Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wieczna odchudzaczka

dieta dr Pape

Polecane posty

Gość wieczna..
Do Bozenny 55 !Witaj ! Ciesze sie ze zdecydowalas sie do nas dolaczyc.Jak wynika z Twojego BMI jest to juz konieczne.Proponuje Ci na poczatek bys okreslila swoj typ.Bo po to by prawidlowo dobrac dla Ciebie diete musisz wiedziec jakim typem jestes.Widze z opisu twojego menu ze decydujesz sie na diete redukujaca wegle w obiedzie(no chyba ze ten lod to bedzie duzy).Przeliczylam tak po lebkach twoje jutrzejsze menu.Co do sniadania to trudno mi okreslic ilosc wegli w Twoim posilku bo nie znam ilosci platkow.Ale tak"na oko" wydaje sie ok.Co do obiadu to tu juz nie jest dobrze.Bez wzgledu na typ jakim jestes.Jesli jestes rolnikiem to za duzo bialka.Jesli jestes koczownikiem to tu nawet przy diecie redukcyjnej masz za malo bialka a za duzo weglowodanow.Musisz na cos sie zdecydowac.Ale najpierw jakim typem jestes.Jesli masz ksiazke to tam pisze jak to zrobic jesli nie to cofnij sie tu o pare stron .Ja tu czesto opisuje jak to rozroznic.Potem mozesz dobrac menu.Pisz jak bedziesz miala pytania chetnie w miare swoich mozliwosci i wiedzy pomoge.Masz tu rowniez "Pierwsza litere" ktora wspolpracuje z dr Pape.To juz specjalistka , ktora fachowo odpowie na Twoje pytania.Do boju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dzis mi sie marzy na obiad jajko sadzone, no ale niestety chyba to za duzo bialka:( a nie chce ryzykowac,ze po mieszanym obiedzie nie schudne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam osoba ,ktore sa nowe przeczytanie topiku od poczatku gdzie wieczna wszystko od poczatku wyjasnia co ile sie je, a tylko w watpliwosciach pytanie o jakies szczegoly,bo juz ktorys z kolei raz wieczna musi opisywac to samo. a po co sie powtarzac jak mozna dokladniej topik poczytac i znalezc te informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny po wyjazdowo-weekendowej przerwie ! widzę,że topik się rozwija i odchudzaczek coraz więcej - ja też trzymam dalej dietkę 800 g mniej przez 3 dni bez szczególnego umartwiania ! Wieczna 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiedzialam ,ze jest jakas roznica miedzy polskim a niemieckim BMI, zawsze liczylam tak samo; dzielisz swoje kilogramy przez swoj wzrost [w metrach np. 1,65) do kwadratu. ja to nawet przez te strony nie licze,tyko normalnie na kalkulatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o to, ze na tej stronce dodatkowo zaznaczasz wiek, a norma bmi (przedzial) wzrasta o 1 po osiagnieciu kolejnych przedzialow wiekowych. I tak dla mlodych panien jest to 19-24, zas babunie moga prawie do 30 dociagnac i nie ma krzyku (od \"dolu\" norma tez rosnie). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale ja i tak na te normy nie zwracam uwagi, bo niby jestem w normie,a zle sie czuje ze swoja waga ,wiec kazdy powinien patrzec na to czy z tymi kilogramami czuje sie dobrze czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczna...
