Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dj brfhh

czy są tu mamy dzieci,które zaczęły b.późno chodzić?

Polecane posty

Gość gość
Witam, nasza córcia niedługo skończy 16 miesięcy i samodzielnie nie chodzi. Uwielbia za t o bardzo szybko, sprawnie raczkować:) Córcia też bardzo dużo mówi, naśladuje dużo wyrazów i dźwięków. Dwa tygodnie temu zrobiła samodzielnie 5 malutkich, chwiejnych kroczków i na razie na tym jej przygoda się skończyła. W tym tygodniu idziemy do neurologa bo skierowała nas lekarka pierwszego kontaktu i zobaczymy co powiedzą. Trochę się z mężem stresujemy, szczególnie gdy zewsząd padają pytania o córę: ' a to już pewnie biega...?' Może głupio to zabrzmi, ale mamy opory by wziąć córę na wesele ponieważ jest ona naprawdę dużą dziewczynką, wyglądającą i mającą gabaryty na 2,5 latka! I już widzę co będzie się działo, gdy zacznie na weselu między dużo mniejszymi dziećmi swoje piękne, szybkie raczkowanie!:) Zamęczą mnie Ci ludzie...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja od 8mca chodzi przy meblach a teraz ma 13mcy i 16 dni i od 5 dni chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia77aa
To kiedy dziecko zaczyna chodzić to kwestia naprawdę bardzo indywidualna. Jeśli się boisz to zawsze warto przejść się do fachowca ortopedy, neurologa i fizjoterapeuty. Znam bardzo dobrego fizjoterapeutę w Poznaniu http://dzieci-rehabilitacja.pl/ i szczerze mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwozro
Witam,moja córcia właśnie skończyła 15 miesięcy i nie chodzi samodzielnie,przy łóżeczku i meblach owszem,przemieszcza się,dodam,że w wieku 5 miesięcy stwierdzono napięcie mięsniowe i była rehabilitowana,zaczynam się martwić,ze mała jeszcze nie chodzi,nawet nie potrafi stać samodzielnie,jak myślicie powinnam się martwić,czy po prostu to jeszcze nie jej czas? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka123a
Pierwsza sprawa nie warto panikować tylko jak najszybciej udać się do specjalisty. Ze swojej strony polecam wizytę u fizjoterapeuty np. http://dzieci-rehabilitacja.pl/. Dla własnego spokoju warto taką analizę wykonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córcia raczkowała od ukończenia 1 rz, potem do niemalże do 2 lat chodziła na kolankach a w drugie urodzinki po prostu z dnia na dzień zaczęła pięknie chodzić Jest 100 % zdrowa i zdecydowanie lepiej rozwinięta intelektualnie od rówieśników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwka2516
Do gość: A czy chodziła Pani z córką na rehabilitację,czy po prostu czekała cierpliwie,aż zacznie chodzić? Bo ja się waham, czy udać się na rehabilitację,czy po prostu czekać i ćwiczyć z małą w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta20667
Najlepiej skonsultuj tę wątpliwość z dobrym rehabilitantem. Nie musisz od razu iść na wizytę. Wielu specjalistów jak np. p. Paulina Budzińska udziela porad przez czat. Tu masz linka http://dzieci-rehabilitacja.pl/fizjoterapeuta-on-line/. Myślę, że taka rozmowa może Cię uspokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mysle ,ze to jest wiele warunkow rozwoju dziecka,moj np jest wysoki chlopak jak na swoje 14mcy, on sie poprostu giba a dzieci prawie o glowe mniejsze smigaja, troche tez sie chyba boi bo ostatatnio jak przyszedl z dworu ze mna to przeszedl z7 metr i dopiero jak zobaczyl babcie to usiadl i ani rusz. Jest uparty i mowi nie no to daje mu spokoj i tak chyba trzeba pozdrawiam zmartwione mamy bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 14 mcy i jeszcze sama nie wstaje na nogi! A co dopiero chodzenie. Nie martwilabym się gdyby chociaż przy meblach chodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19.01 byłaś oczywiście u lekarza z dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, dzieci są naprawdę różne i każde rozwija się we własnym tempie. Wiem, że mi łatwo mówić, bo moje dziecko zaczęło stawać i chodzić samodzielnie bardzo wcześnie ale też się stresowałam czy sobie krzywdy nie zrobi. W wieku 8 mies. chodziło przy meblach, a w wieku 10 mies. pięknie chodziło. Tak więc są dość rozległe widełki ale to wszystko jest norma! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oz w morde. Moj zaczal chodzic w wieku 12 msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, byłam i lekarza i chodzimy na rehabilitację. Tego posta pisałam trzy tyg temu i juz się dużo zmieniło. moja córka pięknie staje na nogi. Robi to często i bez problemu. Pewnie niedługo zacznie chodzić przy meblach tylko jeszcze nie doszła do tego, że tak można i jak to zrobić. Jutro kończy 15 mcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup jej pchacz. Moja z takim chodziła i dzieki niemu szybko zaczęła samodzielnie stawiać kroki tylko nie pomyl z chodzikiem. https://www.google.pl/search?q=pchacz&client=ms-android-asus&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwim7MqJs73KAhXLhywKHWc3DvcQ_AUIBygB&biw=360&bih=559#imgrc=dQsN8YjF-JcJqM%3A my mieliśmy konkretnie ten. Wystarczyło kilka dni i sama zakumala o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wedlug