Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

a i jeszcze Wam poradzę,noście staniki podnoszące biust,trzeba go maksymalnie odciąć od brzuszka,to wyszczupla.Ja kupuję na bazarku staniki,bo co chwilę mam inny rozmiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styczniowa malwo - mam identyczna tunike :D I kilka innych podobnych ;) Ania 25 na spanie moze pomoze melisa z pomarancza - w tesco mozna kupic ;) I powiem Ci ze ja tez przez bardzo dluugi czas nie moglam spac... zadne ulozenie mi nie odpowiadalo wiercilam sie niesamowicie... a jak zaczelam pic ta herbatke co wieczor - efekty sa.. pierwsza noc w sumie sie przebudzalam na chwilke na szczescie i szybko zasypialam, a dwie nastepne - calutkie przespane ;) A co do kregoslupa.. mnie tez boli.. ale na to juz melisa niestety nie pomaga ;) Mi sie za to jakies uczulenie na biuscie pojawilo takie jakby plamy jasno czerwonego koloru i swedza... myslalam ze to od oliwki.. odstawilam ja.. ale dalej nie przechodzi... nie mam pojecia co to takiego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marwo,dziekuje za rade, na pewno skorzystam !! Jeszcze sie Wam dziewczyny pozale, ze waga mi skacze jak szalona. Do tej pory wazylam 55 kilogramow i myslalam, ze waga bedzie stopniowo rosnac. Ostatnio wchodze na wage a tam 58 kg. A dzis 56, wiec sama nie wiem ile utylam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu,ja po każdym karmieniu tak długo nosiłam małą na ramieniu,aż jej się odbiło,a żeby to przyspieszyć,masowałam jej otwartą dłonią plecki między łopatkami.WSzystkie błędy rodzą się z niewiedzy,trzeba czytać poradniki,w ciąży jest na to czas,spokojnie ze wszystkim zdążymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania25 ja sama nie mam pojecia co bym zrobila w takiej sytuacji... chyba jedynym najlepszym rozwiazaniem jest zapobieganie - czyli czekalabym az by sie odbilo.. i jeszcze pozniej troszeczke bym nie kladla do lozeczka.. ale..trudno jest mowic mi bo nie mam dziecka.. i sama jestem przerazona niektorymi sytuacjami.. bo nikt nie potrafi przewidziec co sie moze wydarzyc... najwazniejsze to sprobowac zachowac spokoj i probowac pomoc jak sie tylko da..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie dziewczyny o tym mysle , ze sama nie wiem co zrobilabym w takiej sytuacji.Nie bylam jeszcze mama, wiec nie mam doswiadczenia:) Ale nawet mi wydalo sie dziwne dlaczego kolezanka nie ratowala jakos malutka, dlaczego jej nie wziala na rece , nie klepala po pleckach? Lekarze jej powiedzieli, ze zaszkodzila tylko trzymajac ja w lozeczku.Nie wiem co sobie myslala, mysle ze byla przerazona .A teraz lezy załamana z coerczka w szpitalu . Ja tezke musze koniecznie poczytac sobie jak pomoc dziecku w roznych ,awaryjnych sytuacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też wszystko swędzi i też ma jasne plamy czerwone na brzuchu,piersiach.Myślę że to od masowania ostrą gąbką pod prysznicem. Ale mężusia jednak boli zachowanie rodzinki,wczoraj przed spaniem rzucił ni stąd ni zowąd,że zapyta w pracy szwagra,kto to w sobotę ślubował.On się jeszcze łudzi,że to nie był jej ślub,że to pomyłka.Zapytał mnie też czy ja bym się na jego miejscu obraziła.Ja powiedziałam,że nie na jego miejscu,tylko na swoim mam zamiar się obrazić,bo to ja z mojej inicjatywy ją zaprosiłam na nasz ślub i ją ugościłam.Dziewczyny i wyślę jej tego smsa z życzeniami,szczyt buractwa,wiem,ale ona pierwsza zachowała się jak burak.Po czym więcej się do niej nie odezwę.A najbardziej przykre jest to że mój mąż jest chrzestnym jej dziecka,ciekawe,czy zaprosi nas na urodzinki.....