Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dj brfhh

czy są tu mamy dzieci,które zaczęły b.późno chodzić?

Polecane posty

Gość dj brfhh

Moja ma 15 mies i nie chodzi, woli raczkować albo chodzić na kolankach, wstaje i chodzi przy meblach od 10 mies, ale sama nie chce. Zaczynam się martwić. Czy są tu inne mamy które mają lub miały podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczęłąm chodzić mając 18mc problem był w tym, że miałam małe stopy co zresztą mi zostało podobno to od dziecka zależy, moja blizniaczka śmigała już mając 10mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!mozecie sie poradzic fizjoterapeuty jakiegos.ja pracuje w zlobku-w najmlodszej grupie i powiem Wam,ze chod u maluszkow jest bardzo,wrecz zadziwiajaco indywidualny.Mamy jedna dziewczynke,ktora w wieki 9 miesiecy biega jak szalona a jej rowiesniczka nie potrafi jeszcze raczkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooo Kciukiem masz bliźniaczke
nie wiedzialem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsdhgd
na twoim miejscu jeszcze bym się nie martwila.. mój mąż zaczął chodzić mając 16 miesięcy.. i powiem ci jedno.. moja córka zaczęła chodzić przy meblach od 6 miesiąca życia.. wtedy pierszy raz wstała w kojcu.. z każdym dniem łaziła więcej.. pierwsze samodzielne kroki zrobiła mając 12 miesięcy.. teraz ma właśnie 16 i.. jest małym pędziwiatrem.. i czasem zastanawiam się czy nie mogłaby zacząć później chodzić... jeszcze będziesz chciała aby twoje dziecko posiedziało spokojnie.. jak pójdzie to już koniec spokoju.. wszędzie wejdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dj brfhh
wczoraj byłam z córką u neurologa, który stwierdził że wszystko jest ok, że mala jest strasznie wrażliwa i bojąca dlatego jeszcze nie chodzi, że na razie wystarcza jej chodzenie na kolankach i że narazie nie mam się czym martwić, niektóre dzieci po dwóch tygodniach raczkowania wstają i chodzą a córka raczkuje już pół roku...i ja nadal czuję jakiś dziwny niepokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mialam taki problem
Ostatnio czytalam taki artykul pediatry ze sytuacja idealna jest jesli dziecko zaczyna chodzic okolo 15 miesiaca (nie wczesniej) poniewaz jego kosci sa wtedy wystarczajaco mocne alby dzwigac ciezar ciala, kregoslup dobrze rozwiniety. Tylko ze kazde dziecko zaczyna kiedy samo chce...ale ja bym sie nie martwila. Na to kiedy dziecko zaczyna chodzic ma wplyw wiele innych czynnikow; czy glowka jest stosunkowo duza (bo wtedy dziecko ma niecko zachwiana rownowage), czy dziecko sie nie boi, czy nie jest ''leniwe''. Wiec nie martw sie, na pewno bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dj brfhh
mam doła tak się martwię że ejst coś nie tak byłam już u wszystkich możliwych lekarzy ta moja mała córeńka nie chce chodzić:( boję się żę to jakieś opoznienie:( jak ją zmobilizować do chodzenia????nie mam już żadnych pomysłów dodam że przy jezdziku pchaczu umie pchać i chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak bardzo chcesz
jak bardzo chcesz sprobowac to moze kup jakies szelki do chodzenia a na poczatek sproboj z szalikiem :) , wiesz przelozyc pod paszkami i trzymac ja . Moze malej sie spodoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZMUSZAĆ
Broń Cię Bóg do zmuszania Dziecka do chodzenia samodzielnego, bo tym możesz Mu zrobić krzywdę! Wiem, bo jestem mamą Bliźniąt - wcześniaków - i to urodzonych 3 m-ce przed czasem. Pamiętam doskonale z wielu lekcji jakie przeszłam, gdy Maluchy leżały i walczyły najpierw o życie, następnie o zdrowie w szpitalu, gdy tłuczono mi do głowy m.in. to, że NIE MOŻNA POD ŻADNYM POZOREM Dziecka zmuszać do wykonania jakiejś czynności (siedzenie, raczkowanie, stanie, chodzenie), że każdy Malec podejmuje ww czynności jeśli sam jest na to gotów! Moje Dzieci miały Wzmożone napięcie nerwowe - Córcia duże, syn średnie. Obydwoje rehabilitowani od urodzenia aż do 6 m-ca życia. Zaczęły się przekręcać z brzuszka na plecki i na zad w wieku 6 m-cy, siadły samodzielnie w wieku 8 m-cy, stanęły w łożeczkach w wieku 12 m-cy, przy meblach zaczęły łazić w wieku 12.5 - Córa 13 m-cy. Ruszyły samodzielnie bez pomocy mebli w wieku - Synek przed ukończeniem 14 m-ca, Córcia przed ukończeniem 15 m-ca życia, ale znam Dzieciątka donoszone, które zaczynają chodzić póxniej niż moje Wcześniaki...............to INDYWIDALNA kwestia każdego Dziecka - nie martw się..........Mała porusza się "na stojaka" przy meblach, jeździku, więc na bank zacznie chodzić............kiedy tylko poczuje się pewna siebie w tej kwestii. Proszę..........nie zmuszaj Jej do samodzielnego chodzenia. Na wszystko przychodzi czas. Jeśli mogę coś Ci doradzić - byś się uspokoiła nieco to weź Małą jeszcze do przynajmniej jednego neurologa. Zobaczysz co Ci powie, sądzę, że to samo co pierwszy - a to na pewno Cię już uspokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dj brfhh
Alicja miała w przeszłości wzmożone napięcie mięsniowe, więc może to przyczyna tego że jeszzcze nie chodzi i też była rehabilitowana, jedna osoba-rehabilitantka postraszyła mnie że to może być autyzm, dlatego nie chodzi, ale córcia nie przejawia absolutnie żadnych oznak autzymu, wyklluczył to rownież neurolog. Pozostaje mi tylko czekać choć z dnia na dzień staje się to coraz trudniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dj brfhh
nie macie pojęcia jak ja się martwię żę mała nie chodzi, ma już prawie 15,5 miesiąca i ani jednego samodzielnego kroczka...załamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A. zaczęła chodzić w 15 a M. w 16 miesiącu. dziewczynki są słabe i leniwe:) ja panikowałam jak na pierwsze urodziny nic nie robiły oprócz siedzenia (nie siadania) i obracania na boki - neurolog mówił bez paniki, jeszcze miesiąc, zapewniała że będą chodzić najpóźniej w 18 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dj brfhh
mam nadzieje że i tak będzie w moim przypadku, panika na wyrost, ale jakoś nie potrafię tego opanować:((widze jak inne młodsze maluchy biegają a moja ciągle na kolankach, najgorsze jest to że wogóle nie widać żeby ona miała ochotę się puścić i zacząć chodzić, mam wrażenie że obchodzenie mebli córci wystarcza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaB84
I ile miała jak zaczęła chodzić??? Wszystko było z nia w porządku??? Moja córcia ma prawie 16 miesięcy i tez bardzo nieśmiało zrobiła samodzielnie tylko parę kroczkow:/ Zastanawiam się czy to nie jest jakaś oznaka??? Ja jestem dyslektykiem i wiem ze jak dzieci nie raczkują i się często przewracają to może być wczesna oznaka tego.... I w tak młodym wieku można im jeszcze pomóc, a później najczęściej jest już za późno.. A z chodzeniem???? Też to jest jakiś znak????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko , wybacz ,ale jesteś chisteryczką i w dodatku zachowujesz się jak dziecko. Twoja córka jest zdrowym i szczęsliwym dzieckiem , nie chodzi bo nie musi i nie odczuwa potrzeby.Czemu krzywdzisz dziecko swoim uporem? Napewno prędzej czy pozniej ona wyczuje ze oczekujesz od niej czegos czego ona nie chce lub nie może i zacznie się chory wpływ na jej psychike. To jest tylko i wyłącznie twoj problem a nie twojej córki i daj jej proszę zyc swoim rytmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja zaczela chodzic jak miala 15 miesiecy syn zaczal chodzic jak mial 11 wiec niezla roznica :) corka lubila chodzic na czworaka albo z kims za palec efekt byl taki ze jak juz zdecydowala sie sama pojsc do od razu przez caly pokoj przeszla a nst dnia po calym domu chodzila sama tak sie wprawila w chodzeniu za palec :) nic sie nie martw, na kazde dziecko przyjdzie czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala3310
witam,mo0ja mała urodziła się w 27 tyg.nie była rehabilitowana ponieważ nie było to według neonatologa konieczne,dzis ma 17 miesiecy raczkuje od kilku miesięcy siedzi i ogólnie rozwija sie prawidłowo ale samodzielnie nie chodzi,owszem trzymajac się mebli lub za jedną rączke ale gdy ja puszczę to siada na pupę,jakby sie bała,czy ktoś ma podobny problem?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Moja coreczka zaczęła sama chodzi w wieku 18 m-cy.Bardzo dlugo czworakowała,chodziła przy meblach aż wreszcie pwnego dnia poszła do kuchni na czworaka, a wrociła na nogach:))dosłwonie w minute ja ilśniło,ze umie chodzic:-D Tak wiec spokojnie,a jesli cos Cie martwi idz do neurologa,u nas Zosia miała przeczulice stop-czyli bardzo wrażliwe stopy na dotyk-musialam jej masowac szorstka gabka podczas kapieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam moja córcia też ma 13 miesiecy i jeszcze nie chodzi,troszke sie martwi czemu to tak dlugo trwa. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeKo
Moja córka zaczęła chodzić jak skończyła 16 miesięcy. Bardzo długo raczkowała . Dziecko do 18 miesięcy ma czas na chodzenie wiec nie ma się co martwic na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja dopiero na nogi poszla w wieku 19 miesiecy, wczesniej chodzila za raczke. poszla do zlobka i po tygodniu poszla na nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma prawie 16 miesięcy i też nie chce chodzić tzn. robi samodzielnie pare kroków ale na tym sie kończy, woli na czworaka. też się bałam że może coś z nim jest nie tak bo juz taki wiek a tu praktycznie nic ale uspokoiłam się jak tu przeczytałam doświadczenia innych mam i teraz mogę spokojnie czekac na moment kiedy będe tęsknić za tymi chwilami jak teraz kiedy śmiga na kolanach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka zaczęła samodzielnie chodzić jak miała 16 miesięcy. Była duży dzieckiem więc myślę, że to też troszkę opóźniało chodzenie. Dodatkowo była troszkę leniuszkiem rozpuszczonym przeze mnie ciągłe noszenie na rękach. Zaczęła raczkować jak skończyła 11 m-cy. Później chodziła przy meblach (13-15 m-c). Kiedy skończyła 16 miesięcy posiawiłam ją na dworze oddaliłam się o kilka kroków poprosiłam aby przyszła do mnie i to zrobiła. Po kilku dniach już biegała troszkę nie poradnie ale świetnie dawala sobie radę. Nie martw się autorko do 18 m-ca wszystko w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia L
hej, moja córcia za pare dni skończy 18 miesiecy, i tez sama nie chodzi, tylko przy meblach , przy ścianie, za palec, nie chce tez sama stać, owszem udało mi sie raz ja postawić żeby sama stala, była najpierw zdziwiona a potem przerazona, i teraz juz sie nie da nawet postawić tylko na pupe odrazu siada. czasami siadam po srodku pokoju , tak żeby nie było przy mnie żadnych mebli , to tak kombinuje że przy ścianie pojdzie na drugi koniec pokoju weźmie pufe i z ta pufa sie do mnie przypcha. albo siada na pupe i bałykuje. Mam nadzieje ze to ostrożność i leniwstwo, chodzimy na rehabilitacje bo młoda miała wzmożone napiecie mięsniowe, i bardzo długo nie chciała sama usiąść , tylko sidziała jak sie ją posadzi. Neurolog nie stwierdził żadnych nieprawidłowości , twierdzi że córka rozwija sie prawidłowo, rehabilitantka tez mówi żeby sie nie martwić, ale te ludziska na placu zabaw potrafia wykończyc człowieka tekstem ,, ojej , 17 miesiecy i jeszcze nie chodzi, biedne dziecko''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny i jak wasze dzieci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkacha
Pewnie juz chodza te wasze dzieci. Moja Hannia ma 18 miesiecy i tez sama nie chodzi, tylko do sciany, mebli albo z chodzikiem. Wiec czekamy cierpliwie i polecam nie panikowac, bo kazde dziecko ma swoje tempo. Pierwsza moja corka chodzila w wieku 11 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja samodzielnie poszła parę dni temu czyli w 17 miesiącu i powoli się rozkręca... :) Dodam że bardzo dużo mówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma prawie 15 miesięcy. 2 miesiące temu postawił pierwsze samodzielne kroczki (od ściany kilka kroczków do taty) i... tyle. Te 2-3 kroczki zrobi, jeśli go ktoś zaraz złapie, ale dalej nie pójdzie, zaraz przerzuca się na czworaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój ma 18 miesięcy i też jeszcze nie chodzi, tylko śmiga na kolanach. a chodzi jak się go trzyma za dwie rączki. Rehabilitujemy się od 8 miesiąca bo miał obniżone napięcie mięśniowe, raczkuje od 13 miesiąca. Rozumiem mamy które się denerwują że ich dzieci nie chodzą bo sama czekam na to utęsknieniem, zresztą ile można nosić takie dziecko już prawie 15 kg:p ale tak na serio to na wszystko przyjdzie czas pewnie jest jeszcze na to niegotowy, musi dojrzeć do chodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×