mnie to nie jest normalne zeby dziecko nie chodzilo majac 16, 17, 18 itd miesiecy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z przedmówczynią, pchacz jest świetnym wynalazkiem (nie chodzik!). Nawet na sali, gdzie mieliśmy rehabilitację, panie miały do dyspozycji taką zabawkę. Moje dziecko zaczęło chodzić w wieku 15 miesięcy (tak samo jak ja), bardzo fajnie mu się ćwiczyło przy pchaczu. Do dzisiaj bardzo go lubi, chociaż już inaczej z niego korzysta (mamy taki muzyczny z różnymi przyciskami i klawiszami pianinka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam trzy pchacze :-D pięknie je pcha chodząc..... na kolanach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn zaczął chodzić mając 15,5 M-ca. Raczkował od 7 M-ca, w normie podnosil się, chodził przy meblach itd, około 10 M-ca odkrył ze może chodzić na kolanach i to był błąd.. Zasuwał na kolanach z prędkością światła i chyba dlatego ruszył na nogach moim zdaniem późno. Lekarz nie widział w tym nic niepokojącego (mieszkam we Francji), kazał czekać do 18-20 M-cy za samodzielnym chodzeniem. Ale jak już ruszył ani razu się nie przewrócił, chodził bardzo pewnie jakby to robił od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko zaczęło chodzić raczej standardowo jak miało 13 miesięcy. Ale wiele dzieci znajomych w wieku 18. Nikt nie robił tragedii, bo mieszkam w Niemczech i tu ma być zdrowo AA nie szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kicia733
No to sie trochę pocieszylam:) bo tez juz zaczelam sie martwić ze córcia ma 14 m i jeszcze nie chodzi.teraz widze po tych wszystkich wypowiedziach że każde dziecko jest inne :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn ruszył majac 14 miesięcy, ale wcześniej zasuwał na czworaka z prędkością światłą, starszy zaczął chodzić w 11 miesiącu, ale praktycznie nie raczkował i teraz widzę różnicę u młodszego spryt i zdolności fizyczne o niebo lepsze od starszego, który chodził wcześnie w sumie a maleńki wejdzie wszędzie, radzi sobie idealnie, podczas gdy starszy taki sprytny już nie jest ale nie znaczy to, ze sprytny wcale nie jest, ot troszkę wolniejszy i bardziej boi się, mimo, ze chodził wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek ma 14 miesięcy, raczkował bardzo póżno, około roku.Na razie podnosi się i staje w łóżeczku, ale nie chodzi.Babcia sie martwi, ja myslę,że nie ma czym. Jestem mamą starszego- 14 lat i tu wszystko poszło szybko. Każde dziecko inaczej sie rozwija. Młode mamy....nie martwcie się. Natura wie, co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córcia zaczęła chodzić,gdy miała 21 miesięcy,teraz nie usiedzi,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka ma 14 mscy i chodzi przy meblach. Zrobila z 5 krokow i dalej woli raczkowac. Przyjdzie czas na chodzenie. Nie ma co dziecka zmuszac do chodzenia. Jak będzie chciała to pojdzie sama. Nie wywieraj ma niej presji bo to ku dobremu nie sluzy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 15 miesięcy i tez nie chodzi. Jest strasznie emocjonalna, bardzo nerwowa i strachliwa. Byliśmy u neurologa jest wszystko ok. Córka w dwa dni zaczęła tak zasuwac za palce, że za nią nie nadazam. Sama utrzymuje równowagę tyle, ze musi czuć te moje palce, które w ogóle nie pomagają jej w utrzymaniu się, a raczej dodają poczucia bezpieczeństwa. Kilka razy chciałam ja puścić co skutkowało histerią. Czyli teoretycznie chodzić umie, ale się boi. Neurolog stwierdził cos, ze jest wrażliwa, wspominał tez o wrażliwości stop, o rehabilitacji tego poprzez pocieranie specjalnymi materiałami. Jednak uznał, ze jest za wcześnie i zalecił tylko puszczać córkę na gole stopy. Do 18 miesiąca ma czas. Nie panikuj, bo sama dziecku i sobie cos wmowisz i tak się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKasiulek
Witam was kobietki zainteresowałam się waszymi wypowiedziami . Bo tez zaczęłam się martwić ,nasz pierwsza córa ma 10 lat zaczęła chodzić mając 11 miesięcy,a młodsza za tydz kończy 16 miesięcy i nic tylko za ręke przy meblach i raczkując kroku sama nie zrobi bez trzymania się czegoś lub kogoś :( był czas miała 13 miesięcy że poszła sama chodziła godzinkę niby szłam za nią no cóż wywróciła się i od tamtej pory nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwozro
moja córka zaczęła chodzić mając 21 miesięcy,pełzać,12 miesięcy,a raczkować 18,ogólnie była opóźniona w rozwoju,była też rehabilitowana mając 6 miesięcy,stwierdzono u niej napięcie mięśniowe i poszerzone komory,teraz biega,że nie nadążę za nią,proszę się nie martwić,pójdzie w swoim czasie,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.Moja córka ma prawie 17 msc i nie chodzi ,nawet nie wstaje.zaczęła raczkowac mając 14 msc.jest pod stałą opieką neurologa i mowi ze ma swoje tempo.jest rehabilitowana od stycznia.dzis bylismy u innej rehabilitantki (przerwa w rehabilitacji 2 msc) i doradzila abym zmienila neurologa.moim zdaniem to ze nie chodzi tylko stawia jedna nozke jest ze ma male stopki roz 17.nie wiem juz sama:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×