żałosne to wszystko Dziewcynki,nie wiem jak jest u Was,ja mieszkam w małej miejscowości,gdzie nie ma ani jednego sklepu dla kobiet w ciąży,jak patrze jak kobiety chodzą ubrane,to mi jest ich żal,jak one się muszą czuć.W pierwszej ciąży jak byłam to nie było nic w sklepach,jeździłam,szukałam,obrzydł mi ten stan przez te koszmarne ciuszki.A o rozstępach nic nie wiedziałam.Teraz jest lepiej,tylko kasy brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie wybieram sie na zakupy, bo do tej pory nie mam ani jednego ciazowego ciuszka:) Nie dopinam juz spodni, koniecznie musze dzis kupic chociaz jedna pare zeby nie uciskac maluszka. Trzymajcie sie cieplo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,nie noście za ciasnych ubrań,ani bielizny,od tego się rozstępy robią,bo krew gorzej krąży.Ja kupuję gatki 6 zł za sztukę,maksymalnie duże,takie pod brzuszek.Przeciw celulitisowi polecam masażer taki okrągły ,ja masuję sobie na oliwkę uda pośladki i biodra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania25 - wiesz, ja nie wiem czy matki sa rozkojarzone z pierwszym dzieckiem, ale chyba dla kazdej bylby to jakis szok jakby cos z nasza dzidzia sie dzialo i aby trzezwo w takiej sytuacji zaczac myslec to naprawde wyczyn... Ale w koncu po to mamy te 40 tygodni...BY nauczyc sie takiego racjonalnego i szybkiego reagowania "na chlodno"... 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam lutóweczki :) Widzę, że już z rana aktywne :) Ja po śniadanku, maleństwo w brzuszku kopie, chyba smakowało ;) Jeśli chodzi o planowanie płci, czasem wszystkie sposoby zawodzą, bo komórka jajowa jest na powierzchni w ten sposób naładowana, że przyjmie tylko np męskie plemniki, które mają inną elektrostatyczność od żeńskich. Moja szwagierka dwa razy pod kontrolą lekarza, monitoringu celowała w dziewczynkę i ma chłopców... Można sobie nieco pomóc testami owulacyjnymi, mój dr mówił,że jak na dziewczynkę, to jak test wyjdzie pozytywny należy ZAPRZESTAĆ współżycia. Żeńskie plemniki są wolniejsze, ale żyją dłużej, więc te które przebywają ponad 2 dni w drogach rodnych to najprawdopodobniej są żeńskie. Na chłopca odwrotnie współżyjemy dopiero wtedy gdy test wyjdzie dodatni, wtedy na 90 % będzie chłopak :) Generalnie łatwiej trafić na chłopca (owulację) niż na dziewczynkę. Czasem facet ma słabe plemniki i tylko żeńskie przetrwają i nigdy syna mieć nie będzie, czasem na odwrót. Nie da się zaplanować płci, jedynie wspomóc w ok 60 %. Styczniowa Malwo ładne tuniki :) Ja polecam sukieneczki odcinane pod biustem z dużym dekoldem :) Marwo, to czas na gorące kakao, zrobi się cieplej. Ania25 smutna historia, zgadzam się poprostu traci się głowę... Marwo, na biuście tak mogą zaczynać się rozstępy, kup sobie dobry krem, oliwka tylko nawilża. Pozdrawiam wszystkie :******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, Aniu na kregoslup dobre sa te specjalistyczne pasy ciazowe, ja wlasnie jeden zamowilam,przed sekundka ale taki z wizerunkiem dzidziusia :) A co bede sie chwalic ciaza : http://allegro.pl/item752595228_la_belly_pas_ciazowy_wesoly_dzidzius.html Slodki cio?? A co do piersi ja 3 dni temu tak sie zagalopowalam ze sie drapalam jak pies z pchlami (pewnie dlatego ze sama bylam) i sie zadrapalam ze dopiero dzis zeszly mi czerwone plamki od zadrapan, ale to normalne ze cie swedza, to nie tyle oznaka "ich wzrostu" co i zmian jakie w nich zachodza. A co do awaryjnych sytuaci z bobaskiem, najlepiej jest stworzyc swoja wlasna "biblie" do tego, wydrukowac,wycinac z gazet i wkladac do segregatora ktory bedzie potem stal gdzies na widoku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo babeczki. Jak dziecko się zakrztusi to biorąc na ręce główką do góry powoduje się tylko przesuniecie dalej mleka w kierunku płuc i oskrzeli. I to wbrew pozorom bardziej szkodzi niz pomaga. Należy położyć dzidzie na brzuchu na swoich złączonych kolanach, w poprzeg. Nogę od strony główki lekko obnizyć aby leżała krzywo główką w dół. Zrobic z dłoni łódkę i popukać całą dłonią w