Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agent123

Aborcja na życzenie powinna być w Polsce legalna.

Polecane posty

Gość annonimka
Do ,,,,, szkoda ze Czytaj uważnie i przemyśl przesłanie, które chciałam przekazać! To nie jest tak, że kobiety bez namysłu poddają się aborcji!! Kto nie ma dzieci i nie podjął się trudu rodzenia, opieki, utrzymania i wychowania, nie powinien zabierać głosu w tej sprawie! Bo niejednokrotnie niszczycie komuś życie swoją bezmyślnością. Nie dziwiłabym się temu, gdyby zarobki były adekwatne do potrzeb rodziny a stopa rozwojowa naszego kraju była na wysokim poziomie. Niestety nam daleko do tego. Poruszę jeszcze brak opieki państwa nad dziećmi i rodziną, matka nie może pójść do pracy, bo nie stać ja na opiekunkę, a o żłobku, czy przedszkolu nie ma mowy! Wysokie koszty utrzymania dziecka na całej lini wiekowej, szczególnie w latach szkolnych. Do tego dochodzą problemy społeczne kumoterstwo, poplecznictwo, nierówność społeczna, nierówność szans życiowych (!!!), które w dużej mierze determinują matki. Wy ingerujący im żadnej z tych rzeczy nie zapewnicie, więc jakim prawem zabieracie głos, nie mając pojęcia o złożoności problemu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda ze
mam 3 dzieci i nie wyobrazam sobie zebym mogla ktores z nich zabic! a morderczyn wlasnych dzieci nic nie tlumaczy doslownie nic! Mam nadzieje ze kiedys sumienie w nich sie odezwie,chociaz nie takie cos jak te ktore poddaja sie skrobanka nie maja sumienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko masz cos z glową..!
puknij sie w łeb autorko.. Jak morderstwo może byc legalne? wniosek jest prossty.. niech kazdy kto nie chce miec dzieci sie zabezpiecza na wszystkie mozliwe sposoby albo jak nie umi mądrze sie bzykac to niech za to sie nie bierze! A nie aborcje by chciala legalna... heh..owszem, tylko wtedy gdy ciąza jest wynikiem gwałtu lub zagraza zyciu matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annonimka
Do ..... szkoda ze To że ty masz 3 dzieci, niczego nie tłumaczy, bo problem nie dotyczy ciebie, a to już trudniej zrozumieć ... taka niestety jest polska mentalność! Jak tak bardzo cię to bulwersuje i wyzywasz matki od morderczyń, to powiedz mi, w jaki sposób pomagasz dzieciom, które nie mają co jeść, są głodne i zmarznięte, jak pomagasz dzieciom bitym, pozbawionym miłość rzodziców... no, słucham, co masz na ten temat do pwoedzenia ...czy tylko ograniczasz się do wyzywania matek i decydowania o ich losie ....chyba dla własnej wygody, bo nawrzeszczeć to jest łatwo, natomiast pomóc w sprawie to już mniej wygodnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szkoda ze
to co, dawało się bez zabezpieczania, jak się nie umie zabezpieczać do się nie daje ... dotarło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
Płód to płód, a człowiek to człowiiek. Jak organizm jest nieprzygotowany na ciążę to wydala sam zarodki. Każda kobieta w ciągu życia przechodzi tego typu "aborcje", ale nawet o tym nie wie. Podobnie jak często zdarza się, że ciaża jest bliźniacza i jeden zarodek wchłania drugi.... I jeszcze jedno -- ciaz jest usuwanych od groma nawet w tym podziemiu aborcyjnym. Ciekkawe co by było, jakby te wszzystkie "morderczynie" tego nie zrobiły.... DZieci w domach dziecka byłoby tyle samo co pozostałych, cha cha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniamanianaa
Mi sie najbardziej podobaja te obronczynie plodow co wyzywaja kazda od mordenczyn dzidzi a same sa za aborcja w przypadku gwaltu. Jak tak mozna? To juz nie morderstwo? To dziecko nie rozni sie od innych niczym a i czesto matka moze mu zapewnic warunki. Nie mozna byc przeciw aborcji i popierac usuwania chorych i z gwaltu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
nooo hitler też uznał wielu za nieludzi i rozkazał pozabijać... czy człowiek w swojej początkowej fazie rozwoju to jakiś inny gatunek? Muszę go poszukać w encyklopedii...może jest... błagam myślcie logicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
No właśnie - za życie wg naukoowców definiuje się pracę mózgu. Życie kończy się z chwilą uustania jego pracy. Moim zdaniem logiczne jest -- że zaczyba się w chwili początku jego pracy. Ok 12 tygodnia zycia. Terminologia nie ma wielkiego znaczenia. No i jeśli piszecie że zabijanie zycia to morderstwo i tp. , to omijajcie ślimaki, mrówki - to tez życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trtr
Absolutnie jestem za aborcją. Powinna być łatwo dostępna dla każdej kobiety która nie jest pewna czy chce urodzić. Zapobiegłoby to wielu tragediom. Warunek powinien być tylko jeden. Taka łatwa aborcja powinna być możliwa tylko we wczesnych miesiącach ciąży. Nie byłaby tak kontrowersyjna a tzw obrońcy życia nie mogliby przywoływać skrajnych argumetów, ukutych w krajach gdzie aborcja jest możliwa do późnych miesięcy ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ha ha haaaaaaaa
A teraz odpowiedzcie mi na pytanie czy w XXI wieku nie wie sie nic o aborcji??? I nie wyskakiwac mi tutaj z zawodnoscia srodkow antykoncepcyjnych, bo nie zawodza one az tylu kobiet. Ciazy trzeba zapobiegac a nie usuwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
wg naukowców to po połączeniu plemnika z komórką jajową powstaje nowe życie - to pierwsze dni życia człowieka - trudno żeby miał zaraz nogi, ręce, głowę i mózg - to miałam na myśli prosząc o logiczne myślenie. Z zygoty jako etapu rozwoju człowieka dąb nie wyrośnie proszę państwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
straciłam 4 dni temu dziecko. byłam w 12tc :( to co piszecie jest okropne. Czy wiecie, ze w 12tc dziecko zaczyna ssać paluszki??? 12 tydzień ciąży - twarz Twojego dziecka ma już praktycznie kompletny profil, z noskiem i bródką a jego podniebienie zrasta się. Nadal trwa rozwój mózgu między komórkami nerwowymi tworzą się połączenia nerwowe. Organizm dziecka zaczął już produkować mocz i wydala go do płynu owodniowego. Niedługo też zacznie się wzrost włosów, bo właśnie teraz pojawiły się zawiązki cebulek włosowych. Od tego tygodnia także wątroba zaczyna produkować żółć a układ pokarmowy podejmuje pracę, więc niedługo dziecko będzie mogło trawić płyn owodniowy. Dziecko porusza się coraz energiczniej i więcej, tym samym trenując mięśnie. Pojawia się także odruch ssania a dziecko zaczyna rozróżniać smaki, ponieważ wytworzyły się kubki smakowe. Już może otwierać i zamykać buzie a przy tym połykać płyn owodniowy. Serce dziecka bije bardzo szybko aż 160 uderzeń na minutę. Poza tym Twoje dziecko zaczyna reagować na bodźce z zewnątrz i wchodzić z tobą w interakcję, np. kiedy położysz dłoń na brzuchu zbliży się do ścianki brzucha aby poczuć ciepło Twojej dłoni. to dla tych, którzy twierdzą, ze aborcja do 12 tc to pozbycie sie zlepka komórek, jakiegoś tam płodu, który nic nie czuje... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjrjyy
karmelik - straszne... okropne... normalnie zarzuć jeszcze jakimś ckliwym filmikiem z youtube, wierszykiem i poużalaj się nad swoim zlepkiem komórek. ps. i idź do psychiatry może ci coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja napisze ci tak...
