zewnątrz z pokarmem. a jakie są najbogatsze źródła metioniny? - mleko i jajka... więc bez cyrków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarno pomaranczowa
a mój laryngolog powiedział ze alergolodzy to mogą mnie odczulac i odczulac ale zaden mi nie powie ze jest zastrzyk który hamuje przez sezon objawy alergi.zrobił mi go i jak narazie mam spokój a co roku od kwietnia do jesieni dosłownie umierałam.woda z nosa leciała non stop a o kichaniu to juz wogóle nie wspomne..niestety nazy nie pamietam ale podejrzewam ze kazdy laryngolog bedzie wiedział o co chodzi.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frufru
niech zgadnę - histaglobulina? :) mało który lekarz wie że cos takiego istnieje niestety. nie mówiąc o tym że ciężo obecnie dostać bo firma zawiesiła produkcję. mają wznowić ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frufru
alicja bzzz - brawo, rzeczowo wyjasnione :) obyś teraz nie musiała tłumaczyć co to jest aminokwas i czemu niebędny... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alizja bzzzz
oj obym nie musiała, tej całej biochemii nie da sie wyjaśnic w przystępny sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr nie-alergik
Na szczęście nie cierpię na żadną alergię, ale z racji bycia lekarzem jestem zaciekawiony tematem rzecz jasna. Choć to dość niemedyczne (tzn. większość lekarzy by się ze mną mocno posprzeczała...) jestem bardzo anty-nabiałowy. Radzę wszystkim, którzy cierpią z powodu alergii odstawić nabiał i gluten. Córka jednej z pacjentek ma reakcje alergiczne na większość produktów żywieniowych, przeprowadziła małej głodówkę i karmi żywnością raw . Zachwalała sklep www.rawfoods.pl Osobiście nie próbowałem żywności, którą oferują, ale matka dziewczynki była bardzo zadowolona z rezultatów. Moja teoria to jeść żywność jak najbliższą naturze, bez glutenu i przede wszystkim odstawić produkty nabiałowe. Czy ktoś ma inne wypróbowane i skuteczne metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam skazę białkową i alergię na nabiał i gluten... dieta g***no pomaga, bo i tak wszędzie są "śladowe ilości", a czyste jedzenie kosztuje majątek. Mam okropne pokrzywkowe wykwity na plecach i stosuję na nie telfexo - w aptece w Warszawie polecili mi to zamiast wapna, od którego już chciało mi się rzygać... ale i tak mnie to denerwuje. Telfexo jest tanie http://aptekagold.pl/telfexo-tabl-180mg-x-20.html ale nadal nie moge się pozbierać bo niestety diety nie mogę ciągle trzymać, nawet na mieście nie mogę zjeść bo nigdzie nie ma jedzenia dla takich jak ja... koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×