posladki aż dziecko odkrztusi. I wcale to nie musi sie dziac po jedzeniu. Mój junior łapczywiec jeden w trakcie jedzenia tak się zakrztusił, że nawet nie był w stanie kaszlnąć. Sposób wypróbowałam i dziecko żyje - zdrowe więc polecam. A takiego maluszka najlepiej układac na boku do snu bo nawet jak mu się odbije po jedzeniu to może się pokarm ulać. Aby dziecko się nie przewróciło są specjalne poduszeczki ograniczniki albo można wykoszystać 2 jaśki - wypróbowane. witania - tez słyszałam o takim planowaniu płci. Lutówko- zjedz kochana coś słodkiego albo napij się coli i połóż spokojnie na wznak, a dzidziuś na pewno ruszy do akcji. W ciąży z młodym tylko jajecznica ze szczypiorkiem działała na niego na początku (czyli w 20tc). Ania25- też miewam straszne swędzenia piersi, czasem łydek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga, widzisz, niektóre dziewczyny poprostu tracą głowę jak dzieje się coś złego z dzieckiem, pomimo, że teoretycznie umieją pomóc. A może to swędzenie to efekt poszerzenia naczyń krwionośnych... Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie chcialam napisac ze jak dziecko soebie przez dluzszy czas nie odbije to nalezy polozyc na boku zeby wrazie odbicia pokarm mu sie ulal. Mama musiala byc w wielkim szoku wspolczuje jej. Jak moj synek plakal i ja nie wiedzialam czemu to tez sie poplakalam ale po chwili otrzezwialam i nic mu nie bylo, niwstwty dziecko odczuwa nasz zly humor i wtedy czesto placze jeszce mocniej. Ja mialam problem z karmieniem, tylko dla tego ze moj synek slicznie spal, nawet 7 godzin a ja w tym czasie pokarmu ie sciagalam, wiec kazde ominiete kamienie zanikalo nastepnym razem. Sciagalam sobie mleko nawet co 10 minut pozniej kupilam sciagarke elektryczna i walczylam o pokarm. Musialam malego dokamiac ale i tak wiekrzosc mojego pokarmu zjadal. Teraz jestem o tyle madrzejsza ze wiem ze jak dzidzia bedzie spac zbyt dlugo a ja bede miec pokarm to bede sciagac i zamrazac. Nawet wole wylac jesli bedzie za duzo niz miec problem i dokarmiac. Powiem tylko ze nie kazdy tak ma. Moja kolezanka urodzila 2 tyg przede mna, co prawda jej synek sie czesciej budzil ale ona nie karmi regularnie a pokarmu nigdy nie brakuje. Wiecie co ona mi ostatnio powiedziala, ze jestem jedyna osoba ktora zna ktora walczyla tak o pokarm, ze wsyztski kolezanki mowily nie ma to nie ma i trudno. Ja walczylam i wywalczylam. Do 6 miesiaca maly byl praktycznie na samej piersi czasami glukoze dostawal. a pozniej troszke dokarmialam. KSonczylam go karmic w sierpniu tego roku jak mial rok imiesiac. ALe malynadal pamieta i jak widzi piers to chce sie pszyssac:) ja sie dzis nie wyspalam i juz czekam na 12 i pojde z malym spac:) Milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swedzenie moze byc ale nie musi oznaka powstajacych rozstepow, smarujecie sie!! ja to tak troszke olalam w pierwszej ciazy i teraz mam zebre na brzuchu, nie pokaze sie na plazy w 2 czesciowym stroju, no chyba ze wymysla cos co to usunie...albo nie beda prawie widoczne. Teraz nie wiem po co mam sie smarowac skoro juz rozstepy mam? to i tak nic nie zmieni. A wiecie co moj maz powiedzial: ze nie kazdy moze miec paski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey ale napisałyscie tu ja uzywam płynu z AA z kwasem mlekowym uzywam go od dnia porodu jest swietny ostatnio zmienilam na intyme i zaczeło mnie swedzic i znow musze wrocic do AA co do tego zaksztuszenia to jestem w szoku ja rozumie ze mozna nie miec doswiadczenia ja mojego malego nawet do godziny nosilam na rekach klepałąm po pleckach zeby mu sie odbilo bo nie dosc ze moze sie dziecko udusic to z tych gazow sa tez kolki jesli mu sie nie odbilo to kładłąm go do lozeczka na boczku z tylu na plecki dawalam mu taki specjalny walek zeby nie mogl sie obrocic