Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 15 vat

czy uwazacie, ze seks przed slubem to grzech??

Polecane posty

Gość fionashrek
Lekki grzeszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madusia 18, ależ to nie jest moje zdanie. To jest zdanie kościoła katolickiego, i jeżeli chodzisz do spowiedzi, to kwestia tego z czego się powinnaś spowiadać (czyt. co jest grzechem) nie jest kwestią dyskusyjną. Zabulina- uwierz że u mnie też :) Wprawdzie mi nikt o tym nie opowiadał, ale mimo wszystko warto sprawdzić co jest w katechizmie, najlepiej z komentarzem. Bo jak się przekonałam, prawdą jest że kościół zabrania antykoncepcji hormonalnej czy mechanicznej (tzn. ingerowania we własną płodność czy marnowania nasienia), ale z kolei dozwolony jest seks który nie ma służyć prokreacji, a "jedynie" wyrażaniu miłości i budowaniu więzi między małżonkami. A grzechem jest nawet współżycie małżeńskie bez miłości. Korzystając z pewnych uwag można zrozumieć na czym ma polegać miłość, szacunek i przywiązanie w seksie. Jeśli ktoś potrzebuje :) A czasem po prostu- ciekawe uwagi. Do wyżej wymienionych i reszty- nie jestem katoliczką, nie brałam ślubu kościelnego- m.in. dlatego że uważam to za zbyt poważne żeby oszukiwać. I z szacunku dla prawdziwie wierzących. Nie potępiam księży, a wręcz przeciwnie- spotykałam fajnych duchownych. Ale z poglądami (przynajmniej niektórymi) kk nie zgodzę się i zgodzić się nie mogę, tym bardziej tymi bezpodstawnymi. Wierząca jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wierzcie tym wszystkim komentarzom, to wszystko są kłamstwa. Ludzie którzy piszą, że seks przed ślubem itp. jest dobry sami zostali zmanipulowani. Oni sami wiedzą, że źle zrobili, a teraz wyrzucają to na forach żeby się usprawiedliwić przed samym sobą, przez wciągniecie w to samo bagno innych ludzi żeby nie tkwili w tym tylko oni sami, bo przecież 'wszyscy' to robią. I tak przytakują sobie nawzajem. Oni sami zostali zmanipulowani tym wszystkim a teraz nawet i odwracają kota ogonem. Mówią, że to co jest złe jest dobre, a to co dobre złe, wręcz niekiedy szydzą z tego. Ta technika manipulacji nazywa się w psychologii dysonansem poznawczym który próbują zredukować poprzez wykorzystanie innych ludzi, wybielają swoje sumienia pisząc na takich forach i czytając je. Nawet nie zdają sobie z tego sprawy ile zła wyrządzili innym ludziom bo te fora czyta setki tysięcy. Ile ludzi popadło w depresje czytając ten cały syf, ilu ludzi popełniło straszne zło i będzie tego żałować do końca życia, chociaż nikt się do tego nie przyzna. Tym czasem Bóg istnieje i kocha nas i zawsze będzie nas kochał bez względu na wszystko, to On sam wybrał nam rodziców, rodzeństwo, miejsce w którym mieszkamy, bo dla niego każdy z osobna jest wyjątkowy, dla każdego przewidział inny odrębny wyjątkowy plan. Pytanie tylko czy pójdziecie za Nim bo On chce abyśmy byli szczęśliwi. To szatan zabiera nam nasze szczęście, psuje Boży plan dla nas. To on nie chce żebyście mieli rodziny, nie chce żebyście znaleźli pracę, skończyli studia. Jego celem jest to żebyście znienawidzili swoje życie, a przez co na końcu znienawidzili i Boga, który cały czas chce waszego szczęścia i kocha was baardzo. https://www.youtube.com/watch?v=PawDzqGCIsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×