Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

inusia330

Problem z bierzmowaniem

Polecane posty

Coraz częściej teraz myślę nad ta kurią, tylko czy jak ja to zgłoszę, to ksiądz może jej zrobić na złość i nie udzielić ślubu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoolek.......
a co to parafi zmienic nie idzie czy jak ?? moge brac slub gdzie chce !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można, ale w tej miejscowości jest chyba tylko jeden kościół, skąd oni mogli wiedzieć, że będą problemy, a teraz zmieniać kościół? Przeciez już zapłacili za ślub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja tez nie dalabym mu kasy
zeby mial nauczke, ze Bogiem nie jest a jedynie ksiedzem. no ale jak czas nagli to rocumiem autorke ze chce to zalatwic bez problemow :) w kazdym razie mnie ksiadz o nic nie pytal jak bylam swiadkiem nawet o spowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to zapłacili? płaci się tuż przed ślubem albo zaraz po, w ten sam dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale nie musisz być nawet
"Coraz częściej teraz myślę nad ta kurią, tylko czy jak ja to zgłoszę, to ksiądz może jej zrobić na złość i nie udzielić ślubu??" nie może:) żeby nie udzielić ślubu muszą być poważne podstawy, widzimisię księdza nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszczę Wam, że gdy byliście świadkami, nie mieliście problemów, ja też myślałam, że nie będę mieć, a tu proszę... Nawet spokojnie bierzmowania jak należy nie jest mi dane załatwić, bo ksiądz sobie tak życzy, a nie inaczej, z drugiej strony trochę szkoda kasy, a kuria faktycznie może wpłynąć na niego, bez dawania w łapę, a i tak założę się, że gdyby dostał pieniążki, to z uśmiechem by powiedział, że nie muszę mieć bierzmowania ;///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, już zapłacili. Nie znam się na tym, nie bardzo wiem, kiedy się płaci, ale wiem, że już dali mu kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze powiedział, że świadek musi być czysty tzn. musi mieć wszystkie sakramenty, chrzest, komunie, bierzmowanie i spowiedź na karteczce :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawet do komuni nie musi
przystępować. tak samo jak jedno z przystępujących do małżeństwa jeżeli jest innej wiary lub niewierzącym. świadek do chrztu owszem musi spełniać te warunki, przysiega przed Bogiem, że będzie w wierze wychowywał dziecko, pomagał rodzicom rodzonym w tym zadaniu.a le sakrament małżeństwa jest sakramentem udzielanym sobie nawzajem małżonkom, tzn nie udziela go ksiądz, on jedynie czuwa nad odpowiednim przebiegiem, a świadkowie świadkują,czyli podpisują, że widzieli, słyszeli itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, do tej pory byłam o tym święcie przekonana (nadal jestem) tylko nie wiem, czemu się uwziął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomysł z kurią
jest bardzo dobry. Zadzwonić i zapytać, podać przy tym parafię i nazwisko księdza oczywiście. A potem pojść do tego księdza i powiedzieć, że sprawa już jest w kurii. Jedyne czego bym się obawiała, to że owszem słubu udzieli, ale pierdzielnie jakieś kazanie od czapy, albo coś innego, żeby się zemścić, że nie dostał kasy na którą liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje, że podtrzymujecie mnie na duchu i widzicie szanse, żebym była tym świadkiem, strasznie mi na tym zależy, a bierzmowanie tak czy siak zrobię, tylko jakoś tak "spokojnie" bym chciała, a nie na łapu capu, no ksiądz chce ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×