http://www.allegro.pl/item743303710_dk_poduszka_walek_kwiatuszek_tra_present.html o cos podobnego wiecie co ja mialam dopiero 20 lat jak urodzilam synka i nie bylo nikogo przy nikogo buziaki dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie w poniedzialek weekend ok ale co z tego ajk juz wczoraj caly dzien o pracy myslalam- a tak strasznie mi sie wstawac nei chcialo ze szok niestety nie doczytam was....... za duzo naskrobalyscie w sobote zaliczylam pierwszy skurcz w lydce w nocy, koszmar normalnie- wrrrr jak to bolalo az podskoczylam z bolu- mam nadzieje ze sie nie powtorzy nie mam w sobie jakos zycia-ciagle bym tylko spala albo nic nie robila - len ze mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek :-) Ja i tak nastepnym razem sprobuje tych metod planowania plci – a czy sie sprawdza, czy nie, to juz zobaczymy ;-) Wiem, ze nie to najwazniejsze, tylko zdrowie dzidziusia, ale postarac sie zawsze mozna ;-) U mnie w rodzinie duza przewaga chlopakow, u meza tez, wiec moze nie byc latwo ;-) Co do swedzenia, to mnie ostatnio troche brzuch swedzi, tak w okolicy pepka. Gdzies wyczytalam, ze to sie skora rozciaga, wiec zaczelam sie regularnie (tzn wieczorami) smarowac kremem – Ja i Mama serii AA (bo taki tylko mam). Na razie nie swedzi, ale nie wiem, czy to zasluga kremu, czy tak poprostu sie zlozylo (bo kremu uzywam dopiero od kilku dni). Z piersiami ok, tylko w porownaniu do Was to mi malutko urosly… :-( Co do ratowania noworodka, to wlasnie, latwo teraz pisac… ja nie wiem, czy bym nie spanikowala… :-( Bedzie sie trzeba podszkolic. Mam nadzieje, ze na szkole rodzenia cos doradza, no bo skoro ucza tez opieki nad maluchem (przewijanie, kapanie), to moze i o pierwsza pomoc zahacza? A jak nie, to jak tu ktoras radzila – zbierac info na wlasna reke. Malwo, dzieki za rady odnosnie ubierania sie. Ja wiekszosc metod tez stosuje, ale raczej nie wygladam zbyt ladnie, bo mam troche nieproporcjonalna figure i do tego jestem niziutka :-( Moje uda sa najszersze z calej sylwetki :-( No nic, jakos z tym trzeba zyc i ukrywac ile sie da… Oj, ale dzisiaj pustki w pracy… Mam nadzieje, ze dzien bedzie spokojny. A ja wciaz sie zastanawiam, czy juz licytowac jeden wozek z ebaya… Pogoba mi sie strasznie, ale co jak mi sie odwidzi? Znacie chyba to uczucie? ;-) Hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam lutóweczki:) Chciałam do Was zajrzeć w weekend ale obiecałam mojemu Tomkowi, że ten weekend spędzamy tylko we dwoje. Ostatnio jak mi wracal na weekend z pracy to bylo albo wesele albo chrzest i nie mieliśmy czasu dla siebie. A tym razem cała nasza trójka:) mogła się sobą nacieszyć i wiecie co brakowło mi tego strasznie. Właśnie mi napisał, że jak wróci to zabiera nas na spacer:) No dobra ale teraz spróbuje ogranąć te trzy strony:) dobrze, że moje mają spotkanko:) idę po kawke i nadrabiam Was:) Grysia współczuje podejścia kanadyjczyków do kwestii wychowania. U nas oczywiście jakbyś wlała dziecku w sklepie to też byłabyś potępiona ale myślę, że nie w takim stopniu. Grysiu ciesze się, że wyniki masz takie dobre. Co do studenta to też bym chyba nie była chetna:) Sabiness gratuluję dziewczynki, do tego takiej usluchanej:) mamusia pewnie chciała zeby ładnie wszystko pokazała Pani doktor;) czekam na ten filmik... Santicia troszkę późno ale szczerze, Kochana zyczę Tobie i maleństwo dużo dużo zdrówka no i żeby Twój zwiazek był zawsze pełen spontanów:) Marwo lody zjadłam, ale moge Wam się pochwalić, że w sumie chyba nie musiałam, moja fasola codziennie wieczorem - od czwartku wywija fikołki w moim brzuchu:) prawdziwego kopniaka jeszcze nie czulam ale myślę, że już niebawem. Majóweczko czekamy na informację i oczywiscie życzymy łobuza:) styczniowa Malwo nie przejmuj sie szwagierką, wiem że to nie jest miłe ale w ten sposób pokazała tylko jaka jest głupia:) oki