Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agent123

Aborcja na życzenie powinna być w Polsce legalna.

Polecane posty

hjhjhjhj popieram w 100 procentach!!! Do karaoke - rozumiem, że dziecko ma swoje prawa. A czy słyszałaś o przepełnieniu w domach dziecka? Jak matka nie ma środków, zeby wychowac dziecko, to je oddaje. Sierocińce są przepełnione od, tak naprawdę, nie chcianych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjhjhjhjh
a wiecie , mnie to zastanawia jak strasznie duzo krzyku jest o te nieszczesna aborcje i antykoncepcje, mnie to przeraza. a jednoczesnie cisza wokol zlobkow, przedszkol, nizszych podatkow, systemow ochrny dla matek (zeby ciaza nie byla rownoznaczna ze zwolnieniem z pracy), ogolnie wsparcia zadnego. To znaczy jest -nacisk, ze masz byc w ciazy i masz roszic. Po to jestes. A potem moze becikowe (1000zl chyba, jest w ogole?) i to by bylo na tyle . Radz sobie sama. w innych krajach, zwlaszcza w skandynawii funkcjonuje to zupelnie inaczej.... No i jakos nikt aborcji jak antykoncepcji nie traktuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem za aborcją. Mieszkałam kilka lat za granicą. Podejrzewałam,że jestem w ciąży. Zrobiłam test,moje przypuszczenia potwierdziły się. Poszłam do przychodni i powiedziałam,że test wskazuje iż jestem w ciąży. Lekarka zadała mi pytanie czy chcę rodzić czy nie. Zadnego sugerowania, co mam zrobić. Pomimo tego,że na zachodzie smotne matki dostają wiele dodatków,pomocy ze strony państwa aborcja jest legalna bo każda kobieta może decydować o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjhjhjhjh
i co, usunelas czy urodzilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezobowiązująca sugestia
I ja wypowiadam się za! Kązda kobieta ma swój rozum, jest świadoma tego co chce zrobić. I świadomie będzie musiała z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolaada
mam 27lat i od 3 lat uprawiam sex(oczywiscie z partnerem) uzywam tabletek antykoncepcyjnych i nigdy jeszcze nie zaszlam w ciaze, tak wiec RUSZYC DUPE PO TABLETKI anie myslec o aborcii!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotka222
jestem Za

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młode dziewczyny z lekkim sumieniem poddają się aborcji, ale wstyd je ogarnia i niechęć aby zdobyć środki antykoncepcyjne. Do gabinetu ta sama droga. Jeśli ktoś jest nieodpowiedzialny niech ponosi tego cenę, niech do was dotrze, że aborcja to zabójstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram aborcje w niektorych przypadkach. antykoncepcja jest w naszych czasach bardzo dobra wiec za miast tego powinna byc ustawa na ten temat i malolaty bzykajace sie powinny byc zmuszane do antykoncepcji jak chca sie seksic niech sie zabezpieczaja dziekuje tyle w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupa77
Ja myślę że Polska to kraj absurdów. Ktoś tu pisał o podwiązaniu jajników - a nie wiecie że u nas to też jest zabronione? Dlaczego nikt nie zmieni tego chorego prawa!!! Najlepiej niech jeszcze wprowadzą zakaz prezerwatyw...Kościół de facto przyczynia się do aborcji, przez walkę z antykoncepcją... Ja bym płodu nie nazywała dzieckiem. Aborcja do powiedzmy 12 tyg., kiedy mózg jest jeszcze niewykształcony, powinna byc legalna. I jeszcze jedno - do tych wszystkich pieniaczy co twierdzą że zygota to dzieciątko - nie możecie używac spirali, bo jeśli tak uważacie, to też aborcja - spirala działa już po zapłodnieniu, nie dopuszcza do zagnieżdżenia się zarodka (wg oszołomów - dzidziusia) w macicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniskka
Dlaczego tylko lekarz odpowiada karnie za usuwanie ciąży.Przecież lekarz nie nakłania kobiety aby ciążę usunęła.To kobieta prosi,błaga lekarza aby dokonał aborcji,więc jeżeli jest takie prawo które karze lekarza za dokonana aborcje to kara powinna być rozłożona po połowie i na lekarza i na kobietę która tej aborcji się poddała. Np.jeżeli lekarz dostaje 3 lata,to powinno być -on 1,5 roku i kobieta 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupa77
hjhjhjhjh - popieram. Naszła mnie jeszcze jedna myśl - nie mogę za Chiny zrozumiec, dlaczego u nas nie pomaga się kobietom które z kolei chcą miec dzieci. Nie dofinansowuje się in vitro, a w szpitalach lekarze robią co mogą, żeby nie dac znieczulenia i zaoszczędzic kasę. Znaczna większosc kobiet po porodzie ma pierwszą mysl - nigdy więcej dzieci. Czy nie lepiej by było, zamiast tego durnego becikowego, zapewniac każdej kobiecie, naturalnie jeśli tego zechce, znieczulenie? A jeśli bardzo się boi - powinna byc możliwośc CC na życzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś napisał,że trzeba ruszyć dupę po tabletki...W takim razie co powiesz na to, ze brałam tabletki od miesięcy i zaszłam. Znalazłam się właśnie w tym 1%. Ponieważ żadna antykoncepcja nie daje 100% zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_nijaka
do wszystkich katolickich oszolomow: NIECH DOTRZE DO WASZYCH PUSTYCH LBOW ZE ISTNIEJE W KONSTYTUCJI PRAWO DO WOLNOSCI WYZNANIOWEJ, WIEC NIE NARZUCAJCIE MI SWOJEJ WIARY W BOGA I ZE ZARODEK DO 12TYG. TO CZLOWIEK! aborcja POWINNA BYC LEGALNA! jesli sumienie ci nie pozwala to i tak nie poddasz sie zabiegowi, ale do cholery nie wlaz butami w cudze lozko i zycie! Przerazajace jest to jak takie niechciane dzieci koncza i mlode matki. przerazajace jest to jak zdesperowane próbują same usunac ciaze! kobieta ma prawo do decydowania o swoim ciele i profesjonalnej opieki lekarskiej. dlaczego tyle panstw to rozumie a nasze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronisiax
Z aborcia jest jak z narkotykami-nie sa legalne a ci co chca i tak biora....Czy wiecej osob braloby gdyby narkotyki byly"legalne"..Nie sadze....Ten kto ma usunac i tak to zrobi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_nijaka
aosira niech do ciebie dotrze ze nie kazdy uwaza ze zarodek do 12tyg to czlowiek (poczytaj doniesienia medyczne moze to ci rozjasni w glowce). Mowisz o ponoszeniu konsekwencji- dlaczego tylko glupia dziewczyna ma cierpiec? sama sobie dziecka nie zrobila. ale dobrze wiemy czym to sie konczy- facet- nieodpowiedzialny go*niarz najczesciej odwraca sie plecami i ma wszystko w d... jedyne co go czeka to ewentualne placenie alimentow (nie ludz sie- najczesciej nie placa i nie mowie tego bo tak slyszalam, nie widzialam na wlasne oczy, koles ma nakaz sadowy i tak nie placi bo nie ma kasy, zero odpowiedzialnosci karnej). Poza tym- swiadomosc niechcianej ciazy, strach, niepewnosc i sam zabieg aborcji jest wystarczajaca kara dla takiej dziewczynki. jestesmy tylko ludzmi i niestety popelniamy bledy. nie zyjemy w czasach sredniowiecza. niech kazdy decyduje za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolka1111