jak stracilas chciane dziecko to lepiej tu nie whcodz, poszukaj forum tematyczne bo widzisz jakie masz wpisy,, dziecko poronione i usuniete to to samo, tez chcialo zyc ale nie mialo takiej mozliwosci, to straszne ale takie jest zycie. pamietjacie ze wiekszosc zdjec rzekomo usunietych plodow to zdjecia plodow poronionych, to wyglada tak samo i odbywa sie w ten sam sposob, tylko w przypadku porinionych plod nie zyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammmmmma
moja zdanie jest takie Aborcja TAK ale po przejsciu szeregu spotkan rozmow np z ginekologiem (jak sie zabezpieczac), z psychologiem, z prawnikiem, z kims z opieki spolecznej, moze katecheta. Niech kobieta pozna mozliwosci profilaktyki, niech wie na co sie decyzduje i co mozeprzezywac po....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yjrjyy "normalnie zarzuć jeszcze jakimś ckliwym filmikiem z youtube, wierszykiem i poużalaj się nad swoim zlepkiem komórek." przecież ja sie nie użalam :o skąd takie stwierdzenie????????? czytać nie umiesz?????????napisałam tylko realne fakty DZIECKO już jest. zlepek komórek nie ssie paluszków i nie przybliża sie do ciepła twych dłoni. temu DZIECKU bije już serce i ono już żyje!!!! BOLI CIE TA PRAWDA???? bo mnie nie. trzeba mieć wiedzę, żeby wyrażać opinie i sądy. trzeba o tym mówić, bo widze jakie bzdury tu są wypisywane. p.s. i nie sądzę, by każdemu kto stracił kochaną osobę (dziecko, mamę, babcię... kogoś kogo kochał) był potrzebny psychiatra!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjrjyy
nie porównuj osoby żywej, człowieka który istnieje do czegoś czego nie ma. skoro dla ciebie kilka komórek to żywy człowiek to go urodz i niech se przeżyję chocby w inkubatorze. jesli tego dokonasz to ok, zgodze sie ze to juz czlowiek, ale dopoki te komorki nie sa w stanie przezyc poza organizmem kobiety to zaden czlowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm, dziewczyny rodzą w 9 m-cu i dzieci zaraz po urodzeniu umierają... czyżby to nie był człowiek? skoro nie przeżył poza organizmem matki ani w inkubatorze? do śmieci z nim? a matkę do psychiatry, bo zlepek opłakuje, który poza jej organizmem nie przezył? oj. teoria chybiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjrjyy
nie pzeinaczaj moich słów. tu chodzi o szanse na przeżycie poza organizmem matki a nawet tewet 12 tygoidniowy człowiek nie jest w stanie przeżyć. powyżej 20 tygodnia, owszem, aborcja powinna być zabroniona bo w razie przedwczesnego porodu jest jakaś tam szansa na przeżycie, ale wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjrjyy
nic się nie przesunęło - powtarzam jeszcze raz - urodz 5 tygodniowe dziecko i niech ono przeżyje - wtedy uznam że to jest człowiek.bo dopóki tego nikt nie zrobi to kilka komórek na krzyż którym wszyscy dorabiają jakieś dziwne teorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powyżej 20 tygodnia, owszem, aborcja powinna być zabroniona - to twoje słowa. jasno z nich wynika, ze do 20 tyg nie powinna być zabroniona wg ciebie. chyba, że nie wiesz co piszesz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjrjyy
ale o co ci chodzi?? dla mnie człowiekiem nie jest coś co nie może samo przeżyć poza macicą. a wy na siłe wpieracie że to jest możliwe więc udowodnijcie że ciąża w wieku 5 tyg to nie zlepek komórek a człowiek, urodzcie więc tego człowieka i niech on przeżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powinna być legalna
karmelik bardzo Ci współczuję bo rozumiem że pragnęłaś tego dziecka, ale nie mierz wszystkich jedną miarą, Ciebie nikt do aborcji nie zmusza, nie masz prawa zabraniac jej innym kobietom.kłapać dziobem potrafi każdy, za to żeby łożyć na takie niechciane dzieci to już chętnych nie ma...domy dziecka pękają w szwach, noworodki są znajdowane w śmietnikach alkbo krzakach i to tylko dlatego,z ę te kobiety nie mogą legalnie przerwać ciąży...prze takie nawiedzone obrończynie zycia. zdejmij te swoje różowe okulary i zrozum,z ę w zyciu są różne sytuacje i nie masz prawa odmawiać kobietom prawa do aborcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecież ja sie nie wypowiedziałam czy jestem za czy przeciw aborcji :o!!!!!!!!!!!!!!! podałam tylko trochę wiedzy nt tego zlepku komórek jak to niektórzy nazywają. czytajcie ze zrozumieniem proszę!!!!!!! a ile wg ciebie musiało by przeżyć? pytam z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjrjyy
34 minuty 52 sekundy debilne pytanie :O zapytaj lekarza, może on ci cokolwiek wytłaumaczy ale watpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powinna być legalna
moim zdaniem poki nie ma mózgu nie ma mowy o człowieku (tak jak podstawą do orzeczenia zgonu jest śmierć mózgu, więc nie może żyć coś co go nie ma-proste) a mózg kształtuje się ok.12tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×