Niby wszedzie BMI jest rowne ale jak sie okazuje nie .Wczesniej gdzies znalazlam gotowa tabelke no i potem okazalo sie ze zanizyla moje BMI.Pokazala 29,1 a wg niemieckiej wyszlo 29,7.To spora roznica.Ale teraz jest juz mniej i to mnie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, pomocy, prosze o rade. Nie wiem juz, co mam jesc na te kolacje bialkowe - mam do wszamania dobrze ponad 50g bialka i nie mam w ogole pomyslow, co jesc, i to tak, zeby mi nie zrujnowalo portfela..Nie jestem w stqanie zjesc na raz 3-4 jajek i czegos do tego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam problem z białkiem na kolację i na pewno nie jem tyle, ile powinnam, ale skoro więcej nie dam rady, to nie wmuszam na siłę, bo to nie ma sensu. Nie jestem głodna, chudnę powoli, jest ok :) Do tego nie jem mięsa, więc to odpada, najczęściej jem rybę - 100-150 g albo ser w podobnej ilości, albo dwa jajka, bo trzy to już za dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie zajadam juz dlugo mozarella z pomidorami posypane dobra przyprawa, do tego jajko np. albo wedlina. ja niestety mam inny problem, ze chetnie bym wiecej zjadla ,a nie moge:( acha tunczyk tez czesto jadlam z salata, ale cos zle sie po tym czulam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tak, mozarellę też zjadam :) Właśnie dzisiaj miałam. Ale bez jajka ;) No i jem normalną 18,5% tłuszczu. No ale z drugiej strony jakiś tłuszcz chyba mam zjadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha, ale pewnie macie o wiele mniej bialka do pochloniecia. wg tabelki, ktora mam, to powinnam co najmniej 200g piersi kurzej i 2jajka, powtarzam, co najmniej...AAA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kura17
Bebe.Lapin, a jestes wegetarianka? bo miesozerni maja latwo - pol kurczaka chocby... dosc tani jest, mozna upiec na roznie od razu na 2 dni... wegetariansko nie bardzo doradze, ja lubie i jadam mieso i ryby. bialko jest tez w soji i przetworach sojowych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to było z tym białkiem? 1.5 razy BMI czy coś w tym guście? Nawet jak jest tyle ile BMI to mnie wychodzi 26 g co jest dużo. Bo w tofu białka jest 10 g na 100g, a 260 g tofu nie wszamam ;))) W sumie najlepiej białkowo mi wychodza ryby - no ale nie dam rady ryb jest codziennie, bo mi obrzydną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm ja mam do zjedzenia kolo 32 gr bialka i dla mnie to malo, moze cos zle liczycie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kurde, ale jak jesz mięso, to ok, w mięsie jest dużo białka. Ja mięsa nie jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra, przyznam sie:( bmi 38, wiec bialka wychodzi 57g.. dzisiaj zrobilam sobie 2 jajka z 200g piersi, do tego pomidory i odrobina majonezu-nie wiem, czy to legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaguubiona
Proszę doradźcie mi, czy mogę zaczać stosować dietę dr Pape, jeśli nie jem mięsa, ani ryb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bebe - dla mnie brzmi ok, ale ja nie jestem wyrocznia ;) zagubiona - możesz. Tylko będziesz musiała więcej pokombinować z białkiem na kolację. Najlepiej przeczytaj cały wątek, sporo się dowiesz. Ja też nie jem mięsa, ale jem ryby, więc ciut mi łatwiej. Ale i tak mam problemy z dobiciem do wymaganej ilości białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to witam w klubie ! mnie po ok 2 tyg diety też brak pomysłu na białko wieczorem - jajka i twrożek obrzydły , a na mięcho o tej porze nie mam brania, ostatnio zjadłam jogurt, ale tego nie polecam bo po 2 dniach jogurtu waga stanęła , pewnie białka za mało, albo węgli w tym za dużo bo nawet jog nat ma węgle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jogurt zaliczany jest do weglowodanow. niby naturalny mozna, ale jak patrzylam na sklad to tez ma wiecej weglowodanow:O ja tam objadam sie mozzarella light :) wczesniej jadlam parownki cienkie light ,ale najlepiej spojrzec na sklad,zeby nie bylo za duzo tluszczu. wczoraj przegladalam ksiazke ,byl przepis wygladalo mi to smakowicie jajecznica(troszke mleka do tego) z pieczarkami:) moze zrobie ktoregos razu. ja w ogole nie przepadam za bialkiem, dobrze ze znalazlam cos ,co mi smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa nowa nowa