moim zdaniem lepiej usunac dziecko niz zabic po urodzeniu tak jak nie ktore kobiety robia. albo wyrzucaja na smietnik i takie malenstwo meczy sie, bo jezeli nikt gonie znajdzie bedzie powoli umierac...to chyba gorszy widok niz usuniecie plodu...chodz ja zaszlam w ciaze majac 18lat i nie bardzo chciaam aby to nastapilo tak szybko ale nie usunelam...a dzisiaj moj synek ma 3 miesiace i moglabym zycie za niego oddac..chodz wychowanie dziecka jest trudne mnostwp radosci daje pierwszy usmiech malenstwa..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legalizacja zabijania
Ja myślę, że zabijanie powinno być legalne. I nie tylko nienarodzonych dzieci ale także niewygodnych teściów, chorych psychicznie sąsiadów, żurów i bezpańskich psów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legalizacja zabijania
Nie bójcie się nazywać rzeczy po imieniu. Nie "usunąć ciążę", "usunąć dziecko", "wykonać aborcję" tylko ZABIĆ DZIECKO. Pewnie, że macie wolność wyboru - jedne wolą żyć z tą myślą (bo zostanie w was do końca życia ta paskudna świadomość, a sumienie da znać z czasem), a inne wolą urodzić i żyć spokojnie. Jak najbardziej jestem za swobodą wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moherowe biadolenie
a od kiedy kilkutygodniowy zarodek ktory nie ma jeszcze odpowiedniej ilosci komorek do stworzenia kosci narzadow jest DZIECKIEM i usuniecie go z macicy to morderstwo??? Lepiej urodzic dziecko i zostawic je na smietniku albo w domu dziecka ( to w przypadku patologicznych srodowisk) albo lepiej usiasc w domu na dupie nie skonczyc studiow nie miec roboty i wpierdalac tynk ze sciany a dziecku dac do oblizania garnek po wczorajszej zupie.... prezerwatywy pekaja tabletki mozna wysrac razem z biegunka albo zwymiotowac. a nie kazda osoba w wieku 20- 30 lat musi podjac decyzje o nieodwracalnej sterylizacji.... wasze moherowe gadki doprowadzaja mnie do szalu. banda ignorantow malo wyedukowanych upartych ramoli........ po0traficie tylko krzyczec MORDERCA MORDERCA ZABIJANIE DZIECI. zacofane buraki!!!!!!!!!!! jakby aborcja byla morderstwem to nie bylaby legalna w wiekszosci cywilizowanych krajow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajeczko puk puk
No dokładnie - lepiej zabić dziecko niż wyrzucić je na śmietnik. Typowy argument typowego betonu który jakoś chce poprzeć te swoje marzenia o swobodzie rozporządzania ludzkim życiem i zarodkami! Nie ma to jak z przeciwników aborcji zrobić tępych moherów bo wiadomo, że nikt nie chce się w tej grupie znaleźć. Tania, prymitywna socjotechnika i jest to identyczne zjawisko jak z popieraniem gejów - kto nie popiera ich wyuzdania i domagania się praw na każdym kroku ten moher i ciemnogród. Żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allicjja
Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego zaraz wszyscy piszą, ze katolicy sa przeciw, wiem, ze duzo osob niewierzacych tez jest przeciw z moralnego punktu widzenia. Nie trzeba byc katolikiem, zeby miec w glowie poukladane jakies zasady i umiec nazwac rzeczy po imieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moherowe biadolenie
a co ma aborcja do gejow??? i powtarzam jeszcze raz jak wyskrobanie z macicy "czegos" co jest mixem chromosomow i kodow genetycznych moze byc morderstwem? to tak jakby ktos byl przeciwko wycinaniu goza bo to przeciesz morderstwo skoro masz cos w ciele to znaczy ze na to zasluzylas i donos to do konca chocbys miala zdechnac? a co jesli ciaza zagraza mojemu zyciu? nie moge jej usunac? czy wtedy moge na takie ustepstwo jestescie w stanie sie zgodzic moherowi troglodyci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×