dziewczyny wysyłam to bo mi się usunie i się chyba popłacze:) zaraz czytam dalej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus jak najbardziej jest sens się smarować!!! Pomimo, że masz już rozstępy, przecież nie chcesz mieć ich 2 razy więcej. Tym bardziej, że jesteś bardzo młodziutka. Dobre kremy nie tylko zapobiegają powstawaniu, ale również wygładzają już istniejące rozstępy. Ja też mam tendencję rodzinną do rozstępów, ale walczę, nie zapominam smarować i inwestuję w kremy dobre. Moncia, tu nie chodzi o brak doświadczenia, czasem w sytuacjach groźnych człowiek nie umie się zchować. Jak dziecko się zaksztusi, pomimo,że się odbiło teoretycznie wiesz co robić, ale jakby się zachłysnęło przy karmieniu? I nagle dziecko dusi się, nie pomaga klepanie, dziecko sine się robi.... Czasami nie da się zapobiec, chośbyś i 3 godziny nosiła na rękach... Bede-mama to obie mamy lenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaniu wlasnie kupilam kremy na ebayu nie wiem czy sa dobre bo nie stosowala. Oglonie to w pierwszej ciazy bardziej sie rozrastalam i tak to wyszlo... a teraz bede zapobiegac a co z tego wyjdzie zobaczymy. Chyba na jakas operacje plastyczna pojde:P zobaczymy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja juz w UK...Szykuje sie na USG dzisijsze trzymajcie kciuki kochane ❤️ oby pokazal fiutka hehe ;) napisze potem co i jak ...mezus tez zdenerwowany...maly wciaz mnie kopie najbardziej rano i w nocy o kregoslupie nic nie wspome...pozdrawiam was serdecznie...😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do planowania to my jesteśmy dwa lata po slubie i pamiętam jak gadalam z siorą na temat tego, że zdecydowaliśmy się na dziecko tzn ja:) a siora zaczeła mi uswiadamiać że to może potrwacnawet 3 miesiące,po czym okazało się że za pierwszym razem nam się udalo:) ale na pewno nie myśleliśmy wtedy o płci, wiem tylko, że można na nią niby wpłynąć jak się wybierze określony dzień płodności;) Ja następnym razem muszę poczytać jak zaplanowac bliźniaki bo ten mój nie daje mi zyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus to dobrze :) Stosuj kremy, po ciąży też. Dojdziesz do siebie, zaczniesz ćwiczyć i zobaczysz, że twoja skóra będzie ładna. Powtórzę, że jesteś młodziutka, twoja skóra jest sprężysta. Nam koło 30tki napewno trudniej będzie dobrowadzić skórę do ideału ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoewczko czekamy na wiesci i oczywiscie trzymam kciukasy za siusiolca:) ?U nas dzis brzydka pogoda:( strasznie mnie glowa boli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majóweczko witaj :) Trzymam kciuki za jajca ;) Ja też dziś mam wizytę wieczorem 4D USG :) I też myślę, że ujrzę siusiaka :) Fasola gratuluję ruchów :D Uuuu bliźniakó, to chyba nie da się zaplanować, no chyba że hormonami stymulować jajeczkowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ratowania dziecka kiedys w PL lipolam sobie gazetke mamo to ja i tam jst plakat jak wlasnie ratowac dzieci- jak sie dzidzius urodzi to musze go przywiesic na widocznym miejscu- mezus juz studiowal bo mowi ze tego sie boinajbardziej kama- mi tez peirsi za bardzo nie urosly, tz tak myslalam a jak sie ostatnio zmierzylam i 10cm mi przybylo :) fasola- wlasnie takiego weekendu mi brakuje baaardzo witania- witaj w klubie leniow :D ja sie bardzo zadko smaruje :O powinnam czesciej wiem ale ciagle zapominam majoweczka- powodzenia na USG :) ale wam fajnie z tym USG 4D pisalysmy kiedys o urlopach i tak z mezem zadecyowalismy ze moze ejdnak sie gdzies wybierzemy na tydzien patrzalam na mape i chyba wybierzemy Karkonosze bo sa najblizej niemieckiej granicy- chcialabym sobie pochodzic, nie koneicznie po gorach, moga byc doliny byla tam moze ktoras z was?? jakies propozycje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×