Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Despair

Język czeski - kto się uczył?

Polecane posty

Bardzo chciałabym rozpocząć naukę tego języka, czy macie jakieś doświadczenia? Czy ktoś może polecić jakąś dobrą szkołę na śląsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, jeszcze chciałam zapytać czy nauka czeskiego jest trudna? Wiem, że jest to język zbliżony do naszego, bo przecież słowiański, ale czy to prawda, że łatwiej się go nauczyć niż np angielskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy łatwiej niż angielskiego to nie wiem, pewnie nie, ale ja jak byłam mała oglądałam kanały czeskie w telewizji, bo nie wiem skąd, ale miałam takowe, i wszystko rozumiałam. Pare lat tak oglądałam, potem kanały zniknęły, i teraz pewnie bym juz nic nie rozumiala, bo to jednak było troche lat temu. Ale trudny nie jest chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marketka
Nie wiem, czy ktoś jeszcze tutaj zagląda, ale pozwolę sobie odpowiedzieć na pytania autorki. Po pierwsze - polecam studiowanie tego języka na uniwersytecie, można uczęszczać na zajęcia z języka jako wolny słuchacz. Szkoły językowej nie polecę, bo nie znam żadnej sensownej. Jest parę osób, łącznie z nativem, które udzielają korepetycji. Trzeba poszukać w necie. Po drugie - język jest tylko pozornie łatwy. Znajomość polskiego i ułatwia naukę, i utrudnia. Odmiana wyrazów przez przypadki jest trudna, podobnie wiele konstrukcji zdaniowych. Liczą się długości samogłosek, co jest kłopotliwe. Wymowa nie należy do najłatwiejszych. Dla mnie angielski jest prostszy. Nie ma przypadków, wszystko jest logiczne, jest mniej wyjątków. (Nie)stety czeski to język słowiański, a te uchodzą za jedne z najtrudniejszych języków. Studiuję czeski już dwa lata, dużo zajęć na uczelni i systematyczna praca w domu, dały takie rezultaty, że jestem na poziomie średniozaawansowanym/wyższym średniozaawansowanym. Musicie sami ocenić, czy to dużo czasu by opanować język w takim stopniu. Ogólnie polecam ten język, choć wiem, że będzie wiele osób, które się zniechęci podczas nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto się uczyć rzadkich języków. Polecam kurs czeskiego przez Skype na www.szkola-shamrock.pl. Indywidualne lekcje są dobrym rozwiązaniem szczególnie na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Agnieszkę- świetna nauczycielka czeskiego! Prowadzi lekcje indywidualne, kursy we Wrocławiu, a także zajęcia indywidualne przez Skype. Lekcje są świetne, a efekty bardzo szybko widoczne. Można się z nią skontaktować przez stronę: http://www.e-korepetycje.net/nesti/jezyk-czeski Polecam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta  IPG
Praca z językiem czeskim - Warszawa - zapraszam do kontaktu: edyta.cichocka@interpermit.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uczę się czeskiego,żeby zostać tłumaczką i nawet nieźle mi to idzie. Chyba dlatego,ze bardzo lubię ten język. chciałabym w przyszłości otworzyć własne biuro tłumaczeń,takie jak to: http://tlumaczczeskiego.warszawa.pl/ więc motywacji mi nie brakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim wypadku mi bardzo pomógła ta web strona http://urodaizdrowie.pl/najlatwiejsze-jezyki-obce-do-nauczenia-to trafiła na fajnego lektora, który uczy mnie języka czeski przez skype. Ale to tylko na początek! to też dobry sposób na nadrobienie zaległości, czy przeskoczenie o poziom wyżej. Korepetycje to Twoja pomoc w nauce!!! I warto , wiem po sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam pracowanika mówiącego po czesku bądź słowacku. Proszę o kontakt osoby zainteresowane :) zielinskagreta8@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aktualnie dla Naszego Klienta – firmy z branży e-commerce – poszukujemy kandydata na stanowisko: Specjalista w Dziale Obsługi Klienta Czeskiego Miejsce pracy: Warszawa Centrum Główne obowiązki na stanowisku: • Telefoniczna i mailowa obsługa klientów czeskich, • Koordynacja zamówień klientów – opieka nad klientami, odpowiadanie na pytania, • Bieżąca współpraca z innymi działam w firmie. Oferujemy: • Ciekawą pracę w firmie charakteryzującej się swobodną atmosferą, młodym i dynamicznym zespołem, • Umowę o pracę – 3 miesięczny okres próbny z możliwością przejścia na umowę na czas nieokreślony, • Pracę na pełen etat, od poniedziałku do piątku w g. 9:00-17:00, • Atrakcyjne wynagrodzenie – uzależnione od kompetencji i doświadczenia, • Pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, karta Multisport, • Pracę w biurowcu w samym Centrum Warszawy. Gdyby był/a Pan/Pani zainteresowany/a rozmową na temat tego stanowiska, proszę o wysłanie swojego aktualnego CV na adres barbara.domanska@adecco.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PRACA W WARSZAWIE! Praca w obsłudze Klienta zagranicznego, szukamy osób z zaawansowaną znajomością języka czeskiego. Świetne zarobki, przyjazna atmosfera pracy. Prześlij nam swoje CV na adres warszawa@tivron.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imersia
Czeski jest bardzo fajny do nauki ;) no i przede wszystkim potem opłacalny. Pracuję już 2 rok z nim w Tivronie w Krakowie i zarobki mam naprawdę fajne. Jak chcesz się uczyć to polecam duuuużo mówić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×