Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adddaaa

jakie przyjmujecie witaminy w ciazy ?

Polecane posty

Ja na poczatku tzn do 28 t.c bralam centrum materna 30 kaps. za 30 kilka złotych teraz jednak przezucilam się na prenatal classic poniewaz sa tansze a skladniki te same no 100 tabl. za 30kilka złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Migotka_87
Mi lekarz zaleciła jedynie folik nie wiem czy to dobrze-sądzicie,że jest wystarczający?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
folik a ktory tydzien bo ja do 12 tyg, rowniez bralam tylko kwas foliowy dopiero pozniej lekarz zapisał mi witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Migotka_87
a więc chyba dobrze mi polecił bo dopiero jestem w 4 tc, mówił, że powinnam go przyjmować do 3 mies,dziękuję za odp i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 12tc tylko folik, po 12 do teraz feminatal n - 60 kapsułek koszt około 35zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadnych nie brałam
witamin....nawet kwasu foliowego, tylko żelazo pod koniec ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka 22
FALVIT M , stosuje sie go rownież podczas karmienia piersią . Ja brałam go przez całą ciążę i teraz kiedy karmię . Składniki na takie same jak wszystkie tego typu , cena ok 16 zł za 30 tab . Lekarze polecają rożne , na ogół o wiele droższe bo współpracują z firmami farmaceutycznymi i maja z tego bonusy . A tak naprawdę wszystkie te tabletki mają taki sam skład .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi lekarz
przepisał centrum materna ale ja kupiłam falvit mama jest tani płaciłam w hurtowni 22zl za 60tabletek a sklad taki jak w innych drozszych preparatach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja łykam Feminatal N. O Centrum Materna słyszałam że powoduje nadmierny przyrost masy ciała u dzieci (za duża masa ciała noworodka!), dlatego tych witamin nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi lekarz
no ja tez tak słyszałam o tych tabletkach wiec wole nie ryzykowac bo moje pierwsze dziecko urodziło sie wazac 4kg a brałam feminatal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werdennna
ja brałam feminatal metafolina a potem feminatal n i prenatal dha, tylko to nie zastapi diety, moja ważyła 4 kg! nieiem czy dlatego ze witaminy czy jakkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od 4 tygodnia ciaży łykam Feminatal N, do tego łykam żelazo Sorbirern ponieważ mam anemię, z Feminatalu jestem zadowolona, ale często mi się po nim odbija smakiem tabletki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama karmiaca
elevit i magnefar b6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 12 tyg ciaży brałam feminatal n, biorę je cały czas, bo karmię piersią. jasne ze witaminy diety nie zastąpią ale czasem mogą uzupełnić. ja teraz muszę się suplementować bo mały ma wiele alergii, m.in skaza białkowa i alergia na soję i po prostu baaaardzo wielu rzeczy nie mogę jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja brałam.......
feminatal N od 2 mc ( w jego skladzie jest rowniez kwas foliowy ) a sam folik bralam przed ciaza i przez 1 m ciazy dziecko urodzilo sie z waga 3700 - ale pewnie dlatego ze przyplatala mi sie cukrzyca ciazowa w 30 tc . dodam ze zawsze mialam swietna morfologie a dziecko urodzilo sie zdrowe ( i jak dotad w ogole mi nie choruje ) z tego co pamietam za faminatal N ( 60 tabl - starczalo na 2 mc ) placilam około 30 zl ( zalezy od apteki ) nie wiem ile koszutuja teraz te talbeki ( bo w ciazy bylam ponad rok temu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarlotttta
Dziewczyny najwazniejszy tak naprawde jest tylko kwas foliowy przyjmowany juz przy planowanej ciązy juz 3 mc przed. Wiec jesli lekarz nie stwierdzi ze suplementy diety sa potzrebne to tylko Folik i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
femibon natal classic ale juz nie ma natal clasic tylko jest natal 1 i natal 2 i teraz są strasznie drogie przez te zmiany. jakieś 50 zł miesieczne opakowanie. a ptrzedtem kosztowały ok.35 zł na 2 miesieczna kuracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boliszka89
Ja tez jestem tylko za kwasem foliowym. Nie ma co kombinowac, zwłaszcza ze stosuje sie prawidłowa diete, wiec nie ma sie co truć jeszcze chemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia89
Dziewczyny po co Wam te wszystkie witaminy. Dokładnie sam kwas foliowy w zupełności wystarczy... Nie ma sensu brac tyle sztucznych tabletek bedac w ciązy, nie wiem czy to tak wychodzi na dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wyobraźnia podpowie
ja biorę bo jestem grzeczna pacjentką i słucham się swojego gina :) jak kaze coś brać to biorę, jak kaze odstawic, odstawiam, nic na własna rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMama:)
Podpisuje sie pod wpisami Boliszki i Amelii : zdrowa i zbilansowana dieta i wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LDNF
Wiesz zielone warzywa niby też wystarczą i nie trzeba brać kwasu foliowego. Może niech każdy za siebie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMama:)
Zgadza sie, nie trzeba :) Ja nie bralam ani kwasu foliowego ani zadnych witamin, wyniki przez cla ciaze mialam ksiazkowe, corka zdrowa jak rybka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to miałaś szczęście,zdrowa dieta nie zawsze pomaga uzupełnić kwas foliowy bo większość folianów ginie podczas gotowania. Dlatego lekarze zalecają brać folik o,4 mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rivianna
Ja nawet nie wiem co to jest, dla mnie folik przed ciążą i w ciąży to podstawa. Nie wolno narażać dziecka na wady dla własnego widzimisię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×