witam wszystkich, rzadko tu wpadam bo ciągle mam sesję... większość pewnie nawet mnie nie kojarzy bo tyle nas przybyło ;) dzisiaj albo jutro, w zależności od tego czy się dzisiaj wyrobię, wybieram się na siłownię i będę mogła się wreszcie zważyć :) po 1 tyg przybyło mi 1kg niestety i jeśli dzisiaj się okaże że przytyłam/nic nie schudłam to będę musiała sobie darować tą dietę.. zobaczymy. czy Wy też tak macie że budzicie się rano bardzo głodne? nigdy nie narzekałam na apetyt z rana ale teraz to już nie jest apetyt a dość silny głód... czyżby od białek na kolację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to podobno bialko tak powoduje. musisz cos zle robic skoro nie chudniesz, mi czasami wracalo pare setek gramow,ale wiedzialam za co, ze zjadlam na kolacje cos w restauracji i to raczej nie bylo bialkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak idziesz na silownie, to bym sie nie zdziwila jakby ci przez to waga nie spadla. chociaz u mnie o dziwo chodze na sport i waga spada, ale zazwyczaj jest to normalne, ze waga stoi w miejscu albo troszke sie zwiekszy wlasnie przez sport, ale niby "objetosci" ci sie zmniejszaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakas jajecznica? omlet? albo wszelkiego rodzaju salatki z mieskiem w nich albo jajkiem albo na przyklad tunczykiem? mozarella z pomidorami? feta z pomidorami? cos w rodzaju salatki greckiej albo salatki cesar? jakas dobra rybka pieczona lub wedzona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieczna ...
Oto przepisy bialkowe na kolacje:1) pomidory pokroic w plastry ulozyc na polmisku.Posolic i popieprzyc.Lyzke octu balsamicznego i oleju roztrzepac i polac tym sosem pomidory.Serek wiejski wymieszac ze szczypiorkiemi wylozyc na pomidory.2)pomidory pokroic w plastry wylozyc na polmisek.Ogorka swiezego i cebulke pokroic w kostke .Puszke tunczyka w sosie wlasnym rozdrobnic i wymieszac z ogorkiem i cebula.Dporawic do smaku(moze byc odrobina smietany lub majonezu) i rozlozyc na pomidorach.3) mozzarelle leiht i pomidory pokroic w plastry.Rozlozyc na talerzu.Doprawic do smaku sola pieprzem.Polac calosc oliwa z oliwek lub octem balsamicznym.4) Gotowane mieso wieprzowe lub drob lub wolowina na zimno lub na cieplo do tego warzywa.5) mieso lub ryby pieczone podawane na zimno lub goraco.6) male cukinie przekroic wzdluz i wydrazyc .Papryke pokroic w kostke razem z farszem z cukini. Mloda cebulke pokroic w plasterki Na patelni rozgrzac lyzke oleju i wrzucic na patelnie pokrojona papryke razem z nadzieniem cukini i cebulka.doprawic do smaku .Dodac pokrojona nac pietruszki i opakowanie serka wiejskiego.Wymieszac .Polowki wydrazonej cukinii napelnic farszem.Na patelni rozgrzac lyzeczke oleju i na nim podsmazyc od spodu napelnione farszem cukinie.Podlac to 50ml rosolu z kostki i10 min dusic pod przykryciem.Cukinie wylozyc na talerz i posypac parmezanem. Z resztek wywaru na pateni i smietany kwasnej zrobic sos.Doprawic do smaku i serwowac razem z duszonymi cukiniami.7) mozna rowniez robic rozne warzywa zapiekane z roznymi serami poczawszy od serka wiejskiego poprzez tofu, ser kozi . feta czy ser zolty.Do serow mozna dodawac jajka.I tym polewac warzywa do zapiekania.itp itd.8) mozna przyrzadzac rowniez zupy warzywne z dodatkiem tofu lub z roztrzepanym jajkiem (ala kluski lane ale bez maki.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczna dzieki za inspiracje, u mnie to jest ten problem, że kiedy przychodzę skonana z pracy to mi się nie chce nic, a wtedy najłatwiej sie załamać i zjeść byle co :( wtedy się je za mało białka i błedne koło - chyba sobie zacznę dzień wcześniej jakieś mięcho pitrasić jak mam wolny dzień to nie ma tego problemu - mam wolny zawód i czasem pracuję 12h czasem cały dzień wolny - trudno o systematyczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×